Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Nekem kifejezetten tetszik :DD. Az ára is egészen baráti. Kár, hogy csak TN+film paneles, megnézném S-IPS-sel, de akkor nem is 1000 euróba (250 kHUF) kerülne. Ráadásul (szerintem) tök jól is néz ki :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) jasohn válasza bteebi (#1) üzenetére


jasohn
tag

Nekem is!
Gyönyörű "kis" jószág.
Hát igen az ára tényleg/aránylag nem magas, de azt hiszem én még mindig várnom kell egy olcsóbb és kisebb verzióra :O
Valóban lehetne egy fejlettebb panel benne, de ha azt veszed, hogy pennel használod, akkor szerintem nem nagyon lényeges a képe, ha csak nem a betekintési szög, ami egy fejlettebb panelnél sokkal jobb és ha döntögetve dolgozol rajta, akkor az fontos lehet.

(#3) simonzé


simonzé
addikt

Nagyon jó! Elég forradalmi, bár tudom hogy volt már ilyen csak sokkal drágábban.
De hogy pont a Belinea hoz ki egy ilyet először az ismert cégek közül - hát meglepő.

I don't fit in. I fit out.

(#4) kavicssli


kavicssli
addikt

Ezt a külsőt akár a samsung is átvehetné!egy kicsikét már uncsi ezek a fekete designos TFT-k! tuti lenne kereslet rá!

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#5) Lipton


Lipton
őstag

Elég régóta van olyan wacom tábla amiben monitor is van, persze nem ennyibe kerül. :)

(#6) szab.tam


szab.tam
nagyúr

mindig szerettem a szögletes formákat, az ívelteket pedig nem. 1xűen szép....

pont tervezőknek, dizájnereknek, ahol estleg számíthat a színhűség, és rajztáblánál a valós (nem gyárilag megadott....), betekintési szög, tn panellel elszúrni? hm.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Végre valami értelmes ketyere, amire érdemes gyűjteni! :DD

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#8) gyga


gyga
senior tag

ha a színhűséggel sem lesz probléma akkor én mint kezdő grafikus igen nagy hasznát venném....

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#9) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nekem nagyon furcsa együtt említeni "TN+film" és a "grafikus" szvakat. Átmenetileg használok egy TN-es monitort egy S-IPS után amíg kiszemelem az utódot. Komolyan mondom borzalmas. Az árnyalatok torzulnak alul a kép tetejéhez képest is, még csak mozogni sem kell hozzá. A színek vagy túlszaturáltak, vagy fakók. Még csak nem is vagyok grafikus, hobbi szinten videózom és fényképezem, zenélek egyetem mellett.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#10) Nyugdíjas válasza M@trixfan (#9) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hasonlóan..
Én is azt figyeltem meg, hoyg csak az nem érti, "hogydemámé, csak nem annyira rossza z, hát 22colos meg vájd":D, aki nem használt még IPS-es monitort. Utánna borzalmas a TN-t nézni:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11) copass


copass
veterán

wacom rajzmonitorok
piszok drágák. nekem is nehezen szoktam meg a szemem a tn-t ,egy ag neovo után,de csak idő kérdése szerintem, alapban a crt után is nehezen szoktam meg a tft 1hétig köpködtem mindenfelé.:)
csak néztem a viewsonic-ot hogy de fúra a kép, jah tn panel,de aztán láttam egy samsungot és tudtam hogy jobban jártam:D
én simán vennék egyet ha nem lennék eladósodva 30évre:D rajzolni,vázlatolni állat lenne, mert a tablet-be is az a szar hogy nem látod mit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Tényleg nagyon szép... :C Gratulálok Belinea!

Egész jól lehetne vele Mayázgatni...:) vagy 3DSMax-ozni... 1024 különböző nyomáspont... Indulhat a Sculpt

Harrrr!!!!

(#13) craine12 válasza copass (#11) üzenetére


craine12
tag

Rossz Samsungot néztél ;)

Amúgy tényleg nagyon szép a dizájnja ennek a Belinea-nak. Szinte veri a 970P-met. Azért persze nem...

No woman. No cry. No kidding.

(#14) Male


Male
nagyúr

A dizájn tényleg jó... végre nem a "lakkfeketé"-s baromság...

A TN is jó lehet végülis... pl AutoCAD-ben tervez valamit, akkor nem kell olyan remek színhűség/betekintési szögek.

(#15) pilóta


pilóta
nagyúr

Hát tényleg tehettek volna bele egy normális panelt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) copass válasza Male (#14) üzenetére


copass
veterán

jep. én egész nap archicad-ezek,meg látványterveket csinálok tn paneles samsungon, otthon viewsonic szintén tn-s, semmi bajom vele, célnak bőven megfelel.
azért egy ilyet elfogadnék!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17) laron


laron
csendes tag

:C végre "megtörik a jég"!!! már nagyon nagyon nagyon nagyon ideje volt ennek a monitornak! a wacom kényelmesen terpeszkedett egyeduralkodóként ezen a pályán, de nem is értem, hogy ez hogyan lehetséges, mert a technika már ezer éves, rég meg lehetett volna csinálni nem? igazából az hogy tn paneles szerintem tök természetes és várható, biztos vagyok benne, hogy már be is vannak csomagolva az s-ips meg hasonló panelosok is, de ezt a hatalmas űrt szerintem simán betöltheti első nekifutásra egy tn-es is, lesz rá vevő! pl. engem tuti érdekel és nem biztos hogy lesz türelmem kivárni a komolyabb paneleset (pedig 24"dellen nyomom), mert a wacom 21-ese 8-900e-ért szerintem egyszerű pofátlanság. de szerencsére ennek vége!!! :))) remélem....

(#18) Gondwana


Gondwana
addikt

Ennyi pénzért vajon WACOM ennek a monitornak a lekle?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#19) pilóta válasza Gondwana (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Természetesen nem. Ki állított ilyet?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) V_imi


V_imi
csendes tag

Wacom tableteket használ az összes profi a szakmában. Létezik jópár cég, aki tableteket (is) gyárt, de nem véletlenül egyeduralkodó a Wacom...
egy Wacom Cintiq asszem 600.000 ezer forintnál kezdődik, tehát ennek nem Wacom a lelke. Miért is adna technikát már cégnek? Nincs rá semmi szüksége...
Én személy szerint ebből a pénzből inkább egy nagyobb tabletet vennék.

Viszont egy átlag felhasználónak nagyon jó rajzolgatni és mondjuk majd az új Windowsnál is jó szolgálatot tesz egy iylen monitor!

(#21) orbano válasza V_imi (#20) üzenetére


orbano
félisten

miért adna? kérdezd meg a toshibát nekik miért adja a tablet pcjeibe... nagyon sokféle tudású panel létezik, gondolom amit 600k-ért adnak az ennél kicsit okosabb. de ennek is rendesen megkérik az árát, ha azt veszed hogy egy ilyen normál monitor bőven 100k alatt van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) orbano válasza pilóta (#19) üzenetére


orbano
félisten

miért lenne természetes, hogy nem a wacom szállítja? ugyanannyi sanszuk van a beszállítójuknak lenni, mint bármelyik másik gyártónak.

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Pl. auto cad használat során nagyon jól ki lehetne használni a monitort. Csak legyen aki megveszi.

(#24) orbano válasza hdcsaba87 (#23) üzenetére


orbano
félisten

nekem az ergonómiájával kapcsolatban vannak fenntartásaim... vagy folyton haljlítgatod, ha egyáltalán le lehet dönteni kellőképpen, vagy leszakad a karod mire valamit megrajzolsz rendesen, pontosan.

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) 1010


1010
őstag

hát elég drágán adják

inkább veszek egy kis rajtáblát 5ezer ft ért és azzal rajzolok ps ben

(#26) hdcsaba87 válasza orbano (#24) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

De az is megoldható szerintem, hogy vízszintesen helyezed el a monitort! ==> olyan lenne mint egy "rajzlap". :)

(#27) orbano válasza hdcsaba87 (#26) üzenetére


orbano
félisten

persze, ha levágod, vagy jobb esetben lecsvarozod a talapzatot... úgy meg elég gyér...

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) hdcsaba87 válasza orbano (#27) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

De jobb megoldás hirtelen nem jut az eszembe. :DD

(#29) lúzer válasza hdcsaba87 (#23) üzenetére


lúzer
veterán

én azt nyomom napi 10 órában :)
de a fene tudja, hogy műszaki rajzoknál hogy jönne

inkább szabadkézinél lenne király!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) dezz


dezz
nagyúr

Hogy torzulnak a színek, stb., még egy dolog. No de a TN-nél negatívba is fordulnak alulról nézve! Márpedig pont ez következik be, ha hanyatt döntjük, és úgy rajzolunk rá, mint egy rajzlapra... Ez egy vicc. :))

(#31) laron válasza dezz (#30) üzenetére


laron
csendes tag

azért jobb esetben a rajzlapot sem "skurc"-ból nézzük (dejó ez a szó), hanem lehetőleg merőlegesen, mivel a színek mellett a forma sem elhanyagolható többnyire, aminek torzulásával a betekintési szög csökkenésekor még a legprofibb monitorok sem tudnak megoldással szolgálni :))))
a TN meg tényleg nem 100-as, de nyilván kész van már a komolyabb is, majd azt is lehet kapni ugyanúgy... addig is hajrá konkurencia! a wacomnak ideje átgondolnia a politikáját...

(#32) kalaposgergo


kalaposgergo
csendes tag

fu ez tényleg komoly nagyon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.