Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) dchard válasza Tauka (#23) üzenetére


dchard
veterán

Összefoglalva:

Igen, pillanatnyilag a maximum, amit el lehet érni a HD 4xxx kártyákkal, az a 8 csatornás LPCM HDM-n keresztül. Ezt tudja mindkét szoftver: PDVD és Arcsoft is.

"gondolom erre utalsz hogy ilyen megkötésekkel..."

Igen, arra utaltam.

"bban igazunk van, hogy PAP nincs a 4000es kártyákban."

Így van, nincs benne PAP.

"A PDVD és TMT PAP-ot támogató hardver nélkül 48/16ra butít, és nem enged bitstream-et,ha másolásvédett az anyag."

Árnyaljuk a képet: a PDVD jelenleg mindent 48/16-ra butít válogatás nélkül, függetlenül attól, hogy másolásvédett-e vagy sem. Arcsoftról nem tudok nyilatkozni e tekintetben.

"Ergo ha valakinek eredeti blurayfilmnézésre szottyan kedve, ez nem nyújt teljes megoldást."

Na látod fején találtad a szöget. Innentől kezdve a tartalomszolgáltatónak sikerült elérnie, hogy akinek eredeti lemeze van, az szívjon egy nagyot. Kitalálható, hogy hányan fogják megvenni a 2-300 dolláros említett két hangkártyát, és kik azok, akik inkább nem veszik meg eredetiben a Blu-Ray-t. Szerintem a legnagyobb pofátlanság talán itt van az egész rendszerben. Pontosan ezért én soha egyetlen darab eredeti lemezt sem fogok megvenni.

"ez mit jelent?"

Látod, ezt én is szeretném tudni. Ahogy megjött a válasz, rögtön írtam is rá az ATI-nak, hogy fejtsék ki bővebben, pontosan az általad említett okok miatt. A biztonság kedvéért átnéztem egy trueHD-s Blu-Ray lemezem fejléc fájljait, és egyikben sincs megjelölve átlagos bitráta, vagy bármi ehhez hasonló.

"de ha ez a kártya tudná a bitstream-et, akkor mi szükség lenne a külön PAP-ot támogató hangkártyákra."

Nagyon egyszerű: a mostanáig kiadott BD filmeknél a TrueHD és DTS-HD trackek bőven 6 mega alatt maradnak, amivel ki lehet elégíteni az "egyszerű" tömegek igényeit. Viszont ha valaki korlátozás nélkül akarja hallgatni/streamelni ezeket a sávokat, az vegyen annyi pénzért csak egy hangkártyát, mint amennyibe egy asztali lejátszó kerül.

Én a következőképpen látom a jövőt:

1. A PDVD-ről letettem, tehát bízom benne, hogy az Arcsoftba hamarosan implementálára kerül HDMI bitstreamig az említett kártyákhoz, és akkor védett, meg nem védett lemezeket is lehet lejátszani/bitstreamelni. Még ha ez nem is lesz teljes értékű, azért egy viszonylag jól használható megoldás lesz.

2. A bitstreaminghez elég egy sourcefilter. Tehát ha DTS-HD/MA-hoz befejezik mindezt, akkor az MPC-HC ismerni fog minden hangformátumot. Ahogyan az Ac3filtert megírták ingyen és bérmentve, szerintem ugyanez lesz a nagyfelbontású formátumokkal is, csak idő kérdése. Szerintem Anton is csak arra vár, hogy legalább a sourcefilterek elkészüljenek. Eredeti lemezt meg Slysofttal szintén meg lehet szólaltatni realtime-ban MPC-HC-n keresztül.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.