Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Közvetlenül az Abittól kaptátok a cuccost? Hmmm :C

Amúgy, ha P4-et akarnék, tuti, hogy ilyen lapot vennék alá! Egész szépen összehozta ezt az Abit. Csak azt nem értem, hogy miért oldalra néznek a PATA csatolók, és miért nem felfelé? Hogy nehezebb legyen szerelni? De, ha jól tudom, az ASUS Canterwood lapján is így van. Remélem, Versus kollega megerősít, vagy megcáfol ebben :C

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Ronin


Ronin
aktív tag

Jó kis deszka :C , de szerintem sokan kíváncsiak lennének egy Asus P4P800-as alaplap tesztre, vagy egy összehasonlító Canterwood-Springdale meccsre kb 10 alaplap részvételével.
Na azért én sem lehetek ennyire telhetetlen! :O

(#3) Parci válasza Ronin (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Készül, sőt, elvileg nyers formában kész van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) Fawkes


Fawkes
őstag

Várjuk szeretettel! :)

(#5) biker


biker
nagyúr

istenem, alig 10év ide-élet után végre rájöttek, az ide csati elforgatva jobb, mert a kábel így nem törik 90fokot...

sztem csak 3év kell ettöl a naptól, és arra is rájönnek a vga-gyárak, hogy a gpu ne alul legyen, mert a meleg felfelé áramlik...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) Panther válasza biker (#5) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én továbbra sem értem miért jó így az IDE kábel... nálam ez épp +1 törést jelentene.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) _Volkovy_ válasza biker (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A GPU elhelyezésénél azt szokták mondani,hogy ha felül lenne ,akkor közel lenne a procihoz és még melegebb lenne az egész.Na mintha most olyan nagyon el lenne különítve..

(#8) Ronin válasza Parci (#3) üzenetére


Ronin
aktív tag

Alig várom, bár a végeredmény szerintem nem lesz nagy meglepetés.

(#9) AND1


AND1
őstag

Ha Intelben gondolkodnék sztem megjátszanám ezt a lapot...AMD-s fejemnek is eléggé tetszik :))

Egy régi PH-s.

(#10) cett


cett
csendes tag

Nem tudom, én kitartok továbbra is az Asus P4C800 mellett, viszont az sokkal drágább.... :((
Mindenesetre most nem tudom, melyikre gyűjtsek. :)

CETT / http://cettblogja.blogspot.com/

(#11) Panther válasza cett (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Egy a lényeg: jól gondold meg, hogy TÉNYLEG szükséged van-e rá.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Parci válasza cett (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

865PE-s lapra gyűjts, szvsz... ha Gergoke méltóztatik átküldeni a cikket, lesz is nálunk egy shootout.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) CyS válasza Parci (#12) üzenetére


CyS
csendes tag

Jól értem, hogy az P4P800-asra célzol?... ;) Elő vele!...

(#14) laja válasza Parci (#12) üzenetére


laja
tag

Ha már ilyesmi lapot (meg új procit meg házat meg memóriát) vennék, akkor én csak az i875-öst (Canterwood) venném meg. Ha már ló, legyen jó dagi... kár, hogy a közeljövőben nem költhetek számítógépre. Úgyhogy marad a RAMBUS-os TH7-II meg a gyengus 2750 Mhz.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#15) laja válasza laja (#14) üzenetére


laja
tag

Hoppá, bocsi, elcs*sztem... persze EZ a 875-ös Canterwood...

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#16) Parci válasza CyS (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Shootout, azaz sok lap lesz benne, köztük az ASUS is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) cett válasza Panther (#11) üzenetére


cett
csendes tag

Mivel a több, mint 2 éves 700-as celeronom cserélném... (intel 815-ös lappal), így ideje lenne már, s hár lúd tényleg legyen kövér....

CETT / http://cettblogja.blogspot.com/

(#18) Ronin válasza cett (#17) üzenetére


Ronin
aktív tag

A két lap között 10 ezer Ft. az árkülönbség, viszont a P4P800 tudja a PAT-ot, így majdnem hozza a P4C800 teljesítményét.
De ha nem akarsz spórolni akkor : Asus P4C800 DELUXE

(#19) Versus válasza anulu (#1) üzenetére


Versus
senior tag

Nem,nem így van a P4C800-on ''hagyományos'' pozícióban vannak az IDE csatlakozók,a primari RAID csatija van hasonló helyen de bazi szerverházam van ,nem okoz problémát az IDE kábelektől meg amúgy sem látok semmit! :) De PATA-val úgy gondolom manapság csak a gond van,majd a kis vékony SATA-s kábelekkel könnyű lesz bánni! :) Nálam intenzív AIDA tesztelésből kifolyólag van egy rakat jól belőtt lap AIDA és Sandra teszt P4C800-ról, P4P800-ról és IS7-ről. A P4C800 magabiztosan hozza a csúcs értékeket a TwinMOS ramokkal ,a mezőny meglepetése a P4P800 ami DDR400-on is nagyon közelíti a márkatársa értékeit,az IS7 meg gond nélkül hozza a cikkben látott értékeket. Most akkor részben megerősítettelek és részben cáfoltalak? :)

Premium Vintage

(#20) Versus válasza Parci (#16) üzenetére


Versus
senior tag

Szerintem ha megnézitek rájöttök hogy egy lap sem hozza az Intel Bonanza ref. értékeit mem írásnál,nem tudom hogyan csinálták de az ismeretségi körben 1500 pontot éppen meghaladó értéknél(P4C800,P4P800) nagyobbat nem láttam még sehol.Már én is csodálkoztam egyet ezen Fierynek,illetve kérdeztem ezt hogyan hozták össze mivel ha olvasásban messze kerüli is egy lap a Bonanza-t írásban akkor sem tud ilyet! Ha van rá lehetőségetek érdekes lenne ha egy Intel lapot is megnéznétek!Szóval szerintem nem olyan rossz ez az írási érték,csak a referenciát nem tudom hova tenni ! :)

Premium Vintage

(#21) shtml


shtml
őstag

Nagyon jó alaplap, nagyon jó cikk.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#22) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Milyen hűtőt használtatok a 3.0Chez?

(#23) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Nagyon jo alaplap, nagyon rovid cikk :((((

(#24) Parci válasza shtml (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nah, értem én a célzást... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Fr4G


Fr4G
aktív tag

Mi ebben a célzás?

(#26) MLaca válasza Fr4G (#22) üzenetére


MLaca
őstag

A gyári Intel hűtőt.

http://mlzphoto.hu/

(#27) Parci válasza Fr4G (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ez egy hosszú történet...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) Zenty


Zenty
őstag

p4c800 deluxa és p4c800-e deluxa közöt mi a különbség más az intregrált ethernet vagy gigabit? ebbe lamzor vagyok valaki informáljon :)thx

Guild Wars - Zenty a survivor

(#29) KraX válasza Versus (#20) üzenetére


KraX
őstag

nekem lazan hozza irasban az intel ref lap eredmenyeit a rendszer! igaz 250Mhz FSB es a legagresszivebb memo beallitasok mellett. 260FSB mellett meg mar 2000MB/s felett teljesit mem irasban. lehet hogy nem mer jol az aida-m? :D

For the God Emperor!

(#30) KraX


KraX
őstag

most mertem meg alap orajelen, 2,2,2,5 memoria beallitasok mellett es igy elso meresre 1775MB/sec erteket kaptam mem irasnal Aidaban!?

For the God Emperor!

(#31) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Ha P4-ben gondolkodnék, lehet, hogy ilyen lapba ruháznék be...bár érdeklődve várom az ASUS konkurens termékét.

(#32) robekri


robekri
addikt

:C 8/10 :C
A szokásos eredmény ;]

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#33) erdoke


erdoke
titán

Jó kis lap ez, nagyon stabil. Nálam is nagyobb valamivel alapon a mem írási sebesség, nem tudom, mi volt a gond.

A legjobb aláírás a héten

(#34) Atlantis


Atlantis
veterán

Azt hittem, a MediaXP is jár az IC7-G-hez.
Amúgy szerintem is jó lap és habár ASUS-fan vagyok(de még észérvekkel meggyőzhető:)), valószínűleg nekem is ilyen lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35) erdoke


erdoke
titán

Nem láttam a cikkben, hogy a laphoz jár az Abit Serillel2-re keresztelt ATA->SATA átalakítója. Pedig hasznos kis apróság, még a kapott kör IDE kábelt se kell használni, mehet a DVD-hez. Ja, a kapott floppy kábel is sodrott...

A legjobb aláírás a héten

(#36) erdoke válasza erdoke (#35) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, megtaláltam a cikkben. A BIOS-ok verzióit viszont hiányolom, melyikkel ment rosszabbul, melyikre frissítettetek? Most az1.5 a legújabb, ami a honlapon elérhető.

A legjobb aláírás a héten

(#37) biga válasza erdoke (#36) üzenetére


biga
senior tag

Az viszont kínos (szerintem), hogy a 4 SATA csatornához csak egy PATA-SATA átalakítót adnak. Én is ezt az alaplapot néztem ki. Van két vinyóm, ami RAID0-ban van (persze PATA), amiket gőzöm nincs, hogyam fogom rátenni addig, míg lecserélem SATA-ra. Vagy honnan szerezzek még egy átalakítót. Szóval szerintem ennyi SATA-hoz, főleg, hogy RAID csak ott van, jól jönne még egy átalakító:(

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#38) biga válasza biga (#37) üzenetére


biga
senior tag

OFF

Tényleg, ha már felvetettem, nem tudja vki, honnan lehet ilyen átalakítót szerezni?

ON

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#39) Atlantis válasza biga (#38) üzenetére


Atlantis
veterán

Keresel valakit, akinek ilyen lapja van és nem kell neki az átalakító. Jobb ötletem nincs.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#40) anulu válasza Atlantis (#39) üzenetére


anulu
félisten

Vagy NF7-S-e :)) És nem kell az átalakító neki :) Sorry, de én nem tudok felajánlani, lévén sima NF7-m van :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) anulu válasza Versus (#19) üzenetére


anulu
félisten

Nagyon örülnék, ha egy kiadósabb adag screenshot-ot át tudnál küldeni, mert munkatársam most akar gépet fejleszteni (nem tudtam meggyőzni az AMD-ről :) ), és engem kért meg, hogy javasoljak valamit. Hülyeséget viszont nem akarok mondani, és jó lenne látni sebesség eredményeket, meg miegyéb :)

TwinMOS RAM-od milyen időzítésekkel megy? Dual? Hány MHz-es?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) Fr4G válasza MLaca (#26) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Valamit leírnál róla? Alapból jár hozzá?

(#43) Versus válasza anulu (#41) üzenetére


Versus
senior tag

Oké összeszedem magamat,igaz olyan haverom már van aki ennek hatására amd-ről váltott p4p800-ra ,küldöm az ő screenjeit is! :)

Premium Vintage

(#44) erdoke válasza biga (#37) üzenetére


erdoke
titán

Igazad van, éppen tegnap kérdeztem én is 1 kiskerben, bár nekem csak 1 vinyóm van, akövetkezőket már SATA-nak tervezem. Lehet más átalakítót kapni, gondolom célszerű 1formát használni, így kettőt kell venni. Biztos nem ocsó.

A legjobb aláírás a héten

(#45) bélanéni


bélanéni
őstag

...Plug and Pray... ez nagyon jó! :C
még sosem hallottam, de teccik! :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#46) bzs


bzs
tag

Volt egy screenshot, ami meggyőzött, hogy jó választás volt az Intel 875PBZ.
Szeretek referencia lapokkal dolgozni.

Apropós, a shootoutban lesz az i875PBZ?

(#47) bzs


bzs
tag

''Több 865/875-ös lapot mutattunk már be, így az Abit IC7-G felépítése ismerős volt. Gyakorlatilag az összes gyártó ugyanazt a méretet használja a NYÁK-nál, azaz a fullATX-est. Ebből adódóan - mint azt korábban is már írtuk - a kisebb számítógép-házzal rendelkezők készüljenek fel a házvásárlásra is, ha ilyen lapra fáj a foguk. A régebbi miniATX-es házakba, sőt némelyik midiATX-be sem fog beleférni az alaplapok új generációja, a 865/875-ös család egyik tagja sem. ''


Ez persze hülyítésnek ok, de előtte nem ártott volna körülnézni a piacon.

Itt van pl az Intel D865GLC alaplapja, rögtön három különböző felszereltségi fokozatban, MIKRO ATX méretben.

http://developer.intel.com/design/motherbd/lc/index.htm

(#48) trob


trob
tag

Hello

Abit IC7-G -vel van egy RAIDes problémám.
Mégpedig az, hogy az Intel vezérlőjén nem találtam olyan opciót, hogy RAID-1 -nél melyikről másolja melyikre az adatokat, hanem magától legyalulta az egész winchestert.
Ha pedig a Silicon vezérlőjét használom, ott ugyan megvan a másolás, de hibát jelez másolás után:
[kép]
[kép]

Tud valaki segíteni?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#49) sz.j


sz.j
nagyúr

Szerintem inkább a '' Nagy Abit IC7'' topicba tedd fel a kérdésed, mert ott sokkal többen megfordulnak. ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.