Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

1200$ :Y Jól néz ki meg minden, praktikus is de akkor is.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez bizony tetszik!
Remélem, több márka több modellje is kínálva lesz!

(#3) schawo


schawo
titán

Mi a túró ez? KGB-s kínzóeszköz? Darabolós csuklótámasz és nyaktörő kijelzőállvány?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) maross válasza schawo (#3) üzenetére


maross
veterán

Jo az, en is ezeknek az elterjedeset varom. Kinzoeszkoznek inkabb a billentyuzet nelkuli touch feluletet mondanam. Remelem rakapnak a nepek, es idovel lejjebb kuszik az aruk.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5) Ati1979


Ati1979
veterán

Nagyon jól néz ki, de drága.
Itt megint az akksi idővel, meg az aktív hűtéssel lesznek gondok szerintem...

(#6) MASSlag


MASSlag
tag

De miért Ivy Bridge? Az ULV-s proci miatt kerül ez 1200 zsozsóba. Minek ehhez Core i5?
11"-on fog valaki videót vágni, vagy renderelni? Egyszerűen mehetne bele egy AMD APU, a teljesítménye bőven elég, a GPU gyorsít mindent amit kell, és még olcsó is.
A mechanikája meg baromi látványos, de úgy tűnik csak egy pozícióban használható, akkor pedig semmit sem ér.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#7) mepet


mepet
addikt

Üzemidőről egy szó sincs, az ára pedig horror. Ráadásul MSI, nem Apple... ;]

(#8) orbano válasza mepet (#7) üzenetére


orbano
félisten

horror az ára? mihez képest?

MASSlag: ha szerinted csak ezekhez kell egy mobil i5 teljesítménye, akkor elég korlátozottak az elképzeléseid egy processzor felhasználásával kapcsolatban...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) Rebourne válasza MASSlag (#6) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Miért ne? Buta tablet, AMD APU-s cucc van elég, és megvan, hogy mire jó. Akinek meg kell egy kicsit több kakaó, az vesz valami Ivy Bridgeset. A Brazos az dögledezik már több böngészőablak mellett is, a multitasking meglehetősen kínkeserves, ott nem segít a GPU. Munkára jobb ez, egészen biztosan.

(#10) maross válasza mepet (#7) üzenetére


maross
veterán

Apple lenne, ketszer ennyiert = best buy, hosszu sorok, keszlethiany ;]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11) MASSlag válasza orbano (#8) üzenetére


MASSlag
tag

Jó, lehet én csak a saját felhasználásomból indultam ki.
Ez olyan tablet szerűnek tűnik nekem. Az erős processzor akár nagy adatbázisok vagy táblázatok szerkesztésére is jó lehet, de ezen a billentyűzeten ki esik neki ilyennek.
Nekem az a bajom, hogy munkára ilyen beviteli eszközökkel és ilyen kicsi képernyővel nem igazán való, ezért van olyan nagyra nőtt tablet érzésem.
Ha 13"-os, rendesen állítható kijelzője és normális billentyűzete lenne semmi gondom nem lenne vele. Így viszont kell a nehéz aksi, az aktív hűtés ami egy táblának nem éppen előnyös.
(Rövidebben: Azt nehéz elképzelnem, hogy egy táblagép felhasználónak szüksége lehet erre a teljesítményre, ilyen kompromisszumok mellett)

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#12) adamssss


adamssss
veterán

Az utolsó képen látható háttér az hogyan készült? Ilyent lehet csinálni win8-on?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) blackydan


blackydan
senior tag

Nekem nagyon tetszik, gyors proci és háttértár, plusz ramban sincsen hiány. Maga a megoldás is tetszik ahogy szétcsúszik, ráadásul teljes értékű win8 van rajta ami azért elég sokat számít. Én inkább a panel miatt aggódok kicsit, nehogy kihagyják az ips-t. Amúgy még az ár is korrektnek mondható, azért láttunk már jobban elszállt dolgokat is.

(#14) legiaap


legiaap
nagyúr

Nagyon jól néz ki, de ha választani kéne, akkor már inkább a Sony-t választanám.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15) gybazsi válasza adamssss (#12) üzenetére


gybazsi
senior tag

Érdekes egy valami, az biztos. De ez szerintem még valami módosított Win 7 lehet, vagy ilyesmi, mert a bal alsó sarokban ott van a Start gomb.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#16) mepet válasza orbano (#8) üzenetére


mepet
addikt

Több, mint 350ezer Ft egy 11,6"-os MSI gépért? Na ne!

SZVSZ ez egy tapizható, extrán nyíló netbook. Ráadásul első széria a maga nemében, így 90% az esélye, hogy súlyos gyermekbetegségekkel küzd...

(#17) legiaap válasza mepet (#16) üzenetére


legiaap
nagyúr

A Sony Vaio Duo 11-be ha mindenből a legjobbat teszem bele, akkor több, mint 500.000 HUF lesz az ára.
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18) GeryFlash válasza MASSlag (#6) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mert minden cég az Intel zsebében van, mondom ezt úgy, hogy az intel favorizálom inkább...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#19) blackydan válasza mepet (#16) üzenetére


blackydan
senior tag

A 350 inkább "csak" 260, vagy már a magyarországi árakkal számolsz ? :B ;]

(#20) mepet válasza blackydan (#19) üzenetére


mepet
addikt

260? Elfelejtetted, hogy ami amcsiban ennyi dollárban, az nálunk ugyanennyi euró, váltás (nem középárfolyamon persze), +27% adó, kereskedők minimum +10%-a... És alá is becsültem. :B

legiaap: Hogy kinek mi mennyit ér, az persze teljesen szubjektív dolog. Újból fogalmaznám: nekem ez ennyit nem ér az tuti.
El tudok persze képzelni felhasználási területet ehhez is, pl. üzletkötőknek, ahol a monitorra kell aláírni, és nonstop utazni...

[ Szerkesztve ]

(#21) blackydan válasza mepet (#20) üzenetére


blackydan
senior tag

True ;)

(#22) legiaap válasza mepet (#20) üzenetére


legiaap
nagyúr

Vagy olyan embereket akiknek csak tetszik.
:D
Én a Sony-n filózok nagyon.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#23) CYPRIAN válasza adamssss (#12) üzenetére


CYPRIAN
tag

Ez Rainmeter és valószínűleg Windows 7 operációs rendszer van a gépen.

(#24) #06658560 válasza MASSlag (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor egy példa: a protptípus-koordinátorainknak tökéletes lenne egy ilyen, ha megbeszélésre mennek valahova, akkor megnézni dolgokat tablet, ha írni kell akkor kicsapja és klavi, visszamegy az asztalhoz, akkor dokkolja és nagy monitor, plusz nagy klavi. Spec nekem is jó lenne kiegészítönek a WS mellé, hasonló megoldásnak. De a Sony terméke annyiban jobb, hogy annak van pöcökegere, teljesen kéylemesen használhatóan. A csak egy pozíció Sonynál engem nem zavart, mikor tapiztam. A normál, otthoni notimat sem állítgatom minden fele, nagyjából ugyan az a pozíciója. A sony meg MM-ben, Saturnban nekem kézre állt.

(#25) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Három dolog miatt nem érdekel ez a cucc. Feleslegesnek tartom az i5-ör processzort, elég lenne az i3 is bőven, a másik, még 1000 dollár is sok egy ilyenért, a harmadik pedig, hogy sose vennék MSI terméket... Az ötlet azért tetszik, ennek a kialakításnak van jövője szerintem.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#26) schawo válasza Gadgetfan_ (#25) üzenetére


schawo
titán

Teljesítményben elhanyagolható különbség van az i5 és az i3 ULV Ivy Bridge között. Mivel az intel egy árban adja őket, így miért ne került volna be az i5 logós változat? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Gadgetfan_ válasza schawo (#26) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Nem is a teljesítmény vagy ár, hanem a fogyasztás miatt szerintem praktikusabb az i3 egy ilyen cuccba.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#28) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Nekem tetszik, csak nem bírnám megfizetni

(#29) Prof01


Prof01
veterán

Nagyon bejön, csak ez az ár lenne alacsonyabb kicsit...

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#30) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Elképesztő milyen dinamizmussal alakul, fejlődik a piac most! Egy idő után visszanézve érdekes lesz ezekre tekinteni, hogy mik voltak a köztes állomások. Én maradok egyelőre a konzervatív eszközöknél; külön tablet, asztali gép és ha kell notebook.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31) orbano válasza M@trixfan (#30) üzenetére


orbano
félisten

milyen dinamizmussal? ugyanazt a sz*rt pofozzák évek óta. egy értelmes convertible tabletet kéne összehozni, mondjuk a DELL Latitude XT nyomdokaiban, csak ultrabook kivitelben. De ezzel az a baj, hogy nem akarnál mellé még tabletet, meg tepsiokostelefont, meg kutyatökét is venni... az meg nekik nem éri meg...

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) M@trixfan válasza orbano (#31) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ma minden eszköz arról szól, hogy belül egy számítógép vagy SOC és milyen formát ölt, milyen az interface. Ez határozza meg a felhasználást. Ez is nagy fejlődés, nem csak a chip fejlesztése. Én egyelőre nem hiszek convertible tablet koncepcióban, de aztán ki tudja hová sikerül eljutni. Számomra maga a "use case" problémás több ponton is, ha állandóan dokkolni, csatlakoztatni kell valamit.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#33) kovgab


kovgab
aktív tag

A tablet lényege az érintőképernyő, ez meg egy 1200$-os billes valami izé..., mire lehet ezt használni?
Azért ennyiből már lenne pár alternatíva más eszközre is.

Ká Úr

(#34) raper


raper
senior tag

Nekem tetszik, de itt sokakkal egyetértve talán nem kellene ennyire magasra tenni a kezdőlécet a beárazásnál.

(#35) orbano válasza M@trixfan (#32) üzenetére


orbano
félisten

lehet hogy Te nem _hiszel_, de nekem volt már Toshiba Portégé és ThinkPad is, így a hitet kizárom a dologból. Rettentően jó konstrukció mindkettő, a Latitude XT még jobb, csak gyengus hardverrel.
A legfőbb baja mindegyiknek a vastagsága volt. A mostani ultrabookos lehetőségekkel meg lehetne ezeket oldani a bűvös 2cm és másfél kiló alatt....
egyébként én is a kialakításról bezéltem. ezek a középső zsanéros convertible-k viszik a prímet, csak gondolom drága megvalósítani ezért óckodnak tőle, vagy csak nem akarják a saját piacukat ronatni a gyártók, nem tudom...

A vér nem válik VAZZE!™

(#36) vinibali válasza atti_2010 (#1) üzenetére


vinibali
őstag

szerintem annyi nem sok érte...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#37) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

Gyönyörű kis gép :)) :R de nekem drága..

(#38) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nos szép,jo az Ára ütös számolva 1250 USD-n hisz mire hazánkban kaphato sok-sok Kts jön hozzámai áfolyamon biz 280.100.-HuFt hát nem a melosok /Prolik/ fogják elkapkodni! :K :)

föolvaso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.