Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cathulhu válasza ollie (#50) üzenetére


Cathulhu
addikt

nem mérem, de a 25 megvan, az az alattiakra érzékeny vagyok.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#52) Ygg


Ygg
senior tag

Jó teszt, gratulálok!

(#53) bacsis válasza Vladi (#47) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

még 939es AMD-t nem teszteltem, egyenlőre nem is fogok, nincs a készletemben olyan lap meg proci :DDD
Viszont 3200+os Bartont már össze engedtem ezzel a 3400as p4-el... elég jól állta a sarat, kb 10-15%os lemaradása volt!
Tuningba az is megy plussz 2-300Mhz-et, akkor talán még be is fogná :K

Én toltam a TDU-t 1440X900ban MINDEN max részletességen, élsimitás hdr is be volt kapcsolva 28-36FPS-el ment... 30alá csak nagyon ritkán ment...
és az egy x1950pro-val volt egy 3850es ati-val jobb eredmény is lehetett volna...

(#54) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nagyon szépen köszönjük a tesztet. Bírom a hozzáállásod, de tényleg. :C :C :R

Nekem egy fél évvel ezelőtt egy P4 640-esem volt, ami prescott magos, 3.2Ghz, 2Mb L2 cache, HT, és 800MhzFSB-és volt. Az everest-ben 4155 pontot kapott 3.7Ghz-en, egy MSI Neo P35 deszkában. Az azért nem volt ám olyan rossz. Alapon valami 3600 pont volt amit kapott.

De 3.7ghz fölé nem ment akármit is csináltam vele. 3 lapban próbálkoztam vele. :DDD

Én egyébként tisztában voltam vele, hogy a cerka nagy falat lesz a P4-nek, még alapórajelen is, de hát tuningolva inkább hagyjuk is. Ez a cerka 420-as, akkoriban kellett volna amikor az AMD fakított az Athlon-okkal. Kb. ez lett volna a megfelelő vetélytársuk, és nem a P4. De hát ami késik nem műlik. Azt a procit én 15K-ért adtam el, és a mai napig sajnálom. Már csak a neve miatt is büszke voltam rá, hogy a haveri körben mindenkinek cerkája volt, meg sempron-ja, nekem meg itt virított a gépemben a 640-es. ráadásul belemegy a mai összes alaplapba.

Még annyit megjegyeznék, hogy ez a proci kb. 80.000 Ft volt még 4-5 éve, én meg már 17K-ért vettem. Ma meg 80.000 Ft-ból egy komplett játékra is alkalmas gépet összelehet rakni ennyiből. :Y

* Ma: Mondjuk ez már lehet nem állja meg a helyét, az okát mindenki tudja... :W

Jah, és itt egy saját teszt, amiben szerepel az E1200. :B

[ Szerkesztve ]

(#55) bacsis válasza tzsolesz (#54) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

örülök hogy tetszett :R
Pár év múlva meg azon röhögünk, hogy a qx9770 jelenleg 200fölött keményen, akkor meg 20k, vagy még annyi se, lesz!
RÁadásul a nehalem celeron péppé veri :DDD

(#56) tzsolesz válasza bacsis (#55) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

RÁadásul a nehalem celeron péppé veri

Bazzzz. :Y :Y :DD :DDD :DDD :C

(#57) bacsis válasza tzsolesz (#56) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

írd fel magadnak el ne felejtsd!
5év múlva visszatérünk a qx9770 vs. core i7 420 tesztre :P :D

(#58) tzsolesz válasza bacsis (#57) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Oké, 5 év múlva pontban 20.14-kor.

(#59) kiskakas


kiskakas
senior tag

Én kb 3 éve vettem egy dobozos P4 630 3g-t, vígan megy 4g-n Gigabyte 8i945p-g lapban, ha kellene,de nem kell. 3.6g-n jár, már, amikor használom az asztali gépet.
Jó kis procik voltak azért ezek.. ;]

(#61) heihachi


heihachi
addikt

Grat a teszthez, nagyon király :)

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#62) bacsis válasza heihachi (#61) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

örülök hogy tetszett :R

(#63) hegege27 válasza bacsis (#28) üzenetére


hegege27
csendes tag

Az jo lenne egy hasonlo van most nálam :) Megnézem mit tud elözö tulajnál 2880-on szaladt a dual magos :)

(#64) kts88


kts88
senior tag

Grat a teszthez, nem gondoltam volna, hogy a végeredmény így alakul. :Y
Hiába a technika megállíthatatlanul fejlődik.

(#65) fekeandras


fekeandras
őstag

A cikk hozta a jól megszokott színvonalat. :R
De azon, hogy a kis Celeron milyen jól szerepelt bevallom meglepődtem.Általánosságban kijelenthető, hogy erősebb mint a két Pentium processzor, kevésbé melegszik, töredékét fogyasztja mint a nagy testvérei és használtan 4-5k körül mozog.
Nem semmi...Vennem kéne egyet. :U

(#66) samu74 válasza bacsis (#62) üzenetére


samu74
addikt

Most vettem észre,hogy az 1,6-os celeront 3,2-re húztad! :Y
100%-os túlhajtás,az szép!Grat! :R

-----------

(#67) bacsis válasza samu74 (#66) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha nagyon neki feszülök, akkor még 15%van benne!
ezt a a 100%ot úgy hozza, hogy nyugodtan lehet használni 24/7be
remélem a pentiumból is kihozom a 100%ot!
Ha sikerül, akkor publikálom nektek :R

(#68) Bengio válasza bacsis (#1) üzenetére


Bengio
tag

nagyon tetszett a teszt, tanulságos volt tényleg, főleg érdekes.
Viszont egy "szakmai" hiba szorult az írásodba. Nem a 3400MHz-es Northwood illetve Prescott magos P4-ek voltak a legnagyobbak s478-ba. Létezik ugyanis egy s478-as Prescott magos Mobile Pentium 4, aminek 1.86GHz-től 3.46GHz-ig lehet állítani az órajelét, és ugyanugy müködik asztali lapokban, mint notikban.

Grat a tesztedhez amugy! :R

(ui: a max3-at mikor adod már el???) ;]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#69) bacsis válasza Bengio (#68) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmmm nem is tudtam hogy az is jó desktop lapokba..
viszont ezeknek 533as volt az fsb-jük, és a leggyorsabb is csak kemény 60mhz-el gyorsabb! Az meg kb semmivel sem gyorsabb :DD
tuningba vajon mennyit mehet? mert ha 4,5gigát megy akor télleg jobb :K

(#70) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

"Egy picit változtak az eredmények! Most ismét a kis celeron volt a leggyorsabb, második pedig az LGA tokozású P4 lett ismét egy szép kerek eredményt felmutatva, kereken 5percre volt neki szüksége. A 3. pedig az egykori király lett, picit több mint 400másodpercig dolgozott a feladaton"

Szerintem itt apróbb gond van...
A táblázat szerint az a kerek 5 perc pontosan 6 perc.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#71) Bengio válasza bacsis (#69) üzenetére


Bengio
tag

Nem vitatkozom, de te azt írtad a cikkben, hogy a "legnagyobb", és nem azt h a leggyorsabb. A legnagyobb viszont nem a P4, hanem annak mobile változata, ami azonban nem gyorsabb. ;)

Nekem volt egy ilyen procim, ráadásul Intel Confidential, ami szerintem Magyarországon az egyetlen darab. Egyetlen gondom az volt vele, hogy nem ment a lapomban, mert 200-tól lehet felfelé állítani az FSB-t, ez meg ugye 133-as. :(

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#72) Anubiss


Anubiss
tag

Nagyon jó hangvételű tesztjeid vannak hallod-e? :R

(#73) bacsis válasza Anubiss (#72) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

örülök hogy tetszenek, azért csiínálom őket :R

(#74) Mokó


Mokó
aktív tag

hát elég érdekes volt látni hogy a 430 celka vállrafektet egy p4 531-et.
Mindez élőben még jobb :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.