Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69) #16820480 válasza lezso6 (#68) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vannak erre is azt hiszem megoldások, hogy ne legyen teljesen publikus (teljes anonimitást adó coinok), bár ennyire nem ástam bele magam. Szerintem az, hogy nem inflálódik az most a kvázi kezdeti stádiumban érvényes jelenség, de nem vagyok benne biztos, hogy ez hosszabb távon is kitarthat. Viszont a gazdaságot visszafogni, illetve konkrétabban fogalmazva az állandó növekedési elvárást visszafogni nem biztos, hogy olyan problémás, de ez mondjuk nem a kriptopiacon múlik talán, hanem egy kicsit más gazdasági szemlélet kellene (ez meg ilyen öko-anarchista álom, szóval nem túl valószínű, hogy bekövetkezne).

Az euró tök jó lenne, ha szélesebb körben használnák, de még a kontinensen is elég korlátozott. Például nem tudsz érdemben azzal fizetni itthon, vagy ha igen, akkor is általában olyan plusz felárral, hogy az illető még utána banki árfolyamon beváltva se járjon semmiképp rosszul (vagyis kvázi semmivel nem jársz jobban vele, mintha magad váltanád). De nem csak itthon, hanem Svédország, Dánia, Norvégia, UK, Csehország, Lengyelország, stb. Akkor már egyszerűbb lenne egy olyan coin, amit tudsz ezek bármelyikében használni, mert a kereskedők úgy döntöttek, hogy elfogadják, függetlenül attól, hogy az állami valuta micsoda (mert például a coin lehet éppen értékállóbb a helyi pénznél).
A készpénzt azért hozom ide, bár tudom, hogy nincs kripto készpénz, mert ugye praktikusan ha egy olyan helyre mész, ahol problémás az infrastruktúra miatt a bankkártyás fizetés (bizonyos össze alatt nem lehet, vagy egyáltalán nem lehet, vagy a te kártyád nem fogadják el, stb), aztán marad a kp, amivel szintúgy lehet gond (nincs nálad annyi, nem fogad el olyan címletet, nem tud visszaadni annyiból, nem fogad el fémpénzt, stb). Ezek amúgy mind megtörténtek velem különböző helyeken, és nem 25 éve meg valami eldugott senki földjén, hanem például a szöuli vagy isztambuli reptéren akár.
Ha ehhez képest mondjuk a walletemből NFC-vel vagy QR kóddal tudok fizetni közvetlenül és díjak nélkül, az számomra előrelépés lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.