Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loha


Loha
veterán

Tehát sebességben hozza azt amit a merevlemez normál beszerelt állapotában mutatna. Processzor használat terén is hasonlóan teljesít.
Még jó hogy, hiszen a gép számára fizikailag tök ugyan az mintha gépbe raktad volna.
Az eSATA-ban semmi ördöngösség nincsen egy kivezetett SATA csatlakozó osz't csókolom! Egyébként nem rossz írás...

(#2) szab.tam


szab.tam
nagyúr

jó kis cucc!
nekem volt olyan lapom, ahol a sima sata-t is el lehetett távolítani menet közben, úgy látta, mint usb eszközt, de most egyik sem ilyen, és esata sincs rajtuk.
így más megoldás után néztem. a gépekből kihoztam 1 m-es sata kábeleket, + hosszú tápot, és rádugom a winyót. 1 hátránya van: ki kell kapcsolni a gépet. viszont a külső használatra szánt winyókat becsomagolom scythe himuro hangfogó, hőleadóba, így a burok miatt semmilyen dokkoló nem jöhet szóba.
sőt a himuro pont 5,25 eszköz méretű, így az egyik gépben úgy oldottam meg, hogy 2 pata rack között üresen hagytam egy helyet, és oda lehet kívülről betolni.
azért oldottam meg így, mert az usb-s winyókkal én sem voltam kibékülve, sem a sata mobil rack-kel. ráadásul a kisebbik gépben nem is volt már helyem a rack-nek. ott pedig a gép tetejére hoztam ki a kábeleket.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3) Taky


Taky
senior tag

THX!

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#5) szab.tam válasza Enszuke (#4) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de pont az mondtam, hogy nem akarok sata rack-et. venti nélkül forró, ventivel hangos, és idegen winyónál pedig lehet bütykölni. itt meg a himuro-ba csomagolt cuccot rádugom, az idegen winyót pedig csak úgy meztelenül, minden szerelés nélkül rádugom. és kész.

ezt a sata kártya dolgot nem igazán értem. :F
alaplapot emiatt biztos nem cserélek.

biztos jó megoldások, de én asszem már maradok a megalkotottnál....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7) zfarkas válasza Enszuke (#4) üzenetére


zfarkas
senior tag

Intelesbol olyant kell keresni, amin jmicron vezerlo van.
Azt hiszem úgy lehet bővíteni a kört, hogy olyat lapot kell keresni, amin AHCI-kompatibilis SATA-vezérlő van, amit az Intel specifikált.
Ennek fényében érdekes, hogyhogy nem működik Intel esetén a hotswap, lehet, hogy AHCI módba kell kapcsolni BIOS-ban?

Raw Dark Pure

(#8) szab.tam válasza Enszuke (#6) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem, de:
nem az ide rack-ről beszélek, mert a nagy gépben van belle 2 db. is, de már ugye kihalófélben vannak, így nem érdekes. a külső sata-imat mint mondtam, beburkolom, így az sem gond. ha pedig idegen winyó jön, azt óvatosan kezelem, vagy bepattintom egy kis műanyag keretbe, ami a cm házamhoz van, a winyók rekeszes rögzítéséhez, így nem ér le az alja. a nagy gépben pedig úgy van megoldva, mint írtam is, hgoy bent van 2 pata rack, közte egy hely üresen, ott lóg ki a sata kábel, így az idegen meztelen winyót műanyagra rakom.
te most valamilyen pci-ba dugható, sata bővítőkarira gondolsz? és ha arra dugok pl 2 sata winyót, és egymásról másolok, elég a sávszélesség?
de amúgy is játhatatlan ez az út, mert a kis gépemen mindkét pci-ban tv tuner van.

na, mindegy, ez már nem is érdekes, mert a külső kábelekkel fogom használni, pont.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9) szab.tam válasza zfarkas (#7) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát én átkapcsoltam achi-be, (az elején mindig abootkor fel is ajánlotta), de nem kellett volna. win boot megállt, mint amikor kicseréled a lapot a win alól). utána már biosba sem tudtam bemenni, majd clear bios, és kiírta cmos checksum error.... örültem. és semmire sem reagált: f1, f2, delete, semmi.... tipikusan, amikor elszáll a bios. aztán egy ilyen után úgy hagytam pár percre, és reagált az f1-re. beboot-olt a win, sé helyreállt a világ rendje.
elég fura volt. haverom aztr mondja, hogy az elem valószínű merül. és áram alatt volt, amikor otthagytam a megállt gépen, magához tért. fene tudja. de most megint jó.... túl stabil volt, kellett egy kis izgi...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11) szab.tam válasza Enszuke (#10) üzenetére


szab.tam
nagyúr

van sata rack-em. azt vettem ki a anagy gépből, ott van most a lyuk. a kis gépben pedig nincs hely semmilyen rack-nek. a kicsit ráadasul htpc-nek használom, így a médiát tartalmazó külső hdd-ket a hang miatt is becsomagolom. usb-s megolddást pedig a sebesség miatt nem akartam, mint ahogy a cikk írója sem.

nálam a pc tuner a leadteknél kezdődik, és ott véget is ér. kötelező a pvr, azaz a hardveres mpeg2 felvétel. ott nincs hangcsúszás, cpu terhelés. és fémagas, duplatuneres, hardveresen rögzítő tv nem nagyon van még. semmilyenben sem. a hauppauge csinált egy mce500-at, de az xp alatt csak 1 tunert lát, és teljes magasságú.
a leadtek tervez egy ilyen karit, sőt dual hibrid tuneres, pvr-rel, félmagas, pcie1x. a tökéletes tv! de még nem gyártják....

arra nem válaszoltál, hogy a pci-pcie sata bővítőkarinál, ha több hdd-t kötök rá, és egymásról másolok, elég-e a sávszél? tehát legalább 50mbyte/sec-et elvárok nagy file-ok másolásánál.

mert akkor is marad a drótos verzió, de menet közben tudnám ki-becsatolni a + winyókat.

(amit árulsz htpc-t, milyen tuner van benne?)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13) szab.tam válasza Enszuke (#12) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lehet, hogy utánanézek, mert 2xpci, 1xpie1x, 1xpce16x van a htpc-ben. ezt kell elosztanom. vga meg alaplapi, így a nagy pcie szabad bármire.

nem a média lejátszásához lassú az usb.
az usb-vel az a bajom, hogy amikor 100 gigákat mozgatok, akkor valamiért lasabb, mint a sata. pedig elvileg 480mbit/sec, ami kb 60 mbyte/sec. de a gyakorlatban 20-30-nál többet nem látok. és nem mindegy, hogy fél, vagy másfél óra amíg átszenvedjük az anyagot. usb kilőve, ha nem muszály.

de asszem nem bonyolítok. így fog megrothadni. ha el kezdek valamit variálni, mindig megszívok valamit. most stabilan megy minden. sőt, a nagy gépet is visszavettem alapra, és kivettem az egyik vga-t. érdekes módon, még magasabb fps-ok is jöttek ki, pl. grid alatt.... ez már egy kicsit magas volt nekem, dehát ez van... nem mindig a tuning és a sli a célravezető. (mielőtt írnád, több vga drivertr is kipróbáltam, az alaplapom sli kezelése a ludas valszeg. - 3dmark-ban hozta a+ pontszámot a sli, de ott ki is fújt a tudománya)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15) brd válasza zfarkas (#7) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom, "úgyhogy", hogy a S-ATA vezérlőt, az XP telepítéséhez, az "okos" tanácsokra hallgatva, Compatible módba kapcsolta. Ilyenkor ugye ugranak a S-ATA feature-ök, gyakorlatilag olyan lesz a HDD kezelése, mintha P-ATA lenne...

The only real valuable thing is intuition.

(#16) brd válasza szab.tam (#13) üzenetére


brd
nagyúr

Aranyszabály: a számítástechnikai szabványokban foglalt elméleti maximum sebesség, és a gyakorlatban tapasztalható átlagos eredmény viszonya: 2/1. ;) Nyilván van kivétel, pl. a hálókártyák általában 80-90%-ot tudnak, vagy pl. a Firewire is majdnem 100%-át tudja az elméletnek.

The only real valuable thing is intuition.

(#17) caleb


caleb
aktív tag

Köszönjük a tesztet :R

Az élet jó a világ nem!!!

(#18) Champipi


Champipi
senior tag

Arra lennék kíváncsi, hogy ha laptopba tolok egy Express Card - e-Sata kártyát, akkor is tud-e ilyen gyorsan írni/olvasni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.