Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Én azért mindenképp hozzátettem volna, hogy az Lenovo standjánál a Lenovo Y520 noti már bejelentés előtt hozta, hogy RX 560-nal is kapható lesz. (Link)

(#2) XuChi


XuChi
addikt

Miért ennyire rondák ezek a gépek ??? :((

(#3) Dani811 válasza XuChi (#2) üzenetére


Dani811
aktív tag

(#4) ZephX


ZephX
senior tag

Az Y520-ban elvileg lesz 4 magos i5-ös és 4 magos/8 szálas i7-es is. Főleg úgy, hogy az Acer VX 15 ellenfele lenne, legalább is árban és az Acer-ben meg lesznek ezek a procik. Remélem, hogy ezek már nem 5400 RPM-es HDD-vel jönnek.

Meg elég furcsa lett szerintem a két gép kategorizálása, mert az Y520 az Y700 alá (kimarad a mélynyomó), míg az Y720 az Y700 fölé lesz pozicionálva és lesz közte egy hiány.

(#5) XuChi válasza Dani811 (#3) üzenetére


XuChi
addikt

....., de a Dell-nek miért sikerült normális visszafogott design-t alkotnia ???? :C

De az Y520 hátsó része a legocsmányabb, olyan mint valami bazári kínai hamisítvány :D

[ Szerkesztve ]

(#6) ZephX válasza XuChi (#5) üzenetére


ZephX
senior tag

A dizájn szubjektív. Nekem pont a Dell megoldása nem tetszik annyira. :D

(#7) rudi válasza XuChi (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Ennek a gamer megjelenésnek az egyik magyarázata a célpiac. A Dell amerikai cég, ők elsősorban az USA piacra gyártanak, ott az Alenware és az általad is mutatott Inspiron 15 7000 (ami egyébként 2 generációval ezelőtt még egy full multimédiás külsős gép volt) vagy a Razer Blade az elvárt megjelenési szint. Az Asus, Acer, Lenovo trió pedig elsősorban az ázsiai piacot támadja, ott peidg ha hiszed, ha nem, pont a gépeik által képviselt dizájn a nyerő.

Pár éve egy lengyel kollégával valami távol-keleti csoporthoz csapódtuk a Gigabyte standján. Mikor sorra kerültek a durván gamer perifériák, házak meg notebookok, mi ketten csak röhögtünk, hogy hú, ez még gémer dizánynak is sok. Aztán elég erősen meglepődtünk, hogy az ázsiai kollégák mennyire el vannak ájulva tőle.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Azért szépen televan pakolva, nem rossz gép, sőt.
De, egy ilyen kis kijelzőhöz értem én 15.6 vagy 17, mi értelme egy 4k-nak? :U
Semmi. Még ha csak kérhető megoldás.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9) [CsuCsu] válasza rudi (#7) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egyetertek. En erosen gondolkozom egy Razer Blade beszerzesen, ha behal a Macbook Pro-m. A cegem ad £1200 laptop tamogatast ket evente, hozzateszem az onreszt es siman belefer a GTX1080-as szorny.

@Ł-IceRocK-Ł van ertelme, ugyanis kozelebbrol nezed. En lassan 4 eve rMBP-t hasznalok, es ossze sem lehet hasonlitani egy FHD laptop kepevel. Oke, ez nem egeszen 4K, de egy 15" laptopnak kell szerintem minimum 2880p. Az en szememet rettenetesen lefarasztjak a pixeles betuk, marpedig sokat dolgozok es tanulok ezen a gepen.

[ Szerkesztve ]

(#10) eazypeezy


eazypeezy
tag

Oszt' mé' ilyen ocsmányra kellett ezeket csinálni, drága Lenovo? Az y510p és az y50-70 szériák abszolút szépre és letisztultra sikeredtek, aztán jönnek ezek. Disznóvágáshoz jó tálcának, rátenni a hurkát mondjuk, másra nemigazán.

(#11) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Engem a külcsín sokkal kevésbé zavar, mintsem hogy nem voltak képesek azt a hűtési sémát lemásolni, mint az Y720-nál, hogy két szélen van a két venti, és középen pedig a két melegedő alkatrész amikor egymással is össze vannak kötve.

Ha még a 14 colos Y40-80-ban is sikerült megcsinálniuk, akkor miért itt nem??

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

omg...

(#13) ZephX


ZephX
senior tag

Szerintetek érdemes megvenni egy Lenovo Y700-at jó felszereltséggel most akciósan vagy jobb megvárni az Y520-t?

(#14) Ł-IceRocK-Ł válasza eazypeezy (#10) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ha olvastad volna a szerző válaszát kettővel fentebb, akkor nem kérdeznéd meg. Na de csak hogy ne keresgélj: kereslet-kínálat. Így működik. Eleve gémer, plusz a keleti nép odavan érte. :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15) troviko


troviko
senior tag

Elképesztően rondák ezek a gépek. Úgy általánosságban is, de ezek különösen. Eljutottunk oda, hogy a Gamer = Giccs.

https://www.oldtech.hu/

(#16) Prof válasza troviko (#15) üzenetére


Prof
addikt

Sajnos egyet kell ertenem, + a piros mint megvilagistas totalis ergonomiai kudarc. (zold kene legyen max.)

Engem egy 17 colos fullHD-s, normalis 2 ventis hutes +1060 erdekelne 4 magos procival. Ugy latszik ez nem a Lenovo-tol lesz.

(#17) d@vee válasza troviko (#15) üzenetére


d@vee
őstag

Ez egyébfüggő. Nekem nagyon tetszik mind a letisztult, visszafogott külső, mind az agyongiccselt megvalósítás is.

Ja

(#18) troviko válasza troviko (#15) üzenetére


troviko
senior tag

No annyi fejlemény történt, hogy a The Verge külön cikket írt, hogy a CES-en bemutatott (és úgy általában a) gamer cuccok mennyire elképesztően mocskos mód rondák.
Szóval végre ez már a "hivatalos szerveknek" is feltűnt.

Amúgy tényleg nem is értem, hogy miért kell ennyire otrombának lennie ezeknek. Hogy nehogy egy komoly (vagy szimplán csak ízléssel bíró) ember is meg merje venni magának?? Szerintem ezekkel a dizájnokkal több vevőt buknak, mint amennyit bevonzanak.

Én utálom az Apple-t, de kb az ő dizájnjuk jó főleg laptop fronton. Meg pl a Razer-é, aki őket másolja, csak picit megbolondítják a dizájnt a feketével, meg a méregzöld logójukkal, és lássuk be, köröket ver ezekre a trágyákra mindkét márka dizájnja. Azokat a gépeket nem ciki elővenni bárhol. Egy átlag Gamer cucc pedig úgy néz ki, hogy 12 évnél idősebb embert kiröhögnek vele. De igazából meg sem veszi senki, aki nem akar epét hányni.
Igazából csak azt sajnálom, hogy a Razer meg az Apple emberei is heroinba áztatott speed tablettákat esznek kokainnak édesítve, mikor az árazásra kerül a sor...

https://www.oldtech.hu/

(#19) Prof válasza troviko (#18) üzenetére


Prof
addikt

Most lattam egy akcios alienware notit korrekt hardverrel. rozsaszin hattervillagitasos .... :W

Allitom ezeket gepeket a kinai/japan kis hulyegyerekeknek tervezik. Az az ideologiai aki normalis/kozepes hardveru gepet akar az vegyen Workstation editiont auto arban...

[ Szerkesztve ]

(#20) t0mi39 válasza Prof (#19) üzenetére


t0mi39
újonc

Ezekben az új notikban teljes értékű GTX 1060/ 10XX van, vagy csak lefelejtik az "M" előtagot? Vagy ez most hogy van mert nagyon nem értem. Valaki el tudná magyarázni?
Előre is köszönöm! :)

(#21) rudi válasza t0mi39 (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Sőt, meg is mértük neked a csúcsmodelleket. Azért nincs M, mert a notebookban lévő tényleg nagyon közel vannak az asztalihoz. Az eddigi méréseink szerint 10% a lemaradásuk, van hogy még annyi sem. Ennek az lett az eredménye, hogy a GTX 1080 kb. a dupláját tudja a GTX 980M-nek, aminek a teljesítményszintjét eléri a GTX 1060.

Ha pedig rendben lesz a termékpaletta alsó része is, akkor a GTX 970M szintjét hozhatja a GTX 1050 Ti, amit négymagos i5-tel jó eséllyel 300 000 forint alatt meg lehet majd venni kevésbé gamer köntösben.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) t0mi39 válasza rudi (#21) üzenetére


t0mi39
újonc

Nagyon szépen köszönöm a választ! Kíváncsi vagyok mostmár, mert ennek fényében szerintem átváltoznak laptopra véglegesen pc-ről, mert már ugyanazt tudja mindkettő, csak jelentősen kisebb méretben. :)

(#23) rudi válasza t0mi39 (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Épp most mérek GTX 1050 Ti-s notebookot, ez is jellemzően 10%-kal van az asztalti verzió teljesítménye alatt. Ami annyit tesz, hogy Full HD-ben, kimaxolt grafikával 35-40 körül vannak a mai csúcsjátékok. Kicsit visszavéve a grafikából esetleg 1600x900-on vastagon elég ez a grafikus alrendszer is, az asztali GTX 960-nál vagy a Radeon RX 460-nál jobb.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) Prof válasza t0mi39 (#20) üzenetére


Prof
addikt

Gepfuggo (hutesfuggo), maga chip ugyanaz csak alacsonyabb orajelen megy hogy ne forrjon fel a noti. Valoszinu alienware es hasonlo monstrumoknal egyenerteku, kisebb gepekben gyengebb, firmware fuggoen.

(#25) XuChi válasza troviko (#15) üzenetére


XuChi
addikt

Ne is mond. Ami gamer, az kötelezően világít, villog, és ocsmány ronda. :(((

(#26) haten válasza XuChi (#25) üzenetére


haten
tag

Nem értek egyet!
Aki akar, talál gamer-be is szépet. Amire én gyűjtök, nemcsak jó, de szép is!

(#27) Prof válasza haten (#26) üzenetére


Prof
addikt

Lol sok sikert a 50-70fokos notihoz (kivul) es a visszavett orajelekhez mert a hutese miatt keptelen folyamatosan magas teljesitmenyre hiaba van benne eros hardver.

(#28) haten válasza Prof (#27) üzenetére


haten
tag

Tudom, de van miből visszavenni. 3DMarkt: MSI GS63VR 6RF Stealth Pro (9636pont) Alienware 15 (6521pont), ez nem kevés plusz. Hiába vesz le egy idő után 20-25%-ot az órajelből, ha 40%-al erősebb a korábbi modellnél, ami mondjuk ugyanúgy levesz. Ez az első gép, amiben már a csökkentett csíkszélességű GPU van, kisebb mérettel, kisebb hőtermeléssel, a tavalyiakhoz képest. Egyébként nem vagyok nagy gamer, napi 1 óra a max. Nekem fontosabb utazásnál, hogy csak 2 centi vastag, és csak 1,89 kg. Nagyon kis kezes, prémium kinézetű cucc. De igaz, igazad van, hogy át tud melegedni negyed óra alatt, néztem a teszteket róla. Nekem való, alkalmi játékosnak. És kinézete miatt üzleti gépnek is jó. Nem kell 2 fajta gép üzleti utakhoz, és játékhoz. Igazi kis mindenes. Jól el van találva szerintem mindenben, jogos a design díj is! Az meg a lényeg, hogy 370k-ért van újonan e-bayen, míg itthon 600k felett. Top hardver, szép kijelző, hifi hangzás, és a király billentyűzet csak tovább javít rajta. Szóval én úgy gondolom, igencsak érdemes rajt gondolkodni...

(#29) Sententious


Sententious
tag

Hamarosan aktuális lesz a laptop vásárlásom.
Dell 7567 és a Legion Y520 között vacilálok.

Dell pro: Szép design, garanciáztatás.
Dell contra: Csúnya TN panel, magasabb árral lehetne csak IPS.

Lenovo pro: Jó felszereltség, IPS, árban is jobban alakul majd így szerintem.
Lenovo contra: Garanciáztatás.

1, Nem tudom, hogy merjem-e bevállalni a Lenovo-t, mert amúgy jó kis gépnek tűnik, csak félek a garanciáztatástól (már ha kell, de jobb félni ugyebár).
2, Illetve látom, hogy dupla ventilátoros az y520 is, de egymás mellett vannak. Ez mennyire hatékony?

Előre is köszönöm!

(#30) zojev válasza rudi (#23) üzenetére


zojev
csendes tag

Megjelent a magyar árlistákon az Y520, 287 ezerért
Jó lenne egy teszt róla, mert vennék egy ilyet

(#31) MadGame


MadGame
senior tag

Én beruháztam egy i7-esbe. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve és szerintem egyáltalán nem ronda, a billentyűvilágítás direkt nagyon bejön rajta, játékok is süvítenek és kb. 3 másodperc alatt bootol be. Amúgy meg a Lenovok bírják évekig, ez már a harmadik, ami van nekem, az előző is (nyugodj békében Sanyi) bírta 4,5 évig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.