Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) atok666 válasza MPowerPH (#45) üzenetére


atok666
őstag

Szerintem nem sok ember szeretne az iroasztalan egy 55” tevet, mig egy ilyen monitort valszeg annal tobben :)

Atok

(#52) #72042496 válasza MPowerPH (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ki a rak venne ezt ennyi penzert?"

Akinek megér ennyit a 2160p@120 plusz a G-Sync HDR. (A problémás FALD-vezérlés és az önmagában is drága G-Sync HDR modul miatt kerülnek ennyibe ezek a monitorok.)

(#53) Franklin válasza Flitter (#42) üzenetére


Franklin
addikt

Na, azért nem kerül 7 misibe, csak 700e-be, nem mindegy ;]

(#54) Weareus


Weareus
addikt

Következő monitorom. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#55) Weareus válasza hoolla (#39) üzenetére


Weareus
addikt

Milyen venti?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#56) #72042496 válasza Weareus (#55) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amelyik a csodálatos G-Sync HDR modult hűti.

(#57) Weareus válasza #72042496 (#56) üzenetére


Weareus
addikt

Vizet kap és kussol. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#58) XCube válasza erer1000 (#20) üzenetére


XCube
tag

Én Acer B246HYL -ről váltottam Asus ROG Swif PG348Q -ra. Hasonlóan barna boka.

Nem vág témába, de én jobban preferálom a "21:9" -et, UWQHD felbontással, mint egy 4K kijelzőt. Addig, amíg nincs olyan hardver, ami megfelelően meghajt minden általam fontosnak tartott címet 4K -ban, vagy ahhoz közeli ultra széles vásznú felbontásban nem is fogok váltani.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#59) Foglalt név válasza Synthwave (#50) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mivel úgy látszik neked van jobb ötleted, szívesen látnám. Épp most végeztem a Crysis 3-al a 46"-os Toshiba FullHD tévén. A FullHD határeset, mert 3 méterre vagyok tőle, viszont a 3D-t már csak játékban tudom használni(Tomb Raiderben függeszkedés egész mutatós vele) ellenben a ghosting filmeknél zavar, ezért gondolkozom a cserén. Kisebbet biztos nem, sokkal nagyobbat sem szeretnék, viszont egy 1440p, 144Hz vagy méginkább OLED a fekete miatt érdekelne. Én nem találtam hasonlót sem, de ha neked ilyen vicces ez a megoldás, akkor biztos tudsz profibbat. Köszi előre is!

(#60) Callisto


Callisto
őstag

Ennyiért 1000x inkább 65 collos OLED, ami agyonveri képminőségben az ilyeneket.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#61) atok666 válasza Callisto (#60) üzenetére


atok666
őstag

Almat kortevel? Bar ezen azt hiszem, hogy mar tul vagyunk - ha kicsit visszaolvasol.

Atok

(#62) Callisto válasza atok666 (#61) üzenetére


Callisto
őstag

Ésszerűséget ostobasággal.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#63) Duree


Duree
veterán

Azt a kutya fáját, nem elírták az árát, mert ha nem akkor szerintem erősen túlárazott.

duree54

(#64) atok666 válasza Callisto (#62) üzenetére


atok666
őstag

Hogyne, az a 65-os batar dog pont az alternativaja ennek a monitornak.

Atok

(#65) Synthwave válasza Foglalt név (#59) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

PC-n játszani persze, hogy vicces, mert olyan input lag tenger - és en bloc késleltetés - történik vele, hogy ahhoz egy 1000 szavas esszé is kevés lenne. Kb. 2 percig (se) viselném ezt el FPS-re magam előtt, de ha neked ez eddig nem tűnt fel, akkor írhatok bármit, érted.

tl;dr: Ilyenre 120/144/165/240 Hz-es monitor kell, 10 ms körüli valós input laggal. Választék van bőven - nyilván az 5 méteres képátlót mellőzni vagy kénytelen.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66) #72042496 válasza Foglalt név (#59) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az idei QLED-ek tudnak 1440p@120-at, 10 ms körüli input laggal. Ezek a tévék FreeSync-et is támogatnak. Játékra szokták ajánlani őket.

Az idei LG OLED-ek 1080p@120-at fogadnak, 20 ms körüli input laggal. Freesync nincs. A pixelek válaszideje viszont szinte azonnali, képfeldolgozás/BFI nélkül a 24p ezért darabosabb lesz, mint LCD-n. Gyors mozgású játékokban viszont nem lesz elmosódás, overshoot meg ilyenek.

Ha monitornak használsz OLED-et, akkor az IR észrevehetrő lesz, ABL az ajánlott beállításokkal elvileg már nincs, beégés előfordulhat. A képük viszont nagyon durva, és nem csak a sötét részeknél.

Több infóért inkább QLED, illetve OLED topik. :)

3 méterre szerintem a 65" is kicsi, de a te döntésed, hogy mekkorát szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#67) Weareus


Weareus
addikt

Az Asus megoldása jobb lehet bármivel is - azon kívül, hogy kb. 40%-kal többe is kerül még? :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#68) Foglalt név válasza #72042496 (#66) üzenetére


Foglalt név
addikt

Köszönöm az informatív választ! Benézek az ajánlott topikokba :R

@Synthwave: volt egy idő, mikor azt hittem, hogy számítanak ezek a dolog, aztán játszottam pár pro-val és rájöttem, hogy nekem mindegy. Single-ben amit akarok, így is eltalálok. Azt is tudom, hogy évtizedeken keresztül nem volt nagyobb egy Videoton TV ami előtt, az egész család kuksolt, de azért 2018-ban 3 méterről nem 27" szeretnék nézni, főleg ennyi pénzért. Prioritások ;)

(#69) Synthwave válasza Foglalt név (#68) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A magam részéről quaker vagyok '96 óta, az utóbbi években versenyszerűen is, de mindenféle egyéb multiplayerhez szintúgy abszolút kompetitíven állok hozzá, szóval kell minden millisec - bár amúgy is látnám/érezném azt az igen öles diffit, ami egy "eSport monitor" (120/144+ Hz, 10 ms tájéki valós input lag) és egy random TV között van, mert annyira égbekiáltó. Igazság szerint ha az adott játék nem körökre osztott, akkor is pillanatok alatt fel tud k*rni a késés, ha csak single játszódok ezzel-azzal. : D

Azért egy 40"-os SONY itt is van, de azt arra használom, amire eredetileg szánták (na jó, ez így nem egészen igaz, mert pl. TV műsort soha nem néztem még rajta): néha filmezek, esetleg böngészek, vagy nagyritkán konzolt nyüstölök vele. 1,5-1,7 méterről pont ideális. A Steamemtől és DOSBoxomtól viszont alapvetően tartsa magát 22000 km távolságban - azt a nem túl sok időt, amit manapság erre szánok, nem hajtépkedéssel és mélyről fakadó bánatom égboltra hörgésével szeretném eltölteni.

"de azért 2018-ban 3 méterről nem 27" szeretnék nézni, főleg ennyi pénzért."

Ez a monitor (meg semmilyen másik a konzumer szegmensben) nem is arra való, hogy 3 méterről nézd. ;)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#70) Foglalt név válasza Synthwave (#69) üzenetére


Foglalt név
addikt

Pont ezt mondom, hogy ez nem arra való, viszont nekem arra kéne valami és úgy érzem nem gyártanak. Régen volt, mikor egy székben görbültem a DM6 előtt. Ma inkább beállítom a háttámlát és magam mellé csapom a Nostromot(rohadjanak meg, ebből is csak balkezes van...). Ehhez elég, hogy a bénább kezemmel egerezem, wireless. Azt még lagolhat is, max. nyomok egy quick load-ot.

(#71) Synthwave válasza Foglalt név (#70) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Régen volt, mikor egy székben görbültem a DM6 előtt"

Határozottan nem görbültél eleget, ha így elkazuárosodtál. :P

Tény, hogy a jó méretű asztal (legalább 70 cm mély és140-150 cm hosszú) mellé kell egy kényelmes és terebélyes forgószék is (+akár lábtartó), ami nem feltétlenül túl olcsó, de legalább nem kell minden második héten megvenni - onnantól viszont egy patent egérrel + egérpaddal és mech. billel Kánaán, ha megvan az a 144Hz/10 ms-es kijelző.

Konzolt nyüstölni ellenben én is jobban szeretek fotelből - igaz, ott a gamepad miatt nincs is szükség asztalra.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#72) joysefke válasza atok666 (#51) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

10 éve otthon már csak TV-t használok monitornak íróasztalra helyezve. Korábban 37"@FHD volt, pár éve 40"@4K.

Eszembe nem jutna innen visszaváltani "rendes" monitorra. 24"-os egérmozi számomra már kb semmire sem való. Max reflexjátékokra látom egy ilyen mininek az értelmét vagy második monitornak az emailekhez.

[ Szerkesztve ]

(#73) Weareus válasza Synthwave (#71) üzenetére


Weareus
addikt

Nem viccelek, mostanában fogok venni monitort és ez a "144Hz/10 ms-es kijelző" érdekelne, hogy merre-hol található/melyik tudja?
Tudom, ott a milyen monitort vegyek topik, de én pont jelen topik tesztalanyát néztem ki, de elolvasva a tesztet és főleg a kommenteket, már elbizonytalanodtam kissé.
Pedig a 4k jó lenne és jó lenne 60 Hz-nél több, de hát mit lehet tenni? :F

A Gsync ventilátorhangja az biztos zavarna, tekintve, hogy az egész gép vizezve lesz, 400 rpm-en, néma csendben tekerő ventikkel.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#74) - = Zk = - válasza Weareus (#73) üzenetére


- = Zk = -
félisten

G-Sync monitorokba venti?.. akkor az én Acer Predatoromba is van?... mert semmit nem hallok belőle...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#75) Ixion77 válasza - = Zk = - (#74) üzenetére


Ixion77
őstag

...még ;]

(Mindazonáltal nem tudom. Szerintem semmi keresnivalója ventinek egy monitorban.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#76) Synthwave válasza Weareus (#73) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem nagyon korai erőltetni ezt a 4K dolgot, mert egyszerűen még mindig nincs hozzá normálisan hardver.

Ha főleg játszani kéne a monitor, és nem igazán számítana a pénz, akkor a magam részéről ezeket venném:

ASUS PG258Q
BenQ Zowie XL2546

ASUS PG279Q
ASUS MG279Q
EIZO FORIS FS2735

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#77) Weareus válasza Ixion77 (#75) üzenetére


Weareus
addikt

[link]
Elolvastam a totyikot.
;)

(#76) Synthwave

Köszi, de én meg inkább maradok a 4k-nál hatvan hz-en G-sync (idióta ventillátor :W ) nélkül.

Most ilyesmivel szemezgetek:
[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#78) Weareus válasza Synthwave (#76) üzenetére


Weareus
addikt

Bocsi, szerk. idő lejárt, közben megnéztem, amiket linkeltél. Az a bizonyos Eizo is köztük volt.
Na, az - nekem - igen nyálcsorgatós...

Igaz, ez meg WQHD, 144 Hz... :U

De legalább nem G-sync-es. :)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#79) joysefke válasza Weareus (#73) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pedig a 4k jó lenne és jó lenne 60 Hz-nél több, de hát mit lehet tenni?

Pld félre lehet tenni a pénzt és nem elkölteni kacatokra ? :))

Azokban a játékokban, ahol értelme lenne egy 144Hz/10ms-os kijelzőnek ott (szerintem) jelenleg nem sokat fog hozzáadni a dologhoz egy 4K kijelző a FHD-hoz képest, főleg nem egérmozi méretben.

Ugyanígy a HW ami újabb játékokban értelmesen meg tudna hajtani egy 4K kijelzőt konstans magas képfrissítéssel nem nagyon létezik.

És akkor ugye a játékok amelyek igénylik a magas képfrissítést alacsony késleltetéssel inkább multi-lövöldék ahol a kompetitív aspektus előrébb van, mint a képi világ, főleg hogy a képi világot az ember az első 1-2-10 órában letudja és már kevésbé figyel rá.

(#80) Weareus válasza joysefke (#79) üzenetére


Weareus
addikt

Nincs itt semmi látnivaló. ;)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#81) #72042496 válasza joysefke (#79) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ilyen hozzászólásokra azt mondom, hogy desktopon a magas PPI és a 144 Hz külön-külön is látványos, hát még ha a kettőt kombinálja egy monitor. Játékoknál pedig lehet választani, hogy mennyit áldoz az ember a felbontásból, grafikai részletességből, és a sebességből.

[ Szerkesztve ]

(#82) #72042496 válasza - = Zk = - (#74) üzenetére


#72042496
törölt tag

A G-Sync HDR modult kell hűteni, amit az #52-ben linkeltem. A "mezei" G-Sync monitorokban nem tudok róla, hogy lenne ventilátor.

[ Szerkesztve ]

(#83) joysefke válasza #72042496 (#81) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

desktopon a magas PPI és a 144 Hz külön-külön is látványos

Desktopon a magas PPI látványos és jó, de a 144Hz? Észreveszi az ember a különbséget, de hasra nem fogok esni tőle.

Ellenben mondjuk a 40"-os kijelzőn sokkal hatékonyabban lehet mind dolgozni mind netezni, arról nem is beszélve, hogy a nagy látótér miatt sokkal jobb a beleélési faktor a nem késleltetés/frekvencia érzékeny játékokba.

(#84) atok666 válasza joysefke (#83) üzenetére


atok666
őstag

Nem tudom mit dolgozol, de a 40" sub 1m tavolsagbol (tipikus iroasztal), az mar szetinem minden, csak nem kenyelmes.

Atok

(#85) #72042496 válasza atok666 (#84) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem nagyobb asztalom van, egy méterről a 49" még éppen kényelmes volt. Az 55"-t találtam túl nagynak, egész pontosan a magasságával volt baj.

(#83) joysefke: A nagy monitor melletti érvek teljesen rendben vannak, de egy ilyen 4K, 144 Hz, G-Sync + HDR készüléknek mások az erősségei. (Azért én remélem, hogy a Freesync 2 HDR vesz inkább lendületet, és majd az nVidia is támogatni kényszerül. Ez egyelőre elég sci-fi.)

(#86) - = Zk = - válasza #72042496 (#85) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha valaha is lesz G-Sync 50"+ Samu 4K Tv... már most előrendelem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#87) D1Rect válasza joysefke (#83) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem 32:9 144Hz van 3840x1080, szerintem sokkal jobb mint a 4K, azzal csak a baj van, scaleleni kell a windowst, és sokkal jobb a "csík" monitor, mert magasság nem kell.
Eredetileg 2db 27-es 4K monitor volt a terv, de ez jobb.

(#88) joysefke válasza atok666 (#84) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tök mindegy min dolgozol. Ha sok ablakot akarsz egymás mellett nyitva látni: pdf, böngészőablakok, táblázat, szövegszerkesztő, akkor kell a nagy méret.

Én a 40"-os TV-t 60-80cm-ről használom attól függően hogy hátra vagyok-e dőlve vagy görnyedek. Számomra teljesen kényelmes, bár igényelt minimális megszokást az előző 37"-os kijelző után. Szemben egy egérmozival, itt ha a sarkokba nézek mozgatom a fejem, idővel persze ezt észre sem veszi az ember.

Single player játékban pedig _sokkal_ nagyobb a beleélési faktor mint bármilyen 24"-os egérmozival, mert itt a látómeződnek a perifériájában is benne van valamennyire a kijelző. Ég és föld a kettő.

YT meg egyéb videót is teljesen más nézni egy 40" kijelzőn amikor nincs még kedvem a hálószobából filmezni.

Vannak negatívumai is számomra, ez elsősorban az input lag, ami miatt nem játszom reflex multi-lövöldékkel, bár ahol nyugisan lehet lesből célozni, ott a nagy kijelző még mindig nagyon jól működik. Nyilván vannak az enyémnél sokkal jobb input laggal rendelkező és drágább TV-k. Én alapvetően csak multiban és reflex-lövöldében (Rainbow Six Vegas2-vel toltam régebben rengeteget) érzem az eredmények alapján, hogy korlátoz a technika.

A másik, hogy a párom ha csak lehet leül a számítógép elé és nem a 15"-os laptopot akarja használni, vajon miért ;]

(#89) snecy20 válasza D1Rect (#87) üzenetére


snecy20
veterán

Azon elgondolkodtam már én is, aztán arra jutottam hogy majd 400K-ért édeskevés az 1080p, hiába széles a látótér... inkább egy 40" vagy afeletti 4K sokkal olcsóbban.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90) D1Rect válasza snecy20 (#89) üzenetére


D1Rect
félisten

2x4K monitor volt nekem is az alapkoncepció, de azt nem hajtod meg egyetlen emberi kártyával se.
Ezen még játszani is lehet.
2db rendes 27-es(vagy nagyobb) 4K monitor sem jelentősen olcsóbb.

(#91) snecy20 válasza D1Rect (#90) üzenetére


snecy20
veterán

Én ezt úgy oldom meg hogy van egy 31.5''-os GSync 165Hz 1440p-s monitor játékra, meg lesz egy filmre, böngészésre meg egyebekre egy 40'' feletti 4K-s, aminél a színhelyesség, képminőség, minél jobb homogenitás a fő szempont - ez persze nyilván nem opció mindenkinek, mert sokba van, de jelenleg számomra nem létezik olyan mindenes monitor, ami az összes felhasználási területre egyaránt jó lenne.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#92) erer1000 válasza Synthwave (#76) üzenetére


erer1000
őstag

erre csak annyit mondanék hogy AAA címekhez tényleg még nagyon mélyen zsebbe kell nyúlni, de indie címekhez 1060 már elég 4k@60-hoz.

Little Nightmares, Inside,és hasonlók 1060-al fix 60ba játszhatóak már :)

filmezéshez, kis ehhez ahhoz meg még overkill is.

szóval jó a 4k, megy már most is. csak nem mindegy milyen játékokkal

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#93) Synthwave válasza joysefke (#88) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A másik, hogy a párom ha csak lehet leül a számítógép elé és nem a 15"-os laptopot akarja használni, vajon miért"

Mert nem vettél neki 24"/27"-os egérmozit.

;]

"Ellenben mondjuk a 40"-os kijelzőn sokkal hatékonyabban lehet mind dolgozni mind netezni"

És még hatékonyabb két (netán három) 24"/27"-es monitoron. Tudom, próbáltam ezt is, azt is.

"arról nem is beszélve, hogy a nagy látótér miatt sokkal jobb a beleélési faktor a nem késleltetés/frekvencia érzékeny játékokba."

A körökre osztott dolgokon kívül létezik olyan?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94) Synthwave válasza erer1000 (#92) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A 4K@60 a kevés.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#95) Synthwave válasza Weareus (#78) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha Freesync kell, EIZO, ha G-Sync, akkor PG279 vagy a 240 Hz-es ASUS.

A lényeg, hogy ne vegyél játszani 60 Hz-es monitort, tökmindegy hány K.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96) #16939776 válasza Termigáßor (#32) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az elvárás jogos, csak egy 3x gyorsabb képfeldolgozó és TN panel kellene hozzá... Amit kb.: nem lehetne eladni haszonnal.

[ Szerkesztve ]

(#97) MeszesKPT válasza D1Rect (#87) üzenetére


MeszesKPT
őstag

40"-on nem kell Windows scaling és a 2160p-ről már sosem lépnék vissza, munkára és játékra is egy áldás.

(#98) D1Rect válasza MeszesKPT (#97) üzenetére


D1Rect
félisten

Én pont egy karnyújtásnyira ülök a monitortól.
Nekem kényelmetlen lenne ezen dolgozni, ha klasszikus 16:9 lenne.
Mindenki akit ismerek 2db monitorral tolja.

Játékra pedig a 144Hz a legjobb dolog amit kitaláltak az utóbbi időben.
Meg úgy minden másra is, bármennyit lehet előtte ülni.

(#99) joysefke válasza Synthwave (#93) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A körökre osztott dolgokon kívül létezik olyan?

Minden ami single player...

D1Rect:
A két monitor is jó koncepció munkára, én rengeteget használtam. De amíg nem használtál egy 40"@4K-t addig nem tudod, hogy ez milyen.

Az elején nekem kényelmetlen volt egy picit még a 37" után is, de viszonylag hamar megszokja az ember.

Aki szereti a hangyabetűket, annak Windows-scaling sem kell. Én nem szeretem a hangyabetűket, ezért 125%-os scalinget használok, ilyen kis scaling mellett nem nagyon találkozom a negatív hatásaival.

Miután ezeket a kompromisszumokat megköti az ember hatalmas kihasználható területet kapsz egy darabban, a magassággal pedig bőven lehet mit kezdeni. Word/Excel doksiknál nem mindegy milyen magas a monitor, hogy egyszerre több szakaszt láss vagy, hogy a Split funkciót érdemben tudd használni.

[ Szerkesztve ]

(#100) snecy20 válasza joysefke (#99) üzenetére


snecy20
veterán

Az túlzás, autóversenyes-szimulátoros játékokhoz nekem halál a 60Hz, de pl. az új Tomb Raider vagy az utóbbi Assassins Creed-ek simán jók voltak úgy is hogy az 1060 6GB ezekben a címekben csak ~45-50FPS körül tudta hozni az 1440p-t.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.