Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csoki


csoki
senior tag

nem rossz :)
elkélne egy otthonra is :D

bár azért 51 fokig nem kéne felmenni a hőmésékletnek...
meg még hangos is, de azért elfogadnám ;]

[Szerkesztve]

(#2) Pompi válasza csoki (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

bár azért 51 fokig nem kéne felmenni a hőmésékletnek...

Hát ha abból indulok ki, hogy nálam egy 3gigás prescott gyári hűtővel ami prime95 közben akár 5200 rpm-re is felszaladt (kegyetlen hangos volt) kicsivel 70 fok fölé melegedett akkor ez teljesen jó!

Feel Good Inc.

(#3) csoki válasza Pompi (#2) üzenetére


csoki
senior tag

ja, de ez vízhűtés ...

ennek azért többet kéne tudnia...

bár max fordulaton 46-ig ment már csak fel ami pozitív :))

(#4) busman


busman
addikt

Azért kíváncsi lennék egy összehasonlító tesztre,mondjuk egy komolyabb heatpipe-s hűtéssel!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5) Horbal


Horbal
őstag

Szép szép, de ennyit még az sb III-am is tud, +3 házventivel egy 22 fokos szobában, de azért tetszik:)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#7) Pompi válasza csoki (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó-jó, de tudjuk, hogy ezeket a megoldásokat inkább azoknak találják ki akik csendet szeretnének, tehát egy ilyen rendszer kb annyit tud mint egy komolyabb léghűtés, annyi különbséggel, hogy meg lehet maradni mellette a szobában.

Feel Good Inc.

(#8) Horbal válasza Pompi (#7) üzenetére


Horbal
őstag

Sajnos, ahogy írták is nem igazán lehet melette megmaradni...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#9) csoki válasza Pompi (#7) üzenetére


csoki
senior tag

épp erre mondtam hogy egy vízhűtésnek azért többet kéne tudnia.

egy zalmannal jobban jár az ember :)

(#10) Notes


Notes
senior tag

Zajos, sok helyet foglal, és 60K-ba kerül. Ez még viccnek is rossz.

Romanes eunt domus!

(#11) Pompi válasza Horbal (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azt írták, hogy közép ill. max állásban nem lehet mellett emgmaradni... :)

De ezen nem fogunk összeveszni, nem vagyok én CM dealer, csak a múltkor eléggé megrázó élmény volt az a prescott-os rendszer amit összedobtam, ilyen hőgyárral én még nem találkoztam, ezért voltam kvázi elégedett az 51 fokkal...

Feel Good Inc.

(#12) Ijk


Ijk
nagyúr

Sajnos kicsi a hűtőblokkban a radiátor, kicsi a ventilátor. Összességében nem nagyobb, mint egy egyszerű procihűtő. Na már most a vízhűtésnek nem az lenne a lényege, h. kivezetni a hőt és nagyobb felületen leadni?
Még mindig az innovatek jön be a legjobban.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) TeeJay


TeeJay
félisten

Lassan ez lesz hogy fogom az otthoni gép melletti nagy 25ezer forintos alu radiátort és rákötöm a procit meg a vga-t mert az tuti elbírja mint a huzat:D

és télen azzal fogok fűteni:D

végül is így még spórolok is mert a termelt hőt felhasználom a szoba jó befűtésére:D
de télleg:D

most nem jó ötlet???

ha kicsit fázok akkro bekapcsolom a gépet és játszok picit és mindjárt jobb idő lesz:D

már cska cső kell meg pár cucc meg egy szivattyú:D

na jó csak vicceltem mert ne mszedném le a falról a radiátort a gép kedvéért:D

ja és az már tuti megfelelő radiátor mert 140hosszú és 60magas szóval van hol hőt leadnia:D

[Szerkesztve]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14) Arius


Arius
aktív tag

Ordasi féle blokkok (procin,vga-n,chipseten) lada hűtőradiátorral, 35-45 fok között terheléstől függően. 3GHz Northwood. Az egész házban egyetlen egy venti van, a chieftec tápban...jah és az ára harmada volt mint ennek a csillivilli csodának...bár nem ilyen mutatós az igaz.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#15) LukE


LukE
veterán

most jol ertettem, hogz fel ora hasznalat utan mertetek homersekletet? azert egy ekkora cuccnak nagyobb hokapacitasa van. Szoval lehet, hogy ment volna az a homerseklet foljebb is. Meg nem artana egy ref.huto, amit mindig beraktok pont akkor, pont azzal lappal/procival, mer 5-10 fok kulonbseg siman becsuszhat...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) TeeJay válasza Arius (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

és azzal a lada cuccal megoldaható a táp hűtése is valahogy???
mert akkro aztán 0venti lenne a házba:D

télelg elviszi a procit vga-t meg a chipset et it eccerre???
ez felcsillantotta a szemem:D

már csak a táp érdekelne hogy lehet e azt is vízhűtéssel megoldani?
vagy passzív hűtésű tápot kell bele venni?

az gondolom nem olcsóság:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Imádom ezeket a trendi divatcsodákat.


Ez a fali radiátorra kötés nem is rossz ötlet :D

Ha fázol,fellősz egy kis 3dmarkot.

(#18) TeeJay válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


TeeJay
félisten

Hát de nem?
Ez ugyan ne maz én ötletem volt de 3éve viccelődtünk mikor megjelentek a 2Gh körüli procik és viccesen mondtuk hogy lassan akkora hűtés kell rá hogy majd azzal fűtjük a radiátort:D
Nekem a szobám 40négyzetméteres és van benne 2 jó nagy ALU radiátor:D
Pl egyiket a gépre kötném lehet azzal is tudnék fűteni:D
Bár azé az nagyságrendekkel jobb hőleadó felület mint egy holmi reserator:D
Ja és jóval több víz megy bele:D

Csak hát összekötni kell és kész:)
Sajna erre még lusta vagyok:D
De az ötlet nem is olyan rossz

és megkockáztatom hogy az egész rendszer elviszi gond nélkül!!!:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) X@b3e


X@b3e
addikt

Összefoglalva: Egy mutatós ketyere, ami ár/teljesítmény arányát tekintve a lehető legrosszabb választás:))

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#20) Arius válasza TeeJay (#16) üzenetére


Arius
aktív tag

Elvisz mindent, sőt szerintem minden venti nélkül 2 gépet is rá lehetne kötni :D
Nyáron épphogy langyos szokott lenni a radiátor mikor egész nap megy a gép.
Tápot meg lehet oldani vízhűtéssel természetesen, némi barkácsolás és nemkis odafigyeléssel :) Én azt valszeg kihagyom (egyik haverom megcsinálta már), de ha találok viszonylag jó áron passzívhűtésű tápot akkor azt veszek egyet majd.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#21) fLeSs válasza Kalandor (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csakhogy tisztán lássunk :P
1. ez a prescott kb. másfélszer annyi hőt termel mint a thortonod
2. a hőmérsékletmérés alaplaponként változik, inteles vs inteles és amd vs amd alaplapok között is tud sok különbség lenni.
Az SLK947U-d a prescottot max delta ventivel (6000 rpm, 70 dB) hűtené le 50 fokra. :P

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) MLaca


MLaca
őstag

Egy apróságot szeretnék megjegyezni:

A vízhűtéseket egyáltalán nem az átlag otthoni usernek találták ki, s főleg nem csak így rádobva a cuccra, hanem:

lásd a japán barmokat, akik 5 GHz környékén járatják az extrém cuccaikat (folyékony ezmegazzal) - oké, a hasonlat nem az igazi, de: végy egy komoly teljesítményű Peltier elemet (úgy 150-200 wattnál kezdődik az élet, persze külön táppal), majd ERRE tegyél egy komoly vízhűtést. Csodák nincsenek, egy profi vízhűtésnek sincs sok értelme a sima rendszerekben (max picit halkabb, mint a levegős hűtés, de sokkal nem lesz hidegebb a rendszer).

Szóval: lehet, hogy simán rádobva a CPU-ra 'megeszi' egy profi léghűtő, de tégy a CPU és a hőblokk közé egy Peltier elemet és kicsit más lesz a kép :)

http://mlzphoto.hu/

(#23) _Volkovy_ válasza fLeSs (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

csak egy offtopic kérdésem lenne:akkor szerinted a prescottot megéri megvenni?:P

(#24) TeeJay válasza Arius (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

Hát ja annyi a baja hogy ez a lapradiátor kb 25ezer forint viszont cserébe 140hosszú és 60magas:D

ja egy a bökkenő az hogy colos csővel csatlakozik a rendszerhez:D
na mármost colos csővel elég gáz a procira ráutazni már csak a benne lévő víz súlya se lenne kutya:D
a sok szűkítővel meg bonyolódik a dolog:D
DE pl a reserator elbújhat egy ekkora lapradiátor mellett mert olcsóbb áron igencsak jobb a hőleadó képesség:D

egyetlen óriási a baj hogy ezt a radiátort feltöltve meg sem mozdítod:D
tehát a gép ezentúl fix maradna:D

de vészhelyzetnek még jó ötlet ha kitudja mikor már ez lenne az egyetlen halk de megfelelő hűtésmód:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25) csudri válasza Arius (#14) üzenetére


csudri
őstag

Egy venti van a házban? És a vinyókat mivel hűtöd ember? No offense komolyan érdekel a válasz nem kötekedni akarok, mert sajna az én gépem kicsit hangos, pedig a proc-on már nem az 5000-en zakatoló fos van, hanem egy Zalman7000A-CU, ami elég csendes.

(#26) TeeJay válasza csudri (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

ha a házban nincs ami hőt termel akkor minek a vinyót hűteni?
szerintem simán elmegy anélkül is!!!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) _Volkovy_ válasza TeeJay (#26) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

pont,hogy nem a vga melegíti fel a hdd-t,hanem felmelegíti az magát..:P

(#28) csudri válasza TeeJay (#26) üzenetére


csudri
őstag

Na akkor most vedd ki a kezed a biliből. Ha mondjuk van egy 160gigás vinyód, amit néha napján azért terhelsz is, akkor az úgy melegszik, mint az állat. Egy vinyó képes 60-70fokra is felhevülni és ha azt mondom, hogy már 50fok sem az igazi akkor még finoman fogalmaztam.

(#29) t-shirt


t-shirt
veterán

Az a baj ezekkel a szettekkel hogy kicsi a hűleadó radiátor, de nem is tud nagy lenni mert ezeknek be kell férni valami kompakt dobozkába. Ahoz képest hogy egy 8cm-es venti hűti az egésszet nem rosz, a blokk nagyon szép és jó kialakítású, ötletes az a biztonsági kártya is csak hát a radi kicsi.

Kiváncsi leszek lehet-e majd külön kapni a blokkot

A teljessen ventilátor mentes számítógépről elmondanám hogy elég veszélyes móka, a gépben van egy csómó hőtermelő alkatrész ami bár nem kapott hűtőbordát de hűtésre szorul, pl egy procihűtő ventije sok egyéb alkatrész is hűt az alaplapon (feszstab ic stb). Ha egy gépben teljessen megszűnik a lebegő áramlása jó kis túlmelegedések lesznek. Hiába teszel majd mindenre kis passzív bordákat ha nem jár a levegő nem sokat ér.

(#30) t-shirt


t-shirt
veterán

létezik vízhűtőblokk vinyóhoz is, bár általában az elektronika szokott túlmelegedni és azt nem hűti csak a tetejét vagy az oldalát

(#31) t-shirt


t-shirt
veterán

a vízhűtés arra jó hogy a hőtermelés nagyrészét kiviszed a házból (cpu gpu nb) és a maradék hőtermelő alkatrészek meg néhány lassúforulatú (és így nagyon halk) ventivel remekűl hűthetőek

[Szerkesztve]

(#32) TeeJay válasza csudri (#28) üzenetére


TeeJay
félisten

nem tudom mivel csinálod de nálam a seagate 120GB hűtés nélkül megy és még sehogy se tudtam 42fok felé vinni:D

amúgy meg mit parázol?
3évig ment a 80GB os maxtor vinyóm gond nélkül 52-56fokos alapjáraton:D
terhelve sokszor felugrott 62-66fokra is:D

és????????????
mai napig is megy mint a huzat:D

a samsung 80as vinyó meg 33fok ha agyonra van terhelve:)
ezért meg minek hűtsem?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33) MaUser válasza MLaca (#22) üzenetére


MaUser
addikt

Csodák nincsenek, egy profi vízhűtésnek sincs sok értelme a sima rendszerekben (max picit halkabb, mint a levegős hűtés, de sokkal nem lesz hidegebb a rendszer).
Dehogy nincs:) Home-made vízhűtés barton 1,85V-2500MHz 54fok max (ráadásul csak Ordasi blokkal, Skoda radival), a Gt 2510 meg már 2300-nál kiszáll 1,85V melett, mert lekapcsol az alaplap. (Ekkor a proci az mbm szerint 70°C-os) Az ára pedig a Cm rendszerenék a negyede volt....


[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#34) Arius válasza t-shirt (#29) üzenetére


Arius
aktív tag

Nos ha nem tapasztalatból beszélsz akkor inkább ne is beszélj (butaságokat) :)
''No offense'', hogy egy előttem szólót idézzek, de tökéletesen megy minden, a vinyó sem 60 fokos, és minden oké a venti nélküli rendszerrel (is).

u.i. Nyilván nem a lebrutálabban fűtő nyolcmilliárd fordulat/sec-es vinyókat kell betenni, de a 80 és 120-as 7200-es maxtorok jólérzik magukat hosszú hónapok óta így.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#35) TeeJay


TeeJay
félisten

az lenne mindenkinek az álma ha a gépében ez egyetlen hangkeltő micsoda az egy halk vinyó lenne:D
Nemde???
Semmi venti meg semmi egyéb nyavaja:D

Na jó lehet a vízpumpa is ad hangot de szerintem az is elég 0 egy ventihez képest:D

nekem legalább is ez lenne a vágyam hogy csak a vinyó adjon hangot a gépben:D
és amúgy elmegy a vinyó hűtés nélkül!!

ha nem menne el akkor minek adnának a cégek 3év meg 5év garanciát rá?
sok mezei paraszt gépében levegő sincs nemhogy vinyóra venti:D
mégis elmegy benne gondtalanul:D

pláne a híres Samsung ami alig melegszik:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) Arius válasza TeeJay (#35) üzenetére


Arius
aktív tag

A vízpumpának gyakorlatilag nincs hangja...rezgése van, ezért nem kell a házba rakni, vagy tegyél alá szivacsot. Nekem a házon kívül van, 20cm-ről nem hallani a hangját...10-ről még sejteni valamit.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#37) TeeJay válasza Arius (#36) üzenetére


TeeJay
félisten

szinte sejtettem hogy halktalan:D
és akkor már csak a vinyó adna hangot azt meg el kell viselni:D
és így kész lenne a laptop hangú otthoni gép:D

jujj de jó lenne:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38) t-shirt válasza Arius (#34) üzenetére


t-shirt
veterán

tapasztalatból beszélek :) nem egy gép ment már tönkre ilyen 0-ventis üzem miatt

eEgyszer egy órás proci terhelés útán rakd rá az újjad az egyik feszstab ic-re (csak óvatossan :) ) Az alaplap gyáró cégek nagyon sokat foglalkoznak azzal hogy a melegedő alkatrészeket úgy hejezzék el hogy a proci hűtő vagy a chipset hűtő ráfujjon. Szerinted ez csupa felesleges butaság? És ezeket az alkatrészeket nem is kell hűteni?

(#39) TeeJay válasza t-shirt (#38) üzenetére


TeeJay
félisten

persze azok is termelnek hőt de ha a gépben alig van ami hőt termel akkor nem melegszik a végtelenségig és akkor a bennt lévő levegő is elég neki:D
nemde?

legalább is jó lenne
na oké 1 db 12centis venti azé elfér benne:D
az még nem hangos:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40) t-shirt válasza TeeJay (#39) üzenetére


t-shirt
veterán

ezknek az alkatrészeknek nem kell sok, elég ha egy kicsit jár körölöttük a levegő, egy 5v-on járó venti bőven elég és annak meg semmi hangja

(#41) _az


_az
senior tag

Meghallgattam a hangerejét mp3-ban. Levettem a hangerőt, így tök halk lett!!! Sirály! :DDD

az

(#42) Veriakilis válasza TeeJay (#13) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Rá kell kötni egy nyomáscsökkentőn és csapon keresztül a csapvizet a proc. hűtőre, a túloldalát pedig a lefolyóba.
A csapvíz mindig hideg. Nem?

Csak vicceltem.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#43) TeeJay válasza t-shirt (#40) üzenetére


TeeJay
félisten

oké tehát akkor egy bálna nagy radiátor meg vízhűtés mindenre és egy 5volton kerregő venti a tökéletes hűtés:D
és az a füledet se báncsa:D

hát akkro ezt kell megoldanom:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44) TeeJay válasza Veriakilis (#42) üzenetére


TeeJay
félisten

nem rossz ötlet de ahhoz kell egy kis pénz hogy fizetni tudd a csapivizet:D
vagy fúratok apámmal a ház mellé egy kutat abbameg van víz ami azé elég szép hűvös:D

10-15fok:D

annyi erővel tegyük a gépet a frigóba és akkor gond egy szálse a hűtéssel:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) Veriakilis válasza TeeJay (#35) üzenetére


Veriakilis
senior tag

UHU Linux Live 2.1-hez vinyó sem kell.
Egy idő után a CD leáll, és nincs hangja.
Netezéshez elég.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#46) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Én kicsit drágállom, ti nem?:U Elvégre ez csak egy CPU hűtés:F A 23 dBA jól hangzik, és az 51 fok is igen impresszív:) Egy kérdésem lenne: ezt zárt házban mértétek?

(#47) domedee válasza Veriakilis (#45) üzenetére


domedee
senior tag

Ott a pont! :C

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#48) LukE válasza Alvin_ti4200 (#46) üzenetére


LukE
veterán

mivel kulso ey a kutyu:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#49) Alvin_ti4200 válasza LukE (#48) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez nem válasz a kérdésemre:) Attól még lehetett nyitva a ház oldala:P

(#50) Pompi válasza TeeJay (#37) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''laptop hangú otthoni gép''

Elég gáz lenne, ha az otthoni gépemnek akkora hangja lenne mint a notebookomnak :Y
Dell Inspiron 5100 P4 2.4 és ha bekapcsol a ventilláció akkor van hangja rendesen... otthon csak akkor veszem elő ha nagyon muszály.

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.