Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

egy utolsó UP az öregnek :)

(#2) westcoastog


westcoastog
veterán

Sokat megélt. :D
Haveri körömben fél év után már telepíttetik újra a windowsokat mert elszemetelik.
Nekem is vígan elmegy a mostani telepítés már több mint 1 éve.
Én szerettem a vista-t. Micsoda időszak volt anno, 2Gb ram, athlon 5000+ szénné feszelve 300mhz húzásért,
256-os 3850, vista sp1, és nyomtam rajta a gta 4-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) bacsis válasza westcoastog (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igaziból én is tapasztaltam saját bőrömön hoyg elég lassú elég nyögvenyelős, de én midníg is raptoron használtam ami azért elég rendesen korrigált ;]

(#4) westcoastog válasza bacsis (#3) üzenetére


westcoastog
veterán

Az eleje nem volt gondmentes nekem, sokszor telepítettem, de sokáig azért nem tudtam használni mert a hangkártyámhoz nem találtam vista kompatibilis drivert, majd találtam egy moddrivert amivel random kékhalálozott a gép, de legalább tudtam használni a vista-t. :DDD
De jól futott a rendszer teljesen, pedig csak egy ócska seagate vinyón volt.
Ja és a jó öreg audigy se még most is tökéletes win7, de még win8 alatt is, hála daniel_k-nak. :))

[ Szerkesztve ]

(#5) bacsis válasza westcoastog (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát akkor 2-en adtuk ki a Vista felhasználók 3,5 %-át :DDD
Most kiszálltam... és ha már te sem használod.. akkro sanszos hogy a következő kimutatáskor a Vista 0%-os piaci részesedéssel fog bírni ;]

(#6) westcoastog válasza bacsis (#5) üzenetére


westcoastog
veterán

:DDD
Még a win7 első public bétája idején hagytam el a vistát.
Kedvenc részem volt az ultimate extrák, volt benne jó kis pókerjáték, meg az az eyecandy amit nyújtott a rendszer, akkor minden a vistásításról és a vista kinézetről szólt. :DDD

(#7) bacsis válasza westcoastog (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hááát.. nálam a hetes az kimaradt :B de ha sikerül ma reggel felraknom a frissebb VGA drivert, akkro lehet csak a 9-es került volna fel, következőre a gépre :)

(#8) aero. válasza westcoastog (#6) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

"Kedvenc részem volt az ultimate extrák, volt benne jó kis pókerjáték, meg az az eyecandy amit nyújtott a rendszer, akkor minden a vistásításról és a vista kinézetről szólt. "

Ez mai napig szép emlékként él bennem. :D
Imádtam a kinézetét, anno mikor jött az RC1 meg az RC2 alig vártam, hogy kijöjjön a végleges.
P4 2.8-ra raktam fel 1 giga ram mellé, és rengeteg szidták, de nekem nem volt bele bajom.

(#9) westcoastog válasza aero. (#8) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát igen, szép emlék már. :D
Mindenki szidta mindig, de a kedvencem aki anélkül szidja hogy egyáltalán használta volna legalább 2 percet.

(#10) aero. válasza westcoastog (#9) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mindig az volt a kifogás, hogy túl csillivilli. Egyáltalán nem volt lassú, sem pedig csúnya.
Memóriából többet kért, tény, de nem lehet mindig XP-ket gyártani (alig vártam, hogy megszabaduljak tőle).
Otthoni felhasználásra pedig semmi baja nem volt, sosem volt kékhalálom, vagy fagyott volna le a rendszer hibájából.

[ Szerkesztve ]

(#11) westcoastog válasza aero. (#10) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát de ők hallották hogy szar és akkor szar is és kész, nem lehet vitatkozni a vista haterekkel. :D

(#12) II.Démonlord válasza bacsis (#5) üzenetére


II.Démonlord
tag

Nekem a régi laptopom merevlemezén még rajta van.
Igaz már nem használom, mert cserélve lett egy nagyobbra, de a régi megmaradt ha valami gond lenne, akkor azon van egy komplett rendszer a géphez :D

(#13) Hieronymus válasza bacsis (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Még nem fog 0%-ra zuhanni.
Van a családban egy Vistás noti, ami üzemben van és marad, amíg a hardver használható.
(Egy a napi használatból kivett asztali gép is tartalékban várakozik amin szintén Vista van)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) iday


iday
aktív tag

:C

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#15) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

Jó cucc volt bármennyire leszólták.
Egyébként Vista óta nekem is elmennek évekig reinstall nélkűl a gépeim.
Xp és elötte azért ment a félévente telepítés.

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#16) bacsis válasza kecskebégető (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen ezt én is így látom :K remélem ez a 8.1 is fent lesz sok-sok évig :)

(#17) JSaN


JSaN
addikt

Jo cucc volta vista, en sem ertettem evekig ezt a nagy utalatot. En 2008-2012 decembereig hasznaltam, aztan upgradevel vettem win8-t 6k hufert. Nekem az alatt a 4 ev alatt kulonosebb bajom nem volt, 4 ev alatt ha 3x ujra telepitettem, ebbol 2x hardver hiba miatt.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#18) #93794560


#93794560
törölt tag

Én egy Pentium D945 3.4 GHz-es procival, 2GB DDR2 RAM-mal és 500GB-os vinyóval szerelt gépen használtam évekig a Vistát. Csak amikor tavaly nyáron eladtam a gépet, akkor gyalultam le róla, és üres vinyóval, partícionálatlanul adtam el, az alaplapi driver CD kíséretében. De a Vista lemeze még mindig itt van a polcon. Az már más kérdés, hogy a notin, amit szintén évek óta használok, a hetes Windows van. Bár a géphez kapott Win7 driverek működtek Vistán is, egyszer kipróbáltam.

(#19) talmida


talmida
Közösségépítő

Szerintem a Vista Ultimate nagyon szuper volt! Nagyon szerettem! :R

bacsis a Win 8-at kihagyhatod. Az borzalom!!! :((

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20) bacsis válasza talmida (#19) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Win8, 8.1 egy kutya :))
Ismerkedtem azzal is a munkahelyemen, nincs azzal sem gond ;) :B

(#21) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Emlékszem anno én is kipróbáltam a Vistát. Egyszer egy rövid időszak erejéig az XP mellé feltettem a Startert hogy megnézzem milyen is a rendszer. Hát elég idegesítő volt hogy csak 4 vagy hány programot engedett egyszerre futtatni és a háttérkép csere is off volt :D de legalább megismertem és tetszett az új modernebb felület.

Aztán ahogy ez a felállás összeomlott (élén a vezér XP-vel), feltettem immár önállóan a Home Premiumot. Kb. fél évig használtam, majd áttértem a Windows 7-re. Érezhetően gyorsabb rendszer volt akkori gépemen a Vistához képest.

A Windows 8 meg sebesség szempontjából mégjobb. Itthon a 2. gépemen van fent ami egy Sempron 2200+ (s754) 1GB DDR ingetrált GF 6150 és el használhatóan elfut rajta a Win7-nél érezhetően fürgébb.

Azonban szomorú vagyok hogy a 8.1 már nem megy fel ugyanerre a konfigra amiatt a hülye korlátozás miatt...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) bacsis válasza Dr. Romano (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Vannak programok amik segítségével meg lehet oldani hogy akár egy standard P4-re is felmenjen a 8-as ;)
Amúgy én még akkor próbáltamki a Vista-t amikor Beta, meg Beta2 volt belőle, egy 10gigás Quantumra raktam fel.. háááát... cefet lassú volt :DDD
Máig megvannak a telepítő lemezek, fel kéne rakni vissza nézni hogy azok miben voltak még mások :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.