Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Komolyan mondom, hogy kellene alapítani egy pártot, aminek egyetlen programpontja az lenne, hogyha kormányra kerül, akkor megbünteti a felelősöket (mármint a tényleges felelősöket, akik kivétel nélkül állami alkalmazottak). Tuti a bejutás a parlamentbe...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Televan74 válasza pilóta (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem jó. Nem eléggé populista. ;]

Hogy ON is legyek. Nem akarom megbántani a nehéz helyzetbe került kereskedőket,vállalkozásokat. De ha ma Hofi élne még, már sírva röhögnék az ő általa a témához gyártott poénokon.
Mert az egész egy tragikomédia , amit a kormány és a hivatalok művelnek a vállalkozásokkal. Valaha családomnak is volt zöldség - gyümölcs vegyeskereskedésem, és nem irigylem most őket.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) big-J


big-J
őstag

Kicsit off, de nekem gyanús hogy az alt cash széria hasonló "modelljei" ugyanannak a gépnek a különböző változatú szoftverrel szerelt gépei, és így maximalizálták az adott időn belül vizsgára bocsátható gépek számát..

(#4) dajkopali válasza big-J (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

ez valószínűleg így van (egy látszik talán kivételnek, a 440-es, amit mintha eleve hálózati üzemmódra terveztek volna)
én is igyekeztem utánanézni, de a céges specifikáció nulla, megkeresésre nem akartak válaszolni, sem ők, sem az MKEH, pedig például nagyon tanulságos lenne tudni, hogy valójában mi is volt a konkrét probléma a 270-essel, ami miatt nem kapott engedélyt

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) Zotya84 válasza dajkopali (#4) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát, én sejtem, de nem akarok politizálni...

Egyébként engem is nagyon érdekelne.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) Kozmonauta


Kozmonauta
tag

Bitcoinnal akarok fizetni mi lessz? :DD

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#7) Penge_4 válasza Kozmonauta (#6) üzenetére


Penge_4
veterán

Hogy mi lesz? Egyszer csak azon kapod magad, hogy csengetTEK és te ajtót nyitsz. Utána már nem akarsz többé Bitcoinnal fizetni. ;]

(#8) #06658560


#06658560
törölt tag

Velem van a baj, hogy már sírni sincs kedven?

(#9) #51736960 válasza Penge_4 (#7) üzenetére


#51736960
törölt tag

a TEK-től nem kell félni, újabban egymást lövik :D

(#10) d.j


d.j
csendes tag

Igen. Ez nagyon megnyugtató, hogy végre 80 ezer egyébként teljesen szabályosan eljáró, pénztárgép vásárlásra kötelezett, kereskedő, iparos pénztárgéphez jut. Persze ne feledkezzünk meg arról, hogy ez csak egy része volt az érintetteknek, hiszen volt más ilyen pénztárgép is, amely szintén nem kapták meg az engedélyt. A probléma ott van, hogy sikerül-e időben beüzemelni a gépeket, illetve akik novemberben másik, már engedélyezett gépet választottak, azoknak a január vagy február végi beüzemeléséig mi lesz? Jelenleg január 1-től csak online pénztárgéppel rendelkező vállalkozó nyithat ki. Ha valaki mégis bevállalja, akkor milliós büntetést kockáztat és akár 12 nap üzletbezárást. Illetve az 50 eFt-os kompenzációtól is elesik, mivel az dec. 31-ig érvényes :)

(#11) dajkopali válasza d.j (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

ne terjessz rémhíreket: "Jelenleg január 1-től csak online pénztárgéppel rendelkező vállalkozó nyithat ki."
ez csak a nagykasszákra érvényes, vagyis a PC-alapú kasszákat használókra, akik zömében üzletláncok
igaz, nekik is gondjaik vannak, még nem tudni, mindenkinek sikerül-e, megvan arra az esély, hogy nem
a kisvállalkozóknál, ahol nem PC-alapú kasszát használnak, elég a megrendelés, itt tudtommal nem szabtak határidőt

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) Kozmonauta válasza #51736960 (#9) üzenetére


Kozmonauta
tag

Az remek akkor elég csak elfutnom előlük és már el se tudnak találni :D

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#13) #06658560 válasza Kozmonauta (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Néha azért mellé lőnek a célnak.

(#14) #06658560


#06658560
törölt tag

(#15) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

"Lehet ezt a kabarét még magasabb szintre emelni?"

Persze.

(#16) Kozmonauta válasza Lomha 8V (#15) üzenetére


Kozmonauta
tag

Máshol szerintem mondjuk Ausztriában az eladók arcátlan sértésnek néznék hogy csalóként kezelik őket.

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#17) dajkopali válasza Kozmonauta (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

ez egy nagyon régi sztori: az emberek a világon mindenhol menekülnek az adó elől - érthető módon -, a világon mindenhol hatóságok üldözik az adócsalókat - szintén érthető módon
de az nagy különbség, hogy a fejlettebb országokban hozzánk képest fordítva ülnek lovon: arrafelé mindenkit törvénytisztelőnek tekintenek, amíg be nem bizonyosodik róla, hogy csaló, nálunk pont az ellenkezője: mindenki csaló, amíg be nem bizonyítja, hogy nem
kicsit off: mint a pesti metró (ahol még most sem működik az új rendszer): nem azt írják ki, mikor jön a következő szerelvény, hanem, hogy mikor ment el az előző

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) pilóta


pilóta
nagyúr

Tovább folytatódik a pénztárgép saga (legalábbis nekem...).
Végre megvehetem a két pénztárgépet. De mivel a forgalmazó nem tudja megelőlegezni a 2x50.000 Ft-ot, ami visszajár, nekem a teljes árat ki kell fizetnem, és ha majd megkapja, akkor visszaadja nekem.
Röhely, hogy rájuk testálták, mert nyilvánvaló, hogy a forgalmazónak nincs 50000 Ft haszna egy pénztárgépen, miből előlegezné meg?

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.