Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) myteve


myteve
csendes tag

Nagyapám látta utána a helyet, nem volt szívderítő látvány. Szerintem a gazda a hibás.

(#2) bLaCkDoGoNe válasza myteve (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem nem egyértelmű a helyzet. Ha valóban magánterületről van szó, akkor bizony a motoros saját magának okozta a bajt. A területét védő bácsi is hibás azonban, rossz módszert választott nemkívánatos elemek távoltartására, ami tragédába torkollott.
Ez egyáltalán nem fekete vagy fehér helyzet, mindenesetre részvétem az áldozat családjának.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A gazda tényleg nem jól mérte föl a védekezési módszereinek a veszélyét. Egy drótot? Miért nem rudat, gerendát, vagy bármi merevebbet és láthatót? Bár azt lazán kikerülnék...

Amúgy meg a hobbi-crossmotorosok meg elmehetnek a fenébe, csak tönkreteszik az idilli tájat a hangzavarral. Egy határban sem tolerálom őket, pláne nem az én határomon. Bár jogilag nem az enyém, de az életem rész, és fáj, mikor az őzeket kilométereken át látom cikázva futni, mert megrémítette őket a körös-körül, minden irányból feléjük törő gépzaj. Fáj a környezeti kár, amit a mezőkben tesznek. És a legrosszabb, hogy gyakran a művelt földre is ráhajtanak - nem mind, de sokan, és ez az arcátlanság tetőfoka.

Én, ahányszor új ösvényt törtek maguknak, egész bozótot hordtam rá, akácból, csipkebogyóból is. Betemettem az ugrató-lyukakat, elsimítottam a dombokat. Kíméletes és veszélytelen megoldás. Egy év alatt megunták.

(#4) veector válasza Crystalheart (#3) üzenetére


veector
senior tag

Nem csak egy drót
A kitaposott földút fölé nagyjából hetven centiméter magasságban sárga szalagokkal jelzett drótkötélet feszített, amelyet behajtani tilos táblával is nyomatékosított
mondjuk megnézném élőben mennyire látható de így leírás alapján sztem kiszúrná a szememet.
Amúgy meg a hobbi-crossmotorosok meg elmehetnek a fenébe
+1

Amúgymeg 2008 februárjában történt az eset. Miért most van a nagy felhajtás? jajóvan csak a szokásos sebesség

[ Szerkesztve ]

(#6) Gergő_


Gergő_
őstag

Ez tényleg egy szerencsétlen egybeesés.
---
Viszont remélhetőleg jó lecke a birtokháborító én vagyok a jani-féle crossmotoros, kvados csürhének, aki nem kíméli sem a magántulajdont, sem pedig a természetet.

(#7) ABE


ABE
őstag

Aránytalan büntetés, de nyilván nem ezt akarta a tulajdonos sem. A gazda rossz módszert választott, az áldozat meg egész egyszerűen felelőtlen volt. Mondhatni mindenkit lehet sajnálni, áldozatot, hozzátartozókat, meg a "tettest" is.

Az írás kapcsán viszont kicsit felhúztam magam, vagyis egész pontosan a második részén, Göbölyös Zsolt véleményén, leginkább ez verte ki a biztosítékot:

"El kell fogadnunk, hogy valakinek kompromisszumot kell kötnie, valakinek engednie kell. Ez nehéz feladat, egyetlen orvosság rá az intelligencia és a felismerés, hogy máshogy nem lehet."

Tehát szerinte az normális dolog, hogy ha valakinek eszébe jut egy hobbit űzni, de ahhoz nincsenek meg a megfelelő feltételek, akkor másokat kényszeríthet arra, hogy kompromisszumot kössön. Nem, ő nem gondolkodik el azon, hogy talán más szabadidős tevékenység után kéne nézni, hanem kvázi unintelligensnek nevezi azokat, akik nem hajlandóak engedni. De ahogy a kommenteket láttam, a többség szintén nem értett egyet vele, szerencsére.

(#8) Szabesz


Szabesz
őstag

Ha Bélanak (és még ráadásul rendőr) repüléshez támad kedve, és fennakad egy magasfeszültségű vezetéken, majd ott ropogósra sül, kapjon az áramszolgáltató 2 év felfüggesztettet.
K...

¯\_(ツ)_/¯

(#9) tkazmer válasza Szabesz (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

ha a szolgáltató nem tette fel azokat a piros kerek cuccokat a távvezetékére, akkor kapjon is többet, mint 2 év felfüggesztettet.

(#7) ABE
ha nem a kompromisszumra akkor mire alapozod a társadalmi együttélés szabályait?

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) Crystalheart válasza tkazmer (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

No de kérem, itt konkrétan a nagyon hangos, büdös, környezetkárosító, tájképromboló fusi-crossmotorozásról van szó, és még csak nem is torzítottam. Megéri? Nem.

(#12) Crystalheart válasza Kalandor (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na igen. Engem az az eset dühített leginkább, mikor elkaptam két quadost, akik köröztek a lucernáson (!), az volt az első érvük, hogy "miért, a magáé?" Hát menjenek a fészkes fenébe, nem, nem az enyém, de nem is a szentpéteré. A gazda szörnyülködik majd, a kaszálás rossz lesz, a növény elfekszik és berohad, az állatok liszteriózist kapnak a szennyezett takarmánytól, ezeknek meg egy csöpp lelkiismeretük sincs. Legalább ha rajtakapják őket, visszavehetnének... (Amúgy meglepődtem, mikor levették a sisakot, mert két negyvenéves-forma hapsi volt. Felelőtlen suhancokra számítottam. Vicces volt kioktatni őket, a magam akkori 20 évével...)

[ Szerkesztve ]

(#13) Szabesz válasza tkazmer (#9) üzenetére


Szabesz
őstag

[link]
Te látsz itt ilyet? Én nem.
Pluszba: azokat a kis piros bigyókat az extra magasan lévő vezetékeken látni. És ha Józsi magárdt akar játszani, és nem veszi fel a szemöveget/ nem arra néz? Igen, az áram bssza meg, hogy éppen ott feszeng magasan.

¯\_(ツ)_/¯

(#14) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az én házam az én váram. Hadd védjem tankcsapdával, gépfegyverrel, nagyfeszültséggel. Aki pedig nem becsüli a magántulajdon szentségét, hát pusztuljon.
Ha ez így volna, nem volnának tolvajok, más földjét felszántó motorosok.
Buli meglopni az erejét elvesztett öreget, buli egy jót motorozni, kvadozni más földjét, veteményét feltúrva.
Pusztuljon a férgese.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Szten Márs válasza Vakegérke (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért ilyen heves felkiáltásokkal emberek halálát nem kívánnám, akármi is az alapja...

(#16) Vakegérke válasza Szten Márs (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem más megélhetésének rovására garázdálkodnának mások, akkor én sem. Ám ha JóskaPista bácsi éves terményét lopják, vagy tarolják le motorral, kvaddal az elkövetők, akkor már meggondolandó, hogy JóskaPista bácsi haljon éhen, vagy az elkövető dögöljön meg, amikor belebotlik a 40-70 centi magas vezetékbe, amelyben áram van, vagy csak úgy ki van feszítve.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Szten Márs válasza Vakegérke (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért a megfogalmazás - dögöljön meg - olyan indulatokról tanúskodik, amik kétségessé teszik, hogy te most józanul és objektíven ítéled meg a dolgot. Lehetőleg ne "dögöljön" meg senki. Abba belegondoltál, hogy valószínűleg hazavárják azt is, akinek a halálát simán, bal kézzel kívánod? Persze, szörnyű, hogy bármit tönkretesz, szórakozásból... de a halálát kívánni legalább ennyire szörnyű.

Kb. erről lenne akkor szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18) ABE válasza tkazmer (#9) üzenetére


ABE
őstag

Ha én éjszakánként zenekarosdit akarok játszani az ablakod alatt, akkor kompromisszumkész vagy? Csak azért, mert szerintem jogom van gyakorolni ott és akkor, ahol éppen akarom.

Jelen esetben nem arról van szó, hogy szükségből kell kompromisszumot kötni, hanem arról, hogy valakinek van egy hobbija, amit nem kötelező űzni, de azért másoktól elvárná, hogy toleránsak legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#19) Thome válasza Vakegérke (#14) üzenetére


Thome
addikt

+1. Teljes mértékben egyetértek. :U

(#20) Vakegérke válasza Szten Márs (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elragadtattam magam, meglehet. Ám felajzza érzelmeim az a tény, hogy akár lopás, akár "csak" rongálás miatt felállított csapdába esett áldozat sajnálkozást vált ki.

Tudja az elkövető, hogy tilosban jár? Már hogyne tudná. Mégis áthágja a szabályokat, törvényeket? Már hogy a fenébe ne.
Akkor mi a búbánat kivetni való van azon, hogy elítélem azon cselekvését, mely szerint szándékosan lop, vagy rongál, és ezzel a tulajdonos létbiztonságát veszélyezteti?
Neki csak egy jó buli, de kinek a rovására?

Sajnálom, részemről mélységesen elítélem az ilyesmit. Aki másnak szándékosan kárt okoz, főleg létfenntartásban, az pusztuljon. Feleljen érte az, aki ilyennek nevelte.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) Pukkancs


Pukkancs
tag

Száguldozni motorral - magánterületen -, ráadásul rendőr létére csúnya dolog, magának kereste a bajt, és a bácsit is meg tudom érteni, hiszen lopták a fáját meg huligánkodtak a területén. mellesleg a motoros 29 éves volt, benőhetett volna már a feje lágya. De az, hogy meghaljon, túl nagy ár volt ezért...

(#22) BITBOYS válasza myteve (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mit látott? Miért a gazda a hibás? Tényleg fontos lenne, mert én is quadozok néha és nem szeretnék egy drótkötelet vagy mást az arcomba. :( Ez akkor is felelőtlenség! Mármint a gazda részéről.

Mi lenne, ha az unokája biciklizne egy földúton -mondjuk 35-el száguld-, majd szembe találná magát egy hasonló esettel, csak damillal? Bocs! nem volt pénzem drótkötélre....

Gondolkozzunk már, ez egy csapda volt ami működött!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23) Beri


Beri
addikt

Volt a fórumban egy tag, aki leírta, hogy annakidején suhancként simsonnal hasonló körülmények között megtalált egy villanypásztort. Esett szép nagyot, motor összehajlott a fenébe, ő meg hazament és TUDTA, hogy csak magát hibáztathatja a történtekért.
Ez a helyes hozzáállás, kérem.

Szerk.:
Megtaláltam házipálesz hozzászólását:
Az eset még kb. 15-16 éves koromban történt. Akkoriban az már "menő" srác volt, akinek volt egy S51-es Simsonja. Vidéken éltem egy kis faluban. Imádtam földutakon száguldozni, már amennyire egy ilyen járgánnyal száguldozni lehet. A környék földútjait mind jól ismertem, gyakran motoroztam rajtuk. Egy másik sráccal éppen versenyeztünk az egyiken, én vezettem, mi lehet ennél szebb? :)
Kb. 60 km/h-ás tempónál pár méterre előttem egyszer csak az úton keresztbe kifeszítve felbukkant egy villanypásztor. Esélyem sem volt megállni. Hatalmasat buktam. Centimétereken múlt, hogy esés közben a gerincemmel nem egy bazi nagy kőre estem. Lehorzsoltam mindenem, a bőr nagy felületeken elég cafatos lett, de törés nélkül megúsztam. A motor rendesen összetört. A villanypásztor erejét jelzi, hogy úgy kitépte a kezemből a kormányt, hogy az a kis fém pöcök, ami a kormányszerkezethez volt hegesztve és azt a célt szolgálta, hogy a lengéscsillapító villája ne ütközzön a tanknak kitört és a villa a tankot is szépen összetörte. Később a levágott villanypásztorral húzott haza a barátom.
A villanypásztor sárga színű volt semmilyen jelzés nem volt rajta, mégis azt kell, hogy mondjam a kezdeti néhány perc káromkodás után már nem hibáztattam azt, aki kifeszítette, mert tudtam, hogy én is hibáztam. Bár jól ismert terepen jártam mégis rutinból száguldoztam.
De belém belém nevelték (egy-egy szomszéd cseresznyefa megdézsmálás után) belém verték a másik tulajdonának a tiszteletét. Sajnos mivel egyre inkább következmények nélküli országban élünk, illetve az elkövetőnek több joga van mint az áldozatnak, a tolvajnak, mint a tulajdonosnak az emberek többsége már természetesnek veszi, hogy arra kóricálok, azt teszem, amit akarok.

BITBOYS: Tegyük fel, hogy csapda volt. Ha én a saját földemen lerakok pár medvecsapdát és belelépsz, nehogy már én érezzem magam rosszul...
Ha a gyerekem lefejezné valaki egy damillal, biztosan ki akarnám herélni a tagot, de attól ez még nem lenne jogos.
Ha meg már gyerekekről van szó, mi lenne, ha a porontyodat a motoros ütné el a saját földeden hetvennel?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#24) Gerisz válasza tkazmer (#9) üzenetére


Gerisz
addikt

De mit ír, hogy engedjen. De más engedjen? Ő ne!
Na ez egy nagy baromság!

Egyébként erről nekem is van ismerősöm aki fent akadt egy dróton.
A probléma ott volt, hogy a motor vezetője tudta, hogy ott van és lehajolt, az utasa meg súlyos fejsérülést szenvedett. (mégsem kapott semmit senki)

(#25) Karma


Karma
félisten

WTF? Az esetet most olvasom először, és igen abszurd.

Már vetekszik azzal az urban legenddel (azért hívom így, mert nincs forrásom és nem akarom megkeresni), hogy valakit megbüntettek, mert a betörő eltörte a kezét a hevederzárral való küzdelmében. Vagy a másik eset, amikor az a baj, hogy a tolvaj nem tud olvasni, így nem mond neki semmit a "nagyfeszültség!" felirat.

Bah, azért magánterület, hogy más ne károsíthassa, mert éppen elkapja a virtus.

Részemről az Ohio, Texas és más hasonszőrű államok fegyverhasználati törvényeivel sincs morális problémám. Illetéktelenül bejön? Lelövöm és kuss van, a halottnak és a családjának is.

“All nothings are not equal.”

(#26) BITBOYS válasza Beri (#23) üzenetére


BITBOYS
addikt

Világos, de Te miért raksz medvecsapdát a földedre? Mert tele van medvével....és félted a saját személyi épséged vagy más értékedet. Itt egy földútról van szó, amin keresztül mehet bárki aki éppen arra jár, mivel egy szántóföld vagy más közhasználaton kívüli úton kötelességed biztosítanod a szabad átjárást a mások földjére.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#28) Beri válasza BITBOYS (#26) üzenetére


Beri
addikt

Nem mehet át rajta senki engedély nélkül, mivel magánterület. Az öreg megpróbálta párszor elkeríteni, de állandóan kibontották. Szerinted ha a szomszédjánosbácsi arra ment volna állandóan a traktorral, el lett volna zárva az út? Ugyan már...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#29) Gergő_ válasza Kalandor (#27) üzenetére


Gergő_
őstag

Igen, én úgy tudom(lehet hogy tévedek), hogy a szolgalmi út csak azokat illeti meg, akiknek valóban kényszerű a használata, nem holmi hobbi-crossmotorosoknak...
egyetértek veled, csak kiegészítettem.

(#30) BITBOYS válasza Kalandor (#27) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tehát szerinted tegyen így mindenki aki hasonló problémákkal küszködik? Ez az egyszeri példa tökéletesen bemutatja, hogy nem ez a megoldás!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#31) BITBOYS válasza Beri (#28) üzenetére


BITBOYS
addikt

Akkor tegyen ki egy táblát, amin keresztül figyelmezteti az arra járókat a veszélyre! Nem kihúzok egy akármicsodát, hogy ezen majd biztosan fennakad a parasztja!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#32) ABE válasza BITBOYS (#30) üzenetére


ABE
őstag

Összemosod a dolgokat. Az egyik, hogy volt-e joga ott motorozni az embernek, a másik pedig az, hogy helyes módszert választott-e tulajdonos.

(#33) dabadab válasza Beri (#23) üzenetére


dabadab
titán

"annakidején suhancként simsonnal hasonló körülmények között megtalált egy villanypásztort. Esett szép nagyot, motor összehajlott a fenébe, ő meg hazament"

Akkor tehát szerinted a halott motorosnak is fel kellett volna állnia és hazamennie? Vagy mi a tanulság?...

Egyébként a villanypásztor is pont olyan dolog, amit jól láthatóan meg kell jelölni, ha ez elmarad, akkor jól megbüntetik a tulajdonost. És itt is ez a központi kérdés: az, hogy a drót ebbena formájában láthatatlan csapda volt.

DRM is theft

(#34) BITBOYS válasza ABE (#32) üzenetére


BITBOYS
addikt

:F

Én a konkrétumokra hívom fel a figyelmet, nem másra.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#35) Crystalheart válasza dabadab (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk szó se róla, hogy a villanypásztort itt felénk meg ahol eddig jártam, az égegyadta világon sehol nem jelölik jól láthatóan, meg sem fordul ilyen senki fejében. Sárga a vezeték, annyi...

(#36) BITBOYS válasza Crystalheart (#35) üzenetére


BITBOYS
addikt

[link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37) ABE válasza BITBOYS (#34) üzenetére


ABE
őstag

Arra reagáltam, amit Kalandornak írtál, mert kb. az jött le a hozzászólásodból, hogy aki egyetért azzal, hogy ne használhasson bárki egy ilyen földutat, az szerinted egyetért a védelmi módszerrel is.

[ Szerkesztve ]

(#38) Beri válasza BITBOYS (#30) üzenetére


Beri
addikt

Oké, belehalt egy ember, ilyenkor sajnálkozni illik. Viszont én nem teszem a lábam (kerekem) más földjére, csak ha az illető szólt, hogy nem bánja.
A dróton meg volt pár sárga szalag, sőt, ott partyzott velük egy behajtani tilos tábla is.

dabadab: Az a tanulság, hogy nem azt kell hibáztatni, aki a saját földjén "csapdát állít" az oda illetéktelenül behatolóknak.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#40) BITBOYS válasza Kalandor (#39) üzenetére


BITBOYS
addikt

"A tanúk szerint a figyelemfelkeltő jelek nem voltak eléggé láthatóak – a szolgálaton kívüli 29 éves maglódi rendőr sem vette észre."

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#41) Beri válasza BITBOYS (#40) üzenetére


Beri
addikt

Hozzak tíz tanút, akik szerint meg jól látható lesz? Úgy őszintén, el tudod képzelni azt a helyzetet, amikor egy szalagokkal feldíszített drótkötél egy táblával láthatatlanná válik?
Egyébként szerintem is kevés volt a jelzés. Vizesárok kellett volna oda krokodilokkal. Még megásni is segítenék.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#43) BITBOYS válasza Kalandor (#42) üzenetére


BITBOYS
addikt

...és az előítéletek megmozdultak. Nem jaszkarizok, szeretem a természetet...most akkor mi van?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#44) Crystalheart válasza BITBOYS (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Aki szereti a természetet, az csak kijelölt pályán szórakozik ilyet...

(#46) BITBOYS válasza Crystalheart (#44) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kijelölt pályán? Hogy járjuk be így a természetet? Vagy a legtöbb világutazó készüljön fel a legrosszabbra? Én, ha nem akarok ártani senkinek sem akkor figyelemfelkeltő jelekkel jelzem, hogy ez az én privát magánterületem, de nem egy kietlen búzamező közepén húzok ki egy drótkötelet...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#47) Vakegérke válasza Kalandor (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Korrigálnék.
Átgondolt tett, személyes területet védő akadályt semmibe vevő kis huncut. Jó kis meghalás.

Mi a csuda kell még, hogy szentsége legyen a magántulajdonnak?

Ősi származásomnál fogva "gróf úr" lenne a titulusom. Jus primae noctis, nem élnék vele. Ám annál inkább a pallosjoggal.
Aki az én birtokomon vétene a törvények ellen, az megbánná azt is, hogy megszületett. Aki tyúktojásnál nagyobbat lop, keze levágassék. Szent László törvényeit betarttatnám.
Vettessék rám kő, nem érdekel. Aki a legkisebb mértékben is megsérti más tulajdonát, az bűnhődjék.

Engedtessék már meg, kérem tisztelettel, hogy mindenki saját szája íze szerint védje tulajdonát, jó?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) BITBOYS válasza Kalandor (#45) üzenetére


BITBOYS
addikt

A magántulajdon az magántulajdon, az átlag ember...sőt egy rendőr sem hajt be oda. Ha egy úton keresztbehúzott drótkötél jelzi a magántulajdon jelképét, arra miként reagáljak 0,5ms-n belül?

mod: De itt a szolgalmi joggal van a probléma...nem a magántulajdonnal.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#49) maláj válasza dabadab (#33) üzenetére


maláj
őstag

"A kitaposott földút fölé nagyjából hetven centiméter magasságban sárga szalagokkal jelzett drótkötelet feszített, amelyet behajtani tilos táblával is nyomatékosított. "

ezeket + a szent lélek tartotta a levegőben ugyebár ...

magántulajdon védelme miatt jogos - bár gondolom nem ezt a végkifejletet akarta az öreg

rendőr létére pedig derenghetett volna valami a kollégának ...

(#50) Beri válasza BITBOYS (#46) üzenetére


Beri
addikt

Hogy járd be a természetet? Gyalog, ha annyira szereted. Úgy látszik a drótkötél, meg a tábla.

eladó Aromamizer RDTA V1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.