Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

sztem ha netbook és tablet között kéne választanom akkor netbook.
notebookot közelébe se keverjed :D
tablet budira meg nappaliba elég :)

mod: ez a komment egyenértékű egy "szerintem nem"-mel

[ Szerkesztve ]

(#2) maláj válasza veector (#1) üzenetére


maláj
őstag

elég az több helyre is nyugi :K
netbook már van, tábla még nincs (de ami késik ... ;])
amíg az újdonság "érzését" kell megfizetnünk addig nem fog terjedni, de aztán beindul majd a dolog :P

(#3) keIdor válasza veector (#1) üzenetére


keIdor
titán

Budira még sok is, oda elég telefon. :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) Psychonaut válasza keIdor (#3) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát, nemtom srácok, én vécépapírral tolom... :U

(#5) maláj válasza Psychonaut (#4) üzenetére


maláj
őstag

én pedig 3 tengeri kagylóval :DDD

(#6) Ice!? válasza Psychonaut (#4) üzenetére


Ice!?
őstag

az ma már nem trendykeh$$

(#7) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Háth kinek mi.
Attól füg, hogy a delikvens mire használná.
Nekem pl sorozatok nézésére, msnre, netre, pici játékra kéne, de nem ártana ha nem csak wifi lenne benne, mert a csomagomhoz (ikon 200, 1GB) járó netet olykor használnám rajta, ergó az ár egyből megugrik 170-re, ha teszem azt egy iPadre lenne szükségem.
Van 1-2 hazsnálható Androidos tablet, de garancia és support hiányában én azokat mellőzném.
Ti hogy álltok ezekkel a dolgokkal? :))

when the sun shines, we'll shine together

(#8) maláj válasza mexicanraven (#7) üzenetére


maláj
őstag

nekem a Samu Tab tetszik
gar. miatt is fontos, hogy ne 1 "noname" motyót vegyek
főleg ilyen áron ;]
nekem a wifi tökéletesen megfelel benne, itthon, melóhelyen, stb.
de talán az új 10-es Samu tábla lenyomja a 7-es Samu Tab árát :B

(#9) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Jó dolog tud lenni egy-két dologra, de azért a laptopokat le nem fogja váltani, ugyan már... Tegye föl a kezét az, aki gyorsabban ír egy teljesen sík érintőképernyő virtuális klaviatúráján - ami ráadásul elfoglalja a képernyő jelentős részét -, mint egy laptop mezei, térbeli billentyűzetén. Ilyen prózai a dolog...

(#10) cskamacska válasza Crystalheart (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Az még hagyján, de az egeret/touchpadet mi váltja ki? Hüvelykujjal buzerálni a csöppnyi telefont, meg hadonászni egész nap egy tepsi elött, azért nem ugyanaz tapizós életérzés. :U Egy reggeli/délutáni fél órás böngészde, amire mostanság vannak a tabletek használva, még belefér, de egész nap matatni a táblán, na az már nem lesz olyan stílusos. ;]
Vagy rakunk rá touchpad-et? Meg akkor már billentyűzetet is, mert szétkopik az ember ujja az üveg állandó püfölésétől gépírás közben. Akkor pedig mi is nyírt ki micsodát? :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#11) Crystalheart válasza cskamacska (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na igen, ezt el is felejtettem. Pont olyasmi, mint amiért a hangutasításokat sem használja szinte senki, bár annál azért talán népszerűbb marad.

(#12) Dany007


Dany007
veterán

A netbookot még csak csak, elképzelhető. De a notebookot - laptopot - egészen biztos, hogy nem.
Azért ne felejtsük már el, hogy egy laptop elsődlegesen munkára, mobil munkára lett kitalálva nem véletlenül.
Persze ma a legtöbb fiatal teljesen általános dolgokra használja a laptopot is, amire voltaképp egy netbook is alkalmas. Olyan mint netezés elsősorban, skype, msn, filmek, zene. Ezt mindet szerintem is kiválthatja egy tablet, de mondjuk akár egy komolyabb telefon is!
Viszont komolyabb munkára - ahol már évek óta laptopokat használnak - nehezen tudom elképzelni a tabletet.

Az a gond, hogy ma már sokan el se tudják képzeli mi mindenre lehet használni egy jobb laptopot. Mennyire fontos lehet egy adott munkában. Pontosan azért, mert amíg régen - 7-10 évvel ezelőtt - a laptop egy kuriózumnak számított, csak a komoly üzletemberek, mérnökök számára volt elérhető, addig ma már minden 2. "tinilánynak" az van, mert most az lett a trendi és olcsó. Ezért nyilván az átlagember azt gondolná, hogy ezt simán leváltja majd a tablet, mert arra, amire ma az átlag "tinilányok" használják arra bizony bőven jó egy tablet is.
De mondom, egy komolyabb munkához nélkülözhetetlen az egér, a billentyűzet, meg akár a nagyobb kijelző + teljesítmény is. Meg nem hinném, hogy egy mostani tableten elfutna mondjuk egy AutoCad, amivel a mérnök ha épp úgy van kiszalad a munkaterületre magyarázni az ép. vezetőnek, esetleg átvariálni gyorsan 1-2 dolgot és hasonló...

[ Szerkesztve ]

(#13) Tv


Tv
senior tag

Nemtom nekem ezek a tabletek mindig ilyen csajos dolognak tűnnek. lájkolgatás, képcsi nézés meg hasonlóan értelmes dolgokra biztos jó amúgy. Pénzt nemigen adnák érte.

(#14) ABE


ABE
őstag

Néha jól jönne egy ilyen tablet, de kizárt dolognak tartom, hogy nálam ki tudná váltani egy ilyen a notebookot. :N

Kakkantáshoz tényleg jó lenne, de az árából nagyon sokáig többrétegű papírt tudok venni. :D

(#15) Crystalheart válasza ABE (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Édesanyámnak nagyon jól jönne gobelinhez és frivolitásoz, hogy arról nézze a mintákat, akár egy nyomtatott lapról. Egy notebook vagy netbook nehezen férne el elég közel.

(#16) mexicanraven válasza Dany007 (#12) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Az a kategória amiről te beszélsz, nem két fillér! :) Komolyabb munkához eddig is asztali PC-t használtak, a laptop vmilyen szinten (tudom vannak igen bikás példányok) mindig átmeneti megoldás lesz mobil mivolta miatt.
Ebben a tinipicsás dologban egyetértek veled teljes mértékben.
Voltaképp a kiváltást én is átlagos felhazsnálásra értettem, csak nem tudom, hogy a fent említett "faj" pl miképp kezdene el programokat tölteni/telepíteni a tabletjére.
Furcsa kérdés az biztos. Mindenesetre jó volna, ha értelmes versenyszellem keretében a gyártók és a szolgáltatók jó árakat hoznának a készülékekre és díjcsomagokra.

when the sun shines, we'll shine together

(#17) Crystalheart válasza mexicanraven (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát azért az AutoCAD-hez vagy Solid Edge-hez nem kell akkora hatalmas erőmű, pár százezres laptop simán viszi...

(#18) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Szerintem elöbb -utóbb ez bekövetkezik A netbook már most leáldozófélben van

(#19) szaszabee


szaszabee
aktív tag

De csak is windows alapon Az androidnak még sokat kell fejlödnie

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.