Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) sb válasza gurabli (#17) üzenetére


sb
veterán

Hú, ennyi minden egy kis A330-on... Nem semmi.
Nekem is volt (Asrock :) ) de már rég lecseréltem. Előbb G2020 ment átmenetileg a helyére, vicces, de a desktop erősségű proci semmivel nem fogyasztott többet, mint az Ion. Sőt. :)

De ott ugye nincs 24p támogatás úgyhogy a "nagy" 65W-os Llano. Alulfeszelve, downclockolva. Így kb. egy J1900/Kabini erősségű 4 magos lett belőle, cserébe utóbbival összevethető fogyasztással. 65W-nak a közelében sincs így szerencsére.

Szóval a kis A330 felett azért már eljárt az idő. Felüdülés lesz az új proci biztos. :)
Emlékszem - bár én wint használtam - amikor betoltam alá egy SSD-t akkor is maradt a malmozás és a perces boot idő. Persze az 5400-es HDD-n lévő winnél így is jóval gyorsabb volt. Azzal néha a használhatatlanság határát súrolta.

Visszatérve a 2db sata-ra: ez a gond. Mondjuk tisztán NAS célra felesleges SSD, de ha kombinálva van, HTPC használathoz nem rossz egy SSD. Az meg már nem fér el a jellemzően lassú, 5400-es HTPC/NAS-ba szánt HDD-k mellé.

szerk: Nekem is Kaze 100 venti volt az Ionon. Meg azóta is bent van még az újabb gépekben.
Mondjuk nálam mindig a HDD volt hangos sajnos. A lehalkított ventik mellett mindig kihallatszanak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.