Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Alakul.

"A szolgáltatás használatához 5G-képes készülékre is szükség van. (Néhány korábban elérhető 5G-képes készülék csak a 3,6 GHz-en nyújtott 5G szolgáltatás vételére alkalmas, a 2100 MHz-en nyújtott vételére nem.)"

Ezért sem érdemes mindenbe beleugrani rögtön az első körben .

(#2) Tamás88 válasza Ricardo (#1) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Megjelenés első napján megvettem a SGS Ultra 5G-t jó vétel volt. De az agglomerációba is jöhetne már.

(#3) Hallosz


Hallosz
senior tag

Én már annak is örülnék, ha a budapesti lakásomban, legalább kettő pálcikával "hasítana" a 4 G. De sajna nem, a 3G is csak 3 pálcikát produkál.
Az ügyfélszolgálat válaszában azt írta a mobilhálózat kültérre való, ők oda nyújtanak szolgáltatást.
Nos, ez a hungarise telekom....

Mert lakni, muszáj.

(#4) lionhearted válasza Hallosz (#3) üzenetére


lionhearted
őstag

Ezek a gonosz szolgáltatók, adhatnának neked egy házi átjátszót, ne kelljen ilyen szegénységben élned.

Tegnap még működött...

(#5) Snowy_owl válasza Tamás88 (#2) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Mitől volt jó vétel, mesélnél a készülékről? Érdekel mit tud, és miben nyújt számodra többet mint az előző akármilyen készülék. :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#6) genlog válasza Hallosz (#3) üzenetére


genlog
junior tag

Hazánkban sok mindenre igen, de a lefedettségre nem lehet panasz.

(#7) genlog válasza Ricardo (#1) üzenetére


genlog
junior tag

Mire nem elég ma a 4G?

(#8) Ricardo válasza genlog (#7) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt miért is tőlem kérdezed? Nem írtam sehol, hogy kevés lenne.

(#9) genlog válasza Ricardo (#8) üzenetére


genlog
junior tag

Azt írtad: Alakul.
Kérdő válaszom erre: De minek?

[ Szerkesztve ]

(#10) Tamás88 válasza Snowy_owl (#5) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nézzük csak:
- Frissebb szoftver (szerencsére mostantól 3 évig lesz támogatott)
- nagyobb akkumulátor
- gyorsabb
- nagy belső memória
- 5G (én előre gondolkodok, sosem hátra)
- és ami a legjobb, az a kamera

#3 Hallosz

Ennek egyszerű az oka: A szolgáltatók csak külterületen tudnak mérni, belterületen már nem, de nem is lehet, mivel mindegyik háznál másképp készültek a falak. A vékony falú házaknál nyilván jobb lesz a térerő (de cserébe télen megfagysz), míg a vastag falaknál már gyengébb (de legalább jóval melegebb is lesz, így nem kell annyira fűteni) No meg attól is függ, hogy az adott technológiákból melyik sávokat támogatja, a sok sávos készülékeknél jobb lesz a térerő, de a keveset ismerőnél pedig akár el is tűnhet az adott szolgáltatás. Erre legjobb példa az S4 mini, amely kevés sávot ismert, így a Határ úti erdőnél eltűnt a 4G jel, míg a mostani készülékeknél már ott is van térerő.

(#11) Ricardo válasza genlog (#9) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert az 5G hálózat nem csak arról szól, hogy a mobilunkon gyorsabb legyen a net. A hálózat fejlődése meg jó dolog.
Tehát minek? Mert jobb, gyorsabb, és sok területen olyan lehetőségeket nyit.

(#12) Hallosz


Hallosz
senior tag

Prembulum!
Huszon... éve vagyok T-kom előfizető, tök jól működött ezidáig. Májusban vettem észre, hogy lakáson belül pocsék a hívás minősége, pedig addig semmi gond nem volt.
Persze, készülék csere, kártya csere nem oldotta meg helyzetet, Android, vagy iOS lényegtelen, pocsék a hívás minőség. Volt, hogy a feleségem hívott 3 méterre tőlem, (20-as számról) és a jól ismert, " hívott fél jelenleg nem kapcsolható" volt az eredmény.
Levél, személyes bejelentés után semmi változás. Mi bajom lehet, átraktam 3G-re, s lám, három pálcikával, elfogadható minőségben tudom használni.
4G-n továbbra is 1 pálcika, hullámzás, vonal eldobás.
Köszönöm a "hasznos" tippeket az átjátszóra, esetleg próbáltad már?

A minap kaptam meg tőlük, hogy kültéren szolgáltatnak...
Nos ez a helyzet ma.

Mert lakni, muszáj.

(#13) togvau válasza genlog (#6) üzenetére


togvau
senior tag

hogyne lehetne? A retkek 98 meg 99%-os lefedettség veretése KAMU, kültéren is. Valójában max 80% körül lehet. Mindezt 800mhz-s LTE-t is tudó telefonnal.
A vicc az, hogy a digi a 2 db 1800mhz-vel amit véletlenül A PÁRT kiadott nekik, itt a lakásban sokkal nagyobb térerőt tud mint a teleNER, vagy vodka 800mhz-n, pedig a digis adó is 2 km-re van légvonalban.

hitler, sztálin, micro usb

(#14) Csokifalo válasza Snowy_owl (#5) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

nekem is ultra van
a fényképezés parádés, okos felvétel stb, az akksija az előző S10 hez képest sokkal jobb hiába a méret, 120Hz, "vakító" élességű kijelző, nekem nagyon bejött. plusz mint vodás a sima s20 lett volna havi 17, ez meg havi 20, nem tényező az a plusz. Egyben mondjuk biztos nem adnék annyit ki rá...egy kicsit nehéz és nagy , de ez belefér nagy tenyérbe amekkora nekem is van

[ Szerkesztve ]

(#15) Grougon válasza Hallosz (#12) üzenetére


Grougon
tag

Ugyan ez a helyzet nekem is, wifi hívást bekapcsoltam, azóta tudok telefonálni :P

(#16) Elk_hound válasza genlog (#6) üzenetére


Elk_hound
tag

A munkahelyemen mondjuk lefedettség van, csak a cella kapacitása sovány. Ezért G-től függetlenül sz.r a sávszélesség...

(#17) Gino20 válasza Hallosz (#12) üzenetére


Gino20
őstag

Könnyen lehet, hogy a VoLTE (Voice LTE) okoz gondot, ha olyan készüléked van és az adott készülék felkerült a szolgáltató ,,VoLTE listájára" is. Ha erről van szó, akkor a beállítások / mobilhálozatoknál kapcsold ki a VoLTE funkciót, így a hangalapú hívások ismét Bp esetén 3G-re mennek vissza és a 4G-n marad csak az adatozás. Ha nem erről van szó, akkor csak szimplán hangolt/módosított a macro hálózaton, ami esetedben negatív hatást eredményez és sajnos nem vállalati előfizetőként semmit nem fog tenni a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#18) fornettisuti válasza Hallosz (#12) üzenetére


fornettisuti
veterán

Samsungod van?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.