Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:DDD :C

A tátrákat vihetik, csak hozzanak vissza pár UV-t :P

vagy ha nagyon mohó akarok lenni, akkor Szentendréről kérem a lőrinci ikerkocsikat (2400+2401) ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) capulet75


capulet75
addikt

Nem villámosgyűjtők vóták ázok kirem szipen!Tudzsák hány kiló vázs egy ilyen?A tázsvirek vótak... ;)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#3) Lenry


Lenry
félisten

bár ha nagyon villamost akarnék lopni, akkor Szegedről, mert a mieink kompatibilisek a MÁV sínekkel, sőt a remíznek van közvetlen vágánykapcsolata a Szeged-Rókusi MÁV állomással :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Mr.Csizmás válasza Lenry (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

BKV-nál is vannak sok helyen vágánykapcsolatok, sőt a MÁV kijárt a budai körútra is, a Ganzból hordták a trafókat.

Szeged: akkor ezek szerint nektek más kerékprofilotok van? :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Solten


Solten
addikt

uhh... :DDD

Saor Alba

(#6) fricz19 válasza capulet75 (#2) üzenetére


fricz19
őstag

ez nagyon nagy :D

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#7) Móci


Móci
addikt

Durván jóó! :DDD
Lehet inkább a repülő lenne a nyerőbb? Ábbá több áz álumínium...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Lenry válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


Lenry
félisten

más. igazából a MÁVétól is különbözik, csak a tengelytáv ugyanaz (1435mm), így kicsit korlátozottan, de használhatók a MÁV sínek. és használva is lesznek, mert a trolitelep és a villamosremíz össze lett kötve egy használaton kívüli iparvágánnyal, és most a trolitelepen is lehet villamost szerelni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Mr.Csizmás válasza Lenry (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a nyomtáv az alap, hogy ugyanaz :)

csak azért kérdeztem, mert a bp-ről elszármazott UV-t is esztergáltatni kellett, meg a potsdami T6-osokat is. (ha jól emlékszem)

viszont ez újdonság, hogy a trolihoz bekötötték.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Lenry válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Lenry
félisten

Potsdamból KT4-esek jöttek :B (207-211-es psz.+még vagy 6 aminek nincs psz-a. az egyik megtekinthető a Szeged Pláza előtti hurokban az említett UV-pót társaságában, a többi benn van a trolitelepen)

a két telep összeköttetése pár hete készült el, ha érdekel, itt találsz infót róla

a topiknyitótól pedig elnézést a sok OFF-ért :B :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Mr.Csizmás válasza Lenry (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mindig keverem a T6A2-t meg a KT4-et...habár a fav KT8D5 miskolc ^^

szerk. látom bennevagy a témában.

3F bengálival rulez!

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) gabor85 válasza capulet75 (#2) üzenetére


gabor85
őstag

Hádzsámááá. Kis títelle nem foglalkozunk, ánn nem rájos :D
of course this is joke

(#13) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

:C

egy monoklival fejéből nézni tudó gazdag tehetős és erkölcstelen úrnak akinek a privát hannoveri villamosgyüjteményéből már csak a magyar verzió hiányzott.

most otthon pezsgőt bont a sövénylabirintusban eldugott gyűjteménye legújabb darabján!

(#14) commanDOS


commanDOS
senior tag

Nyilván érdekesek ezek a régi vasak (UV, FVV, stb), de mint mindennapi használati tárgy...
Szóval itt Debrecenben is néha a pokolra kívánom ezeket a régi bengálikat. Úgy gyorsít, hogy hanyatvágod magad, ráz, mint az istennyila, fűtés nincs, hangos, hullik róla a rozsda.. selejtezhetnék már. Bezzeg a KCSV6-osok jól bevált masinák lettek, szerintem az egyik legkomfortosabb hazai villamostípus, magyar villamosok között meg tuti :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#15) Lenry válasza commanDOS (#14) üzenetére


Lenry
félisten

én szomorú leszek, ha eltűnik az utolsó FVV is Szeged mindennapjaiból.
főleg, ha addig nem vezethetem egyiket se :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) commanDOS válasza Lenry (#15) üzenetére


commanDOS
senior tag

nem tagadom, hogy érdekes színfolt, ráadásul érdekesnek találom, mint a legtöbb műszaki dolgot, meg járművet, ettől függetlenül utálatos, mint közlekedési eszköz, elcseszett konstrukció, olvastam róla, ami a neten fellelhető. A mostaniak unalmasak, viszont sokkal kényelmesebbek, gyorsabbak, meg stbstb.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#17) aram01


aram01
nagyúr

jó írás :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A Tátrákat ne vigyék, a legjobb villamos Budapesten :)

(#19) HDDave


HDDave
csendes tag

Nagggyon jo! :C :C :C

Lesz folytatas?

"Don't party!! It's like drugs; it's addictive!!!"

(#20) hejesírásó válasza commanDOS (#16) üzenetére


hejesírásó
senior tag

kényelmesebbek? miért? azért mert fél centi vastag szivacs van a segged alatt és töri a segged + szétcseszi a gerinced az hogy kvázi a müanyagon seggelsz? :W

[ Szerkesztve ]

(#21) commanDOS válasza hejesírásó (#20) üzenetére


commanDOS
senior tag

Azért, mert nem vibrál úgy, hogy kiesik a zsír a füledből, van fűtés, nem fagy rá a kezed kapaszkodóra, tágasabb, tud egyenletesen gyorsítani, nem két fokozatban ránt akkorát, mint valami zuhanó lift. Lehet telefonálni, zenét hallgatni, meg úgy általában beszélgetni rajta, mert nem hangos, rendesen nyílik, záródik az ajtó, meg ilyen extra dolgok. :)
Az FVV-n nincs semmi baj az ülésekkel, egész kényelmes, csak a jármű sz@r körülötte.
Mondjuk ha a csuklóban ülsz, ami ugye be van függesztve, az relatíve jól elnyeli a rázkódást.
Nem mondom, hogy nem lehet vele eljutni A-ból B-be 30-40 éve is el lehetett, csak azóta sok minden fejlődött. Bizonyos szemszögből szép, műszakilag érdekes és mint írtam érdekel is az ilyesmi,de nehogy azon vitázzunk már, hogy a KCSV6 kényelmesebb-e, mint a bengáli...
Picit abszurd.
Wartburg is elvisz a célodig, meg egy Lexus is. A warezt szét tudod szedni, nézegetheted a Kelet-német technikát meg szeretheted is, de azért a lexussal csak jobb utazni, nem? :)
De ne vesszünk össze ezen.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#22) atike


atike
nagyúr

:C :C :DD :R

Jó kis írás! :)

(#23) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Legyen akció helyett inkább katasztrófafilm. Itt az alap:
http://www.youtube.com/watch?v=PMez7l6tmtY

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#24) Goose-T


Goose-T
veterán

Hú, örülök, hogy ennyire tetszett nektek az írás. :D Mindenképpen folytatni akarom, ez még csak egy pilot volt!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25) akasp válasza Lenry (#3) üzenetére


akasp
senior tag

hol van közvetlen kapcsolat? mellette megy el az oké de hol kapcsolodik oda? :D
másik meg hogy rokusibol nemsokfele tudsz menni :D

(#26) DerDer


DerDer
tag

Latom itt paran nagyon kenik a villamosokat :K
Szoval a regi tuja a szegedi vonalakon, szerintem nagyon gaz :U Szeretem Szegedet, mert az egyik legszebb varos Mo.-on, de azokat a villamosokat tenyleg ellophatnak mar a gadzsik :B

[ Szerkesztve ]

(#27) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

:D:D:D:D hehe

Udv tacsek

(#28) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Én nagyon szeretem a Tátrákat. Sztem Budapesten a legjobb villamosok. Főleg a felújítottak.

(#29) buherton


buherton
őstag

Tudtommal, a közelünkben, ill. nálunk, csak és kizárólag Aradon van keskeny nyomtávú villamos. Mindenhol máshol normál nyomtáv van.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem értem, miért a villamosra reagálnak legtöbben. Én nem is gondolkoztam el az írás valóságtartalmán. Inkább fantasztikus. Fantasztikusan jó. Meg is döbbentem, amikor a végére értem. Ennyi? Tovább, tovább!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.