Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freak^


freak^
tag

cm stackernek orulok, remelem meg olcsobb lesz, amugy jo lenne, ha csinalnanak egy kicsit kisebb valtozatot is :>

(#2) zsoltee10


zsoltee10
addikt

''Korábbi 450 ezer forintos összeállításunkért 33 510 forinttal kell ma kevesebbet fizetni. Ezt az összeget – kicsit kiegészítve – a memória megduplázására hasznos költeni.''

ez csak poén volt, ugye? :D az F900B helyett már lehet venni egy normálisabb tft-t. 1GB ram mire nem elég? 2GB-ra bővíteni nem csak felesleges, hanem bonyolult is, főleg, mivel 1GB-os modulból csak 400-as van.

örömmel látom, hogy a maxtorról hitachira váltottál. :))

(#3) adamsX


adamsX
aktív tag

Egyébként azt furcsáltam hogy az asus lapja nincs konfigok közt. Pedig már lehet kapni 2 helyen.

(#4) shev7


shev7
veterán

A 200k-s konfig új árát picit elírtátok. :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5) #90996736


#90996736
törölt tag

ilyen Cooler Master HHC-L61-t hol lehet kapni (lehet egyáltalán ...?)?

(#6) _Volkovy_ válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A monitorom kikéri magának,az F900B rulzik.:D

[Szerkesztve]

(#7) zsoltee10 válasza #90996736 (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

az a hűtő parasztvakítás. a heatpipe csak dísz. a venti meg 6cm, és nem egy halk fajta.

_Volkovy_ : annyira, mint a KV8PRo? :D :P Samsung 172X rulz. ;)

(#8) _Volkovy_ válasza zsoltee10 (#7) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Legalább annyira..
Mint utóbb kiderült,szériajelenség a ciripelés,kedves zsolti.
AG Neovo X-170,nyertem,ehhez mit szólsz?:)


[Szerkesztve]

(#9) zsoltee10 válasza _Volkovy_ (#8) üzenetére


zsoltee10
addikt

én idéztem fless cikkjéből, hogy szériahiba a ciripelés, és sok lapnál ez van, szal előbb tudtam, mint te. ;)

emlékszem, hogy nyertél egy tft-t, gratuláltam is anno, és örülök is. ;)

(#10) ptiboy


ptiboy
senior tag

''alig két kilós'' cápa
az 7 kiló nem 2 !
notebook kategória vagy mivan? :DDD

:)

(#11) Raymond válasza zsoltee10 (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Az a huto nem parasztvakitas. Kozel ket eve vettem amikor meg uj volt (40,- EUR) es pont azert, mert bekapcsot allapotban nem hallani a ventit. Ne keverd ossze Delta Fan-okkal, ez csak kinezetre hasonlo, de amugy gyakorlatilag hangtalan.

Szerk: Ja, es a heatpipe nem disz...

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) zsoltee10 válasza Raymond (#11) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ha elvágod a heatpipe csövet maximum 0,5 fokkal emelkedik a hőmérséklet. Ez nem Thermalright XP-90. :)

mennyit forog a venti? és mennyire hűt? egy 6cm venti alacsony fordulaton, hogy ne süvítsen, nem szállít túl sok levegőt.

én csak azt mondom, hogy van nála jobb. manapság a 6cm venti kevés. az meg, hogy mennyire halk, szubjektív. a heatpipe ezen a hűtőn inkább dizájn elem.

(#13) Raymond válasza zsoltee10 (#12) üzenetére


Raymond
félisten

A venti 2700-on forog es a CPU 2088Mhz/1.65V-nal 50-52 fok terheles alatt. A speckok szerint 14+a CFM, de a szamok lenyegtelenek - a proci nem melegszik tul a venti meg halk - nekem ennyi eleg :)

Mondjuk ha tulsagsan erdekelnenek a CPU hutok remelnem is hogy mar van jobb ket ev utan ;) A cikkben szereplo arert SZVSZ jo vetel, mert nekem bejott, igaz miutan megvettem meg honapokig nem ertettem hogy voltam kepes 40 EUR-t egy hutoert kiadni...a halk mukodes viszont megfelelt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) rudi válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Photoshop (és társai) meg az újabb gamek szeretik ám a sok RAM-ot és mehet 4 modulban és hadseregnyi DDR500-as 512-es modul is van, csak szét kell nézni a piacon! Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes 100.000 Ft alatti analóg LCD-t venni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) ESP


ESP
senior tag

Lenne pár kérdésem az alapcikkel kapcsolatban...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#16) ESP


ESP
senior tag

Szóval...

Az árak honnan jöttek?
Nálunk speciel (Tapolca) sokkal lentebb van minden...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#17) zsoltee10 válasza rudi (#14) üzenetére


zsoltee10
addikt

de azon a lapon csak 3db memcsi hely van :D

akkor még dob hozzá egy kicsit, és vesz egy jó tft-t, de ramot nem raknék csak max 2 modult. tudod jól, hogy több modullal több szívás. :(

(#18) rudi válasza ESP (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Fenébe! Éppen most nem írtam: nagyker árak +10%. Lehet hogy az ottani boltoknak kedvezménye van a nagykernél, vagy kisebb haszonkulccsal dolgozik vagy egyszerűen más nagykerekből táplálkozik mint mi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) rudi válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja tényeg! Három! A hozzádobás mértéke adott volt, annyi amennyivel olcsóbb lett a cuccos.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) eXodus válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


eXodus
őstag

Minek erőlteted annyira a tft-t?

(#21) zsoltee10 válasza eXodus (#20) üzenetére


zsoltee10
addikt

én júniusban váltottam TFT-re. azóta nem fáj a szemem, nem fáj a fejem, a kép tűéles, és valóban sík. fizikailag. nincsenek geometriai hibák sem természetesen. az én TFT-m 12ms-os jószág, ergo játékra is tökéletesen megfelel. a betekintési szög nem olyan széles, mint a CRT-nél, de engem nem zavar, mivel a monitorral szemben ülök. :D a színek se tökéletesek egy nagyon jó CRT-hez képest, de könnyen meg lehet szokni a különbséget, és a többi előnye kárpótol ezért.

LG F700B, Samsung 765MB, volt/van. hát ezekhez képest ég, és föld. nagyságrendekkel jobb. röviden ennyi. kíméli a szemet, nem sugárzik.

(#22) velizare válasza zsoltee10 (#21) üzenetére


velizare
nagyúr

én viszont szeretek ágyból is filmet nézni, és akkor nem igazán nyerő a tft kis látószöge. :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) zsoltee10 válasza velizare (#22) üzenetére


zsoltee10
addikt

én meg tv-n nézem a filmeket. :D

(#24) eXodus válasza zsoltee10 (#21) üzenetére


eXodus
őstag

hehe ''kíméli a szemet, nem sugárzik.''
Ezek megcáfolva.Szemet a tft is rontja, sugárzás minimális.De ez már másik topikban kitárgyalva.
Egyedül a fejfájás amit okozhat. De ez is erősen egyén függő és nagyon kevés embernél jelentkezik.

És a te monitorodat mennyiért vetted?(képátmérő?)

(#25) rudi válasza eXodus (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát ilyen erővel a háttérsugárzást is vehetnénk ''gyilkos'' radioaktív besugárzásnak, sőt bármilyen napfényt visszaverő (Lambert sugárzó) felületet is tekinthetünk gyilkos UV sugárzásforrásnak. Ami az LCD zavaró faktora lehet az a tűéles átmenet (és analógtól hajtva a rajtuk tapasztalható zavarosodás a nagy térfrekvencia miatt) amit a szemünk annyira nem tolerál és a piszokjó élesség is zavaró lehet CRT-n homogénnek látszó felületen digitális fényképeknél. Idegesítő még a ''színhelytelenség'' ami a lapos kijelzők spektrunának eltéréséből adódik. Melyik topicban volt szó erről a témáról?

Nekem jó drága Samsung 710T-m van, ami a kategórájában az egyik legjobb (TN+film), de szerintem távolról sem olyan jó mint amilyen drága. A Samsung 910T és a 193 még jóval drágább, de szerintem azok a PVA panelmiatt már megérik azt a 160.000-nél is magasabb vételárat, ott már nem nagyon lehet találni gyenge pontot. Ha még egy 20%-kal olcsóbbak lesznek, az már nagyon jó lesz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) zsoltee10 válasza eXodus (#24) üzenetére


zsoltee10
addikt

17'' Samsung 172X. 12ms TN+film. a technológiából adódóan vannak gyenge pontjai, de nem zavar. 130-ért vettem tavasszal.

rontja a szemet a tft? melyik topicban vannak a megcáfolhatatlan bizonyítékok? ;)

(#27) Digital válasza zsoltee10 (#21) üzenetére


Digital
addikt

Ezeket én is alá tudom támasztani! A szememnek nagyon jót tesz a tft:D

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#28) eXodus válasza rudi (#25) üzenetére


eXodus
őstag

rudi/zsoltee10

Bővebben: link

Nekem is ez a legnagyobb hátránya a tft-nek:Az olcsónak rengeteg hibája van pl:fekete az szűrke :D ,reakcióidő, pixelhibák(engem hihetetlenül zavar ha valami a monitoron van) CRT-nek szigorúan szvsz a kicsit elmosódott kép előny.(tulajdonképpen élsimítás :DDD )

A linkben azért vannak ''érdekes'' hszek. pl: 3W-os tft

Szerintem egy !olcsóbb! tft nem versenyrzhrt a crt-vel.(leszámítva azokat akiknek a tft-előnyökre ven szükségük)


(Kicsit rendezetlen a hozzászólásom.)

[Szerkesztve]

(#29) rudi válasza Digital (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Akár napi 16-20 óra és semmi baja a szememnek (a hátam viszont kurv@ra szokott fájni, de talán azért is mert xar puha ágyam van). Azért ez CRT-vel talán nem menne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Fade_Away válasza rudi (#29) üzenetére


Fade_Away
őstag

egyébként pont ez a veszélye tftnek... hogy nézheted napi 16h és még pihenő se kell csakhogy anyu/bnő:) felhozza kaját + kacsát :)
ergo nézed napi 16h szemed folytonosan közelre fokuszal -> romlik!

(#31) rudi válasza eXodus (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát mi suli szinten olyan 10-15 kerdeitben foglalkoztunk ezekkel, és a sugárzást nem nagyon firtattuk. Fekete nincs, mert a fény szűrőkön megy át, úgy kap RGB színt és a full zárt álásban is átüt a lámpa. A reakcióidő nagyon korlátos esetben zavaró, a mostani 12 ms-sosknál még CS és egyéb pörgős gamekben sem láttam, pedig kerestem. A szürkék inhomogenitása a KEZDETI lámpa spektrumgagyiság miatt volt, vagyis olyan lámpa volt benne, amiben nem volt kegyenlítve a piros, kék, zölt színkomponens. Ezt a szürke (azonos RGB szint) gradiensek mutatják meg a legjobban, az újabb LCD-ken már ilyen gond nincs. Mára a nagyobb cégek a pixelhibát is száműzték. A CRT csak a jó felbontáskalibráció miatt nyerő, de nekem a 19-es LCD-ken az 1280×1024 nagyon tetszik méretben és minőségben is. Fényerőben az én 710T-mmel nincs CRT ami felvenné a versenyt, félhomályban még a mögöttem ülő agyát is kisüti, de alacsony fényerővel már nem tökéletes azt árnyalódása (világosak vs sötétek) mert vagy az egyik jó, vagy a másik, vagy a közép, de egyszerre legfeljebb kettő.

Mindenesetre van megfelelő színmegegyeztetési RGB-s modell LCD-hez is csak kicsit trükkösebb mint CRT-nél, de még mindig piskóta a projektorokhoz képest :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) rudi válasza Fade_Away (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért a folyamatos nálam inkább ''folyamatos'', rendes időközönként (20-30 perc) pihenő, szemnyugtató gyakorlatok, végig UV filteres, antireflexes szemüveg, megfelelő kontrasztarány a kijelző és a környezet között és nem minden nap ennyi az adag.

Ja és én főzök (barátnőnek is ) & takarítok :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) eXodus válasza rudi (#31) üzenetére


eXodus
őstag

Igen , amit írsz (jó paraméterek) 150eFt körül mozog az ára.
(Ez a pixelhibaarányról nincsen friss infóm :D ,bár gondolom hogy a fejlődéssel ennek aránya is csökken)

(#34) Digital


Digital
addikt

Nekem egy AOC 17''-os tft-m van 16ms válaszidővel,58k volt az ára! Nem érzem hiányát semminek! Borotvaéles kép,szép színek analóg csatin keresztül! Utánhúzása nincs,és a szemem/fejem sem akar estére szétesni! Biztosan vannak jobb/szebb monitorok,de nekem nagyon tetszik,alig foglal helyet az asztalkámon! Ha lessz időm csinálok hozzá egy konzolt,amivel fel fogom csavarozni a falra!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#35) Raymond válasza rudi (#25) üzenetére


Raymond
félisten

''Melyik topicban volt szó erről a témáról?''

Bővebben: link

Miutan ezt a topic-ot nyitottam meg par masikban is ujra elokerult a tema.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36) Fade_Away válasza rudi (#32) üzenetére


Fade_Away
őstag

jöhetsz hozzám is! ;]

(#37) rudi válasza Fade_Away (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Gyeret Te! Most februártól talán lesz két üres helyünk az albiban, de ha tényleg lesz, akkor majd tolok topicot ;)

(veszptém, családi ház felső szintje, 8000+rezsi, kábelnet, 3 sokadéves műszaki infós albitárs, főzés takarítás, mi kell még?)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) Franklin


Franklin
addikt

Javítsátok már ki a 200e-s konfig új árát... a 150e-es ára lett beírva...

(#39) rudi válasza Franklin (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

máris!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) dabadab válasza rudi (#31) üzenetére


dabadab
titán

Ezt az 1280x1024-es felbontast az elmult tiz evben nem sikerult teljesen felfognom. Mi a csudaert jo az, hogy csinalnak egy olyan felbontast, ami veletlenul sem 4:3-as, es nem negyzet alakuak a pixelek? Mi a baj az 1280x960-nal?

DRM is theft

(#41) rudi válasza dabadab (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó kérdés! Anno én is arénáztam rajta pár kört a fórumban, de az van... Én sem szeretem de az LCD-m csak ezt szereti - belenyugodtam...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.