Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Nem siették el :DDD

(#2) rt06


rt06
veterán

"...a Novell viszont 500-tól egymilliárd dollárig terjedő kártérítést követel..."
ez igy nem biztos, hogy jol van megfogalmazva
ha tevednek, akkor kell edni a novellnek $1000-t es kesz, ugy letudva, igy is az also limit duplajat kapnak

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#3) dajkopali válasza rt06 (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) Воланд


Воланд
titán

Mik azok a bizonyos lehetosegek? :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) dajkopali válasza Воланд (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

ez nekem se volt világos, de végre megtaláltam, bele is írom
arról van szó, hogy egy, a Novell birtokában lévő e-mailben Gates azt írta a Win 95 fejlesztőinek, hogy lassítsanak addig, amíg el nem érnek egy olyan állapotot, amikor az os-hez a saját ilyen programjaik jobban illeszkednek, mint a novelléi

wait until we have a way to do a high level of integration that will be harder for [the] likes of Notes, WordPerfect to achieve, and which will give Office a real advantage

[link]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) Depression válasza dajkopali (#5) üzenetére


Depression
veterán

Ez érdekes lesz. Eleve hogy tudtak megszerezni egy ilyen email-t, és miért vártak vele 9 évet? Eleve, akik akkor programozhattak a novell-nek, gondolom lassan nyugdíjasak. Megvárták, hogy kutya se emlékezzen az esetre.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7) enginev3.0


enginev3.0
félisten

"1998-ban tisztát(Z)alan"

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) Alexios válasza dajkopali (#5) üzenetére


Alexios
veterán

És ez tulajdonképpen miért baj, hogy csak akkor adták ki az os-t mikor a programjaik elérték a novell szintjét?

(#9) dajkopali válasza Depression (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

pontosítok: egy e-mail, amelyben idézik Gatest, aki állítólag ezt mondta a fejlesztőknek

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) dajkopali válasza Alexios (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

ezt ugye nem tőlem kérded? :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) Alexios válasza dajkopali (#10) üzenetére


Alexios
veterán

:DDD

Ettől függetlenül nem értem, hogy miért perelhetnének be engem azért mert később adtam ki a saját oprendszeremet

(#12) Воланд válasza dajkopali (#5) üzenetére


Воланд
titán

THX! :R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) dabadab válasza Alexios (#8) üzenetére


dabadab
titán

Nem ez a baj. Az a baj, hogy a sajat office cuccaikat ugy integraltak az OS-ukbe, amire a Novellnek eselye sem volt. Ez meg azert baj, mert az egyik teruleten (desktop OS) elert piaci folenyuket arra hasznaltak, hogy egy masik teruleten (office suite-ek) tegyenek be a versenytarsuknak, amit a civilizalt vilagban mindenhol tiltanak.

Egyebkent ez mar nem az elso ilyesmi huzasa a MS-nek, annak idejen a Windows 3.1-nel is felmerult, hogy direkt ugy irtak meg, hogy DR DOS-on random fagyasokat produkaljon (aztan ott vegul peren kivuli megallapodas szuletett).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A Novell saját magát teszi nevetségessé :))

(#15) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem is tudtam, hogy még mindig létezik a Novell cég. Mondjuk csak a bejelentkezésnél találkoztam vele, de már az is jó régen volt (kb. 10 éve).

(#16) #95590400 válasza dabadab (#13) üzenetére


#95590400
törölt tag

kicsit megkopott a memóriám, ez közvetlenül az előtt, vagy az után volt, h bill gates 3. világbeli árva gyermekeket áldozott beliálnak és azazelnek... úgy tudom ez hamvazószerdán volt, csak már nem emlékszem melyik évben.

(#17) sh4d0w válasza dabadab (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tapasztaltam, kilépés után mindig dobott egy hátast a DR-DOS...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#18) dabadab válasza #95590400 (#16) üzenetére


dabadab
titán

ironizalas helyett mondjuk legalabb a wikipediaba belenezhettel volna...

DRM is theft

(#19) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Azt nem értem, miért kell 20 éves ügyeket bolygatni? Azzal jobb lesz ha az MS ügyvédjei jól megvédik magukat, és majd a végén a Novellnek kell majd fizetni?

essexboy

(#20) #95590400 válasza dabadab (#18) üzenetére


#95590400
törölt tag

értem, tehát már a wiki is megírta, azaz az igazából konkrét tények nélküli találgatás és következtetés innentől biztos igaz, és így már a novellnek is automatikusan igaza van, ezért az ms civilizálatlan.
de ugye az megvolt, h csak arra akartam célozni, mennyire nem érzem ezt olyan szörnyű tettnek, illetve mennyire tartom nevetségesnek a 3.1-es winnel kapcsolatosan a novell erőlködését, illetve az "autentikus" ms köpködést...

[ Szerkesztve ]

(#21) dabadab válasza #95590400 (#20) üzenetére


dabadab
titán

Ha nem tudsz semmibe se belekotni, akkor nem muszaj am.
Olvas el ujra, hogy mit irtam, es ha ott talalsz barmilyen tenybeli hibat, akkor hozakodj vele elo. Ha nem, akkor meg tok felesleges itt eloadnod ezt a musort. :U

DRM is theft

(#22) Jhonny06 válasza dabadab (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Wikipedia-n annyi baromság van, hogy elmondani nem lehet.. erre hivatkozni és tényként előadni valamit kicsit erős.

(#23) dabadab válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


dabadab
titán

A konkret wiki cikk nagyon szepen ala van tamasztva rendes forrasokkal, egyaltalan nem tulzas arra hivatkozni. Raadasul a vonatkozo perrol a sajto is rendesen beszamolt, arra is ra lehet keresni, de ehhez is abszolut megfelelo kiindulopont a wikipedia.

DRM is theft

(#24) floatr válasza #95590400 (#20) üzenetére


floatr
veterán

Szerintem is elég ha csak a bíróság érzi/érti a lényeget :) 10 évvel ezelőtt kellett volna különálló cégekre bontani üzletág szerint, és akkor ők is kevesebbet szívnának a jogi csatározásokkal. Bár nyilván busásan megtérül még ezzel együtt is.

(#25) sh4d0w válasza #95590400 (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha elolvastad volna a cikket, nem tévednél a per tárgyát illetően. Nem a Win 3.1 a téma, hanem a Win95. Nem mellesleg a történet sem most kezdődött, de most folytatódik.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) MacCaine válasza #95590400 (#20) üzenetére


MacCaine
őstag

Lehet, ha te kerülnél a Novellhez hasonló helyzetbe, átgondolnád ezt a véleményedet...

(#27) elistvan válasza essexboy (#19) üzenetére


elistvan
senior tag

Nem tudom mennyi lehet egy ilyen volumenű ügy, elévülési ideje, ha már született jogerős határozat, de még nem zárták le anno az ügyet valamiből kifolyólag akkor is lehet aktuális. Amúgy meg miért ne pereljen, a vád szerint ugye összeszövetkezett másokkal, hogy a többieket hátrányos helyzetbe szorítsa a szabadpiacon, ami ugye büntetendő. Nem kell siratni Bill papát, ez neki úgyis uzsonnapénz svsz. íde ez véleményem szerint nem (csak) a pénzről szól (részéről) hanem presztizskérdés.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#28) Depression válasza elistvan (#27) üzenetére


Depression
veterán

Nem hiszem, hogy presztízs kérdés lenne. A windows95-tel és office-szal teljes hatalmat szereztek az állami cégek felett, és mivel ott azzal dolgoznak, így mindenhol máshol is, és az otthonokba is ez kerül. Ez a bírósági ügy meg egy egynapos légy, gyorsabban elfelejtik az emberek, minthogy elovassák róla majd a cikket, ha elolvassák egyáltalán. A ms-ot akármennyire büntetik, ő a győztes.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.