Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cathulhu válasza csubbaka (#50) üzenetére


Cathulhu
addikt

Arra nem gondoltok, hogy nem ugyanazok az emberek? Hogy aki pl. az M9-et vagy az A9-et szidta pont a fentebb emlegetett dolgok miatt (mint pl en) az most elegedetten csendben marad, es az aki anno vedte, annak nem tetszik az uj design?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#52) domos


domos
senior tag

Elég csúnyácska szegény

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#53) jacis válasza no more (#48) üzenetére


jacis
nagyúr

Senki nem koppintja őket. Ez butaság.
Nem is kellett volna design-t váltani csak le kellett volna ülni néhány nagyobb internetes magazin fórumait átolvasni és megérteni mi nem tetszik a felhasználoknak (idétlen vastag csík alúl a htc logónak, alúl felül brutál nagy részek ezáltal hosszúkás idétlen alak, valamivel nagyobb kijelző). A mostani design váltás csak rontani fog a helyzetükön.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#54) Wesder válasza Xaels (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Igen van, MT6582 AO :P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#55) vigyori78 válasza Csapoati (#36) üzenetére


vigyori78
őstag

+1
És plusz pont nálam a kapacitív érintőgombok, kis helyen is elfér és nekem jobban tetszik mint ha a kijelzőből veszi el a helyet és ott kell nyomkodni. Majdnem mindegyik telefongyártónál bőven elférne alulra a kapacitív érintőgomb nem is értem miért nem így van.

(#56) vicze válasza Dominó85 (#29) üzenetére


vicze
félisten

"Amúgy a Snapi és Exynos (bár utóbbi fejlődött e téren) is aksihasználat szempontjából még mindig el van maradva a Kirin, MTK párostól."
Uh, ez egy kicsit fájt...(Kicsit nagyon.) Te se vagy tisztában azzal, hogy mi határozza meg az aksi használatot. Elárulom, hogy nem az SoC a fő befolyásoló tényező...

"A Helio X10 és X20, valamint P10 illetve az utána jövő socokkal mi a bajod?"
Azt leszámítva, hogy értelmük konvergál egyenesen arányosan a 0-hoz, nincs velük probléma.
Kapsz egy szinte kizárólag benchmarkokban jól szereplő CPU részt, mivel abból a 8-ból legalább 4-et nem kéne normál esetben egyáltalán használjon, és ezt nyakon öntik egy már közép kategóriásnak se nevezhető GPU-val. kb. tök hülye aki ezt a SoC-ot használja, mert értelmetlen CPU magokon kívül nincs benne semmi.

MT6732 a jelenlegi legjobb belépő kategóriás SoC nincs vita. MT6753 nagyon nop a GPU miatt, akkor már inkább MT6752, ami közép kategóriában OK, báre alsó kategóriás memória vezérlővel és megint csak túl sok felesleges maggal, max egy meh-t érdemel.

"több, erős szereplős egy piac és egymást ösztönzik a fejlődésre"
Tök vicces, hogy utána felsorolod negatívumnak pontosan azokat a dolgokat, amiket az MTK hozott erre a piacra. Tényleg csodás ez a sokszereplősség. Ráadásként az árakat is szépen úgy viszi lejjebb ez a sokszereplősség, hogy egy idő után ne értje meg 1-1 félnek, és hosszútávon vesztesz vele, így távozott a TI. Mellesleg 2015-ben 2 céget is elveszett a szegmens(Marvell, Broadcom)

Innovációról meg nem tudom, hogy lehet egy olyan piacon beszélgetni, ami polcról levehető architektúrákra épül, és nagy részben komponensek legózása. Kisebb cégek csak azért nem tudnak a telefonos piacra betörni, mert nincs modemjük, és azt kifejleszteni iszonyat költség.

(#57) s3nsitivity válasza vicze (#56) üzenetére


s3nsitivity
addikt

" konvergál egyenesen arányosan"

Matematikailag semmi értelme ennek a mondatnak. ;]

Amúgy szvsz ha értelmes teljesítményű GPU társulna hozzájuk akkor élet képesek lennének az MTK és Kirin chipek. Teljesítményben tudnak annyit ami a mindennapokhoz kell és az áruk se túl sok.

(#55) vigyori78
Én pont a kijelző gombokat pártolom. Nem a fizikai méret nő, a kijelzőn meg eltűnik ott ahol nincs rá szükség. Pl a Moto Nexus 6-nál szinte semmi alsó káva nincs és tök kényelmes használni

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#58) vicze válasza s3nsitivity (#57) üzenetére


vicze
félisten

Igaz. ;]

Erősebb GPU = nagyobb GPU = nagyobb chip = kisebb kihozatal, ami magasabb ár, egyik oldalon a másik oldalon meg nagyobb hőtermelés is egyben.
Nem hiába írtam a végén, hogy ez puszta legó, senki se képes csodákra, azért fogyaszt A kevesebbet mint B mert más stratégia alapján legózta össze a SoC-ot. Vízzel főz itt mindenki.

A Kirin nem tudom mire fel van felfújva, eddig kifejezetten rossz vagy középszerű SoC volt mind, égvilágon semmi kiemelkedő. 950, meg jó-jó tök jó, hogy kaptak 16nm-t és elsőnek jönnek ki egy 4magos A72-vel, de csak egy középkategóriás GPU-t préseltek bele.
MTK az X20-szal és ráadásként a TSMC 20nm-rel akkor a hülyeséget csinál, amilyet már rég. A marketingeseket végre a marketing osztályra kéne rakni, nem a mérnökök közé...

[ Szerkesztve ]

(#59) vicze válasza Ricardo (#16) üzenetére


vicze
félisten

"Kíváncsi vagyok a Helio x10-re."
Egészen mellesleg ugyan azt fogja tudni, mint az X10-es M9+.

[ Szerkesztve ]

(#60) Jeanne d'Arc

Mire ideér , arany árban lesz.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#61) benike1999


benike1999
tag

Eddig egy HTC-t sem vettem volna meg (kivéve az M9-et) de ez annyira bejön hogy szerintem karácsony után "könnyes búcsút" veszek az LG G3-tól és rendelem is meg amint itthon megvásárolható lesz!!!

(#62) kev2580 válasza csubbaka (#50) üzenetére


kev2580
újonc

Hájj,mindenkinek! Talán azért elégedetlenek,mert mindig azt lehet szídni,ami nincs "kéznél" . Ez valahol szánalmas >:) Persze,ha "ályfóóón" lenne rápengetve,akkor isten telefon volna,ugye?! Többnyire soha nem azt néztem egy telóban,hogy mi a gyártó neve hanem,mit is nyújt megbízhatóan hosszútávon. És pl. volt Motorola Nexus 6-om is,amitől csakis azért váltam meg,mert nagy volt egykezesnek. Persze a nép nagyrésze mondja,húúú de király a tella,meg ilyesmi. Ha látják a hátlapján a logót,akkor meg,húúúú ez Motorola?! Biztos nagy sz@r. Na,ilyen a magyar ember nagyrésze,(tisztelet kivétel). Jelen pillanatban z2-őt és egy z5 prémiumot nyüstölök,amikkel igazándiból semmi gondom nincs. Mondják sokan a vízállóságot,de ha x időközönként karbantartod a fedelet,akkor müxik jól,mint nálam is az usziban,ahol nincs panasz rá,pedig órákon keresztül nyüstöltem a vízben és amellett. Pl; nyugatabbra az emberek nem a "megjátszós" telefont veszik,(persze anyagilag megtehetnék). Hanem azt,amire leginkább szükségük van. Lehet kormolni a hozzászólásomat,de magában mindenki tudja az "igazat" ;-)

[ Szerkesztve ]

Respect, Aubagne! Aki ismeri az tudja,aki tudja ismeri :-)

(#63) petymeg


petymeg
addikt

Nagyon szép darab. Ha a tudásával nincs nagy gond, sikeres lehet.
Dícséretes, hogy végre a kijelző alatt keskenyebb a holttér, mint a legutóbbi modelljeiknél.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#64) m1lan válasza s3nsitivity (#57) üzenetére


m1lan
őstag

"Nem a fizikai méret nő"

Igen, ez igaz a Nexus 6-ra, viszont a legtöbb telefonra nem. Egy Sony vagy HTC esetén például kihasználatlan az a rész, ahová érintőgombokat is lehetne tenni (alsó káva, fekete HTC sáv) :)

Arról nem is beszélve, hogy nem minden app működik jól együtt az on-screen gombokkal. Lehet, hogy telefontól is függ, de osztálytársam Lollipopot futtató Xperia M2-jén több játéknál is ottmarad a fekete sáv a kijelző alján három halvány pöttyel, míg én az S3 LTE-n teljes képernyőn nyomom.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#65) no more válasza m1lan (#64) üzenetére


no more
addikt

HTC esetén például kihasználatlan az a rész, ahová érintőgombokat is lehetne tenni (alsó káva, fekete HTC sáv)

Lassan 3. éve ott vannak a Boomsound alkatrészei... MÉG mindig.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#66) Cathulhu válasza no more (#65) üzenetére


Cathulhu
addikt

M7-ben is? Mert ott azért meg tudtak oldani...

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#67) Weeman1


Weeman1
veterán

Élőben szívesen kipróbálnám.

Xiaomi 11T Pro

(#68) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Az előlap csúnya, és ráadasul MediaTek van benne...

[ Szerkesztve ]

(#69) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

"Ezúttal nincs alsó, HTC logós sáv, ehelyett kapacitív érintőgombok pillanthatók meg a képernyő alatt"

Végre! És ha a hátlap nem óvál akkor ez befutó lesz azt gondolom..

(#70) Csapoati válasza no more (#65) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Milyen érdekes, hogy az M7-nél meg az X9-nél összementek a Bummhang alkatrészek, nem?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#71) Ricardo válasza no more (#65) üzenetére


Ricardo
félisten

Dupla :B

[ Szerkesztve ]

(#72) Ricardo válasza no more (#65) üzenetére


Ricardo
félisten

"Lassan 3. éve ott vannak a Boomsound alkatrészei... MÉG mindig."
Ez az X9 topicban elég nagy öngól :U

(#73) monti0222w válasza vicze (#58) üzenetére


monti0222w
addikt

Az a középkategóriás GPU lesz benne az S7-ben is, csak MP4 helyett MP12,akkor annyira nem lehet középkategória?! :)

(#74) Blyan


Blyan
félisten

Ha már MTK legalább lehetne Helio x20.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#75) Blyan válasza monti0222w (#73) üzenetére


Blyan
félisten

csak MP4 helyett MP12,akkor annyira nem lehet középkategória?!

Leírtad... de érzed a különbséget?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#76) monti0222w válasza Blyan (#75) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem, mert a Mali T880 nem középkategória, a magok számától függetlenül!

(#77) A 2. Vesztes válasza csubbaka (#50) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Persze, most hogy becsajoztál, mindjárt szebben látod a dolgokat ugyi!? ;) Megértem hogy nem elégedetlenkedsz.

Xaels(46): Tényleg fura, hogy nem kaptuk még meg az MM-et. Remélem nem hagynak ki! :(((

Vuff.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#78) Blyan válasza monti0222w (#76) üzenetére


Blyan
félisten

A különböző konfigok összevetése:

Mali-T880MP: 23.4 GFLOPS (1 shader core)
Mali-T880MP2: 46.8 GFLOPS (2 shader cores)
Mali-T880MP4: 93.6 GFLOPS (4 shader cores)
Mali-T880MP6: 140.4 GFLOPS (8 shader cores)
Mali-T880MP16: 374.4 GFLOPS (16 shader cores)

Na most az MP4 változat, kb a Adreno 320 körül van amit mondjuk a Snapdragon 600-ba raktak anno, de pl a 418 (Snapdragon 808) és 420-tól (Snapdragon 805) már úgy elmarad, hogy nem látszik (azok ligájába az MP6 léphet be).
Ha ez szerinted nem középkategória, akkor mi a fütyi? Még annak is a közepe maximum.
A M16 az felsőkategória, de az MP4... ne mondd már.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#79) Blyan válasza Blyan (#78) üzenetére


Blyan
félisten

*M16 -> MP16

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#80) monti0222w válasza Blyan (#79) üzenetére


monti0222w
addikt

Akkor a T628, T720, T760 hol helyezkedik el? Ezek már alsók lesznek vagy mi a szösz. :)

(#81) vicze válasza monti0222w (#80) üzenetére


vicze
félisten

Te most csak a GPU számozását nézed akkor vagy a teljesítményt is?

1 blokkra lebontva(mindegyik kb. 700MHz-cel):
T624: 22,4 GFLOPS
T628: 23.7 GFLOPS
T720: 11 GFLOPS
T760: 23.8 GFLOPS
T820: 11.9 GFLOPS
T860: 23.8 GFLOPS
T880: 23.8 GFLOPS

Nem pontos számok! De jól mutatják, hogy 1 block sebessége nem nőtt az évek során a valóságban. Viszont a csíkszélesség csökkentéssel folyamosan nőtt az órajel és a blokkok száma.

Adreno is pontosan ugyan így skálázódik, csak ott nem MP jelöléseket látsz, hanem 3xx, 4xx, 5xx, és az xx határozza meg hány blokk van a GPU-ban.

T720-ból tudsz csinálni erősebb GPU-t mint a K950-n GPU-ja, ha akarsz. Nem a számozás dönti el, hogy milyen erős a GPU, hanem a valós teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#82) no more válasza Csapoati (#70) üzenetére


no more
addikt

Az M7-nél is itt az alsó-felső fekete sáv + a kijelzőt körülölelő sáv. Az X9 hangszórói pedig nem hiszem, hogy fognak úgy szólni, mint az M9 Boomsound-ja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#83) Ricardo válasza no more (#82) üzenetére


Ricardo
félisten

"nem hiszem, hogy fognak úgy szólni, mint az M9 Boomsound-ja"

Feltételezés.

Az alap az volt, hogy:
"HTC esetén például kihasználatlan az a rész, ahová érintőgombokat is lehetne tenni (alsó káva, fekete HTC sáv)
Lassan 3. éve ott vannak a Boomsound alkatrészei... MÉG mindig."

Tehát azért volt úgy mert volt boomsound.
Boomsound itt is van, mégis megoldották.

Hogy van e olyan mint a többi majd kiderül.

(#84) m1lan válasza no more (#82) üzenetére


m1lan
őstag

Az M7-nél ki van használva a fekete HTC sáv, mivel odakerültek az érintőgombok. Az M8 és az M9 esetén maradt a sáv, csak már nincsen semmilyen funkciója, mivel a kijelzőn vannak a navigációs gombok. Oké, ott vannak a BoomSound alkatrészei, de szvsz ergonómiai szempontból így az M8 és M9 visszalépés az M7-hez képest.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#85) Csapoati válasza Ricardo (#83) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Így.

m1lan: Ja meg így is. Én is erre akartam rávilágítani, hogy mégiscsak elfér kisebb helyen is az a Boomsound, ami ugye a fanok legerősebb védekezése volt az M8-M9-nél.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#86) no more válasza Csapoati (#85) üzenetére


no more
addikt

a fanok legerősebb védekezése volt az M8-M9-nél. - Ezt a HTC-től nyilatkozták.

Te amúgy nem tudsz olvasni? Írtam, hogy valószínűleg minőségben ez a hangszóró meg sem fogja közelíteni az eddigieket (még az M7-et sem szerintem).

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#87) Csapoati válasza no more (#86) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A feltételezgetéseidet sajnos nem igazán tudom komolyan venni, ne haragudj. Másrészt meg szerintem te is tudod, hogy a hangminőség nem feltétlen függ a mérettől.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#88) Xaels válasza no more (#86) üzenetére


Xaels
félisten

Az M8-nál még elment, bár akkor is inkább viccesnek találtam mint komoly érvnek, de az M9-nél és egy fél tucat másik telefonnál már viccesnek sem találtam. Egyébként az iFixit-es szétbontásban nem sok minden látszik abból a Boomsound technikából amit ennyire takarni kell, szimplán csak a kábelezés van ott ami a hangszóró miatt nem fért a készülék alsó részébe. Mondjuk érdekes, hogy az M9+-nál még egy ujjlenyomat olvasót is sikerült oda lentre befércelni. Itt az X9-nél a felső részre tették és fekete helyett simán csak megegyezik a ház színével ezért nem üt el annyira, ergonómiailag is így jobb.

(#56) vicze1 köszi, hogy te is leírtad. Már néha a fejem tudnám a billentyűzetbe verni ettől az MTK/Kirin imádattól amit egyesek lerendeznek. Jól benyelték a marketinget meg az Antutut...

(#57) s3nsitivity ha értelmes GPU-t raknának bele akkor semmivel sem lenne olcsóbb, nem mintha a SOC ára lenne a meghatározó a végfelhasználói árban. Ugye van X10-es telefon 200k-ért is...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#89) vicze válasza Xaels (#88) üzenetére


vicze
félisten

"iFixit-es szétbontásban nem sok minden látszik abból a Boomsound technikából amit ennyire takarni kell"
Hát azért nem kicsik azok a hangszórók (fekete dobozok alul felül).
Ezen látszik, hogy fekete sáv nagy része alul és felül is ragasztófelületnek kell, a megfelelő illeszkedéshez, maradék meg LCD elektronika. Pl. a X9-en teljesen máshogy van megtörve az elülső üveg felület, így összébb lehet csúsztatni mindet. Igazából nem értem, hogy miért nem ezt alkalmazta HTC már az M8-nál is. Mikor már a Desire EYE is ilyet kapott.

Nem imádat ez, csak nagyon sokan azt hiszik, hogy a olcsó kínai telefonok, a MTK SoC miatt olcsók, mikor ez eléggé nem így van. Pont a Xiaomi-k olcsóbbak Snapdragonnal, de hát jól csinálja a Mediatek ezt a jellegű marketinget. :)
Van 300e-ért is X10, az M9+. ;]

(#90) Xaels válasza vicze (#89) üzenetére


Xaels
félisten

Mint írtam is a hangszórók miatt nem fért el máshol a kijelző kábelezése/elektronikája, de egyébként semmi extra nincs ott amit nem lehetne másképp megtervezni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#91) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Teljesen mindegy, hogy mi van a fekete sav alatt. Folotte csak egy reteg erinteserzekeny feluletre van szukseg, ami nem foglal tobb helyet. M7-nel is ki tudtak ertelmesen hasznalni azt a teruletet, az M8-M9 ehhez kepest egyertelmu visszalepes.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#92) vicze válasza Xaels (#90) üzenetére


vicze
félisten

Maguk a hangszórók miatt még csak csak elférne, de kialakítás, tehát a rácsos külső megoldáshoz való ragaszkodás miatt nem tudnak oda ragasztani, így kell sajnos a +hely kapaszkodónak. Igen meg lehet tervezni máshogy.
M7 még teljesen máshogy volt összerakva, M8 már hasonló, de ott még a kijelző kábelezése és elektronikája ott ment, ez az M9-nél nagyrészt oldalra került.

(#93) Xaels válasza vicze (#92) üzenetére


Xaels
félisten

Mindegy végül is már. A lényeg, hogy ez az X9 valamilyen szinten bizakodásra ad okot, sőt nekem nagyon tetszene, de most már mindenképp megvárom az M9 igazi utódját illetve S820-as telefont akarok venni jövőre így vagy úgy.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#94) monti0222w válasza Xaels (#88) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez nem az MTK- Kirin- ről szól, hanem a GPU rész, pontosítva a Mali-ról.

vicze1: Köszi, eddig azt hittem minél újabb egy megoldás az annyival is jobb mint az azt megelőző, akkor ezek szerint tévedtem. :B A magok számát azt tudtam, hogy befolyásolja a chip működésének a kapacitását, de így ahogy ezt leírtad nem!

(#95) Jeanne d'Arc

Szerintem nem csúnya!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#96) petymeg válasza vicze (#89) üzenetére


petymeg
addikt

A kinai telefonok azért olcsók, mert a gyártók beérik pár % profittal, mert még piacszerzés a cél. Gondolom később ugyanolyan mohók lesznek mint a "nagy" nevek.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#97) jacis válasza petymeg (#96) üzenetére


jacis
nagyúr

Lásd: Huawei

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.