Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltn


Zoltn
senior tag

Megláttam az árát, és szélütést kaptam majdnem! :Y
Amúgy nagyon kéne! :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#2) XCube


XCube
tag

Nagyon kíváncsi lennék a képére de az biztos, hogy nem cserélném le a mostani monitoromat erre.

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#3) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Mekkora különbséget tapasztalnék ha a 40e-res samsungomtól àtülnék egy ilyen elé :D ?

(#4) ribizly válasza pelgrim_v1 (#3) üzenetére


ribizly
veterán

Hááát. Én egy mezei ( régi ~45.000.-es 24", 1080p@60Hz-es, TN-es) Samsung-ról mentem fel az előző csúcsra és maradjunk annyiban, hogy már ott is megvolt az összepisilés feeling. Ez valószínűleg még egy lapáttal emeli a dolgot, csak még nem lehet rendesen kihajtani... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#5) Astroboy válasza pelgrim_v1 (#3) üzenetére


Astroboy
őstag

660 ezernyit. :DDD

ON: Valaki felhomályosítana, minek erre RGB, ha nem is Ambilight?

(#6) shteer válasza Zoltn (#1) üzenetére


shteer
titán

kéne de egyből 3db :D

..szerintem jónak tűnik

(#7) snecy20


snecy20
veterán

Hát, 27''-en nem optimális a 4K.
Ilyen kis képátlójú monitorért röhej ez az ár, de van ám 1-2 új modell 900.000 környékén is...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) Segal


Segal
veterán

Kedves Acer!
En is szivesen tesztelnek egy ilyen monitort ugy 2-3 evig hogy utana atfogo velemenyt tudjak irni rola. Varom privat uzenetben a valaszukat:DDD
Viccet felreteve brutal lehet.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) martin66


martin66
senior tag

32" alatt a 4K...

Én egy Acer ProDesigner PE320QK (300k volt mikor vettem) nyúzok, de így is 150% felskálázás, akkor 27-en 175-200%??

(#10) X Factor


X Factor
addikt

100hz felett nem szenved overshoot jelenségtől vagy bluringtől?

Make things work

(#11) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

18,1 ms?

: <

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) ribizly válasza Synthwave (#11) üzenetére


ribizly
veterán

A válaszidő nem éppen a legjobb. De gondolom lesz itt már némi technológiai korlát is.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#13) Synthwave válasza ribizly (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

10-11 ms-nél már ráuszítottam volna ormányos kollégát az X27 eltulajdonítására. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) snecy20 válasza X Factor (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Szinte a komplett Predator széria szenved ezektől, évekre visszamenőleg.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) flexxx2 válasza ribizly (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha mondjuk egy nem mezeiről váltasz rá akkor nem lett volna akkora hűha.

Ez az ár horror, és IPS panel :F

[ Szerkesztve ]

(#16) thybee


thybee
csendes tag

+ vegyél mellé 2db 2080ti-t hogy legyen fps 4k- ban.....

e

(#17) Ixion77 válasza martin66 (#9) üzenetére


Ixion77
őstag

Teljesen jó 27"/4K-ra a 150%. Én is úgy használom, pedig nem vagyok fiatal, a szemeim meg főleg nem.

Viszont ez a monitor 700e-ért tényleg max. játékosoknak való. Ennyi pénzért és kvantumpontokkal nincs benne hardveres színkalibrálási lehetőség? Az LG évekkel ezelőtti 150e-s monitorába bele tudta rakni, az Acernek meg nem sikerült?! Főleg hogy az átlagos (!) színhiba 3 közeli, egy színekre kihelyezett monitor esetében...
Aztán meg 1000 alatti kontrasztarány AHVA panellel egy HDR célú monitoron?!
Nagyot fog ennek csökkenni az ára hamarosan szerintem...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#18) snecy20 válasza Ixion77 (#17) üzenetére


snecy20
veterán

Fél-1 év és az ilyen tudású monitorok jönnek majd 300-350e környékén.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#19) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ennyiert mar kapni LG E8 OLED -et, 55" -ban. :U

Don't Tread On Me

(#20) erer1000 válasza pelgrim_v1 (#3) üzenetére


erer1000
őstag

én pl egy AOC E2270Swn után ültem át egy LG 32UD59-B. az is már egy bokán fosás lépés volt :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#21) martin66 válasza Ixion77 (#17) üzenetére


martin66
senior tag

Kb 80 cm-ről nézem, hogy belássak mindent, mert ez az ideális nekem. 145% már határeset. Nu mind1 mindenkinek más a kényelmes. De az biztos, hogy a 32" hihetetlenül megéri a 27-el szemben!

(#22) flexxx2 válasza martin66 (#21) üzenetére


flexxx2
őstag

+1

27 IPSről mentem 32" VA panelre. Mindkét tulajdonság nagyon megérte.

(#23) #72042496


#72042496
törölt tag

"A háttérvilágítást ezúttal is LED-ek szolgáltatják, amelyeket mátrixszerűen helyeztek el (Direct-LED), és 364, önállóan vezérelhető csoportba osztottak."

Úgy tudom, 384 zónás.

"A maximális frissítési frekvencia 144 Hz, a VGA-val történő szinkronizáláshoz pedig G-Sync áll rendelkezésre, melynek tartománya 24-144 hertz közé esik."

Nem ennél volt az, hogy 4K felbontáson chroma subsampling kell a 144 Hz-hez, mert csak akkor elég a DP, illetve a HDMI sávszélessége? Ezért ezt érdemes lehet inkább 120 Hz-es monitornak tekinteni.

[ Szerkesztve ]

(#24) snecy20 válasza #72042496 (#23) üzenetére


snecy20
veterán

De, így van. A 144Hz trükközős.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) Synthwave válasza martin66 (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól függ, mire kell.

Lőni én pl. jobban szeretem a kisebb képátlót (17" környéke, amit a legkomfortosabbnak érzek ilyen szempontból), így én azt tudnám díjazni, ha lenne értelmes, 22"-os, 120/144/165/240 Hz-es TN-es/VA-s megoldás, full HD-vel és 10 ms körüli valós input laggal.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) #72042496 válasza snecy20 (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

No igen, és erre a tesztnek is illett volna szerintem kitérnie.

A TFT Central Asus PG27UQ tesztje ezt a részt is szépen kifejti, a Chroma Sub-sampling alatt olvasni róla, akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

4k egérmozi irreálisan drágán.

(#28) Akula


Akula
őstag

nagyszerű és drága. ez mind igaz, de hogy a dizájnerek műremeke, az erősen túlzás. olyan, mintha ment volna a brénsztorming és mindenkinek egyenszavazati joga volt, így egy komolyabb kompromisszumos szenvedés jött ki az állványra.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#29) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ennyi pénzért 3x ekkora méretben már jó is lenne.

(#30) tibaimp válasza shteer (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Miért nem egyből 4 darab, 3-tól még billegne az asztal....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Synthwave válasza Akula (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért élőben elég korrekt az a talpazat.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) Termigáßor válasza Synthwave (#11) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Na eddig olvastam. Vicc. Gamer monitor ne menjen már 10ms input lag fölé. Egyébként meg illene 5ms körül megállni.

Jobbára ártalmatlan...

(#33) Saccco


Saccco
nagyúr

[link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34) atok666 válasza MPowerPH (#19) üzenetére


atok666
őstag

Igen, es akar Miele mosogepet is!

Atok

(#35) Saccco válasza atok666 (#34) üzenetére


Saccco
nagyúr

Autót, egyes településeken házat is. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36) MPowerPH válasza atok666 (#34) üzenetére


MPowerPH
félisten

Arra akartam kilyukadni, hogy ennyiert mar bekockaztatnam, es azt vennek a 27" egermozi helyett. Kepminoseg, kontraszt teren jelenleg nincs a fasorban sem egy ilyen monitor egy oled technologias kijelzohoz kepest. Nem is lesz soha ezzel a panellal, csinalhatnak vele barmit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37) Janus27


Janus27
tag

Nézte valaki a csatlakozókat???? Nekem ez így nagyon nem kerek, a Displayport 1.2-nek közel sincs akkora sávszélessége, hogy 4k-ban kiszolgálja a 144hz-es frissítési frekvenciát, még az 1.4-es DP is csak 120hz-ig fullos, följebb subsamplinget alkalmaz! Ha ez a monitor tényleg csak DP1.2-vel rendelkezik, akkor nettó átbaszás az egész!!!

[ Szerkesztve ]

(#38) Astroboy válasza Janus27 (#37) üzenetére


Astroboy
őstag

(#39) hoolla


hoolla
aktív tag

Nekem a venti zaj lenne baromi idegesitő. Mindegy milyen hangereje van. Böngészés közben is megy. Mondjuk egy fokkal jobb mint az Asus-ban, mert ebben legalább fokozatosan lesz hangosabb. Az Asus az süvit, ha kell ha nem.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#40) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

18 ms input lagot nem nevezném jónak mikor az UHD TV-k is tudnak 20-at. Érdemes lett volna megemlíteni, hogy Windows alatt ehhez scaling kell, ami még 2018-ban is tud furcsa dolgokat produkálni.

Köszi a tesztet.

(#41) atike


atike
nagyúr

Az a célkereszt dolog hogyan működik...? Mi alapján kerül ide vagy oda a képernyőn...? :F

(#42) Flitter


Flitter
tag

Csak én látom középről jobbra torznak a rácsszerkezetet, (Középről-balról-jobbra-Hordó-)vagy halszem optikával látták el a fotómasinát?
7.00.000 ft ? :Y Ennyiért legyen egyenes a rács,ne a tulajnak kelljen állítgatni. :W már ha lehet

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#43) #72042496 válasza Flitter (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tetejére meg az aljára kicsivel több pixel jutott, inkább örülnél a ráadásnak.

(#44) Synthwave válasza MPowerPH (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sőt, két és fél Suzuki Swiftet is. Vagy 3500 gombóc fagylaltot.

Nem igazán releváns.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#45) MPowerPH válasza Synthwave (#44) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar miert ne lenne az? Ki a rak venne ezt ennyi penzert? Akkor mar inkabb rakotom az OLED TV -t a gepre, aminek 1000x jobb a kepe, es nem utolsosorban 2x akkora. Mi koze van ennek a Suzukihoz vagy a gomboc fagyihoz? Abba bele tudod dugni a vga kabelt es tudsz vele gamelni? :Y Mutassad mar meg, hogy hogyan, plz., mert egek a kivancsisagtol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#46) - = Zk = - válasza atike (#41) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a képernyő közepére (választható 3 különböző közül) berak egy jól látható célkeresztet... persze fehér/szürke színnel... nem is tudod a színét megváltoztatni...az végig ott marad. mintha a képernyő közepére odaragasztanál egy pici piros pöttyöt... vagy amcsiból rendelsz matricát

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, más...

én kb 3 hónapja vettem, használtam, piszok jó áron ( igaz hetekig böngésztem, a netet, de meglett ) egy Predator XB271HU verziót... igaz, "csak" 1440p... de Benq TN 27"/60-ról jöttem... a különbség leírhatatlan.... 27", IPS, G-Sync, 165Hz stb...
újonnan ez sem olcsó, bevallom.. de az IPS+G-Sync+165Hz biza' nagy találmány... :C már csak a vas kell alá... :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48) snecy20 válasza - = Zk = - (#47) üzenetére


snecy20
veterán

Többet is ér, mint ez a cikkben taglalt 4K "csoda". :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#49) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Jó nagy tappancsa van, kb. mehet egyből konzolra, hogy legyen hely az asztalon. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#50) Synthwave válasza MPowerPH (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az Acer monitor, az LG TV, mindkettő kijelző.

Médiagéphez, konzolhoz még oké is, de

tl;dr: PC játék TV-n = lol.

Hogy ki venné? Valszeg. az a réteg, aki azt az LG TV-t.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.