Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Ronda. :U
Remélem, ennyire nem tolják túl a keretnélküliséget a többi gyártók. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hmmm fura.
Nem iz izgalmas így már.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) SP!T


SP!T
addikt

Nekem tetszik! De a kamera felett is kijelző legyen akkor már :DDD

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem is tudtam, hogy az IGZO kijelzőből is ki lehet vágni. Amúgy kíváncsi vagyok, hogy hogyan oldották meg, hogy a kivágás ellenére, mindenhol egyenletes legyen a háttérvilágítás. Ez ugye nem gond OLED-nél.

mod: oké, utánaolvastam. Az IGZO a kijelzőben használt tranzisztor típusa, maga a kijelző lehet IPS vagy OLED is. Szóval ez lehet akár IGZO OLED is, amiből egyszerű kivágni, és nem kell trükközni a háttérvilágítással.

[ Szerkesztve ]

***

(#5) Soybex


Soybex
őstag

Őszintén tetszik. Bár hazánkba nem tudni hogy eljut-e, de feltétlenül kiakarok próbálni egyet. :C

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#6) BiP


BiP
nagyúr

Ha nekem nem kell a szelfikamera, nem lesz esetleg full kijelzős?

(#7) Soybex válasza BiP (#6) üzenetére


Soybex
őstag

Kiszeded a kamerát és már is full kijelzős :))

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#8) HKorn


HKorn
addikt

Szép forma szvsz, persze élőben is kellene látni.

Tudnám mi a tökért 5,5" mindegyik telefon már... :(

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#9) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Előlapra nem kellene a márkajelzés és már vékonyabb is lehetne a káva...

Illetve ha már felül kerekített lehetne alul is... Vagy akkor mindenhol sarok...

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Az eredeti Aquos Crystal jobban nézett ki, mint ez a szappan.

(#11) -Faceless- válasza ollie (#4) üzenetére


-Faceless-
őstag

Kár érte pedig pont reménykedtem már, hogy egy jó kávaentes jöhet ips-el.

(#12) Soleco válasza HKorn (#8) üzenetére


Soleco
tag

Ez nem sokkal nagyobb az átlagos 5 colos telefonoknál, de itt Európában biztos lenne kereslet a kompaktabb készülékre is.

Nekem tetszik hogy belóg a kamera, az a sáv úgyis többnyire kihasználatlan.

(#13) sz_abika válasza BiP (#6) üzenetére


sz_abika
addikt

Ja, ez baromi jó lenne ha valaki bevállallná! Az Umisok alulra a sarokba tették, hogy ne legyen a panelbe, de így meg az orrszőrre megy rá a cucc...

PSN: xszabikax

(#14) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Ez annyira kávamentes mint doogee mix :)

(#15) Polarstar válasza Sebhelyes (#10) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez az!

Jellegtelen lett a gép.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) #16820480 válasza ollie (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Uhh, ha ez tényleg IGZO OLED, akkor már kezdek is gyűjtögetni a 6/128-as SD660-as modellre :Y Nem akarja kiadni a Foxconn ezt véletlenül errefelé is elérhetően? Mondjuk akár Nokia név alatt..?

(#17) fateless válasza sz_abika (#13) üzenetére


fateless
veterán

Igazából csak meg kell fordítani a telefont, és ha rendes a szoftver, akkor átfordul a kijelzőn minden. Ekkor máris felül van videóhíváskor a kamera, ami korábban lent volt. Többnyire erre már aljalmasak a készülékek.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) Ceree válasza holozis_HUN (#9) üzenetére


Ceree
senior tag

Nyilvan nem a markajelzes miatt nagy a kava, hanem a beltartalom miatt. Ha mar ott a hely, akkor kihasznaljak a markajelzes szamara. Szerintem amugy alul nem baj ha marad egy kis kava, talan ugy kenyelmesebb a fogas. (Ha egykezzel fogom a jelenlegit, akkor a kepernyogombok ala mar nem kenyelmesen nyulok huvelykujjal oda. De ki kene probalni...

Másolat_eredetije

(#19) total90


total90
veterán

Mennyire vicces, hogy egy csomó telefon jön ki olyan dizájnnal, amilyen az iPhone elvileg majd lesz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20) #92673536


#92673536
törölt tag

Szerintem szép,
tetszik. Annyi noname kínai teló van már az európai piacon, de ez persze tuti, hogy még véletlenül sem fog eljutni hozzánk......
Kár, pedig szívesen kipróbálnék egyet :K

(#21) joelke HU válasza total90 (#19) üzenetére


joelke HU
senior tag

Ez csak csupán a véletlen műve. Hirtelen ők is most döbbentek rá, hogy ez a kameraelrendezés a legideálisabb :))

Motorola G51

(#22) vicze válasza ollie (#4) üzenetére


vicze
félisten

IGZO nem a típusa hanem az anyaga LCD-nek, a típusa az az LCD, a módja az IPS. OLED nem lehet IGZO, nem szerves anyag így nem készülhet abból.

Ez egy sima IPS kijelző.

(#23) ollie válasza vicze (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már hogyne lenne szerves az OLED? Az O betű az elején az angol organic szó rövidítése, ami szervest jelent. Egyébként olvasd el, amit belinkeltem.

Az IGZO meg konkrétan a dióda típusa, amit használnak a kijelzőhöz.

[ Szerkesztve ]

***

(#24) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Egy gondolat jutott eszembe!
"Soha ne nyomd fullba a kret.nt!":)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#25) jonnyjoker01 válasza ddaydome (#24) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Újra meg kell néznem a filmet most miattad :)) :R

Üdv. Johnny

(#26) vicze válasza ollie (#23) üzenetére


vicze
félisten

IGZO nem szerves, és a dióda a szerves anyag az OLED-ben. :U

"alkalmazott félvezetőt (TFT) indium (In), gallium (Ga), cink (Zn) és oxigén (O) keverékéből készítik"
Ahogy a te linkeden is... "It is a semiconductor material made by crystalizing indium, gallium, zinc, and oxygen"
Az LCD kristály anyaga, a típusa meg LCD még mindig. Nincsen semmilyen dióda az LCD-ben... (max. a LED háttérvilágításában)

(#27) DS39


DS39
nagyúr

Ez de fura lett így.😮

(#28) ollie válasza vicze (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az IGZO dióda nem az a dióda, mely a fényt bocsátja ki, hanem a kijelző hátsó paneljében van, ami vezérli a fő kijelzőt, amit mi gyakorlatilag látunk (kibocsátja a fényt). Az OLED-nél ott is külön diódák bocsátják ki a fényt (az organikus diódák).

Vagyis az IGZO a backpanel, az OLED meg a frontpanel.

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#29) Szilofon


Szilofon
tag

Nekem tetszik,nem tudom erre felé is lesz.

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#30) max05


max05
csendes tag

egész szép :)

noon.hu

(#31) vicze válasza ollie (#28) üzenetére


vicze
félisten

Már értem honnan ered a hülyeség, olyan hitetlen bullshitek vannak az Androidauthority cikkben, mint a ház.
"Examples of backplane technology include amorphous silicon (aSi), low-temperature polycrystalline silicon (LTPS) and indium gallium zinc oxide (IGZO), whilst LCD and OLED are examples of light emitting material types. Some of the different backplane technologies can be used with different display types, so IGZO can be used with either LCD or OLED displays, albeit that some backplanes are more suitable than others."
Ekkora zagyvaságot leírni, te jó ég. Konkrétan fáj. :W
Mi lenne, ha egy konkrétan szakmai oldalon olvasnál utána, mint pl. a PH linkeltem, vagy a Wikipédia.

Fel s tudom fogni, hogy LCD esetén, honnan jön a dióda szó, egyszerűen nincs benne olyan. Az IGZO a feszültség hatására alakját változtató fényszűrő kristály anyaga, egy amorf kristály szerkezet, ami nem szilíciumból van, hanem a 4 felsorolt anyag ötvözetéből. És rohadtul nem világít semennyire. Szépen magyarul le van írva, a PH linken, ajánlom azt továbbra is. A IGZO kristály feszültség(ezt szabályozzák a tranzisztorok a panelen ez a 2. T a TFT-ben) hatására az alakját változtatja, hogy X mennyiségű fényt engedjen át. A háttér világítás meg jelenleg LED(túlnyomó többségben a kijelző szélén futó) fényforrások adják már vagy 10éve, régen meg CCFL volt.

"IGZO a backpanel"
"backplane" nagyon nagyon nem backpanel, "backplane"-re mint az üveg mögötti technológiára hivatkoznak. LCD esetén a backpanel a háttérvilágítás.

OLED-nek meg semmi köze semmilyen LCD fogalmakhoz(de ugyan úgy TFT, mivel tranzisztor szabályozza az organikus anyag számára kiadott áramot, és így a fényerőt), mivel teljesen más elven működik. Amúgy a jelenleg elterjedt OLED technológiák többségénél, pont, hogy OLED a háttérvilágítás szerepét tölti be, és előtte található fényszűrők határozzák meg a 1/3 pixel színét, az 1db OLED csak a fényerősséget szabályozza 1/3 pixelnyire, ahogy LCD-nél teszi ezt a kristály szerkezet.

(#32) macskea válasza Sebhelyes (#10) üzenetére


macskea
őstag

.

Ez egy két pálcás kacat látszatát kelti.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#33) haxiboy


haxiboy
veterán

Jelenleg nem tudom megítélni hogy tetszik-e vagy sem. De elég furcsa...ki kéne próbálni milyen lehet 2-3 nap intenzív használat mellett. Szokható hogy a kamera helyén nincs tartalom? :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#34) total90 válasza joelke HU (#21) üzenetére


total90
veterán

IPhone cikknél mindneki írja, hogy ronda... de itt meg, hogy szép:DDD
Kíváncsi leszek mit mond az Apple ha kijön ilyen dizájnnal az alma telefon.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) slimshady


slimshady
senior tag

Szubjektív, de nem tetszik. Sok értelme nincs ennek a megoldásnak.

üdv.: SlimShady

(#36) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ennek is csontrezgetéses hangszórója van még?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Amúgy nem lenne egyszerűbb, ha a kamera alul lenne, mint ahogy anno az N9-nél volt?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Essential és i8 keverék. Nem vészes és 660-al meg erős is. Kíváncsi leszek, hogy az android, hogyan tudja a belogo kamerákat adaptálni.

Finn the human

(#39) vicze válasza sz.balazs.95 (#37) üzenetére


vicze
félisten

Korábbi generációban úgy volt, nem kellett senkinek, érthető okokból.

(#40) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Belelog vagy sem, nekem johetne.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#41) ollie válasza vicze (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt mondjuk senki sem írta, hogy az IGZO világít.

***

(#42) Gibo válasza HKorn (#8) üzenetére


Gibo
senior tag

Ez az 5,5" konkrétan kissebb mint sok mai 5,2"-os telefon ;)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#43) .Szaki. válasza Gibo (#42) üzenetére


.Szaki.
addikt

Attól még fogásváltás nélkül nem fogod átérni. :(

(#44) #16820480 válasza .Szaki. (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

5,5"-ot át lehet érni, csak nem rámarkolni kell, mint egy téglára.

(#45) fateless válasza vicze (#39) üzenetére


fateless
veterán

Mi az az érthető ok?
Csak annyit kell tenni, hogy a szoftver érzékelje, ha megfordítod a telefont videóhíváskor, és máris ha telefonálsz, felül lesz a kamera. Több cég képes ennyit megtenni...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#46) Juhaszatti válasza .Szaki. (#43) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A mostani, nem minimálkávás 5,5-esemet is át lehet. 3 ujjon tartva, alul kisujjal megtámasztva.
Nincsenek nagy kezeim amúgy, teljesen átlagos.

[ Szerkesztve ]

(#47) Gibo válasza .Szaki. (#43) üzenetére


Gibo
senior tag

ZUK Edge-en nekem is megy az egykezes kezelés (én is a fentebb említett 3+1es fogással tartom) és az még hosszabb is 1mm-el. A Honor 7 után nem volt vele gondom. (Mivel hogy rövidebb a telefon nem is csoda...) Viszont arra én is kíváncsi lennék, hogy mekkora lenne az a telefon, amit hasonló arányokal de 5" os kijelzövel hoznak ki...Páromnak már venném is :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#48) vicze válasza fateless (#45) üzenetére


vicze
félisten

Melyik többi? :)
Egyszerűen ergonómiailag iszonyat kényelmetlen. Amennyiben forgatod, akkor meg jól beletapizol a kijelzőbe, mivel máshol nincs fogása a telefonnak. A keret nélküliség, a legnagyobb ergonómiai baromság, a bal felső sarok vissza gomb óta...

(#49) .Szaki. válasza Gibo (#47) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én magamnak is olyat vennék, ugyanígy szoktam én is fogni a telefonokat, nekem ráadásul nagy kezem van és az 5,5"-es Honor már annyira nem volt kényelmes anno. A 4,7"-es Nokiával anno pont kényelmesen elvoltam, most pedig az 5,5"-ről egy éve visszaváltottam 4"-re és nem nagyon szeretnék más méretet. Egy kávamentes 4,7"-et még el tudnék képzelni.

(#50) fateless válasza vicze (#48) üzenetére


fateless
veterán

Bocs, nem tudtam, hogy ilyen nehézséget okoz a készülék elforgatása. :R

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.