Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

... de mikor jelenik már meg a Rog 3 Kunai kontroller?

Kicsit korainak érzem még a következő generáció híresztelését.

(#2) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nagyon soványka eredmények.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Ez a várva várt "csúcs" SoC? Mivel csúcs telefon árak már ott vannak, mint az Apple, de még korábbi chipjeik is gyorsabbak, akkor az Apple végülis olcsónak mondható? :DDDTeljesítmény/árban már most jobb vétel és hol van még a megjelenés. Pedig nem terveztem vissza váltani almára.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#4) Kasya válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Gyenge, szerintem is.
Rog 3-nak magasabb a HTML5 pontja, ami 522.
A Geekbench sem sokkal alacsonyabb a 983/3354 pontokkal. A különbség 10% alatt van.

(#5) ultrasound


ultrasound
tag

Nos, akkor csak nézzük meg a konkurens lapkák irányadó számait. Ez így elég gizda!:F

(#6) Juhaszatti válasza Tomy Yayo (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mondjuk nem hiszem, hogy ez a mobilpiaci vásárlók kimutatható százalékánál szempont lenne.
Egy középkategóriás proci is elég az átlag számára, még évekig. Arról nem is beszélve, hogy egy vékony, általunk is képviselt réteget leszámítva, azt sem tudják az emberek, hogy milyen processzor dolgozik a telefonjukban. :DDD

(#7) aprokaroka87 válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem átlag felhasználók bizonyos része, a cpu-t sem tudja.

Eszik, vagy isszák?

:)

(#8) aprokaroka87 válasza Tomy Yayo (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondj egy olyan hétköznapi folyamatot, amihez kevés lenne a Snapi 888.

Másfelől sosem szabad egy benchmark-ból levonni a dolgokat.

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pontszámok alapján ez szerintem egy 865+ lesz először.

Vagy akkor nem éri meg a 888-re váltani, mert elenyésző a különbség

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) csorbajeno válasza Graphics (#9) üzenetére


csorbajeno
veterán

Vaaagy...az Apple-höz hasonlóan nem a teljesítmény növekedésére azonos fogyasztással, hanem a fogyasztás csökkentésére mentek rá, közel azonos teljesítmény mellett.

(#11) mbotnd válasza csorbajeno (#10) üzenetére


mbotnd
tag

Jó lenne, jó lenne.

(#12) janeszgol válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Most már én is ízt érzem, hogy talán elég. Legalábbis azokhoz az appokhoz, amik kint vannak a Playben. Inkább minél takarékosabb legyen, meg mondjuk melegedés nélkül bírjon 7-8 órát játékkal.
Aztán ha fejlődnek az appok (elsősorban játékok), akkor jöhet a gyorsabb. Gondolom az A14 is ezért lett egy picit elmaradva a várakozásokhoz képest, mivel a kint lévő appok nem biztos, hogy igénylik az erőt.
Aztán a játékszolgáltatásokról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) vicze


vicze
félisten

HTML5test a böngészőt teszteli és nem teljesítmény mutató, semmi köze a HW-hoz. :U

[ Szerkesztve ]

(#14) bollokcs80 válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Teljesen igazad van én nemrég vettem egy 855+os telót, szerintem a 10%-át se használom ki. :D

A userek többsége tényleg nem tudja (ezt sem).

B.Cs.

(#15) aprokaroka87 válasza bollokcs80 (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért az a 10% nyilván több, viszont minél erősebb a hardver, adott feladokat is kevesebb erőforrásból tud megoldani.

Persze vannak kivételek...

(#16) joey04 válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


joey04
titán

Ilyen nézettel nem is lesz. Ha piacon lesz és elterjed az erős vas, majd lesz ami kihasználja.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) doooo válasza vicze (#13) üzenetére


doooo
veterán

De a Geekbench-nek van köze hozzá.

(#18) aprokaroka87 válasza joey04 (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondj egy olyan dolgot :)

(#19) vicze válasza doooo (#17) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván.

(#20) joey04 válasza aprokaroka87 (#18) üzenetére


joey04
titán

Idő kérdése. Elsőnek egy játék. Pár év múlva már minden alap program.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) aprokaroka87 válasza joey04 (#20) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pár év múlva a Snapi 888 már inkább közép, vagy Közép felső kategória lesz, az akkori dolgokhoz képest :)

+ lehet hogy az tudni fogja, azt amit amit most a 888 nem.

(#22) joey04 válasza aprokaroka87 (#21) üzenetére


joey04
titán

Látom nem érted.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) bollokcs80 válasza aprokaroka87 (#15) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Úgy értettem, hogy bőven elég, nem hiányzik a többlet, amit a 865 nyújtana.

B.Cs.

(#24) Noukoum válasza aprokaroka87 (#18) üzenetére


Noukoum
veterán

Minden.
Mert megnövelik mesterségesen a szoftvernek és az alkalmazásoknak a hardverigényét.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) Noukoum válasza bollokcs80 (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Snapi 845 is bőven sok ha azokkal a rendszerekkel használod amelyikkel kiadták.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) emvy válasza Noukoum (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

Senki nem csinál ilyet.

while (!sleep) sheep++;

(#27) #10949376


#10949376
törölt tag

Pont nem érdekel mennyi pontot gurít ,már elég mindenre egy ideje a teljesítmény ,ha energiafogyasztás ,jobban bírja az aksi és nem melegszik a teló stb.

(#28) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Egyébként mit kéne reszelgetni ezen a telefonon? Kijelzőben, üzemidőben, screen on time-ban is tönkreverte a komplett konkurenciát. Ráadásul se notch, se gloryhole.

Egy hibája: nincs szolgáltatónál.

(#29) doooo válasza Noukoum (#25) üzenetére


doooo
veterán

Manapság már nem lassulnak az új rendszerektől. Én 2 főverzióval későbbi szoftverrel használom az Exynos 9810 -et (S845 "párját"), és határozottan kijelenthetem, hogy nem rosszabb, mint újkorában. Féltem én is, hogy kicsit kevésbé lesz fluid, gyors, stb, de tökéletesen optimalizálták az új szoftvert, amellett, hogy számos dologban nyilván fejlődött is az elmúlt 2 évben. Gyanítom, hogy más gyártók, hasonló korú/hasonló felszereltségű mobiljainál is ez a helyzet. Ezeket az SoC-ket/memóriákat már nem lehet olyan könnyen elavulttá tenni az egyre erőigényesebb appokkal, mint régebben. Ezért is necces minden évben valami újat, jelentős előrelépést felmutatni, főleg amit érzékelhetnek is a vásárlók. Ezért fekszenek rá a kamerákra, a kijelző Herzeire, stb.

(#30) Szakiii


Szakiii
addikt

Eros gyengenek nevezni, felesegem mak napig s7et hasznal es hihetetlen mennyire jol hasznalhato mindenre. Sebesseg az utolso amibe bele lehet kotni az oregedese teren, akkor ez mire nem eleg egy atlag usernek?

(#31) Kasya


Kasya
nagyúr

Itt van egymás mellett nekem egy Note8 és Rog3. Iszonyat könnyen észrevehető a különbség a két telefon között sebességben, teljesítményben.

Emlékszem, mikor a Note8 megjelent, hogy mennyire gyorsnak éreztem és mindenre elégnek. 3 év kellett ahhoz, hogy "valóban érezzem" a fejlődést és már kevésnek érezzem a teljesítményt.
Átlag felhasználásra ma is teljesen jó a Note8. De utána a Rog3-at kézbe véve igen könnyen érezhető, hogy "valami más".

Nem azt mondom, hogy a Note8 avult el (legalábbis nem minden téren), vagy a teljesítmény csökkent volna, hanem az új soc által a "fluiditás" nőtt, köszönhetően a nagyobb teljesítménynek.

(#32) aprokaroka87 válasza Kasya (#31) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért egy Snapi 835 szintű hardver nem mai csirke, elavult cpu architektúra...

Alap dolgokra, meg kicsit még azon is túl, még oké, de szerintem a mai csúcs Soc-k már szerintem 2-3x gyorsabbak nálla.

+ Amihez akkor kellet a kakaó, na azokat a dolgokat lehet hogy fele annyi erőből is megoldja.

(#33) Tomy Yayo válasza aprokaroka87 (#7) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Persze hogy elég mindenre is egy 855, egy 765, stb. is, mégis az aktuális csúcstelókra megy sok-sok millió vevő, mert azt viszont tudja, hogy csúcsteló vagy sem. Egyébként ez az átlag felhasználó egy nem valós általánosítás. Ki az átlag, és ki nem, ezt ki dönti el? :) Ilyen nincs. Aki ennyi pénzt kiad telefonra, jó eséllyel megnézi mit vesz, és elszomorodik, hogy a keményen megkeresett fizetéséért messze nem a legerősebb cuccot kapja mégsem, és áttekint a konkurenciára.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#34) vicze válasza aprokaroka87 (#32) üzenetére


vicze
félisten

Megmondanád, mit nem tudok rajta megcsinálni? :)
Még nem tűnt fel a nagy elavultsága valahogy.

(#35) Kasya válasza Kasya (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megkövetem magam. A mai nap látom, hogy rendelhető a kontroller. Be is zsákoltam egyet.

(#36) aprokaroka87 válasza Tomy Yayo (#33) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez megint olyan dolog hogy felhasználónak mennyire éri meg a váltás, akár komplett operációs rendszer váltás, akkor ha esetleg az a plusz sebbeség előny csak akkor lesz jelentős ha az adott feladatokat elvégvezve jelentkezik.

Viszont ő azt eleve ritkán használja.

Mert nagyon sok minden lehet hogy csak " placebo ".

Meg a szőrszálhasogatás, hogy valamivel 2.2 mp vagy 2.3 mp alatt lesz kész.

De szerintem még mindig többségében vannak az olyan felhasználók akik inkább netezésre, játékra és ilyen, ma már sokszor elég jól optimalizálalható dolgokra használják.

(#37) aprokaroka87 válasza vicze (#34) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel ott még nem tartunk hogy egy Snapi 835 és társai ne tudnák elvégezni a mai feladokat, és még szerintem pár évig nem is lesz gond vele.
De szépen lassan le fog csúszni az akkori szint alsó kategóriájába.

Viszont olyan lehet, hogy adott feladat elvégzése nagyobb terhet ró a hardverre, nyílván a hardver megoldja, mert megpróbálja.

(#38) vicze válasza aprokaroka87 (#37) üzenetére


vicze
félisten

Akkor a probléma az hogy? Egy szintetikus tesztben nem dob elég pontot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.