Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kaller1


kaller1
veterán

Na ez már valami. :)

.::> <::.

(#2) mark75


mark75
senior tag

Tetszik :K

(#3) sagesz93


sagesz93
addikt

Nemgyenge darab. :C

(#4) tHD


tHD
csendes tag

a menu "enyhe" epöl filinges ...

meg még mindig fentartom a véleménymet h telefonokba fölösleges ilyen kamera meg megapixel :U

nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#5) Bici


Bici
félisten

GPS is lesz benne?

(#4) tHD: Miért fölösleges? Ekkora képérzékelővel a kompaktokkal azonos képminőséget produkálhat, ami azt jelenti, hogy nem kell magaddal cipelni a fényképeződet. Én is jobban örülnék egy 5MPixeles verziónak ugyanekkora érzékelővel, de így könnyebb eladni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) Nyx89


Nyx89
aktív tag

Az ilyenek mellett lassan értelmét veszti a kompakt fényképezőgép fogalom. Tetszik.

(#4) tHD: Én pont az ellenkezőjét vallom. Ha egy ilyen kategória elfér a telefonodban, ami úgy is mindig nálad van, akkor minek még 1 ketyere a táskádba/zsebedbe?

[ Szerkesztve ]

(#7) hito


hito
nagyúr

Vodánál remljük lesz 70Ft-os akcióban ;] :DDD Videóra kiváncsi vagyok, ennek illene full-HD felbontásban rögzítenie. Persze ahhoz erős van is kéne alá...

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8) #16820480 válasza Bici (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, meg is válaszoltad, hogy miért: mert egy 3-4-5mpx-es érzékelő ekkora fizikai mérettel tényleg felvehetné a versenyt egy fényképező minőségével talán, de így csak legfeljebb a 14mpx-es képzajos/zajszűrőmosott ultrakompaktokéval talán.

(#9) Norbi21


Norbi21
senior tag

Durva, hogy már ilyen digigépszerű optika is belefér egy telefonba :Y

(#10) feri95


feri95
csendes tag

Hát szerintem hiába 14 megapixeles a Nokia N8 akkoris sokkal jobb képeket fog csinálni :D Meg szerintem csúnya is egy ekkora optika egy telefonon

(#11) fricz19 válasza feri95 (#10) üzenetére


fricz19
őstag

íme egy médium

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#12) plus44


plus44
veterán

[Videó]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#13) Mappa


Mappa
addikt

na ide aztán kell aksi kapacitás

nem kötelező megadni

(#14) kaller1


kaller1
veterán

Az fel sem tűnik senkinek, hogy helyből 2.2-vel érkezik? Egy-két "nagy" gyártó példát vehetne tőlük. :U

.::> <::.

(#15) Bici válasza #16820480 (#8) üzenetére


Bici
félisten

Miért csak ilyen összehasonlításban? A kompatktokban is ugyanekkora érzékelő van, hasonló optikával... :U A többi már csak szoftver kérdése.

(#10) feri95: Miből gondolod? A nokia telefonok sosem voltak híresek a kamera minőségéről. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) #16820480 válasza Bici (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk nem tudni, még igazán, hogy milyen minőségű a képérzékelő, csak hogy nagy. az optikáról ugyanez elmondható. a szoftver meg szerintem nem olyan piti dolog, biztos vagyok benne, hogy komoly feladat megírni egy értelmes képfeldolgozó algoritmust. de majd meglátjuk.

(#17) chubii


chubii
senior tag

Hát ez nem semmi....ha a régi K800i-m képei tetszettek ( 3,2MP) akkor ez mit produkálhat? :Y

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#18) Bici válasza #16820480 (#16) üzenetére


Bici
félisten

Persze, egy azonos minőségű kompakthoz kell hasonlítani.
De mivel az Altek kompakt digi gépek OEM gyártója, vagyis az ő digi gépeit címkézi át több más gyártó, feltételezhető, hogy nem tervezett meg mindent elölről, hanem felhasználta a meglévő gépek alkotóelemeit szoftverestül.
Vagyis, fogott egy kompakt gépet, és rakott bele telefont. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) #16820480 válasza Bici (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, de az oem gyártó pont nem készít szoftvert, csak alkotóelemeket :) szóval akkor a hardver része lehet olyan jó, kérdés, mit hoznak ki a szoftverből.

(#20) Phili


Phili
tag

Nem semmi a gép /megapixel és OS háború ez már tetszik/ :C

(#21) turorudi94 válasza tHD (#4) üzenetére


turorudi94
tag

Ki monda,hogy telefonba tettek ilyen érzékelőt?Nem.
Fényképezőgépbe tettek gsm modult.

Mert megérdemled.

(#22) Bici válasza #16820480 (#19) üzenetére


Bici
félisten

Persze, el lehet cseszni bármit, de bízzunk benne, hogy ha nem értettek hozzá, akkor azt felismerték időben, és vettek szoftvert a jobbaktól. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) .bableWes válasza hito (#7) üzenetére


.bableWes
őstag

én is de nagyon, és ahogy látom minöségi cuccbol van megépitve a cucc.

hátha lesz olyan akcio mint másfél éve volt

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#24) aseknuss


aseknuss
csendes tag

Nekem kimondottan tetszik nem is értettem,hogy eddig ez senkinek nem fordult meg a fejében a samuékat kivéve de ők nem erőltették valamiért,vegyél egy jó compact gépet ami mindent tud alapból tegyél bele egy gsm modult és kész :)

(#25) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Feri95: Szerintem épp ellenkezőlek, k*basz*tt vagányul néz ki a fémes hátlappal meg az optikával. Kis extravaganciát kölcsönöz a gépnek.

Elülről is rendben van a telefon(? ;] )

Ha elhoznák Európába is, és télleg 100-120 között indulna, s korrekt képeket csinálna, gyors lenne a soft rajta, akkor tuti siker lehet.

Kíváncsian várom a fejleményeket.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#26) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Hát ez a hibrid nem kicsit tetszik. Ilyen paraméterekkel még az is megbocsátható, hogy "kicsi" a kijelző (az az altek logo nem kéne oda akkorában, mehetne oda hosszabb kijelző inkább, így olyan kicsinek tűnik) és nincs QWERTY billentyűzete.
Az ott xenon vaku rajta? Annak tűnik. LED-del párosítva is lehetne, ennyi erővel már, legalább videózni is lehetne kevesebb fényben, bár nyilván a fényképezés volt itt a fő szempont. Ha nem rontják el szoftveresen... neeeeem, nekem kell a QWERTY és a Milestone kamerájával és dupla LED-jével is elégedett vagyok. De azért szép példány, irigylésre méltó darab.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#27) Peat;) válasza #16820480 (#8) üzenetére


Peat;)
veterán

Manapság sima digigépből sem kapni már 5 mpx-es gépeket. Pár hónapja nagyon nehezen sikerült találni 8-asat. Irónia, de igaz, hogy nem a telefonok érték el a digi gépek minőségét hanem a digi gépek érték el a telefonok minőségét, pl egy két sonynál gyönyörűen látszik, hogy telefonszint.

Az ebben a gépben található érzékelőméret meg abszolút korrekt. Nagyon sok márkás digigép már az ettől eggyel kisebb érzékelőt nyomja be a tizen mpx-el mellé. (1/2.5) Illetve sok komolyabb, jó minőségűben meg pont ekkora van. Így még jó is lehet, képérzékelőt tekintve már most korrektebb nagyon sok digigépnél amikért elkérnek 40-50 rongyot is.

Hogy mennyire érdemes megvárni mit is fog tudni: [link] ez egy kifejezetten jó és drága modell, érzékelőt lehet csekkolni. Persze ez még semmire sem garancia, de ha mást nem a figyelmet szerintem sokakban felkeltette!

[ Szerkesztve ]

(#28) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Az hogy Åzsiàban kezd az azt jelenti hogy itt Euròpàban is kaphatò lesz? Gondolom automata kamera vèdöje lesz, nagyon felkeltette az èrdeklödèsemet

Cseberből vederbe

(#29) #16820480 válasza Peat;) (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, tudom, hogy már nem lehet kapni ilyen érzékelőset. mondjuk én nem és vennék nagyonkompakt gépet, az utóbbi időben nem nagyon fejlődött olyan irányba a szolgáltatáspalettájuk, ami érdekelne (a képstabilizátort lezsámítva, de az már régi cucc, és megvagyok most is nélküle).

[ Szerkesztve ]

(#30) Bici


Bici
félisten

A neten talált félinformációkból azt hámoztam ki, hogy a Nokia N8-nak nagyobb esélye van a jobb képminőségre, mint ennek az Altek gépnek, mert nagyobb (1/1.9, vagy 1/2 col) szenzor van benne, ennek ellenére "csak" 12Mpixel, és világosabb (f2.8-as) optikája van, míg az altek-nek f3.1-5.6-os a lencséje.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) #16820480 válasza Bici (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

ebben az utolsó mondatban az a vicces, hogy akkor az N8 optikája ezek alapján jobb kéne legyen, mint a Zuiko 14-42-es kit-objektívom, mert ez utóbbi is csak f3.5-f5.6-os :P

(#32) Bici válasza #16820480 (#31) üzenetére


Bici
félisten

Nem írtam, hogy tuti jobb, csak, hogy nagyobb esélye van a jobb végleges képminőség elérésére a rendelkezésre álló infók alapján.

Szóval a világosabb obi miatt ritkábban kell majd megemelnie az ISO-t a gépnek, és rövidebb záridővel dolgozhat; kisebb zaj, kevesebb bemozdult kép.
A törzítás, CA, stb. ettől még lehet szar.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) Peterson_


Peterson_
addikt

Így már azért több értelme van a megapixel halmozásnak.
Szívesen szemügyre venném működés közben.
De(majd valamikor pár év múlva) csak akkor kellene egy ilyen gép, ha a többi képessége is hozza a szintet.
Csak a fotózásért nem adnék érte egy valag pénzt.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.