Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iMaverick


iMaverick
addikt

Szép! A belsejét is szépen elrendezted.

Az idő meg: jó munkához idő kell! Ezt már az elődeink is megmondták! :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2) csiby1


csiby1
csendes tag

Ööö... Nem igazán akarok belepofátlankodni, de a VGA-t nem a CPU-hoz legközelebb lévő PCI-E foglalatba kell tenni? Vagy tévedek?

(#3) kcsa válasza csiby1 (#2) üzenetére


kcsa
veterán

Kelleni nem kell, de a szélső slotok általában nem 16x sávszélességűek, csak 4, esetleg 8 - persze ez ellenőrizhető, akár jó lehet ott is.

(#4) csiby1 válasza kcsa (#3) üzenetére


csiby1
csendes tag

:K

(#5) Matyi_01


Matyi_01
csendes tag

Azt jól látom, hogy a VGA kártya kicsit meg lett görbítve, hogy be lehessen csavarozni?? A képen úgy tűnik....

(#6) AxBattler válasza kcsa (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

+1

Jó kis ház a belépő kategóriában, de azt a CPU-hűtőt sürgősen meg kéne fordítani. Ki találta ki, hogy a meleg levegő lefelé száll? :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Jó kis bemutató, tetszik maga a ház is, de fáj a fejem ettől a fordított elrendezéstől. :DD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#8) kcsa válasza AxBattler (#6) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem az találta ki, aki a vga-t is befeszegette fentre. Kellene némi józan gondolkodás a cikk írójának :K

(#9) foka


foka
aktív tag

Ha elég nagy/erős a ventilátor megy az bármerre :DDD
Szép kis ház, és ez legalább nem az a régi vacak vajszín, hanem tényleg igazi fehér, csak szűkös. A BTX és a fordított ATX az alacsony fogyasztású rendszerekhez előnyös szerintem, Az alsó tápos ATX a legjobb egy teljesítményszint fölött.

Üdv: Fóka

(#10) carr válasza kcsa (#8) üzenetére


carr
őstag

Nos, köszönöm mindenkinek, aki elolvasta, és tapasztalatokat szerzett belőle. :))
Kedves hozzászólók, és akinek feltűnt az 5850 hajlottsága:
Miről beszéltek? Egyáltalán NEM A LEGALSÓ PCI-E slotban van a kártya. Nem lett feszigetve, hogy beférjen. :D
Ez a kártya, is olyan, mint minden más ember által alkotott szerkezet. Cca 4 éve GPU-val lefelé "lóg", s a két PCI-E tápcsati megtette a hatását. Elfáradt kicsit a PCB anyaga, s meghajlott. Ettől függetleneül még mindig büntet, hajlás ide vagy oda. :D
Ez a "józan gondolkodás" biztos tőled jött kedves kcsa, de a fentiek figyelembevételével használd egy kicsit a józan eszed (keresd meg pls), mert így lerí, hogy vajmi keveset használod. :DDD :C

Lemaradtam valamiről, és változott a fizika? :D
A meleg levegő nálunk felfelé száll. De lehet, csak azért, mert lenn vagyok délen? :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#11) kcsa válasza carr (#10) üzenetére


kcsa
veterán

Húh, vannak itt gondok. Remélem másnak több türelme lesz elmagyarázni mint nekem most lenne.

(#12) carr válasza kcsa (#11) üzenetére


carr
őstag

Bátran, csak bátran.
Építő jellegű kritikát szívesen fogadok. Mint írtam fenn...
A kötözködést (pláne az efféle értelmetlen, eszement kritikát) kerüljük.
Bántottalak valamivel?
Vagy csak a gyerekszoba, és a szülői törődés hiánya szól belőled, hogy beleköss másokba?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#13) kcsa válasza carr (#12) üzenetére


kcsa
veterán

Mert a te kommented ugye mentes volt a belekötéstől, de főleg a személyeskedéstől ugye?

Akkor mondom: igenis a legalsó foglalatba raktad a vga-t:

Ez a normál ATX formátum.

Ez meg a te házadban:

A meleg levegő a cpu-ról pedig a te összeállításodban lefelé távozna - némileg ellenkezve a fizikával - mivel pontosan az első képnek megfelelően raktad be a hűtődet - a venti lefelé fúj.

Kb. erről lett volna szó, és sokkal szívesebben magyaráztam volna el, ha nem olyan a stílusod, amilyen.

Ja és még egy apróság, hogy teljes legyen a kép az olvasóknak is, itt egy részlet az alaplapod kézikönyvéből:

- 3 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2/PCIE4: x16 mode; PCIE5: x4 mode)

(#14) Maximum1


Maximum1
őstag

Csúnya ez a fehér ház, a fekete optikai meghajtó is ront rajta.
A belső elrendezése is katasztrófa, de lehet csak én vagyok maradi.

Köszi a cikket, az a lényeg Neked tetsszen! ;)

(#15) Lenry


Lenry
félisten

építő jellegű kritika: vedd ki azt a fekete optikai meghajtót :D

egyébként szép kis kuckó, nekem kifejezetten tetszik a színe. remélem 5-10 év múlva nem sárgul "PC fehér"-re :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) carr válasza kcsa (#13) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm! Így már sokkal ékesebb. :))

Bocsánatot kérek! :)

Mivel nagy sietségben valóban kis változást kellett eszközölnöm,(mentségemre szóljon azóta nem vettem le a ház oldalát...) miszerint át kellett tennem egy slottal lentebb a kártyát. Ennek oka: Képet nem adott a másodlagos DVI kimeneten, csak akkor ha a primer DVI-n is van monitor, s ha ez legfelül van, akkor a ház felső, hátsó része teljesen kitakarja ezt.
Szóval a fenti DVI kimenet az elsődleges, ennek a kimenetét 100%ban eltakarja a ház "tatja", így kényszerűségből ezt a megoldást választottam.
Na ezt jól megaszontam. :DDD
Amint meglesz az új kártya, máris a legalsó slotba kerül.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#17) carr válasza Lenry (#15) üzenetére


carr
őstag

A fekete optika dobja fel! :)
Ha ki is sárgul, addigra szerintem max babakocsiként fog funkcionálni. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#18) #98593280


#98593280
törölt tag

A merc alpha es az outlaw is vekony lemezbol van. Az anyagminoseget eltetni tulzas.
A kabelmenedzsmentje szinten fapados, talan 0,5 mmm ami semmire sem eleg. Jol latszik mert sok kabeked off figyel a haz aljaban.
A meleg valoban felfele szeret tavozni, tehat az ilyen forditott elrendezesu hazak alapban vesztesek mar hutes teren.

[ Szerkesztve ]

(#19) carr


carr
őstag

Lehet. Nekem tetszik.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#20) carr


carr
őstag

Az nem a táp hibája, mester...?
A kábelei sajnos elég rövidek az XFX-nek.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#21) sing1ep1ayer válasza carr (#16) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ezt a cikkben is megemlíted negatívumként:
"ha a legalsó bővítőhelyre teszel egy VGA-kártyát (ez lesz legfelül a fordított elrendezés miatt), az elsődleges DVI-D kimenet nem lesz elérhető (nincs mire dugni a megjelenítőt!)"

A fotót csak én nem láttam a hibáról a cikkedben? :F

Amúgy köszönjük a bemutatót, de én személy szerint nem ájultam el a kuckótól, ráadásul 1-2 órás munkával ilyen szinten el tudom rendezni a zsinórokat egy kábelmenedzsmentet nélkülöző 10+ éves házban is.

[ Szerkesztve ]

(#22) carr válasza sing1ep1ayer (#21) üzenetére


carr
őstag

Valóban, nincs kép róla. Fogom pótolni. :)
Köszönöm.
Értem. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#23) trufa12


trufa12
addikt

Aki ezt a sémát kitalálta azt főbe kőne lőni . (de grat a cikkhez és örülök hogy neked tetszik ) :K

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#24) Mate


Mate
nagyúr

Nemrég volt "szerencsém" egy ilyen házhoz.

Kinézete nekem bejött. Szép, aránylag letisztult, a piros még pont elviselhető mennyiségben van jelen. Piros venti szintén kellemes. Az általad betett fekete dvd író viszont borzalmasan néz ki, de nem nekem kell tetszenie.

Miután túlmentem a kinézeten, jött a fekete leves. Az oldallap nagyon hitvány. 15K-s házak számomra nagyjából a belépőszintbe tartoznak, az alatt csak vészmegoldásról beszélhetünk. Ennek az oldallapja meg szinte szóról szóra megegyezik egy előbb említett 5K-s szükségház oldallapjával.

Számomra és megrendelő számára is tetszett, hogy jobb oldalas és nem baloldalas. Ennek viszont ára van. A hűtése nem alkalmas komolyabb gép befogadására. Ezen nem segít az sem, hogy kábeleknek szinte semmi helye sincs. Így végül beszerelés után és tesztelés után megrendelő is belátta, hogy nem lesz jó a ház. Váltott is.

Ez a ház így megmaradt, így egy másik gép költözött bele. Egy vízhűtéses, AMD APU-val szerelt, moduláris táppal megfűszerezett ház, 1 szem SSD-vel.

Arra pont megfelelt, halk, jól néz ki és annak még hűtésével is megbirkózott.

Az általad említett pro és kontra bekezdésből meg számorma az jött le, hogy nem igazán találkoztál még minőségi házzal.

Mai házaktól már minimálisan elvárható dolog szerintem 2 helyen porszűrő, gumírozott HDD tartó, visszacsavarozható bővítőhely stb. Ez a ház még ezeknek se felel meg.

A fenti sorokat nem azért írtam le, hogy elszomorítsalak, remélem sokáig és jól fog szuperálni, csak ha valaki tervezi a vásárlását, azért jó ha olvas róla véleményt.

(#25) trufa12 válasza Mate (#24) üzenetére


trufa12
addikt

Erre annyit tudok mondani az én Corsair Graphite 600T-mnek is borzalmas az oldalllapja, ráadás mikor meg jöt az aquvától már kacrosan ért ide, ezt nem tudom hogy hozták össze de ezért nem küldtem vissza mert nem várok én 1-2 hónapot hogy ők kicseréljék .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#26) Mate válasza trufa12 (#25) üzenetére


Mate
nagyúr

A házak 95%-nak borzalmas az oldallapja. Eddig összesen 1 házzal találkoztam aminek értelmes oldallapja van.

Viszont ebben a 95%-ban is van aránylag jó és olcsó jános oldallapos is.

(#27) trufa12 válasza Mate (#26) üzenetére


trufa12
addikt

Csak azért írtam mert nem az ára határozza meg, pl az előző házamnak tűrhető volt az oldallapja .
Fractal Design Define mini

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#28) carr válasza Mate (#24) üzenetére


carr
őstag

Porszűrőt utólag kellett belevarázsolni.
De a HDD tartóknál 2x2 gumis felfogatás volt. :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29) Mate válasza carr (#28) üzenetére


Mate
nagyúr

Tudom, hogy az. Lehet félreérthető voltam. Amiket leírtam nálam a minimális elvárás, amiből nem mindegyiket teljesíti a ház. A HDD felfogatást speciel igen, bár láttam már jobb megoldást.

(#30) carr válasza Mate (#29) üzenetére


carr
őstag

Értem.
Igazából fontos volt, hogy maradjon a kb 15e Ft-os ár is, és "BTX" legyen, vagy reverse ATX. Sajnos nincs elárasztva a piac ezekkel, ez meg szimpatikus volt. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31) Mate válasza carr (#30) üzenetére


Mate
nagyúr

Mint írtam bízom benne, hogy sokáig fog szolgálni téged, csak ha valaki tervez ilyet venni, nem árt ha más ember tapasztalatát is olvassa :)

(#32) sing1ep1ayer válasza Mate (#31) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Akkor már nem árt az sem, ha a TweakTown tesztjében megkukkantják a 7. oldal négyes és ötös fotóján a SATA kábeleket. A lap, amit ott használtak picit szélesebb az itteninél, viszont az optikai meghajtó elég rövid változat. Ez az apró baki viszont hagyományos elrendezésű házakban nem fordulhat elő.

(#33) Yutani válasza sing1ep1ayer (#32) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jól néz ki ez a ház fekete színben! De valóban érdekes az, amiről beszélsz.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.