Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) j-cool


j-cool
tag

Ez azért így eléggé odavág :)

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#2) oliwire


oliwire
őstag

Qualcommnak fel kell kötnie a gatyát..

(#3) Thaaleum válasza j-cool (#1) üzenetére


Thaaleum
aktív tag

Ja, már csak az ára a kérdés. Mondjuk, ha már 300$ környékén ilyen hardverrel lennének szerelve a telefonok, az csapna oda igazán. :K

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Lehet totál hülyeséget kérdezek, de a cikkből nem derült ki, hogy ennek mennyi köze van az MT6595-höz? Teljesen mások a processzormagok és/vagy a gyártástechnológia is (csíkszélesség)?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Durva. Szépen fejlődik az MTK. Odavág rendesen ez a Soc. Kíváncsian várom a továbbiakat.

Iphone 7

(#6) halkow


halkow
őstag

remélem jó energia takarékos is egyben

Alcatel onetouch idol2s the king

(#7) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Az már biztos, hogy papíron jó. Gondolom gyakorlatban is. Egy hibára számítok, a gyatra támogatásra, amit eddig is nyújtottak.

Nyugodj békében Integra!

(#8) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

GPS részét is megkalapálták vagy még mindig úgy fog menni a dolog hogy lesz 1-2 készülék amin menni fog normálisan a többin meg saccográf üzemmódban fog működni?

ui: természetesen azon eset figyelembevételével, amikor nem áll fenn antennahiba, megfelelő jelet kap - azaz a keszülékek többségénél. Csak még mielott valaki beleköt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9) bagkri01 válasza Csapoati (#4) üzenetére


bagkri01
őstag

Hát..szerintem az ég világon semmi.
4 mag vs 8 mag
armv7 vs 64 bit
HSDPA vs LTE
max FHD felvétel vs 2K4K
stb
stb
stb

de egy közös mégis van....mindkettőt a mediatek gyártja :))

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#10) FET-MEN válasza wwenigma (#8) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nálam eddíg az összes MTK-s hibátlanul navigált.

Iphone 7

(#11) phanze válasza bagkri01 (#9) üzenetére


phanze
aktív tag

Bocsi hogy beleszolok de a mtk 6595 a mtk6592 utodja vagyis az is nyolmagos és lte et is támogat egyébként a mt6595 és 6795 ugyanaz a proci:)

[ Szerkesztve ]

(#12) wwenigma válasza FET-MEN (#10) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Állj meg egy pillanatra, ne kocsival 60-nal nezd meg, körbejárja a környéket a java mert nem képes fix poziciot tartani - kevés kivételtől eltekintve.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) FET-MEN válasza wwenigma (#12) üzenetére


FET-MEN
veterán

160 nem elég? Külföldön is teszteltem online 2 naviprogrammal is. Imádtam.

Iphone 7

(#14) wwenigma válasza FET-MEN (#13) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Akkor megint elmondom, gyalogos módban hulladék. Erre leszek kivancsi hogy vajon rádolgoztak-e, képes lesz e álltó helyében fixen tartani a poziciot, de maximum a kijelzett pontossagon belül maradni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15) FET-MEN válasza wwenigma (#14) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ja értem, bocsi. Abban nem próbáltam. Gyalog már a szomszédig nem megyek el :DDD

Iphone 7

(#16) citkar válasza Szatyor95 (#7) üzenetére


citkar
addikt

Milyen támogatásra, mi/ki részéről?
Az MTK teljesen rendben van, tavalyi (bő másfél éves) telefonokra is létezik 4.4-es Android, csak a gyártón múlik.

(#8) wwenigma:

Eddig jól ment az MTK részéről, vagy szerinted egyes gyártóknak kiszelektálták a jó GPS-es SoC-okat, míg a többi kapta a rosszat?
Mert azért egyes gyártóknál nem hallani érdemi GPS problémát.

[ Szerkesztve ]

(#17) vicze


vicze
félisten

"Bemutatkozott", aha... :U A név úgy március óta ismert ahogy a spec is.
A Mediatek, hogy konkrétan azt jelentette be, hogy majd valamikor valami lesz, aminek ez lesz a neve.
Valódi forrás cikk.

Kicsit konkrétabban 8db A53-as SoC lesz little.little konfigban, ahogy a 6592-nél az A7. A GPU várhatóan Mali 450MP4 marad. Továbbra is ez egy középkategóriás SoC, nem sok köze van a felsőhöz.

@citkar: Az hogy két évig csak 4.2 volt, végülis nem számít. :DDD Tök korrekt. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) dilajoska1 válasza phanze (#11) üzenetére


dilajoska1
őstag

na akkor tisztázzuk?

mt6595:
4x a17/ 4x a7 magok (32 bit, armv7)
PowerVr 6200 gpu

mt6795:
valószínű a53 lesz (64 bit, armv8)
gpu: ?

vicze1:

Gpu biztos nem marad már csak a 480fps videó miatt sem és szerintem nem csak a53-as magok hanem a57-es magok lesznek benne!!!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#19) bagkri01 válasza phanze (#11) üzenetére


bagkri01
őstag

Jogos, keverem kavarom már itt a dolgokat túl sok a tipusjelzésben a 6-os (f@szt 9-es), 5-ös, 7-es.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#20) citkar válasza vicze (#17) üzenetére


citkar
addikt

A 4.3 valóban kimaradt, de a 4.4 nem több éves rendszer, nem mondanám, hogy lemaradt e tekintetben.
Ráadásul úgy mondod, mintha a 4.3 megváltotta volna a világot, talán nem is véletlen, hogy kihagyták :)

Ahogy megnézem, nemhogy az elmúlt két évben, de most is a JB vezet, azon belül is 4.1-4.2. Ezek szerint az is működik:)

[ Szerkesztve ]

(#21) dilajoska1 válasza vicze (#17) üzenetére


dilajoska1
őstag

[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#22) Dr. X


Dr. X
aktív tag

QHD-t nem is kezel? Akkor nem fogják a csúcskészülékek használni.

(#23) Szatyor95 válasza citkar (#16) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Az MTK részéről. Az a 4.2.2-es dolog az egyik amire gondoltam, a másik meg, hogy én eddig MTK-s telefonra nem láttam olyan ROM-ot, ami nem a gyárin alapszik. Talán 2 ilyet ha láttam. Tudom, ez rétegigény, de engem például kifejezetten zavarna.

"Ahogy megnézem, nemhogy az elmúlt két évben, de most is a JB vezet, azon belül is 4.1-4.2. Ezek szerint az is működik." Működni működik, csak többnyire azért van 4.1 és 4.2 az Androidos eszközökön, mert a gyártók csesznek támogatni. Én is ezért ragadtam meg a 4.2.2-nél.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#24) wwenigma válasza citkar (#16) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem hiszem hogy szelektálnának mivel tökéletes jelerősséggel is elcsámboroghat. Mindegyik gyártónál vegyesen van - némelyiknél több - sőt adott keszülék romverziói között is van/lehet eltérés.
Itt most arra gondolok hogy a jónak mondott sem képes arra legtöbbször, hogy a meghatározott/kijelzett pontosságon belül tartsa a pozícót álló helytében, hazavágyik a szíve Kínába és el-elindulgat néha arrafele. Vagy masfele.
Sokak számára a jó GPS azt jelentette pár héttel ezelöttig, hogy a TTFF ideje 10mp alatt legyen az esőtánc után (ami azert javit a dolgokon), szerencsére ez mára megváltozott bár ídösanyám mondta hogy mostanába sokat csuklik. Egy elég rövid lista van arrol ha valaki jo GPS-es keszuleket keres. A sajat készulekerol a felhasznalok többsége pedig nem fog negativan nyilatkozni.

Egyebkent egy ideje reszelem az irast errol hogy mas ne jarjon ugy mint én (elsősorban gyalogos GPS-re kellett keszülek es beleszaladtam a fentiekbe, hogy jo a GPS mindegyik mtk-s teloban) de sok a melos nap...

Időm nem volt arra hogy megvárjam ezt a SOC-ot az MTK-tól (bizok abban hogy tisztan szoftveres probléma tehat a lassan terjedo CM11 is megoldhatja, de abban is hogy ez mar mas, kevesebb programozói torodest igenylo chipdarabkát tartalmaz amivel nem lesz probléma) igy vegülis vettem egy ZTE v5-öt snapdragonnal. Hát, minőségi csere volt...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25) tjb007 válasza oliwire (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

Miért is kéne felkötniük ?
Talán azért, mert már ők már tavaly bejelentették az ennél sokkal komolyabb megoldásukat ?
Senki ne gondolja azt, hogy a MediaTek ezt majd negyedannyiért fogja adni, már a 6592-nek is megkérték az árát. Ez már nem a budget kategória IP szinten sem.

(#17) vicze1

Ebben is ugyanaz a G6200 lesz mint a 6595-ben, persze ettől még ugyanúgy a középkategóriába fog tartozni.

(#21) dilajoska1

Elég hihetetlennek tűnnek azok a Cortex-A57-es magok, főleg ekkora csíkszélesség mellett. Ha elolvasod a CNX forráscikket, akkor láthatod, hogy cikk szerzője is csak találgat (seguramente incluirá una combinación de núcleos de 64bits ARM Cortex-A57 y A53 a 2.2Ghz, azaz feltehetően/valószínűleg).
Ez egy tisztán Cortex-A53 magokat tartalmazó SoC lesz.

(#26) dilajoska1 válasza tjb007 (#25) üzenetére


dilajoska1
őstag

Majd kiderül.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#27) citkar válasza Szatyor95 (#23) üzenetére


citkar
addikt

A 4.3-t nem ismerem, de oka lehet, hogy érdemben nem terjedt el, ezt a verziót valamiért nagyon, de nagyon kevesen hiányolták. A következő, a 4.4 pedig már jó ideje elérhető és bizony régebbi készülékekre is elérhető, ami bizony korrekt részükről (6589/6582-esre egyaránt, holott az előző bizony nem mai SoC).
Nyilván kinek mi az igénye lehet egy kis rétegnek ez sem megfelelő, neki Nexus kell. Amíg Qualcomos telefonjaim voltak ott is csak hitegetések, csúszások voltak, vagy kijelentették, nem is lesz előrelépés, pedig egyik telefonom sem használtam bő egy évnél tovább és újonnan vásároltam mindegyiket.
Egyáltalán nem érzem, hogy az MTK inkorrekt lenne...sőt!

A ROM kérdés más téma szerintem, az már inkább attól függ mennyire terjedt el.

(#24) wwenigma :
Ilyen mélységben megint megtévesztő, hogy valaki azt írja nem jó, mert a hétköznapokban a minőségi telefongyártók készülékei szerintem jók (MTK SoC-cal), azt is mondhatnám minden igényemet kielégíti, de épp ez a lényeg, kinek mik az igényeik. Ahogy olvasgattam a fórumokat úgy érzem a minőségi gyártók MTK SoC-cal is ki tudják elégíteni az igények döntő többségét, mondhatni majdnem mindenkiét (és nem lutri, hogy vagy működik, vagy nem, minden egyes készüléke jól használható navigálásra, MTK SoC-cal). De marad egy kis réteg, akiknek csak professzionális készülék megfelelő.

(#28) dilajoska1 válasza tjb007 (#25) üzenetére


dilajoska1
őstag

Még az az érdekes hogy az mt6732 mali t-760mp4 gpu van ebbe pedig bele raknak egy valamivel gyengébb g6200 gpu-t. Lehet akkor a Gpu is változik mert a hivatalos oldalon erről se írnak.

mt6732
[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#29) Szatyor95 válasza citkar (#27) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

A 4.3-nak kevés érdemi újítása volt, és valahogy nem is láttam akkora felhajtást körülötte. Egyedül néhány Xperiát tudok, ami ezzel a verzióval fut a mai napig. Most már jó ideje, de korábban eléggé hangsúlyos hiányosság volt sokáig a 4.4 támogatás hiánya. Nem egyszer olvastam itt is a tesztekben, hogy ez mennyire kéne szerintük. Főzött ROM után szinte mindig Nexus lesz a vége. Ugyebár annál szabadabb Androidos telefon/tablet nincs. Qualcommal én is szívtam már, vagy a Sony miatt, vagy a Qualcomm szüntette be a támogatást. Nem inkorrekt az MTK, csak az ilyesmire oda kellene figyelnie, és máris lenne még több vevő.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#30) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ez komoly cucc lesz, várom már az első fecskékről a teszteket. :K

(#31) vicze válasza tjb007 (#25) üzenetére


vicze
félisten

6200 lett volna a másik tipp, de jobb is, hogy inkább PowerVR, legalább a játékokkal kevesebb lesz a gond.

(#32) vicze válasza citkar (#27) üzenetére


vicze
félisten

"oka lehet, hogy érdemben nem terjedt el"
Hm, talán elég nagy tömegben volt Meditek SoC, ami nem támogatta? :P
Felső kategóriás készülékek mindegyike megkapta, ami azért elég nagy tömeg szintén.

Eddig igen is eléggé inkorrekt volt, mivel full zárt forráskóddal dogoztak és semmit nem adtak ki, szerinted véleteln, hogy nincs CM?
Most nem kell mutogatni a szétdrótozott verziót, ismerem.

"Qualcomos telefonjaim voltak ott is csak hitegetések, csúszások voltak"
Ne keverd a készülék gyártót a HW beszállítóval. Qualcommnál amihez van support ahhoz egyből elérhető minden kb. a Droid verzió megjelenése napján!

Továbbra se ellenségképnek tekintem a Mediateket, csak leírom a valóságot. Ezenkívül mindenki azt istenít amit szeretne, szive joga.

#28, dilajoska1: Nem ez lenne az első fantom terméke a cégnek. :P

Jaja azt most nézem, hogy a heterogén magokon, hogy a halálba csinálnak HMP-t??? :DDD (CNX-es kép)

[ Szerkesztve ]

(#33) tjb007 válasza vicze (#32) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyan semmiségnek tűnhet, de a MediaTek a true octa-core jelzőt csak azoknál a chipeknél használta, amiknél mind a nyolc mag azonos típusú volt (6595-öt sem illette ezzel), szóval már csak ez alapján sem lehetne benne CA57-es mag.

(#34) citkar válasza vicze (#32) üzenetére


citkar
addikt

Szóval a MediaTek uralja a világ telefonjainak nagy részét s miatta van 8.5% 4.3-as Android :)

"Felső kategóriás készülékek mindegyike megkapta"
Eddig nem foglalkoztak felső kategóriával, jó hogy nem asztalterítőhöz hasonlítod :P

"full zárt forráskóddal dogoztak"
Ami jól is működött, a 4.2-es Android nagyon is jól sikerült, ennél fogva érdemi hátrányát nem is éreztem.

"Qualcommnál amihez van support ahhoz egyből elérhető minden kb. a Droid verzió megjelenése napján!"
Épp ez az, amikor neves gyártók Qualcomos készülékeihez sem jelent meg frissebb elérhető Android (amely készüléket Magyarországon vettem újonnan és nem évekig használtam), akkor miről is beszélünk, nincs támogatásuk, Qualcom ide vagy oda.

Van egy kis réteg, amit gyorsan frissítenek, ha ez kell valakinek, vegyen Nexust. De azt te sem gondolhatod, hogy a világ telefonjai több, mint 50%-a Mediatekes készülék és csupán 17% Qualcomos (mert ennyit tesz ki a 4.3-as és a 4.4-es droid összesen).

(#35) vicze válasza tjb007 (#33) üzenetére


vicze
félisten

Igen én is ebből a csodás márkanévből gondolom. :)

@citkar: "Szóval a MediaTek uralja a világ telefonjainak nagy részét" Kínában 50-60% körül van az arányuk vagy már több, világviszonylatban pedig 20-30% körül lehet már.

[ Szerkesztve ]

(#36) unskillful válasza vicze (#35) üzenetére


unskillful
tag

Valószínűleg azért ez az arány, mert ár/érték arányban ennyire szarok...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#37) vicze válasza vicze (#35) üzenetére


vicze
félisten

Illetve nyilván a 4.3 alacsony jelenlegi részesedése betudható annak is, hogy a nagy tömeget képviselő 4.3-asok már 4.4-en vannak.

[ Szerkesztve ]

(#38) citkar válasza vicze (#35) üzenetére


citkar
addikt

Szóval nem az MTK a(z egyetlen) ludas, abban, hogy a mai napig ilyen kevés friss droid van (merthogy nem kínai piaci felmérés volt), hanem valamelyik más nagy-nagy SoC gyártó is. Amiből nekem az jön le, az alsó és középkategóriában nincs is olyan nagy különbség közöttük támogatás tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#39) Luck Dragon

Qualcomm végén lesz igazi vetélytársa :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) vicze válasza citkar (#38) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván ha ki akarod forgatni a szavaimat akkor ki fogod. Olvasd el mit írtam, hangulatjellel együtt. ;)
Közrejátszik, a mértékét nehéz megítélni, ahogy Qualcomm frissíthetősége is közrejátszik, hiszen azok már 4.4-en vannak.

Még egyszer nagyon nem mindegy, hogy a SoC gyártó nem támogat valamit vagy a készülék gyártó cseszik SW-t kiadni. Gigantikus a különbség, mert a kínai telefonok túlnyomó többsége így se fog semmilyen frissítést kapni, hiába van 4.4 pár MTK SoC-ra, és ott nyilván nem az MTK a hibás, ha hogy másik oldalon se a Qualcomm.

A különbség az, hogy minőségi gyártó(legyen az kínai vagy más) nagyobb eséllyel ad ki új verziót egy Qualcomm SoC-ra, mert mindig van miből.

[ Szerkesztve ]

(#41) citkar válasza vicze (#40) üzenetére


citkar
addikt

Én korábban Samsung és Sony Ericsson készüléket használtam alsó-közép kategóriában és nem voltam elragadtatva a támogatottságtól. Neves gyártóktól, Qualcom SoC-cal, új készülék esetében. Most meg valaki 6589-es, másfél éves telefonjára is kijött 4.4-es droid.

Főleg, különösen, hogy akkoriban volt, amikor 2.3-ról kellett volna 4.x-re váltani, ami sokkal, de sokkal nagyobb horderejű változás volt, mint 4.2-ről, 4.3-ra.
A mostani telefonom 4.2-es droidja valóban régi, de a mai napig nem érzem hátrányát.
És mivel a készülékem is másfél éves (más okom nincs cserélni, csak változatosságra vágyom), keresgélem a következőt, ami pedig szintén MTK-s lesz (főleg az ára és a dual sim miatt), azok már sokan 4.4-gyel jönnek (különös tekintettel a középkategória, ha mondhatom annak a 6592-t, amiket épp nézek).

Összességében azt tudom mondani, engem nem zavart, hogy az elmúlt másfél évben 4.2-es droidot "kellett" használnom és csak most fogok 4.4-re váltani. Mindemellett nem is hallottam (bár nem is kerestem), hogy az MTK beígérte volna a 4.3-t...és nem is hiányolták annyian, mint a 4.x-re való váltást 2.3-ról.

Illetve, ha valaki ezen rugózik, hogy azonnal a legfrissebb droidot akarja használni (vagy csak neki kell és kész) az más kategóriában keresgéljen, mint amik eddig az MTK-s telefonokhoz hasonlíthatóak voltak (mert ebben a Qualcomos készülékek sem nyűgöztek le, akár a SoC, akár a készülék gyártói a hibásak), vegyen Nexust vagy más csúcskategóriát, ahol garantálják ezt.

Az más kérdés, ha az MTK a csúcskategóriába be akar törni (mert ezt sugallja a fejlesztéseik iránya), érdemi szeletet ki akar abból vágni, ott valóban elvárható a korán frissíthető droid.

[ Szerkesztve ]

(#42) vicze válasza citkar (#41) üzenetére


vicze
félisten

X évvel ezelőtti viszonyokhoz feleselgess hasonlítani a mostanit, mert folyamosan változik, ahogy 3hónappal ezelőtt csak ígérgetve volt MTK által a 4.4 mikor Allwinner, RockChip és még pár hasonló "neves" gyártó már decemberben kiadták az SDK-ikat. Nem arról van szó, hogy a Mediatek, Qualcommhoz képest lassú, hanem a kínai gyártókhoz képest is. (Középkategóriát használok, fél év alatt 4.2-ről 4.4-en voltam, sokadjára leírom, ez csak készülék gyártó kérdése.)
Erre most jön a rajongói maszlag, hogy a 4.3 nem hozott semmi újat senkinek se hiányzott, akkor a 4.4 miért hiányozna? :D Semmiért, na ugye.

A GPU miatt a 6595 se felső kategóriás csak közép, ahogy ez is.

"Qualcomos készülékek sem nyűgöztek le"
Ha nem tévedek túl nagyot akkor még ARMv6-os vagy 1magos SoC-okról beszélgetünk, és azokhoz képest egy fényév váltást tapasztaltál a 6589-tel. Hát igen egy CRT után az LCD TV is nagy váltás. :)
6589 vetélytársa a S400-as sorozat, azzal hasonlítsd össze.

(#43) citkar válasza vicze (#42) üzenetére


citkar
addikt

"3hónappal ezelőtt csak ígérgetve volt MTK által a 4.4 "
És ki is jött. Közel három hónapja.

"4.4 miért hiányozna?"
Nem is hiányolom, de már ezzel jönnek az MTK telefonok jelentős része, nincs mit tenni, "túl jó" a támogatás.

"Qualcomos készülékek sem nyűgöztek le"
Support (mert hát erről beszéltünk) és nem a sebesség tekintetében. Ne keverd kérlek a teljesítményt és a támogatást.

(#44) vicze válasza citkar (#43) üzenetére


vicze
félisten

"És ki is jött. Közel három hónapja." Igen, csak épp decemberre ígérték. ;) Akkor mondjam, hogy talán március, tévedtem. :P

(#45) citkar válasza vicze (#44) üzenetére


citkar
addikt

Ha más gyártó ennyit csúszott volna, nem panaszkodtam volna az előző telefonjaimmal kapcsolatban. Ez egyáltalán különleges vagy borzasztó.
Ja...valaki egyáltalán kijelentette, nem is lesz frissítés. Persze, nem csak a Qualcom kell hozzá...de előrébb sem vitt.

[ Szerkesztve ]

(#46) #95590400 válasza wwenigma (#14) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha egy MTK6572 egy olcsó kínai s4 koppintásban gyalogostúrára, előtte ugyanerre meg smart mini MT6575 az megfelelt, akkor én vagyok a szerencsés egyetlen? több esetben is...

[ Szerkesztve ]

(#47) balika8.8 válasza tjb007 (#25) üzenetére


balika8.8
csendes tag

Bocs, véletlenül sem kötekedni szeretnék, de a seguramente azt jelenti, hogy biztosan. :)

(#48) tjb007 válasza balika8.8 (#47) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem veszem annak, mert biztosan azt jelenti, hogy biztosan :)
Nem tudok spanyolul (még), csak bemásoltam azt a mondatot a Translate-be és ezt dobta ki bármilyen általam is beszélt és ismert nyelvre állítottam, viszont ha csak azt az egy szót írtam be a biztosan szót kaptam eredményként.

(#49) DemonDani


DemonDani
addikt

Mindenki a kezeket figyeli, míg a háttérben megtörténik a trükk. HEVC/H.265

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#50) vicze válasza DemonDani (#49) üzenetére


vicze
félisten

És a VP9 kihagyod? :D (szegény Google... :( )
Nice to have, majd 3-4év múlva használjuk is valamire. :P
Adreno 4xx, PowerVR 6, Mail 450 és 7xx mind támogatja szóval annyira nem nagy trükk, amibe ezek kerülnek mind tudni fogja. Szóval már előző generációban is bizony ott van 6592-ben, illetve minden Mali 450-esben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.