Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) stevve válasza dchard (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

Látom, parázs vita alakult ki :D

Sajnos a bitstreaming feltétle a PAP. A HD 4000 PAP nélkül nem fog kitolni TrueHD hangsávokat eredeti BD lemezről, mivel a tömörített hangsávok használata a PAP-hoz van kötve. (más kérdés a kalóz cuccok használata) :P
PAP hiányában mindenképpen lesz beavatkozás,vagyis ahogy előttem írták, 16/48 LPCM fog kimenni és ezen nem változtat csak a PAP, akármit is mond az ATI marketing osztálya. Arra azért kíváncsi leszek, hogy ha valamikor elkészülnek a "nem hivatalos" filterek és bármilyen szoftver képes lesz kitolni a TrueHD hangsávokat kalózban, akkor mit csinál egy ATI HD 4000 kártya... ;]

Az a 6Mbps bőven elég a tömörített hangsávokhoz és nem csak most, a későbbiekben is általánosságban, tehát ez nem nagy érvágás a 4000 szériában, szerintem.

A cikes pontosításokhoz: hah, nincs kedvem átírni, így marad. Amíg a DVD-Audio a DVD nevet viseli és a hordozó az, nekem az DVD mard, formátum ide vagy oda. :DDD

A DD 640Kbps dolog így van, én meg ennek az ellenkezőjére nem találtam példát. :)

A TruHD 6 csatorna - 192KHz-et a Dolby oldalán olvastam, de nem a TrueHD leírásánál, mert ott nem említik. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.