Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaveJr


DaveJr
őstag

Köszönöm! :R

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) Parci válasza DaveJr (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy ideje keresem az időt, hogy megírjam, szóval nem kimondottan neked készült :DDD. persze attól még szívesen! :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) ityam


ityam
senior tag

Először megijedtem hogy fizetős lesz a hirdetés, de ha jól látom akkor azért nem kell majd fizetni ha akad valami eladandó cumóm véletlenül, csak ha rendszeresen(sok hirdetés) adok el dolgokat.
Így nekem végülis semmi bajom ezzel.

(#4) infectedmann


infectedmann
őstag

Jó elképzelések, viszont remélem idővel a már meglévő értékelések is átkerülnek kézzel a rendszerbe. Nem volt bizniszem, de azt a kevés jó pontot szeretném visszakapni abból pár üzletből :C

Én is először megijedtem a fizetős rendszer hallatán, de hál' istennek ha akad néha valami eladandó cuccom nem kell fizetnem csak tényleg ha sok limlom akad amitől megválnék.

[ Szerkesztve ]

(#5) Overlocker


Overlocker
veterán

Mik lesznek az árak? Hány alkalom lesz az ingyenesség?

Én ismerősöknek is be szoktam segíteni az eladásban, azt hiszem ez mostantól akkor meg fog szűnni..

[ Szerkesztve ]

(#6) infectedmann válasza Overlocker (#5) üzenetére


infectedmann
őstag

a konkrétumok nincsenek még kidolgozva, inkább a koncepció állt össze.

(#7) Parci válasza Overlocker (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nincs még eldöntve. az sem, hogy mikor lesz eldöntve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) DaveJr válasza Parci (#2) üzenetére


DaveJr
őstag

Helyesbítek: Köszönjük:) vagy köszönöm mindenki nevében:)
(csak hogy a többiek is értsék: ezért a cikkért lobbiztam egy kicsit a másik, a cikkben is belinkelt felhasználói bejegyzésben:) )

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#9) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hmm.. erről én most olvasok először, le vagyok maradva :)

És kb. mennyi lesz az ingyenes hirdetések száma/év? 5-10?

mod: lassú vagyok :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10) Spectrum


Spectrum
aktív tag

A fórumos rangnak minimális köze van ahhoz, hogy valaki milyen régóta tagja a ph-nak. Fél éves accokat látok futkorászni fanatikus és egyéb megnevezésekkel, 5+éves accok meg kevés hozzászólással újoncként vannak kezelve.

(#11) HUNNIA1920 válasza ityam (#3) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Magyarán a ph! - t eladási szándékkal használók számára hátrányos lesz.
Annak, aki havi egyszer lép be, annak tök mindegy.

Szerk.: én pont az nem szeretem pl.: a Vateránál is, hogy túl merev rendszerben működik. A mostani ph! - nál pont az volt a jó, hogy minden meg lehetett beszélni kötetlenül, határok nélkül. Én magam próbáltam minél kevesebb hirdetést fel adni, ami az esetek többségében sikerült is. Kezetekkor, mikor beregeltem még nem tudtam, hogy lehet egymást értékelni, de ma már minden egyes vásárláskor értékelem a másikat és próbálom erre sarkalni a másikat is.
Nekem ebből megint az jó le, hogy néhány senkiházi miatt szív a többség. Ilyenkor utána lehetne nézni az ilyen "fizetés elől lelépőknek", aztán kicsit elkalapálni őket. Sajnos ma már mindenhol ez megy, hogy semminek sincs következménye. Pontosabban van, ami az új rendszer bevezetését jelenti.
Abban igaza van a "ph! vezetőségének", hogy veszteséggel nem lehet működni, csak tényleg vérlázító, hogy a föld mennyi senkiházit tart el, akik miatt mások szenvednek.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#12) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Én azt kérdezném meg, mi van akkor ha valaki az új rendszer előtt feladott hirdetéseire szeretne értékelést kapni ha addig sikeres volt 1 üzlet, de a másik fél nem viszonozza a pirosat? :F Ezen esetre is minden leírt dolog érvényes? :R

(#13) Malachi


Malachi
addikt

Ennek igazából nagyon örülök. A pénzes UP kicsit riasztó, de meglátjuk mi lesz. Azt vettem észre, hogy majd minden hirdetésemre - nem volt olyan sok, de évi 4-5 biztosan - akkor jelentkeztek, mikor első oldalon volt. Ezután drága lenne folyton elöl tartani...

(#14) Overlocker válasza Parci (#7) üzenetére


Overlocker
veterán

Értem, azért remélem valami jelképes, kivétel persze a full-os bazárok..

(#15) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszönjük a helyzetjelentést :R

(ráncfelvarródik a Prohardver és a Mobilaréna is egy hónapon belül, picit az IT cafén is tekertünk a napokban, két teljesen új portált is indítunk hamarosan stb.)

:Y Miről maradtam le? :Y Lehet erről tudni valamit?

Everybody lies.

(#16) DaveJr válasza Malachi (#13) üzenetére


DaveJr
őstag

A jelenlegi rendszer nagy hátránya az hogy rengeteg elavult hirdetés van ami még fent van de már nem foglalkozik vele senki. Az új rendszernél viszont 30 naponta mindig friss lista lesz így nem is lesz olyan nagy jelentősége az uppolásnak hiszen ha vki keres akkor szinte biztos hogy aktív hirdetésbe botlik majd. (legalábbis ez az én gondolat menetem)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#17) Hanok


Hanok
senior tag

Jó a ötlet de szerintem agyon fogja csapni az amúgy is haldokló félben lévő hardverpiacot, szerintem gyorsabb egyszerűbb és ingyenes volt idáig hardveraprózni, ezért választották sokan ezt az oldalt..

(#18) Parci válasza Barthezz2 (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szori, de nem. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) Parci válasza Fücsök007 (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

régi pirospontokat nem tudjuk átemelni, jobb híján majd belinkeli valaki, amíg nem gyűlik össze elég az új rendszerben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) DaveJr válasza Barthezz2 (#15) üzenetére


DaveJr
őstag

Az lesz majd a kinder szörprájz:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#21) Malachi válasza DaveJr (#16) üzenetére


Malachi
addikt

Hm, mondjuk ez logikus. Jónak tűnik ez a rendszer, na. Én leginkább annak örülök, hogy ez talán rendesen szűri végre a tizenéves (tisztelet a kivételnek) vérpistiket. Mondjuk azt nem értem még, hogyan rejtik el a hirdető elérhetőségét? Nem szerepel majd, hogy ki hirdet? Ha a neve látható, bármikor lehet neki üzenetet küldeni.

(#22) FRENK1988 válasza Parci (#19) üzenetére


FRENK1988
veterán

pontosan. általában mindenki ugy is linkeli a hirdetése végén.
Jó lesz ez érzem :] Hajrá fiuk

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#23) Fücsök007 válasza Hanok (#17) üzenetére


Fücsök007
őstag

No igen, gyorsabb volt mint máshol hirdetni. :K
Lenne 1 észrevételem: mi van akkor ha valaki röviden, az adatlapján aláírásba írja mit venne és/vagy adna el továbbá mellé 1 telefonszámot? Persze ha nem csinál hsz-eket, akkor más nem fogja látni, de friss hírekhez írhat semmitmondó hsz-eket, és akkor más is látja.

(#24) DaveJr válasza Malachi (#21) üzenetére


DaveJr
őstag

Pont az a lényeg hogy üzenetet tudsz majd küldeni, de a telefonszámát és az e-mail címét nem látod majd. Magyarán ha akarsz vmit mindenképpen itt az oldalon keresztül kell majd írni neki. Így lesz nyoma a dolognak. Vaterán is látod a felhasználó nevét de a személyes adatait csak vásárlás után tudhatod meg.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#25) Male válasza Parci (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Kár, mert akik nem valami nagy üzletelők (mint én), és évi két dolgot adnak el, meg hármat vesznek, azoknak sokat érnek a hosszú idő alatt összeszedett pontok (nekem épp 30).

Persze érthető, hogy nem lehet átemelni. Esetleg annyit meg lehetne csinálni, hogy az adatlapon az új értékelés mellé belinkelni? Hogy csak egy kattintás legyen onnan a régi pontszám elérése.

DaveJr: Mondjuk ez jobb is, hogy nem lesz ott egyből... utálom amikor egy ismeretlen embertől jön egy levél, hogy "megvan még a cucc hívj fel a xxxxxx számon". Nem tudom mit gondolnak az ilyen vevők... még egyet sem hívtam vissza, és nem is fogok. (Egyrészt, mert pl köszönés, mondatot nagybetűvel kezdjük, írásjelek, és különben is írja oda ki ő és mit akar megvenni tőlem.)

[ Szerkesztve ]

(#26) atom87


atom87
aktív tag

Kíváncsian várom az új rendszert!

És persze a két portált és a ráncfelvarrást is!

Kawasaki z1000

(#27) wolfnet


wolfnet
tag

szerintem az egész ph!nak és a hardveraprónak is a vonzereje a legtöbb júzer számára, a RIOS, és az hogy filinges, és hogy teljesen ingyenes. Nem azt mondom hogy rosszabb lesz mint volt... de akkor mehetnének az Expressz oldalaira is kunyerálni pénzért, nem teszik, mert ez a közösség az életük. Ne játszátok el ezt szerintem. :) :O

Privátban érdeklődj! :)

(#28) Barthezz2 válasza Parci (#18) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor marad az idegőrlő várakozás :D

(#20) DaveJr: Akkor csoki is jár majd mellé? :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#29) emre33


emre33
addikt

Egy dolgot nem értek: Van egy elkészített php/mysql rendszer, működik.
Milyen iszonyú sok munka van ezzel? Időbe? Semmi.
Jah hogy veszteséget termel? Nem hinném, mert ezáltal többen lássák a hirdetéseket, többen látogassák az oldalt.
Ha fizetős lesz, akkor a nép át fog menni, más ingyenes oldalra..

Ez szerintem nagyon nincs átgondolva..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#30) HUNNIA1920 válasza DaveJr (#16) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, ez tényleg idegesítő, hogy beírsz valamit a keresőbe, kidob egy bizonyos számú találatot, aminek a fele legalább 1 éves vagy annál is régebbi. Megnézed, hogy mikor lépett be utoljára a felhasználó és kiderül, hogy hónapokkal ezelőtt. A hirdetés meg csak úgy van a semmibe.
Bár van ennél rosszabb is, amikor szolok neki, hogy húzza le, erre jön a válasz, hogy én mit ugatok bele, akkor húzza le, amikor akarja. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#31) bitblueduck válasza Hanok (#17) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Senki nem szeretne fenntartani sajat penzebol egy "gyorsabb egyszerűbb és ingyenes" oldalt, csak azert, hogy masok megszedjek magukat.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#32) melon válasza Spectrum (#10) üzenetére


melon
tag

Igen, ezen én is picit meglepődtem. Nem szoktam sokat írni, de tag vagyok és lelkes olvasó khm. elég régóta. Számomra is inkább úgy tűnik, hogy csak a 'grafomán' usereket részesíti majd az új rendszer előnyben (no offense).

(#33) Parci válasza wolfnet (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a közös login megmarad, nem kell újraregisztrálni ott/itt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) wolfnet


wolfnet
tag

ez igaz, de szerintem eddig sem erről szólt

Privátban érdeklődj! :)

(#35) TazLeacher válasza Spectrum (#10) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A fórumos rangnak minimális köze van ahhoz, hogy valaki milyen régóta tagja a ph-nak.

Azért mert regeltél (persze nem te, csak példa) 5 évvel ezelőtt, és beböffentetted egy hírdetésbe, hogy "A feléér' elvinném!", attól nem leszel tagja a PH-nak, csak egy felhasználó. Hasznos tagja meg végképp nem. Aki fél év alatt fanatikus tag, az valószínűleg része a közösségnek, a másik meg lehet 2 éve erre sem nézett. Szerintem nem az számít, hogy ki mikor regelt (nekem pl. ez a 3. regem... :U ), hanem, hogy mennyire volt aktív ebben az időben.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) Tomy Yayo válasza Spectrum (#10) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Ezt én is aláírom :) Szerintem nagyon nem jó ötlet fórumos ranghoz kötni a kedvezményeket. Most hirtelen nem tudom, mióta, de jó pár éve tag vagyok, ennek ellenére még mindig "újonc"-nak számítok, csak mert nem írok minden egyes cikkhez, vagy minden hirdetéshez, hogy UP, csak ha tényleg érdekel valami, vagy valamit komolyan meg akarok venni... :( Ennek ellenére, akármit vettem, vagy adtam el, a másik fél mindig elégedett volt, de ez nem látszik a rangomban :(((

Az érvényességi időnek viszont örülök. A falra tudok mászni, mikor megnézek egy ígéretes hirdetést, erre látom, hogy a hirdetés feladása, utolsó up, és a feladó regje kb. 1 napra esik, és legrosszabb esetben azóta be sem lépett... :W

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#37) wolfnet válasza Parci (#33) üzenetére


wolfnet
tag

köszi az infót. ;)

Privátban érdeklődj! :)

(#38) emre33 válasza DaveJr (#16) üzenetére


emre33
addikt

Az, hogy egy hirdetés 30 napnál régebbi, az nem azt jelenti, hogy már elavult.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#39) DaveJr válasza emre33 (#29) üzenetére


DaveJr
őstag

Ha van egy kis időd olvasd végig a belinkelt bejegyzést. Ott felvetették már ezt a problémát és látni fogod a megfelelő indokokat is.

Nem is mondtam hogy elavult. Az új rendszerre mondtam hogy ott 30 naponta frissítve lesznek. Így kiesnek azok amikkel már nem foglalkoznak.
Nekem is van olyan hirdetésem ami 2008 óta fent van még sem inaktív.

HUNNIA1920: Arról nem is beszélve hogy volt olyan is hogy már ezer éve eladta de még mindig hirdette én meg végre megtaláltam hogy valaki árulja és puff neki már rég nincs meg.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#40) pschio


pschio
őstag

Csak óvatosan! Ez vagy egy nagyon jó rendszer lesz, vagy egy rettentően szar. Remélem az előbbi. Ettől függetlenül a regionális adok veszek megmarad? A fórumos.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#41) Parci válasza emre33 (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocs, hogy ezt mondom, de picit naiv vagy, ha komoly gondolod, hogy te onnan jobban átlátsz egy ilyen méretű rendszert és fejlesztést, mint mi innen.

de mondok egy szintén banális példát: pont a hardverapró az, ami iszonyúan eszi a szervereinket, ezért az elmúlt 2 évben webszervert és adatbázisszervert is kellett cserélnünk. ez utóbbiról már írtam, de nagy vonalakban: 4 dualcore opteron, 64 gb ram, 8 x sas hdd raid hw-ből, redundáns táp, hp brand gép. a webszerver egy sun brand gép. fél éve optimalizáljuk őket, össze sem bírom számolni, hogy a rendszergazdáknak és lezsónak hány órája (órája? hete, hónapja) ment bele a forintokon felül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42) Zso2 válasza bitblueduck (#31) üzenetére


Zso2
őstag

Kapja be aki kitalálta, ez az oldal is átmegy a vatera szindromába..
Sok nagy árustól búcsúzni fogunk úgy látom.. Gianni meg hasonló emberkék akitől a Ph nagy része vásárólt. Ez a nagy előnye volt a Ph aprónak hogy ingyenes , most elveszíti az előnyét, mert úgy látom sokkal kevesebb áru lesz fent, nem lehet annyit molyolni , mert az emberek nem tudnak annyiszor hírdetni..
A pénz, mindenből pénzt akar mindenki... erről ennyit. :(((

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#43) Parci válasza pschio (#40) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg, hacsak nem költözik át oda mindenki, kiskapu gyanánt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) norbee2244


norbee2244
senior tag

Rang függő lesz a rendszer csak vagy az itt eltöltött regisztációs napokat is figyelembe veszitek?Van aki nem sokat fórumozik viszont pl itt van 5-6 éve és még mindig újonc(Ha valaki kérdezte már akkor elnézést)

(#45) idkfaiddqd válasza Hanok (#17) üzenetére


idkfaiddqd
tag

nagyon is igazad van!
de a legnagyobb probléma,az hogy rengeteg csaló van,és talán kerülni fogják az oldalt emiatt...de valszeg most is lesz rendesen,nincs olyan rendszer\elgondolás ,ami az ilyen eseteket kiszűrné.
Fizetési metódusok tetszenek,igaz ezeket el lehetett intézni idáig is. Ami szintén jó lenne,az hogy ilyen vaterás-tököm tudja oldalakra vezető linkek,hogy kinek milyen értékelései vannak azok kikerüljenek,mert ez a hardverapró....

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#46) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az lenne a kérdésem, h ezzel párhuzamosan a helyi adás-vétel topikok meg fognak szűnni?

(#47) Parci válasza Zso2 (#42) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én találtam ki. és értem, tehát kapjam be, mert gianni eddig ingyen seftelte szét magát (egyébként ő pont nem, így nem is értem, miért véded kéretlenül, eddig is együttműködő volt, eddig is fizetett) a mi fejlesztéseinken, a mi költségünkön, és ezt eztán is tudja majd csinálni, csak egy kicsit minket is honorálnia kell.

logikus... :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48) Parci válasza norbee2244 (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a mostani rangos rendszer is figyelembeveszi mindkettőt. aki 5 éve regelt és sosem szólt hozzá, újonc, igen. de valahol tényleg az, és ez így fair szerintem.

másrészt inkább arra gondoljatok, hogy ha mondjuk mindenkinek 1 hirdetés ingyenes évente, akkor őstagtól felfelé 2, addikttól meg 3. (hasamra ütöttem, mégegyszer, semmi konkrétum)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Nagyon félek ettől a fizetős rendszertől...így szerettem ahogy van... :U rem. nem veszti el a PH! feelinget :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#50) DaveJr válasza Zso2 (#42) üzenetére


DaveJr
őstag

Kapja be az aki más fáradságos munkáját gerinctelenül kihasználja. Nem egy olyan ember van aki évente több százezer hasznot hajt abból hogy itt ingyen hirdet.
Én is árulok itt igaz nem nagy tételben és pár száz forintos dolgokat, de tudomásul vettem hogy ezentúl fizetnem kell majd érte, nem örülök de pontosan tudom hogy mennyi munkába kerül fenntartani egy ilyen oldalt ahol napi több száz/ezer új bejegyzés születik. És a legtöbben a szabadidejüket is feláldozzák.
Az meg pláne kapja aki hozzáértés nélkül kezd el szapulni valamit/valakit

Bocsánat a kirohanásért

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.