Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na ismét elkészült egy tesztem, ami biztos tele van hibával!
Nyugodtan szóljon, akinek nagyon szúrja a szemét, és már javítom is! :R
Remélem tetszett ez a tesztem is, és tanulságos volt! :K

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyon király lett a teszt gratula :K
Tényleg durva, hogy az egykor istenített P4-ek, ma már kb. egy filléres Celeron sebességével egyeznek meg.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) samu74


samu74
addikt

Grat az íráshoz,jó lett szerintem! :R
Azért az érdekes hogy a nudli celeron megveri a p4-et...Nekem is egy 524-es p4-em van,de bizony ez ma a játékokra már nagyon kevés!

-----------

(#4) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

most mondjam hogy1.? :DDD

jó teszt, grat!!!
hihetetlen, hogy a kis celeron ennyire elhúzott(monnyuk nem ismerem annyira a celeronokat, de sztem a core2 arc.-nak köszönheti :) )

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#5) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

és nézd meg elkéstem :W :C

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#6) forras2


forras2
őstag

Hát nem hittem volna hogy ennyivel oda vert a celo a többinek! :)
De hát ahogy Te is említetted,a P4 felett eljárt az idő!
Ismét jó lett a teszt! :C :R

(#7) ttower válasza HyP3b0y (#5) üzenetére


ttower
aktív tag

hiába 125 napi tagság ha a szerkesztés gombot nem tudod kezelni. legközelebb nyugodtan vond össze a mondandód egy hozzászólásba.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#8) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Nem semmi köszönjük:)
hogy a manóba sikerült 5 gigára felnyomni a 631-et?
kicsit hiányolom a 3.8-asokat és a pentium d-ket meg ugye így a E2xxx szériát.
Kéne egy nagy Pentium d (805-965) és core 2 alsó széria alapon és tuningolva
Talán a következőbe bevehetnéd ezeket is nagy örömmel olvasnánk szerintem. :))

Szinte várom hogy mikor írsz újra, mert ha feltűnik a neved az tuti azt jelenti hogy megint valami különleges dologban lesz részünk:)

NAGY GRAT. :C

(#9) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Lábatlan Pentium4 :))
Nem is kell a címet cifrázni, a "Bacsis" védjegy bőven megteszi.
Gratulálok!

--K--N--R--

(#10) HyP3b0y válasza ttower (#7) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

igazad van és bocs...nem értem, ha megy a hamachi akkor lassú a net, pedig szerkesztésre(meg azon kívül mindenre) kattintottam....pedig nincs is bejelentkezve...ez van ****va ez a progi :F

elnézést :(((

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#11) bacsis válasza angyalpc2 (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hogy sikerült feltolni 5gigára a pentium4-et?!
Abit alaplappal, kell ezt még részleteznem? :DD
Az X48as giga lapoma ha vissza kapom gariból, akkor rátolom a vízhűtést, és 6ghz-ig megsem állok :C :Y
Szeretnék amúgy egy olyan tesztet is csinálni, amikben minden olyan CPU van amit említettél, de sajna az én "készleteim" eléggé korlátozottak, és csak olyan dolgokat tudok nektek bemutatni amiből van itthon....
De majd ha filléres dolgok lesznek ezek a CPU-k, ha másnem egy nosztalgia erejéig mindenképp visszatérek ezekre a processzorokra :R

(#12) ttower válasza HyP3b0y (#10) üzenetére


ttower
aktív tag

kapcsold ki a proxy-t a hamachiban és jó lesz a net. lealábbis nálam ez mindig megoldotta.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#13) petakpa1


petakpa1
őstag

Egyszer egy ololyan tesztet szeretnék lázni, ahol minde résztvevő azonos MHz-en fut. Pl mind 3 GHz-en. Ez mutatná ki igazán mennyi fejlődött a technika 4 év alatt.
Bár sajnos a cache is beleszól még, kár hogy nem lehet letiltani, hogy mind csak fél megát használjon....

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#14) bacsis válasza petakpa1 (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csináltam egy hasonlót!
4ghz vs. 4ghz a címe!
itt is van:
[link]

(#15) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon jó teszt lett ismét :C !
Azért az durva, hogy a kis cerka mennyire elhúz, főleg tuningban.
Na ebből is látszik hogy érdemes tuningolni :DDD
Ja, és gratula az 5Ghz-hez :R

sweetlou6.wordpress.com

(#16) Siera


Siera
senior tag

még 1 csodás bacsis teszt :)
csak így tovább haver.múltkor unokaöcsém régi gépének fejlesztésével kapcoslatban pont celeron vs. p4 kérdésen gondolkodtam,de aztán kivágtuk az egészet és kapott 1 core2es gépet apjától ;)

(#17) mv


mv
aktív tag

Üdv!

A Pentium4 631 Cedar Mill magos volt?

Valahol olvastam, hogy azokkal 8GHz-et is elértek. :Y Annó ...

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#18) tomio


tomio
tag

:R
Ismét!

Ez a Celeron meg :Y :Y :Y . Azt a #&ТŁ$ß!!!!!
Nem gondoltam volna hogy ezt így...

És egy kis észrevétel: chache -> cache

[ Szerkesztve ]

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#19) ollie válasza petakpa1 (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem elég, azonos szorzó és FSB kell.

***

(#20) zdanee


zdanee
őstag

Nagyszeru teszt. Mostantol mashogy nezek a lesajnalt celeronos olcsogepekre...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#21) sekli


sekli
addikt

nagyon jó cikk, és tanulságos az eredmény is... :)

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó teszt lett :D

Nagyon meglepett a Celeron sebessége (kérdés hogy valós helyzetekben mikor mennyire számítana a kevesebb cache, mert az Intel abból élt, de hát az ár-érték aránya pöttyet jobb ennek a procinak mint a P4-nek :D ) A melegedéshez (a többiekhez képesti melegedés hiányához) meg no comment :D

Grat! :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Levin01


Levin01
őstag

Szívesen megnéznék egy ilyen tesztet AMD procikkal is. Érdekelne azért az ottani "fejlődés" is.

(#24) oceanearth


oceanearth
őstag

Jó kis teszt! Grat.

Nekem 3.0ghz-es Prescottom van. :)) Érdekes látni, hogy az akkori csúcsprocit most elveri egy 8.000ft-os celeron. Hát ez van, lassan tényleg új gép kell.

(#25) Thunderzolee

Húúúú wazzz, dobtam egy hátast az eredmények láttán. :Y

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) eziskamu


eziskamu
addikt

:C :R Amúgy a HT be is volt kiapcsolva a két Pentiumnál?

(#27) Rossi


Rossi
addikt

Ez érdekes... Nem gondoltam volna, hogy ennyit tud egy Cerka. :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#28) bacsis válasza eziskamu (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

aszongya az Abit ic7 MAX3 az elején Hyper Threading enabled... tehát be volt kapcsolva igen :R
Bizony én is csodálkoztam amúgy a kis celeronon!
Állandóan fikáztam ezt a procit, és most meg mutatta hogy mit is tud... következő hasonló jellegű tesztembe szeretnék be venni egy celeron dual core e1200 processzort is :K

(#29) ollie válasza hcl (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy P4-et fillérekért hozzádvágnak, szóval nem feltétlen jobb a cerka ár/érték aránya.

***

(#30) samu74 válasza ollie (#29) üzenetére


samu74
addikt

Azért nem egészen fillérekért... :(
Ha újan veszed,12-14 ezer forint egy P4,azt a cerkát meg jóval olcsóbban meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#31) bacsis válasza ollie (#29) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bizony 13-15k is lehet még újonnan egy LGA-s pentium4, már ha van még valahol, amennyit szerintem nem ér meg... Socket478már csak használtan megy, de a 3gigás min 10rongy a 3,2-3,4ghzes példányokért elkérhetnek 13-15k-t is, én is 15ért vettem az enyémet nem olyan régen...
az meg a másik, hogy a cerka420 mellé a ram is olcsóbb, mert ugye az ddr2, de ez már egy másik történet lesz :C

(#32) Kamusoma


Kamusoma
csendes tag

Gratula remek teszt!
Sok géppel van dolgom, már régóta motoszkált bennem is a sejtés a cerkákkal kapcsolatban, de sosem volt időm letesztekni őket. :Y

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#33) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Érdekes teszt, gratula :)
Én is egy öreg P4-et nyúzok (3GHz, Prescott), és a furcsa az, hogy habár már igencsak eljárt felette az idő, és néha meg is érződik már rajta, de a mai napig bőven elég játékra. most tavasszal kapott egy HD3850-et ajándékba, azóta szárnyakat kapott :D
(egyszer teszteltem a 3DMark06-tal, mikor meglett a Radeon, de emlékeim szerint 800 fölötti pontot kaptam a procira ... kisebb órajelen. Mégis számítana a VGA? nem értem)

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#34) bacsis válasza Cathulhu (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm érdekes... Szerintem a proci pontszámban csak nem szól bele a vga kari..
esetleg más patchet használhattunk!? :F

(#35) Cathulhu válasza bacsis (#34) üzenetére


Cathulhu
addikt

nem tudom, majd kipróbálom újra a közeljövőben

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#36) oceanearth válasza ollie (#29) üzenetére


oceanearth
őstag

már igen, de anno iszonyat mi pénzt elkértek érte...

(#37) X@b3e


X@b3e
addikt

Grat! Jó kis teszt, megtévsztő ezek után a Celeron megnevezés ezeknél a jószágoknál :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#38) ollie válasza bacsis (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minek vettél Pentiumot, amikor már a C2D megjelenésekor mindenki tudta, hogy a legkissebb C2D is lealázza? E5200 pl. 15k körül van, és kb. 5GHz-n kertyegő, 2 magos Pentiummal egyenértékű a számítási kapacitása. :F

a_n_d_r_e_w:
"de a mai napig bőven elég játékra."

Ezt gondold át még egyszer. Messze nem igaz.

[ Szerkesztve ]

***

(#39) bacsis válasza ollie (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kedves ollie!
Szóval!
Csináltam egy tesztet egy x38 vs x48 alaplapról. volt benne e8500 proci meg 4gb ballistix tracer ram is... szóval van nekem jó kis modern gépem is!
DE! azért vettem p4est (is) mert a régi socket478as gépem összeraktam mert feelinges kis masina.
LGA-s p4-em pedig azért van, mert ha jövőre jelentkezek, már ha egyáltalán lesz MSI tuning verseny, ezzel a proccal indulok!
Tavaly nem volt nekik elég a 130%-os OC, igaz hogy messze én értem el a legmagasabb százalékos eredményt, de nem kerültem be, mert nem voltam 5ghz fölött
jövőre 100% feletti oc-t fogok produkálni 6ghz felett autólégkondi hűtéssel! :P :P ;]
Másik!
P4 bizony elég a mai modern játékokra is, csak nem 1920X1200ba kell tolni, hanem mondjuk 800X600 vagy 1024X768ba, és tádám máris elmegy minden!

(#40) Cathulhu válasza ollie (#38) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mass effect: ultra high
Dead Space: max detail
Fallout 3: max detail
RA3: szintén
természetesen 1280x960/1024 felbontásban

ja, hogy a crysis lehet nem megy rajta, azt lesz@rom.

De könyörgöm ne kezdjük itt is a "nem is igaz, hogy az jó játékra" témát, annyi fórumban végigjátszottam már. Lényeg, hogy tapasztalatból beszélek, nem a levegőbe, hidd el.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#41) bacsis válasza Cathulhu (#40) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hogy ne menne a crysis!
Tavaly ilyenkor egy ati x1950pro társaságában medium-high beállításokkal vittem végig, és nem a prockó volt a szűk keresztmetszet! Jaaa 1440X900as felbontásban persze :C
mondjuk a colin dirt már lassú volt azt 1024be játszottam.
far cry 2 is megy ezen szépen, igaz csak low-ba de ugyanúgy 1440X900ba, de ennél a játéknál már a vga a gyenge mert most ugye "csak" egy 6800ultra van benne... majd ha cserélem hd3850agp-re... :C

(#42) MoKiLoK válasza Cathulhu (#40) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Szia!

Kérlek, nyugtass meg, hogy tényleg mennek a játékok normálisan.
Ugyanis nekem egy 3.6 GHz-re húzott 3.2-Ghz-es Prescottom van, eddig csak az alaplapi VGA-val használtam, HTPC-ként.
Viszont pont tegnap rendeltem a gépbe egy HD3850-est, gondoltam így még legalább 1-1.5 évig kihúzom különösebb fejlesztés nélkül, úgy, hogy játszani is tudjak, remélem nem bánom meg. Egyébként nincs igényem extra nagy felbontásokra, egy LCD TV-re van kötve (pont a videózás miatt) a gép, ami max. 1360x768-as felbontást enged.
És bőven eljátszogatok a 2-3 éves játékokkal is, mivel mind kimaradt eddig az életemből. :)

(#43) bacsis válasza MoKiLoK (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy 3850essel bármilyen játék elmegy még!
Olvasd el az előző hozzászólásom!
2-3éves gamék még full részleteséggel is!

(#44) Cathulhu válasza MoKiLoK (#42) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hali!

Amit játékokat írtam, az mind igaz ;)
Meg ha lehet akkor butíts az árnyékokon és a fizikán, az effektekkel, textúrákkal meg ellesz a 3850 bőven :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) samu74 válasza MoKiLoK (#42) üzenetére


samu74
addikt

2-3 éves játékokkal szépen megy,a mai játékokkal is még eldöcög...A döcögést veheted szó szerint! :DDD
Ez is tapasztalat!

-----------

(#46) Dr. Romano válasza samu74 (#45) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hülyeség. 1 hónapja még A64 3800+; 2GB RAM; X1950Pro volt a gépemben új játékokkal is simán tudtam nyomulni 1280 és 1024-es felbontásokban High vagy Medium beállításokkal.
Igaz hogy procizabáló játékoknál jobban akadt, mint most (pl. Lost Planet barlangos részek híresen CPU igényesek (vagy akár a Turokot is említhetném), akkor akadt most nem) de bőven el lehetett velük játszani és nem döcögni...
Persze az is lényeg hogy kinek mi a döcögés; aki nem képes élni 60 FPS alatt, annak tényleg kevés lehet :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Naja. A celeron 4xx egy marha jó sorozat. örülök, hogy fele mhz-n befogta és néhol alázta a p4-et. :C Plusz a fogyasztása... szóval itt jóvátette az intel a p4 hibáit.

(#39) bacsis!

Így van. Nem kell a nagyon új vas. Nekem ami most van bőven elég játékhoz. 1024-ben játszok már vagy 5 éve. A monitorom max 1280-at bír. Szóval nem is lehetne sokkal több.

Más:

Jó lenne egy tesz, ahol a socket a-s athlon versen az s939 ellen. Kb egyforma órajelen mehetnek és mindkettő ddr1-es rammal. Vagy van már ilyen teszted?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) samu74 válasza Dr. Romano (#46) üzenetére


samu74
addikt

Akkor nektek nagyon jó procitok van!Mondjuk a te Athlonod nem tudom hogy jön a képbe?! :DDD
Én azt láttam,hogy a TDU-akad (városban),Grid-ben megint (városban),Crysis-t nem mondom,és az UT3 multiba 1024x768-as felbontásban is necces...És nincsenek nagy igényeim,folyamatosan 30 frame közepes beállítások mellett.

-----------

(#49) Cathulhu válasza samu74 (#48) üzenetére


Cathulhu
addikt

nekem TDU, Grid, Dirt, stb autósok kimaradnak, nem az én műfajom. De az UT3-at még 6600GT-vel próbáltam, és 1024x768-ban, második részletesség (azt hiszem 5 hosszúságú a csúszka?) mellett szó nélkül megvolt a 20-30fps, multiban. Csodálkoztam is :D
De az még a 6600GT volt, most még a jó öreg 3DMarkban is 5x annyi pontot kapok a radeonnal (ami persze feleannyi, mint egy core2-vel lenne, de nem is az volt a célom, hogy teljesen kihajtsam a radeont, hanem hogy nyerjek a gépnek még 1-2 évet, és ez sikerült is, jobban mint gondoltam)

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#50) ollie válasza Cathulhu (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És milyen FPS-eid vannak?

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.