Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nembaj, azért még pár évig 960px-ben élvezhetitek a weboldalakat! :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2) sptkyle


sptkyle
senior tag

Nálam 1024-ben fut a Win7... én vagyok az 5%. :D
De azért nem kicsit érzem, hogy ez ma már nagyon kevés.
(el sem tudom képzelni mi lehet ez alatt)
Bár az apple felbontáshajkurászása meg a másik véglet, amikor 3x annyi pixelt sűrítenek 1 cm-re, mint amennyire szükség lenne, csak hogy kiemelkedjenek a vetélytársak közül. (pedig ezt amugy is megteszik)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3) Lewzke válasza sptkyle (#2) üzenetére


Lewzke
őstag

Én is csak nemrég váltottam fullHD-ra, azelőtt 1024x768 volt egy régi Compaq 17" CRT-vel. Eljárt felettük az idő.

(#4) #30960384 válasza Inv1sus (#1) üzenetére


#30960384
törölt tag

..így! :K

(#5) errorcode06


errorcode06
őstag

800x600ról váltottam kicsivel több mint 2 éve fullHD-re...
Akkor megdöbbentő volt a különbség...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#6) Snake664


Snake664
csendes tag

1024x768 sokáig voltam én is ezen.
Ma már 1440x900-as felbontásban netezek.
NEKEM első osztályú. :K :K

BF3 Nick name: IAN_HUN

(#7) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Először én is 1024x768-at használtam, majd áttértem az 1280x1024-re majd végül mai napig az 1920x1080-at használom. Azt bírom a legjobban, hogy munkahelyeken, az lcd monitorokon (ahol alapból 1280x1024 a natív felbontása) sokszor 1024x768-at használják (a legjobb a 800x600-as, és ráadásul már a saját szememmel is láttam) csak azért, hogy nagyobbak legyenek a betűk.

Ja a laptopomon csak 1366x768-ban tudok netezni, de a géphez képest elég is.

[ Szerkesztve ]

(#8) freemanone válasza Inv1sus (#1) üzenetére


freemanone
őstag

:O :O :( :((( (2 FHD monitor mögül)

(#9) pilu85 válasza sptkyle (#2) üzenetére


pilu85
őstag

lnis benne vagyok az 5% ban 19es moncsin...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#10) max-pain válasza Tamás88 (#7) üzenetére


max-pain
senior tag

Ebben semmi meglepo nincs, rengetegen csinaljak. Es megtobben csanalnak, ha tudnak, hogy hol tudjak ezt beallitani.
Ra kene mar jonni, hogy a Windows (es a programok) GUI-ja nem ugy lett kitalalva, hogy szinte eszrevetlenul alkalmazkodjon a nagyobb felbontashoz.
A szoftver es hardver (kijelzo) gyartok egyszeruen rosszul allnak a temahoz.

[ Szerkesztve ]

(#11) cheatergs válasza sptkyle (#2) üzenetére


cheatergs
senior tag

"(el sem tudom képzelni mi lehet ez alatt)"
Rossz szem, pl. nekem. ;)
60 centiről nézem a monitoromat, de szemüveggel is zavaróan aprók a betűk 1024-ben. 800-ban szép nagyok: egy képernyő széléig kihúzott szöveg wordpadben nekem ideális.

Mindig minden mindegy

(#12) Inv1sus válasza cheatergs (#11) üzenetére


Inv1sus
addikt

Akár a windowsban, akár a böngészőben lehetne nagyítani a betűkön, nem kell ezért kisebb monitort venni.

Ha valakinek rossz a szeme, akkor elmegy és csináltat szemüveget magának. Általában.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13) Nekomajin válasza Inv1sus (#1) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Akkor futnék ki a világból, ha ~1300 pixel széles weboldalakat kéne olvasni. Gondoljál már bele, hogy milyen fárasztó lenne a szemnek olyan hosszú sorokat követni! Nem véletlen az, hogy a könyvek magassága nagyobb, mint a szélessége, és hogy az újságokban is hasábokba szedik a szövegeket. Egy ~900 pixel széles oldal az oldalsávokkal együtt is pont ideális az olvasáshoz.

(#14) Inv1sus válasza Nekomajin (#13) üzenetére


Inv1sus
addikt

nem 1300 de sztem 1240-ig el lehetne menni. 3 hasábos oldalaknál jól jönne néha a plusz hely.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#15) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Részemről az 1366x768 is monyon le.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) Ceree válasza Tamás88 (#7) üzenetére


Ceree
senior tag

Az első saját gépemen 640×350-tel kezdtem... (EGA). Ahhoz képest a mostani 1024×768-as felbontás is hatalmas. Persze érzem én, hogy jó lenne egy nagyobb monitor, (főleg grafikus munkákhoz) de ahhoz meg nem ártana gépet cserélni, mert a notim lassan 6 éves, félek nem hajtaná ki rendesen. De igazából ez a gép pont elég arra, amire használom. Úgyhogy én is a Win7-et 1024×768-ben használók csekély 5%-át gyarapítom. :DDD

Másolat_eredetije

(#17) Youri


Youri
veterán

Ezt a tendenciát a weboldalak is lekövethetnék... Elég vicces a két oldalt óriási fehér csík :U A Logout rosszabb, mert az balra zárt. Gyakorlatilag a fél képernyő üres

RTX ON

(#18) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jah semmi.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) ntomka válasza Youri (#17) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igazítsd középre:

div#page { margin: 0 auto !important; }

:))

ツ Headphones on - World off

(#20) ddekany válasza Inv1sus (#12) üzenetére


ddekany
veterán

"Akár a windowsban, akár a böngészőben lehetne nagyítani a betűkön, nem kell ezért kisebb monitort venni."

Már maga ez a mondat kifejezte, hogy ez mennyire nem működik rendesen. Mert, ha Windowsban már beállítottam a "betűméretet" (valójában egy kamu-PPI-t), akkor a böngésző vajon miért nem veszi ezt figyelembe magától? Mondjuk az IE figyelembe veszi, de az összes többi szarik bele. És még egy rakás más alkalmazás is. És ha Win7/Vista úgy véli, hogy az alkalmazás nem PPI-tudatos, akkor meg felnagyítja az ablakot pont ugyan olyan homályos elcseszett-cleartypeos borzalomra, mint ha natív felbontás alatt használnád a monitorodat. Illetve, van amelyik alkalmazás azt állítja, hogy ő figyelembe veszi a PPI-t, aztán jól nem fér ki itt-ott egy két GUI elem. Ez most a rideg a valóság.

(#21) spirit007


spirit007
senior tag

Komolyan mondom ez a statcounter bullshit generátornak sem rossz.
Fogalmam sincs mi alapján számolta a leggyakoribb felbontásnak az 1366-ot.
Munkahelyek (tíz)ezreinél szó sincs erről, 1024 vagy jobb esetben 1280 -aminek jó része le van véve 1024-re :)
Otthoni felhasználók pedig akik az elmúlt 2-3 évben monitort vettek 1680 vagy 1920 -ba ölték a pénzüket.
Vagy a standard noti vételekre gondolnak, amikhez képest nagyságrendekkel nagyobb menyiségben vásároltak el az elmúlt években a különböző tabletek, Ipad-ek, "okostelefonok" amiken azóta százmilliók neteznek alacsonyabb felbontáson?
Szóval bűzlik ez a 2009 augusztusi "időszámítás".
Nagyon win7 (MS) szagú...

(#22) ADAMEX


ADAMEX
csendes tag

Mi is 1280-ra csináljuk már a weblapokat...

(#23) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#24) spirit007 válasza Speed® (#23) üzenetére


spirit007
senior tag

PH! vs. ITcafé ? :)

(#25) 8th


8th
addikt

Bár a monitorom tudja az 1920x1440-es felbontást én 1280x1024-et használok már jó sok éve. A weblapok java része vagy 1024x768-ra vagy erre a felbontásra van optimalizálva. Amíg tönkre nem megy a monitorom biztos nem váltok fullhd-ra. Logout-ot például botrányosan szar olvasni egy 24-es monitoron... :(

(#26) Speed® válasza spirit007 (#24) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ugyanaz a lapcsalád tudtommal..oké, az IT bulvárosabb.

(#27) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Lassan de biztosan azért az 1920×1080 is terjed. :K

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#28) Cyberpunk válasza 8th (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

1920x1440 az meg mi?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) rt06 válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


rt06
veterán

standard 4:3-as keparany, nalam is az az alapertelmezett (bar a monitor tudna 2048*1536-ot is, de azt mar csak 75 Hz-en)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#30) Cyberpunk válasza rt06 (#29) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ok akkor az crt monitor lesz gondolom. Azoknál mondjuk nem gáz, ha nem natívon van hajtva.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) banhammer


banhammer
veterán

A magyar statisztikákat még mindig az 1280x1024-es felbontás vezeti, majd jön az 1024x768-as felbontas.

Mondjuk az se lenne rossz ha a péhá üzemeltetői is hozzászólnának a témához, hogy az oldalon milyen arányban szerepelnek az egyes felbontások.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) N€T0X|N válasza CYBERIA (#27) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én mondjuk joban örülnék, ha az 1920x1200 terjedne... (vagy legalábbis annak, ha nem úgy kellene vadászni, amikor az ember megjelenítő után nézelődik)

Sent from my keyBoard

(#33) ddekany válasza N€T0X|N (#32) üzenetére


ddekany
veterán

Szerintem meg nincs sok értelme a 1920x1200 24"-nak (gondolom kb akkora a tied) a legtöbb ember számára. Sokan már a 22"-es szélesre is panaszkodnak, hogy túl nagy, nem látják át. Megjegyzem nekem pont 1920x1200 24" van, mert IDE-khez jó meg ilyesmikhez.

A magas PPI-s monitoroknak lenne értelme viszont, és ott 1920x1200 semmi, kb. 9"-ra elég. Csak ehhez meg szoftver oldalról szar a támogatás (bár Win8 Metro állítólag már jobb lesz, csak kérdés hogy ki fog Metrót használni nem-pad gépen). Amúgy a weboldalak szempontjából, egy mondjuk 18.5" 3840x2160-es kijelző olyan, mintha 18.5" 1366x768 lenne, azaz a PPI emelés a weboldalak felépítésén nem változtat. De hát ott már most is jobbára nem technikai korlátok játszanak, mint pl. hogy hosszú sorokat kellemetlen olvasni, és hogy a hasábolás nem fér össze a görgetéssel (v.ö., az újság lapokra osztott médium, nem görgetett).

[ Szerkesztve ]

(#34) N€T0X|N válasza ddekany (#33) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem jelenleg 1680-as felbontású 22-es monitorom van, de szeretnék valami nagyobbat. Viszont ragaszkodnék ahhoz, hogy ne csak szélesebb legyen felbontásban, hanem magasabb is, mert az 1920x1080 esetén kemény 30 képpontot kapnék...
Olyan 26-8 hüvelyken teljesen jó lenne (24-re szerintem is túl sok) egy 1920x1200-as felbontás, csak ilyen monitort eléggé keresni kell és ha talál is az ember, akkor tuti van valami, ami miatt az pont nem jó... elsősorban játékra kellene (szimulátorozás), ahol ez és a nagy(obb) méret többet érne, mint az idétlen széles, filmezésre való vackok esetében.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#35) 8th válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


8th
addikt

Egy atom régi CRT ionágyú. :D

Nincsenek nagy igényeim, nekem megfelel ez is. Anno egy kisebb vagyon volt (~2havi fizum) ezért sajnálom kidobni, meg hát semmi baja. Ja de, a hátlapi usb-k közül csak az egyik műxik de kb ennyi.

mod: majd ha ez egyszer beadja a kulcsot akkor lecserélem valami normálisabb Benq-ra vagy Dell-re. Ha azok csak fele ennyit kibírnak majd mint ez már boldog leszek.

(#36) Inv1sus: Ja az. 1600x1200-as felbontás felett már nagyon érezni a kis méretű kijelzőből fakadó hátrányokat. Annál is magasabb felbontásban meg gyakorlatilag teljesen használhatatlan mert annyira kicsik a betűk, hogy alig látod :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#36) Inv1sus válasza 8th (#35) üzenetére


Inv1sus
addikt

És 17 colos haha. Megnézném közelebbről, komolyan :DD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#37) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem 5 éve van 1680x1050 22"-on, még elég.. :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38) rt06 válasza 8th (#35) üzenetére


rt06
veterán

ahh, ez meg csak agyucska (bar 17"-hez durva az 1920*1440)
nekem egy ilyen (30 kilos) szepsegem van, de idonkent nezem az aprot, jo lenne melle megegy hasonlo (volt egy eizo a multkor, de az sajnos bennmaradt a cegnel, miutan eljottem)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39) waterdragon1


waterdragon1
tag

Nekem van egy SUN monitorom max felbontása 1600x1200 de a win7-et 1024x768-ban nézem ez=5% Sajna nincs pénzem lcd monitorra vagy inkább ledeset vennék fogyasztása miatt.

(#40) Cyberpunk válasza 8th (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

CRT-t csak IPS-re cseréld ha teheted. Én TN-re válttam anno CRT-ről hát igaz hogy nyugodtabb volt a kép, meg ezen az egyenes az egyenes.:D De a szinek meg abetekintési szög az gáz. Persze ma már IPS van egy Dell U2410 személyében. 135k volt anno, de megérte.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) ledgeri


ledgeri
nagyúr

élvezetes a társalgás számomra..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42) 8th válasza rt06 (#38) üzenetére


8th
addikt

B+ brutál... :D

Haver járt anno 21-es crt-vel lanpartyra. Nem volt természetes a mosolya mire a lift nélküli bérházban felcipelte a cókmókját a harmadik elemeltre.

(#43) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Laptop, 15,4" méret, 1366x768... bőven elég nekem:)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#44) ddekany válasza Cyberpunk (#40) üzenetére


ddekany
veterán

"CRT-t csak IPS-re cseréld ha teheted."

Nem egyértelmű. Nekem mikor néha egy trinitron képcsöves CRT-t használok, az a mellbevágó, hogy mennyire természetes/mély rajta a fekete. Filmeknél ez üt, számomra legalábbis. Viszont az IPS feketéje az... szerintem ocsmány. Az IPS glow miatt. Megkockáztatom, hogy ebből a szempontból rosszabb mint a TN. xVA-s LCD ebben sokkal jobb. Persze ott meg a középen sötétedés a gáz... de szerintem az esztétikailag kevésbé szembeötlő. Funkcionálisan mondjuk zavaró, miután az ember rájött, hogy sötét képnél oldalra kell dőlni...

(#45) waterdragon1 válasza ddekany (#44) üzenetére


waterdragon1
tag

Miket nem tudtok az én kis kb: 21" sun monitorom mellett sok lcd monitor gyengusz de sajnos sokat eszik az enyém csak ezért cserélném le.

(#46) CYBERIA válasza N€T0X|N (#32) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nekem is ez a véleményem.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#47) CYBERIA válasza rt06 (#38) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nekem egy ilyen van az egyik géphez: [link]

Nem tudom pontosan hány kiló, de hajlik alatta az asztal lapja. :K

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#48) Speed® válasza rt06 (#38) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

CRTben számomra ez lenne érdekes..de nagyon elszállt áron van csak..

(#49) CYBERIA válasza Speed® (#48) üzenetére


CYBERIA
őstag

Ezzel már röntgenezni lehet. ;]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#50) rt06 válasza Speed® (#48) üzenetére


rt06
veterán

en (reszben*) pont azert garaszkodom meg a crt-hez, mert nekem sokkal jobban bejon a 4:3-as keparany
igaz filmnezesnel van nemi csik alul, meg felul, de munkara, netezesre szerintem sokkal alkalmasabb, mint a szelesvaszon (fokent, hogy a tartalmak, amiket az ember nez, tobbnyire magasak, mint szelesek)

*: no meg mert szebbnek, teltebbnek, elesebbnek talalom a kepet, es mert 21"-en megkapom a fullhd-nal nagyobb felbontast

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.