Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maszat


maszat
senior tag

...érthetetlen módon a rendszer magasabbra állított memóriafrekvencia mellett el sem indult. Hogy ez a chipset, vagy az alaplap, esetleg a BIOS hibája-e, nem tudjuk.

Van rá esély hogy a lap csak 2,5 V-ot adott a ramoknak és az kevés volt neki?
Az a +0,1 V nem igazán tuningbarát

[Szerkesztve]

(#2) fLeSs válasza maszat (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A DDR550-es Corsair memók alapfeszkója 2,7 V volt, és ennek elégnek kell lennie a 275 MHz-hez, mivel ez a gyári beállítás. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) anulu


anulu
félisten

egész pofás teljesítmény, nagyon baráti áron. ugyanez a kiszerelés I875P-vel Gigabyte-éktól 40-45e pénz...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) fLeSs válasza anulu (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Erről van szó!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) csudri válasza anulu (#3) üzenetére


csudri
őstag

Viszont egy IC7-et már 26-27k-ért hozzádvágnak a boltban. Igaz, hogy azon nincs integrált lan, de mégiscsak egy 875p!

(#6) fLeSs válasza csudri (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem 26-27K-ért nemnagyon van IC7, de ha már itt tartunk, azon nincs PATA-RAID sem, és ugye az Abit, ez meg Gigabyte. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) csudri válasza fLeSs (#6) üzenetére


csudri
őstag

Persze, hogy az ''csak'' egy Abit és nem egy olyan presztizs márka, mint a GBT, de ha valaki továbbra is az ''Intel proc. alá Intel chipset''-et elvet vallja, akkor bizony ugyan ennyiért azt is megteheti, nem kell feltétlenül Asus, meg a hasonló burzsuj lapok közül válogatni 40k feletti árakon!

És ha ránézel az árlistákra, akkor te is láthatod, hogy az alap IC7 ára bizony 26-27k! :D

pl:
[L]http://www.computergalaxy.hu[/L]
[L]http://www.nanotrade.hu/[/L]
És még lehetne folytatni a sort!

(#8) fLeSs válasza csudri (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Folytathatnád a sort, én két év garit vállaló nagykerek árait néztem, nem a legutolsó kis feketepiacos sarki korcsmáros büféjét, ahol a pult alatt tartanak 3 processzort és 4 memóriát. :D

IC7 - Abit márka, és hiányzik róla 1-2 cucc, nekem volt ilyenem kétszer is, nem voltam vele teljesen megelégedve - nem vagyok egyedül a fórumon
Giga 655TX - GBT márka, minden rajtavan, 2 év garis, normális felépítésű, 875P gyorsaságú lap. Aki nem tuningol, sztem jobban jár ezzel, mint egy IC7-tel ilyen áron, nézz be a 655TX topikba, mindenki elégedett a cuccal.
Bocs, de megvédem a cikkben leírtakat, elvégre csak én írtam a cikket. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) csudri válasza fLeSs (#8) üzenetére


csudri
őstag

Nem is fikázni akartam a GBT lapot, teljesen egyetértek veled abban, hogy baromi jó választás (nekem is felkeltette az érdeklődésemet ez a deszka és még a pénztárcám sem tenné ki a fehér zászlót :D), csak abba kötöttem bele, hogy az Intel proc+intel chipset nem feltétlenül méregdrága.

Amúgy a cikkhez gratula, szokásos minőség!

Viszont egy dolgot nem értek! Ha nincs Cmos reset jumper, akkor hogy resetelem a biost, ha elbúrom tuning közben?

(#10) fLeSs válasza csudri (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez a CMOS-resetes dolog elég régen a Gigabyte lapok ''hiányossága'', sztem arra vezethető vissza, hogy a Gigabyte nemigazán támogatja a tuningot, gondoljunk csak arra, hogy a tuningopciókat csak a ''beavatottak'' tudják előcsalogatni a CTRL+F1 billkombinációval.
1ébként annyi az egész, hogy kiveszed az elemet 1 percre, aztán visszarakod, és kész. De ha kivétel után rövidrezárod az elemtartó ''tokban'' az érintkezőket (vmi fémmel), akkor nem kell várnod sem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) TudorVigyor válasza fLeSs (#8) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

''a 8S655TX Ultra bruttó kiskereskedelmi ára 28 000 forint körül alakul''
majd nehany sorral lejjebb ugyanazon az oldalon hirdetes:
''Bluefish: Abit IC7 alaplap 22.792 Ft + Áfa''

Ez nem változtat a leányzó fekvésén?

Te melyiket választanád?

[Szerkesztve]

(#12) Skica válasza TudorVigyor (#11) üzenetére


Skica
őstag

Abit IC7 i875 +Audió és ennyi, a kapható leg szerényebb felszereltségű alaplap.
Gigabyte 655FX/TX +audió+Lan 1G!!+Raid+Digital Out+Firewire+Dual bios++++

Nem elhanyagolható dolog a chipset hűtő nem pusztúl el pár hónap alatt, mint a tipikus ABIT betegség, és sokkal stabilabb munkára.

.: No Comment Grp:.

(#13) eddie303


eddie303
őstag

Elolvastam, s megnéztem a bemutatót is.... Impresszív, nem gondoltam, hogy pont a SiS fog ilyen jót csinálni :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#14) #90996736


#90996736
törölt tag

Elnéztem a Gigabyte 865PE chipsetjével szerelt lapjának az Abit 875-tel szerelt lapjához képesti teljesítményét és az jutott eszembe, hogy máshol olvasott tesztekben az Abit saját 865ös lapja(IS7) elég sokszor odavágta az I875ös IC7est ... de nem mondhatom magam elfogulatlannak :DD IS7-E-m van

(#15) erdoke


erdoke
titán

Mi mán ezt régen tuggyuk! :DD
Nekm volt sima 655-ös fullos GB lapom, az extrém tuning kivételével valóban best buy lapok ezek.

A legjobb aláírás a héten

(#16) #90996736


#90996736
törölt tag

''Vajon ez a két, már újnak ugyan nem számító, de Magyarországon még ismeretlenségbe burkolózó lapkakészlet képes felvenni a versenyt az Intel kínálatával szemben?''

mikor ezt olvastam arra számítottam hogy nemcsak a 655FX és 655TX hanem a Via chipset is kielemzésre kerül :) úgy vettem ki a bevezetőből hogy mindkettő non-Intel chipset azonos hangsúlyt kapot.
nem ítélkezek, tetszett a cikk. valszeg félreértettem.

(#17) erdoke válasza #90996736 (#16) üzenetére


erdoke
titán

A VIA PT880-at már korábban tesztelte fLeSs, már jó ideje fent van, keress rá a cikkek között.:P

A legjobb aláírás a héten

(#18) wfjo


wfjo
csendes tag

abit is7 pat al (ha te is akarod) +sata raid 0+1 +giga lan +firewire +5.1 hang 17+afa ...

oldalaim: http://www.oazigazi.hu + http://www.szakemberadatbazis.hu + http://www.hirfriss.hu + http://tv-musor.hirfriss.hu

(#19) erdoke válasza wfjo (#18) üzenetére


erdoke
titán

Természetesem SATA RAID 0+1-et nem tud, ahogy a cikkben is tévesen van ez a tudás az ICH5R-nek tulajdonítva. 2 db diszkkel ez igen nehéz is lenne...
Egyébként az IS7-en nincs IDE RAID, és ha mindent kihasználsz rajta, akkor a 266 MB/s-os SB2NB igen soványka lehet, ellentétben a SiS lapkákkal.
Nameg a PAT (rövidítés, akárcsak a SATA, a RAID és a LAN, tehát nagybetűkkel írandó) is olyan rajta mint a mesében: hol volt, hol nem volt...:D

A legjobb aláírás a héten

(#20) wfjo


wfjo
csendes tag

ezzel csak arra probaltam utalni hogy intel lap intel ala eleg olcson. PAT az most eppen van :) es muxik minden memo frekvencian

oldalaim: http://www.oazigazi.hu + http://www.szakemberadatbazis.hu + http://www.hirfriss.hu + http://tv-musor.hirfriss.hu

(#21) Zoz válasza fLeSs (#8) üzenetére


Zoz
őstag

''Giga 655TX - GBT márka, minden rajtavan, 2 év garis''
Gigabyte lapok 3 év garisak!

(#22) fLeSs válasza #90996736 (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Gigabyte lapja is tudja a PAT-ot, de ezekben a tesztekben azért szerepel PAT nélkül, hogy tudják az olvasók, hogyan teljesít egy olyan 865-ös alaplap, amin nem lehet bekapcsolni a PAT-ot (sok ilyet adnak el, nem a fórum ''hwbuzi'' közösségéből kell kiindulni :D).

Az Abit lapjait pedig ha lehet, akkor ne hasonlítgassátok már hozzá ezekhez a Gigabyte lapokhoz, kicsit másvilág a két gyártó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) fLeSs válasza wfjo (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 865-ös lapokon nem minden memóriával müxik a PAT, nézegess körül a fórumon, itt is voltak olyanok, akiknek nem akart aktiválódni, mert gyenge minőségű memóriákat vett.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) fLeSs válasza #90996736 (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A VIA PT800 és PT880-ról már van egy elemzés a hírarchívumban, keress rá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) fLeSs válasza Zoz (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igazad van, akkor pláne.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) wfjo


wfjo
csendes tag

ja ez igaz.
Advanced HyperStreaming et bekapcsoltatok testeleskor ? es ha nem mennyivel lett volna gyorsabb kb ? (lehet benne van a cikkben csak mar nem emlekszem :)

oldalaim: http://www.oazigazi.hu + http://www.szakemberadatbazis.hu + http://www.hirfriss.hu + http://tv-musor.hirfriss.hu

(#27) Zoz


Zoz
őstag

Egyébként én a múlt héten cseréltem le az IC7-emet 655TX Ultra-ra :)
A SIS valamivel tényleg szerényebb tuningban, de nekem az IC7-el se volt szerencsém, 240 fölé istennek se akart menni, 240-et alapfeszen vitte a 3.0/800-as NW. A SIS 240-él már hibázik Prime95-ben, így most maradtam 233-nál, viszont a proci feszültségét levihettem 1.525-ös alapról, 1.47-re! Így lejebb tekerhettem a Zalman fordulatszámát, és még így is jóval hüvösebb marad mint eredetileg, ezért nekem megérte az a pár Mhz veszteség. Viszont a RAM-ot jobban ki tudom hajtani, az Intelnél nem volt választék, ott valami 398-on mentek, itt most 420-on.
További előny, hogy megszabadultam az Abit chipset hűtőtől, ami egyrészt pár hónap alatt kerregni kezd, másrészt több alaplapon is láttam, hogy a beforrasztott fordított U alakú drót darab amibe a chipset hűtő kampója kapaszkodik, egyszerüen kijött az alaplapból!
A CMOS RESET Jumper hiányáról: korábbi Giga lapoknál tényleg bosszantó volt, ha az embernek sikerült pl olyan RAM időzítéseket beállítani, amivel nem indult, akkor macerás volt a resetelés, meg utána mindent be kellett állítani. Viszont ezen a lapon már korrektül működik, hogy ha nem indul el, akkor pár másodperc múlva újraindítja magát alapértékekkel (RAM időzítés, frekvenciák)!
Egyébként SIS655FX-el van fapadosabb lapja a Gigabyte-nak, GA 8S655FX-L, amin nincs RAID vezérlő, és nem gigabites a hálókártya.
A még olcsóbb árkategóriában pedig ott van az Asrock P4S55FX, ami teljesen alapkivitel, még SATA sincs, viszont br 13000 körül kapható. Semmi extra, de nagyon jó kis stabil lap, már vagy 50 gépet összeraktunk vele.


[Szerkesztve]

(#28) fLeSs válasza wfjo (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az Advanced Hypers. a 655 TX-et és az FX-et megkülönböztető tulajdonság, az Fx-en ilyen nincs, a TX-en pedig van, nem lehet ki-bekapcsolgatni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) Skica válasza fLeSs (#28) üzenetére


Skica
őstag

Akkor az FX-en a bekapcsolható gyorsító funkció mit takar?

.: No Comment Grp:.

(#30) ollie válasza fLeSs (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezek a SiS chipsetek már elég stabilnak számítanak? Régebben (1,5-2 éve) sok stabilitási problémám volt velük, azért is tértem át intel chipsetre.

***

(#31) erdoke válasza ollie (#30) üzenetére


erdoke
titán

P4 alá SiS648-tól kezdve nagyon korrektek a cuccaik. AMD alá is jók, A64-hez kifejezetten jól sikerült az első generációs lapkakészletük.

A legjobb aláírás a héten

(#32) g@bo válasza ollie (#30) üzenetére


g@bo
nagyúr

2 hónap alatt sem fagyás, sem elszállás. és volt hogy ment 2-3 napot folyamatosan.

655tx szerintem kuvvajó, mert fullextrás lapot kapsz olcsón.

(#33) Zoz


Zoz
őstag

Szerintem már a 645-östől jók a SIS chipsetek. A korábbi P3-as dolgaik elég vacakok voltak, de P4 alatt belehúztak :)
Nekem Abit SD7-533 volt az első P4 lapom, nagyon meg voltam elégedve bele. Aztán jött a 655-ös chipkészlet, Dual Channel DDR-el, amikor az Intel még csak probálkozott ezzel... Ekkor vettem GA-8SQ800-at, azzal is meg voltam elégedve, akkor került cserére, amikor kezdtek a 800-as procik elterjedni, azt már nem bírta :( ekkor kényszerültem át az Intel chipsetek világába, mert 655FX vagy TX még csak a hírekben volt ekkor :(
De mint ahogy tegnap már írtam, azóta visszatértem a SIS-hez :)
A sajátomon kivül az utobbi években több tucat ismerős gépébe raktunk SIS-es lapot, egyikkel se volt semmi gond, pedig van közte napi 24 órában működő szerver is.

(#34) csibor válasza Zoz (#27) üzenetére


csibor
őstag

Most akarok ASROCK s55fx+ venni a gyári tuning menyire használhazó.Ebben már s-ata.

(#35) dermedt


dermedt
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Gigabyte 8S655FX Ultra alaplapot , amelybe egy 3.0Ghz northwood procit nyomtam bele.
A gáz az ,hogy nem bírom a procit 3.4 Ghz fölé húzni, hiába emelem az fsb-t .
230 fölött lefagy a gép.
Nemtom mi lehet a baj ( ha egyáltalán van), de ha valaki ismeri ezt az alaplapot ,akkor légyszi segítsen.

Előre is köszi!

dermedt

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#36) dermedt


dermedt
aktív tag

Na mi a helyzet.
Senki nem tud semmit , vagy nem olvassátok izgalmas kérdéseimet?

A kérdések a prohardvereseknek is szólnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fLeSs ha tudsz valamit , akkor légyszíves ne halgasd el!

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#37) Primary válasza dermedt (#36) üzenetére


Primary
csendes tag

655TX-Ultrát használok és nem tuningolom! Eddig még nem néztem bele a bios idevágó részébe se!
Gigabyte = stabilitás :DD

(#38) Savanya válasza Primary (#37) üzenetére


Savanya
addikt

''Gigabyte = stabilitás '' Az biztos - főleg ilyen gyatra tuning lehetőségekkel és vinyokezeléssel ..:Y

Mobilszámom: 70-516-8068

(#39) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

a cikk nyomán vettem egy ilyet. hát, nem vagyok elájulva tőle...

(the cake is a lie)

(#40) Savanya válasza Mostly Harmless (#39) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem nagy csalódás volt :Y:Y:Y

Mobilszámom: 70-516-8068

(#41) erdoke válasza Savanya (#38) üzenetére


erdoke
titán

A tuning benne volt a cikkben, magadra vess, ha nem olvastál utána vásárlás előtt.:D
A vinyókezelés szintén nálad sejtteti a hibát, mert sem a tesztekben, sem a tulajok elmondásaiban nem találkoztam ilyen problémával.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#42) fLeSs válasza erdoke (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Savanyának mi nem csalódás? Idén már kb. 20 alaplapja meg procija volt... :C :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) fLeSs válasza Mostly Harmless (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mi az, amitől nem vagy elájulva? Mi az, amiben többet vártál a cikk alapján, mint amit kaptál?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Mostly Harmless válasza fLeSs (#43) üzenetére


Mostly Harmless
tag

ami legelőször nem tetszett, az a sokat dicsért alaplapra integrált hangchip. a hangja borzalmas, a drivere csapnivaló, és lespórolták a sub/center kimenetet.
de ezen még túlteszem magam.
a motherboard monitor orbitális hülyeségeket mutat procihőmérsékletre, ráadásul mást nem is mér.
(ezek bosszantottak az előző hozzászólásomkor.)
mint azóta kiderült, minimum húszpercenként produkál egy kék halált. mindkét fölrakott oprendszerem alatt (ME/XP), meg az szűztisztán újrainstallált alatt is. valószínűleg a memóriát kezeli szarul. visszatettem a régi alaplapot (hál'istennek még megvan), abban meg megy, mint a kisangyal, szóval nem a memória a szar...
hétfőn viszem vissza ezerrel.

[Szerkesztve]

(the cake is a lie)

(#45) fLeSs válasza Mostly Harmless (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hát, az alaplap lehet, hogy nem szereti a memóriádat, sajnos kompatibilitási listával nem szolgálhatunk.
Esetleg a gyártó honlapján nincs feltűntetve, hogy milyen memókat szeret az alaplap?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) Mostly Harmless válasza fLeSs (#45) üzenetére


Mostly Harmless
tag

márkás infineon 333-as memóriáról van szó, eddig minden alaplap szerette. (ez a harmadik p4-es alaplapom.)

(the cake is a lie)

(#47) fLeSs válasza Mostly Harmless (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1ébként az én alaplapomon is ALC658 van, és nekem nincs vele semmi bajom, a hangja ''tökéletes'' (az Audigy2-m kinyiffant, és még nem vettem újat, mert ezzel is tök jól elvagyok), a drivere pedig pillanatok alatt feltelepül minden gond nélkül.

A Subcenter kimenet pedig ittvan:

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) Mostly Harmless válasza fLeSs (#47) üzenetére


Mostly Harmless
tag

igen, ezek a cuccok hiányoztak az én dobozomból. =}
a drivere valóban feltelepül, csak aztán akad a hang, és pocsékul szól. azonkívül próbáltál tévékártyát belülről az auxon rákötni? na, az egy cselendzs. =}

(épp ezt a hozzászólást írtam tegnap este, amikor megint sz@rrá fagyott az egész.)

(the cake is a lie)

(#49) erdoke válasza Mostly Harmless (#48) üzenetére


erdoke
titán

Mindenesetre ez valami egyedi hibának tűnik, mert sem a 655FX/TX topicjaiban, sem a személyes tapasztalatom során nem találkoztam ilyenekkel. Hang megy korrektül (illetve mint bármelyik másik integrált), IDE kezelés gyors és problémamentes (még a 90 cm-es kábellel sincs gondja), kékhalál csak a szokványos esetekben és gyakorisággal. Samsung és Infineon memóriákkal tesztelve, de a drágábbakat is szereti.:D

A legjobb aláírás a héten

(#50) Gismo


Gismo
addikt

P4-hez melyik chipset a legjobb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.