Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

1. Miért nem felül van a cikk?:U
2. Amíg nem jelennek meg két processzormagot támogató játékok/meghajtók, addig ez egy vicc ennyiért:(

(#2) Racecam válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mert 6.-i a dátuma. :F

Utána már nem lesz vicc? :U
Szerintem aki most (mondjuk karácsony előtt) akar új gépet , és megengedheti magának a viszonylag drágább processzort, az jobban teszi ha ilyet vesz, ha hosszabb távra tervez.
Szerintem.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3) Alvin_ti4200 válasza Racecam (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja, csak furcsa volt, hogy eddig senki nem szólt hozzá 3 nap alatt:B Hát a programozók kedvétől is függ, mennyire óhajtanak majd többszálon futó programok csinálni a jövőben.

(#4) Racecam válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Várjál csak, én nem vagyok benne biztos, hogy nem most került fel, mert eddig én sem találkoztam vele. (Igaz pl. tegnap nem olvasgattam a főoldalt! ;) ) Lehet, hogy csak fLeSs adta meg rosszul a dátumot? :F
Az nekem is gyanús, hogy senki nem szólt hozzá, amikor - már elnézést - de sokan sportot űznek abból, hogy elsőnek szóljanak hozzá egy cikk topikjához! :U
(Természetesen nem rád gondoltam!!)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) maszat válasza Racecam (#4) üzenetére


maszat
senior tag

Nem, ma került fel. Pontban délben még fenn volt a mai dátummal (11.08). Elolvastam, majd mire visszamentem a főoldalra, akkorra már eltűnt. Furcsálltam egy kicsit. Aztán megtaláltam a CPU cikkek között 10.08-as dátummal.
Most pedig 11.06-os dátummal szerepel :C

(#6) Obi-1 válasza Racecam (#4) üzenetére


Obi-1
őstag

Szvsz ma került fel a cikk, de nem értem, miért nem a lap tetejére.

Only a Sith deals in absolutes.

(#7) Racecam válasza maszat (#5) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ugye-ugye! :P
Látom, nagyon figyelsz! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) Racecam válasza Obi-1 (#6) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mert 6-i a dátum és az oldal motorja sorrenbe rakja, de már írtam. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9) L3zl13 válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

2. Aki nem játékra veszi annak már most sem vicc szvsz, a párhuzamosan futtatott programok miatt.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#10) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

Kis technikai malőr van a cikkel, elnézést kérünk érte. Dolgozunk a javításán, hamarosan minden a helyére kerül. :)

(#11) erdoke


erdoke
titán

''Jó hír minden Socket 939-es alaplap tulajdonosai számára, hogy legfeljebb egy alaplapi BIOS-frissítés szükséges a 100 %-os kompatibilitás biztosítása érdekében.''

Ez sajnos így nem igaz, az első generációs VIA K8T890-es chipek (a ma forgalomban lévők nagy része) nem tudja rendesen hajtani az X2 processzorokat. Erről bárki meggyőződhet, amikor az alaplapgyártó oldalán az adott modell specifikációinál hiába keresi az X2 logót, míg az összes többi 939-es lapnál megtalálja. :(

A legjobb aláírás a héten

(#12) fLeSs válasza erdoke (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az Asus CPU-supportos oldalán mindegyik K8T890-es lap támogatja az X2-ket.
A többi gyártónál nincs odaírva, de nem lehet, hogy csak elfelejtették frissíteni azoknak a lapoknak az oldalát?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Chieftec válasza eszterencs (#10) üzenetére


Chieftec
őstag

A második oldalon az A64 ek szorzójánál is több hiba van.

Sima A64 nél CnQ val tom, hogy elmegy venti nélkül a proc, de mi van 2 magnál? Ilyenkor hány Wot fogyaszt kb?

(#14) fLeSs válasza Chieftec (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

javítva.
CnQ-val kb. 70 wattra lehet számítani, a 4800+ legalábbis ennyit fogyasztott, ebben kicsit kisebb az L2 cache.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) L3zl13 válasza fLeSs (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Le tud kapcsolni teljesen egyik mag takarékos módban?

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Chieftec válasza fLeSs (#14) üzenetére


Chieftec
őstag

70W CnQ val? Akkor a sima A64 et hogyan bírja el az a borda venti nélkül? nemértem...

(#17) fLeSs válasza L3zl13 (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez nem dual pentium m. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) fLeSs válasza Chieftec (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

??
ez a teljes rendszerünk fogyasztása.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Chieftec válasza fLeSs (#18) üzenetére


Chieftec
őstag

Ja vágom, :) és mennyire becsülöd a proci fogyasztását így?

(#20) L3zl13 válasza fLeSs (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak az fogja tudni vagy hogy érted? :F

Kár hogy nem csinálták meg...

Aki hülye, haljon meg!

(#21) fLeSs válasza Chieftec (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nagyon kevés, max 10 W.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) fLeSs válasza L3zl13 (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a yonah lesz ilyen állítólag, de ott sem fog beleszámítani az L2 cache, mert azon osztozkodni fog a két mag, tehát nem kapcsolható le.
na mind1, az A64 X2 ilyet nem tud, de sztem felesleges is, CnQ-val így is nagyon keveset fogyaszt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) Scream007


Scream007
őstag

ez nem semmi jó átfogó áttekinthető tökéletes teszt.
ilyet várók mindig ;)

az eredmény no comment, lassan lehet úgy érzem ki kell törölnöm az aláírásomnak egyik részét :(((
INTEL SZEDD MÁR ÖSSZE MAGAD!!!!! VAZZZZZZEEEEEE
még ahol intel volt erősebb eleddig(konvertálás, kodólás) most már ott sem erősebb :O
ddr2 egy bukta, úgy fair a ha gratulálók amd-nek. :R

u.i.:off>tudtomk olyan p4es lapról ami s478as de pci-e vga megy bele?(és persze ddr1es)
már annyi féle variáció van, keresgéltem de nem találtam sehol. van egyáltalán ilyen???
ugyanis lehet mégiscsak vga csatolót kell váltanóm a következő upgrade-kor mert nagyon nyom a marketing :((( :((( , kényszer, szükség sajnos tv.t bont. de persze mindemellett nem szeretném feladni a procimat, mert az esély hogy újra találok egy ilyet elég sekély, mellesleg ha tlálnék 270+ fsb-s lga775öt akkor még mindig ott van hogy gyenge és ddr2 kell mellé amit én nem akarok, illetve vannak profi hibryd megoldások de szintén jóval ár felett mint amennyit ér, illetve maga a proc.fáélkarú hisz az erőt a HT-t kivették belőle.(vagyis így tom.igaz ez? :U lga775ös p4ben egyikben sincs HT?ee-t nem veszme számításba meg megfizethetetlen) bocs a hosszú offért de itt talán tudtok válaszólni rá.
amugy jól tom hogy 939es a64hez van agp-s és pci-e-s lap is? :U

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#24) Thrawn válasza fLeSs (#22) üzenetére


Thrawn
félisten

Grat a cikkhez! Bár én is megengedhetnék magamnak egy ilyen procit :( Nagyonis igaz amit írtál: a magyar pénztárcának sajnos drága. (nemrég váltottam gépet, de emiatt az X2 szóba sem jöhetett sajna) Az lehet, hogy a P4 dual core olcsóbb, de szerintem mire összeállítanánk egy Intel configot, árban ugyanott lennénk mint egy X2 szívvel hajtott masina. Hogy teljesítményben melyik a jobb, azt a teszt világosan leírja.

Ja és :R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25) ^Bundi^ válasza Scream007 (#23) üzenetére


^Bundi^
senior tag

Asrock P4Dual-915GL i915GL + ICH6
ebbe megy PCI-e 16* is meg AGP is :)

Nos Omnes Una Manet

(#26) anulu


anulu
félisten

nagyon kellemes a cikk és a CPU is! a mostani 3000+ -omból max 2520MHz-t tudok kicsiholni, úgyhogy tudom, h 2500MHz környékén mire számíthatok játékok alatt. sok más dologban pedig ott a második mag... elég sokat tömörítek 7Zip-pel és piszkosul jó lenne egy ilyen 3800+ egy ''kicsit'' felpöckölve. nagyon tudnám élvezni!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) XanD3R


XanD3R
aktív tag

király a cikk ilyet kérünk mindig :R
Most akarok gépet újítani, de sajnos nekem is drága az X2 pedig nagyon fáj rá a fogam, remélem jövő nyárra lemegy az ára, mert akkor sztem már több program / játék lesz ami kihasználja és akkor nem lenne rossz egyet beszerezni...

(#28) orbano


orbano
félisten

Szerintem még korai dual procit venni. Majd ha megjelennek a 2magos procit támogató játékok... addigra az áruk is esik...
Mennyi most egyébként itthon egy ilyen procc? Amúgy ha a 3200+ árához hasonlítjuk, akkor nem is olyan vészes az ára... és hát gyakorlatilag 2 olyan procival ér fel :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) L3zl13 válasza orbano (#28) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Otthon valószinűleg nem nagyon profitálnék belőle, de melóhelyen általában 10-20 alkalmazás a minimum ami fut. És ha ne adj isten ven köztük velemi gépigényesebb is, ami aktívan használja a proccot, akkor addig még PH!-zni is alig lehet. Szóval jól jönne ide egy ilyen...
[link]

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#30) erdoke válasza fLeSs (#12) üzenetére


erdoke
titán

A8V-E Deluxe (K8T890):
''Supports AMD Socket 939 Athlon 64FX/Athlon 64''

A8V Deluxe (K8T800Pro):
'' Supports AMD Socket 939 Athlon 64FX/Athlon 64 X2/Athlon 64''

Innen: [link]

Szerinted?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#31) VargaI válasza Scream007 (#23) üzenetére


VargaI
senior tag

asrock 939 dualsata2 ez támogat rendes(nem gagyi PCIe-ről levett) AGP-t meg PCIe-t is(ráadásul együtt a kettőt is :Y, ), nekem is ez van :)) van róla topic a PH-n

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#32) fLeSs válasza erdoke (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

itt nézd meg: [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) VargaI


VargaI
senior tag

nem azért, hogy kötözködjek a mai napi megjelenéssel, de legalább 1-2 hónapja van ready-ben (pontosan nem emlékszem mikor láttam először, hogy tényleg tudnak-e hozni, azt nem tudom :U ,de a listában benne van :) ), az ára meg már ''rég'' 100k alatt van, most pl 82k körül van ,csak hát két hetet kell rá várni :( ,de mondjuk szerintem így is nagyon drága, mire nem elég egy 2,5-re felhúzott 3000+ vagy 3200+ :D egy átlagos usernek? az mégiscsak 30k, na mind1

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#34) erdoke válasza fLeSs (#32) üzenetére


erdoke
titán

Igen, itt csak az A8V-E SE szerepel az X2 procik listáján, ami már K8T890 Rev. 2.0. (4200+-t és 4800+-t néztem meg)

A legjobb aláírás a héten

(#35) anulu válasza L3zl13 (#29) üzenetére


anulu
félisten

részemről itthon: kódolok, mellette letöltés, MyIE2, winamp, antispyware, vírushajkurászó... a sok pici azért időnként le tudja fogni egy jelentős részét még a legbikább egymagos CPU-nak is.

vmi orbitális földindulásnak kéne következnie, ha fejlesztésnél a köv procim nem egy ilyen X2 lenne.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) VargaI válasza anulu (#35) üzenetére


VargaI
senior tag

hát igen, ez lenne az egyik legjelentősebb előnye egy ilyen procnak

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#37) Sanya


Sanya
nagyúr

kafa egy proci, egészen tunningbajnok :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) Ősember


Ősember
őstag

szevasztok
ezek a dual core amd-k nagyon jol sikeredtek, de az áruk... azthiszem még egy ideig marad az intel és a HT, aztán majd meglássuk. talán egy év mulva lesz nekem is dual core procim! :R most akarok váltani, amig még ér valamit a cuccom, de a dual core még az intelnél is drága nekem... :(

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#39) VargaI válasza erdoke (#34) üzenetére


VargaI
senior tag

ha jól emlékszem az a via hibájából van (mármint az inkompatibiltási promléma az X2-vel), de kiadtak/ki fognak adni egy új BIOS-t amivel megy úgytudom

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#40) anulu válasza Sanya (#37) üzenetére


anulu
félisten

a tuningbajno az S939 144-es Opteron, bár az csak egymagos. 1,4V-on viszi a 9x333MHz-et... de ha már upgrade-elnék, akkor mindenképp X2!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) erdoke válasza VargaI (#39) üzenetére


erdoke
titán

Természetesen a VIA hibájából van, de BIOS-ban nem orvosolható. Új revíziójú K8T890 kellett hozzá, ami már fut is több gyártónál (Asus A8V-E SE, Abit AX8 2.0, stb).

A legjobb aláírás a héten

(#42) Thrawn válasza anulu (#40) üzenetére


Thrawn
félisten

Vagy 165! És az már dual-core. Anandon van egy két giga tuning ilyen procival.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43) lazydog válasza fLeSs (#12) üzenetére


lazydog
addikt

Valamint Abit AX8 v1.0-val ugyancsak ez a helyzet. Csak a v2.0-tól támogatja az X2-t.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#44) Sanya válasza anulu (#40) üzenetére


Sanya
nagyúr

3ghz?. na az tényleg bajnok

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#45) TommyGun


TommyGun
őstag

Hál istennek az abit AV8-am keni vágja a témát :R
Remélem nyárra lemegy az ára és akkor beruházok egy 6800GT-re meg egy ilyenre :)
Megmaradok az AGP-nél is egy időre :D

Amúgy azon filóztam hogy jó dolog ez hogy az intel botladozik...úgyértem hogy nem gond ha egy kicsit felzárkózik az AMD...jobbat tesz az áraknak mintha az intel ott iskolázna ahol akarna....Főleg hogy most átadták az új gyárat is ájemdéjék szerintem amint beindul a gyártás fullon még lejebb mennek az árak....szvsz intel papi amíg kinem jön az új generácó addig hátrányban lesznek az biztos...

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#46) Allien


Allien
veterán

Asszem, írok az AMD-nek, van egy orbitális(san hülye) ötletem. Bár, 1000%, hogy nekik is eszükbe jutott. Tehát az O.K:, hogy két mag, de milyen két mag? Hiszen lehetne asszimetrikus is, tehát az egyik brutálerős, a másiknak viszont nem kell annyira, tehát egy barton mag bőven megtenné, és az csinálná a másodszintü, mellékes tevékenységet, amíg a főmag ugye a kedves user játékát számolgatja. Az user úgyis bele feledkezik, tehát elvileg a barton mag is elégséges, de meg lehet fordítani, tehát az erősebb mag dolgozik a háttérben, az user pedig nyomja keményen a passziánszt.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#47) emvy válasza Allien (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát igen, hogyha programozásból/gyártástechnológiából kicsit képben lennél... :)

while (!sleep) sheep++;

(#48) kowk


kowk
tag

jo cikk, de..

ha mar (allitasod szerint) a 3200+os amdvel ekvivalens az X2 3800+, akkor miert is a 830hoz hasonlitgatjuk?

mas:

a 830/840et nem lehet huzni (lehet, csak ironizalok :B)? szivesen megneztem volna, hogy ugy mit kezdenek egymassal. ugye a ''dualcore value'' szeria..

(#49) L3zl13 válasza Allien (#46) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz a vezérlése egy ''kicsit'' bonyolultabb lehet.

Többszálú proginál pl nem tudom hogyan működne.
Másrészt meg kinek mi a fontos tevékenység. Aztán meg ha változik a prioritás, menet közben átpakolni egy cuccot egyik magról a másikra...

Kétlem, hogy bármi haszna lenne. A Barton mag gyártása nem sokkal olcsóbb jelenleg, mint egy A64 magé. DC-ben meg a két mag ugyan olyan drága lenne mint most szvsz...

Aki hülye, haljon meg!

(#50) erdoke válasza Allien (#46) üzenetére


erdoke
titán

Te egy zseni vagy! Már csak azt nem értem, hogyan fogja elosztani a Win a feladatokat a két különböző mag között. Nomeg azt se, hogy miért beszélsz kétféle tevékenységről, hiszen a cél az, hogy egyetlen alkalmazás is minél jobban leterhelje mindkét magot. :U
Tudod, ezt nem igazán arra találták ki, hogy a vírusirtó ne akadjon a játék mellett, hanem arra, hogy az órajel emelése nélkül közel megduplázzák a számítási teljesítményt. ;)

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.