Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) totron válasza Stauffenberg (#100) üzenetére


totron
addikt

Miért, úgy érzed érzelmileg feléred a témát? Értem amiket írsz, zárjuk le, mert körben járunk, fárasztó is. Megcselekedtük, amit tudtunk. Gondolom valahol extra bónuszt ér önmagad linkelése.

(#102) Stauffenberg válasza totron (#101) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak szóltam előre, nem kéne meglepődni. Akkor újfent: [link] [link]

(#103) ballazol válasza la_cc (#85) üzenetére


ballazol
senior tag

dehogynem, elmondják, hányféleképpen tudjuk elcseszni :)
full pszichológia az egész

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#104) ballazol válasza t72killer (#89) üzenetére


ballazol
senior tag

mekkora duma :D :C

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#105) Narxis válasza Ivy.4.Ever (#80) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem a cikk lényege, hogy aki alapból úgy esik neki a netes társkeresőknek, hogy akkor ott most megtalálja a nagy Őt az rá fog b.szni mert az a fajta gondolkodás ki fogja szűrni a potenciális lehetőségek összes vagy szinte összes számát. Ellenben aki úgy megy fel, hogy ehh, ismerkedjünk majd lesz valami, talán nem fog rágörcsölni a témára. Ez nyilván hatványozottan igaz a Tinderre mint az egyik legnépszerűbb netes társkeresőre.

Thanos was right.

(#106) ballazol válasza Narxis (#105) üzenetére


ballazol
senior tag

pontosan erről beszélnek a Puzsér Robiék is

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#107) t72killer válasza ballazol (#104) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#108) carl18 válasza t72killer (#89) üzenetére


carl18
addikt

+1 Én is támogatom hogy a gyerek vállalást alkalmágihoz kötném.
Menyi hely van ahol a nyomorba vállalnak gyereket, annak meg semmi értelme mert a gyereknek se lesz jó meg a szüleinek se.

Ez az hogy nem értem ez a gyerek csinálás és miért kötelező?
Szerintem aki teheti manapság már sokkal jobban át gondolja mit vállal és miért.
#88Danex
És aki nem akar gyereket, azzal mi lesz?
Mert hogy ez is egy fajta nyomás a társadalom részéről, már pedig csinálják már hát 30 évesen már illene gyereket csinálni.
Meg ebbe a Mad max világba gyereket vállalni amúgy is elég vakmerőség. :U Vagy aki nem talál magának olyan párt amilyen elképzelt, akkor alapból halott ötlet egy anyagias kapcsolatba belemennie.

Van egy nagyon jó régi barátom 30 éves, az utolsó csaja nem volt topmodel egy 90 kg-os husis anyuka volt kb 120E forint ment erre a csajra egy hétvége alatt. Körülményes, a családból senki se dolgozik, itt is egy eltartott keresnek.
Rákérdeztem havertol a rossz randik esetében ő mennyit is bukott ezeken a csajokon. Milliós összegről van szó, ahol hát jöttek ám a kihasználások lehúzgálások.
Hogy bajba vannak utalni kéne 50E forintot, vakmerő haver meg utalt neki mert azt hitte lesz belőle valami.

Nagy részüket Badoon ismerte meg, de valahogy sose talált olyan aki megbízható és nem akarja lehúzgálni pénzzel. :U Pedig egy rendes megbízható fazon, de neki se dobja be a gép azt a csajt akivel komolyan össze tudna jönni.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#109) totron válasza Stauffenberg (#102) üzenetére


totron
addikt

Nincs meglepődés, te viszont egy (két) végtelen spirálba kerültél. Szép életet.

(#108) carl18, Szerintem aki teheti manapság már sokkal jobban át gondolja mit vállal és miért.
Persze, aki olyan kultúrkörből jön, hogy felmerüljön a kis fejében. Aki meg nem olyanból, ott az élvezet/vakvilágba való élés/segélyfelvétel megyen.

Mert hogy ez is egy fajta nyomás a társadalom részéről
Igaz, és ez egy nagy hiba. Sokan be is dőlnek, csak hogy ne legyen súrlódás, ne érje szó a ház elejét. Bámulatos, mekkora erővel bír a kimondatlan csoportnyomás is, még ilyen volumenű témákban is. Ott a kimondatlan stigma és átok, hogy gyerek nélkül értelmes életed nem lehet és tudat alatt a többségi társadalom erre is van berendezkedve, ennek megfelelően viszonyulnak a nem szaporodó embertársaikhoz, ennek megfelelően teszik el őket. A kormány családba nem gyengén belenyúló politikája meg gyönyörű szép hatékonysággal felkorbácsolja ezt a szarságot. A támogatások egybevágóságáról már nem is szólva: magas lovon tud ülni az, aki az államtól begyűjtötte az összes begyűjthetőt. Mert hát a pénztől/lehetőségektől ember az ember, még ha csak baszni kell érte, akkor is teljesítménynek könyveli el az egó. Végképp vesztes az, akinek más tervei vannak/nem erőlteti bele magát egy értelmetlen, anyagias kapcsolatba, ahogy írtad is, nyilván ezek toxikusak is volnának nem kis mértékben.

Haverod példáján keresztül pedig: az a baj, hogy aki bizonyos mintát lát, bizonyos minták veszik körül gyerekként, fiatalként, fiatalfelnőttként, nos az később is azokra a mintákra fog szűrni, szinte meg sem lát mást. Nehéz ebből kikeveredni. De ettől teljesen függetlenül is: értelmes ismerkedés esetén nem játszhat szerepet ilyen nagyságrendű és ilyen okokból eszközölt pénzmozgás. Ha ez rendre nem szúr neki szemet, akkor bocs, de ő is házhoz megy a pofonért. Az említett egyedek jellemszintje meg ugye szóra sem érdemes.

(#110) carl18 válasza totron (#109) üzenetére


carl18
addikt

"Bámulatos, mekkora erővel bír a kimondatlan csoportnyomás is, még ilyen volumenű témákban is." Igen, a fő gond mikor szó szerint szóvá is teszik stb, vagy folyton jönnek idegen emberek a kérdéssel hát miért nincs?

Szerintem a fő gond hogy manapság mind a nők mint a férfiak tovább viszik magukkal a múlt csalódásait. Tik-tok komment szekció alapján is elég nagy a frusztráció a 2 nem között.
Meg a mai világ nem olyan mint a 30-40 évvel korábbi, maga a társadalom is változott. Akkoriban dívat volt minden családba a sok gyerek, manapság azért az emberek jobban átgondolják.
Ez a társadalmi elhídegűlés meg erre csak lők egy lapáttal.
Meg én azért írtam nálam a teljes bízalom nem fog kialakulni 6/12 hónapon belül és nem is látnám értelmét gyorsított folyamatba eskűvőt és gyerek csinálást véghez vinni(Csak mert a család és a társadalom ezt akarja,mert hallottam olyat is az anyós eltervezte hány unokát akar, a lányja meg csinálja meg vakon.) és akkor büszkén beszélnek róla mások.

De mindegy majd változik még a világ, reméljük a jó írányba. :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#111) k-adi válasza carl18 (#110) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem fog

(#112) carl18 válasza k-adi (#111) üzenetére


carl18
addikt

Én is azt érzem ez nem hogy jobb csak rosszabb lesz. :(
A magány világa egyre jobban jelen van, a világba már nincs bízalom.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#113) btprg válasza carl18 (#108) üzenetére


btprg
senior tag

"Mennyi hely van ahol a nyomorba vállalnak gyereket, annak meg semmi értelme mert a gyereknek se lesz jó meg a szüleinek se."

Ez szerintem sokkal inkább a szellemi/lelki nyomorra igaz, az ilyeneknek kár gyerek. Persze ez gyakran a szegénységgel együtt jár. Ha valaki szegény, de rendes (ilyen volt az emberek nagy része Magyarországon a háború után), azzal nincs semmi gond.

"Meg ebbe a Mad max világba gyereket vállalni amúgy is elég vakmerőség."
Ez azoknak az egyik tipikus kifogás dumája akik nem is akarnak alapból gyereket (akármilyen valós ok miatt, ami nem annyira szalonképes). Bár valószínűleg nagyobb az erkölcsi züllés most mint valaha így, hogy a telekommunikáció miatt sokkal könnyebb a gennyet mindenkihez eljuttatni mint bármikor korábban, azért annyira nincs durva világ. (Hacsak valaki nem valami igen rossz vidéken lakik.)

Haver: nagyon elkeseredett és nagyon gazdag lehet, ha ennyit tudott veszíteni és még nem hajléktalan :U Aki ismeretlenül vagy rövid ismeretség után pénzt kér, aki konkrétan elvárja hogy költs rá, azokkal szóba se szabad állni.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#114) ElEvEn11 válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nem vettem annak. Korrekt visszajelzés volt. Az tény, hogy 49 évesen nehezen ugrok bele már ilyenbe és én tipikusan az a pali vagyok, akinek a kisugárzása igazából inkább személyesen jön át, mintsem bármilyen képen. Az alapján folyton félreismernek. Szóval egyéni preferenciáim is mondatták velem azt, amit írtam. :B Ettől még lehet, hogy majd adok neki egy esélyt, ha már itt ti ennyien úgy látjátok, hogy működhet. :K

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#115) Ivy.4.Ever válasza ElEvEn11 (#114) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ha igényes, rendes képeket teszel fel, legalább 4-5-öt, köztük amin vidám vagy, nem lesz baj. Sok átlagos külsejű férfi nem tudja hogy ez milyen nagy lehetőség a számára kitünni.

(#116) t72killer válasza btprg (#113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Aki ismeretlenül vagy rövid ismeretség után pénzt kér, aki konkrétan elvárja hogy költs rá, azokkal szóba se szabad állni."

hja, velem próbált "ismerkedni" iwiwen(!!) úgy csaj, hogy kezdésként töltsek pénzt a telefonjára :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117) ballazol


ballazol
senior tag

nekem a főúton fényes nappal
és egy barna tehén volt :D
önbizalma, az van...
meg persze engem is bepalizhatónak látnak :)
hát azért álljon meg már a menet :D

41 vagyok, rohadtul nem úgy áll a szénám, hogy 1-2 éven belül gyerekem legyen
ahhoz először egy nagyon jó, és nagyon modern csaj kéne
(legalább egy, de felőlem egy biszex pár is lehet :D)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#118) totron válasza t72killer (#116) üzenetére


totron
addikt

Férfitársaktól indul a történet, el lett rontva a kisleánygyermek.

(#119) t72killer válasza totron (#118) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen valószínű. :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#120) Hi!King válasza totron (#95) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez messzire vezetne, de 150 évvel ezelőtt nem csak a cigány pásztor gondolkodott így, hanem majdnem mindenki erőforrásként tekintett a gyerekeire, és egyáltalán nem volt meg az az ideál, mint manapság, hogy szeressük a gyerekeket. A gyerekek bizonyos falvakban még a 70-es, 80-as években is magázták a szüleiket. De egyébként nem volt régen jobb, csak ebbe születtek be, és jobban függtek egymástól, közben ugyanúgy megvoltak a konfliktusok, sokan szívtak miatta, voltak akik öngyilkosságot követtek el, stb.

(#121) ballazol válasza Hi!King (#120) üzenetére


ballazol
senior tag

ha nem magázták volna őket, úgy szájbavágta volna őket valamelyikük, hogy örülhetett neki, ha nem keletkezett vérrög a TISZTELETLEN agyában :K

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#122) ballazol válasza ballazol (#121) üzenetére


ballazol
senior tag

de ma sincs ez másképp
tele van a világ (vagy szinte csak az van, a 0,00001% elhanyagolható) komplexusos emberekkel... elég csak megnézni, hány világrészben tombol a gyűlölet meg a háború
...
... Jung 1934-ben megírta, hogy nem reménykedik egy komplexus-mentes világban
baszdmeg
aztán 5 év múlva megint tomboltak a kispöcsűek a tankjaikban a -20°C-os mocsárban
ide szülték az embereket
ma is ide szülik!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#123) totron válasza Hi!King (#120) üzenetére


totron
addikt

Persze, a romantizálása-idealizálása az állapotnak egy pillanatig fel sem merült bennem. Egyik oldali nagyszüleimet még én is magáztam.

(#124) Ivy.4.Ever válasza Hi!King (#120) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A magázás nem zárta ki az érzelmeket. De még a gyerek erőforrás volta sem. Ugyanúgy, mint ma is, nagyon változó hogy jut-e szerep az érzelmeknek a családi életben. De attól még gyártja a gyereket az is, aki csak hallgatni meg kritizálni tud ma is.

[ Szerkesztve ]

(#125) Hi!King válasza Ivy.4.Ever (#124) üzenetére


Hi!King
őstag

Nyilván nem zárja ki az érzelmeket, csakhogy teljesen más votl régebben a korszellem, eleve nem volt társadalmi elvárás, hogy szeressék a gyerekeiket.

(#126) Ivy.4.Ever válasza Hi!King (#125) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Régen a vallás volt erős társadalmi hatással, ami nem lebecsülendő, sőt volt idejük a gyerekre, meg egymásra a pároknak. 19-20. századi regények jó kiindulási pontok. Pl. a Kincskereső kisködmön Gergője kifejezetten szerető családban él.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.