Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koby11h


koby11h
aktív tag

"87 lapátos, folyadékcsapágyas ventilátor"
8 vagy 7, de hogy 87? :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezek az ASUS Vivobook-ok mennyire jó választás, anyaghasználat, zsanér, kijelző, meghibásodás, akku üzemidő, ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Synthwave válasza koby11h (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

87.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) koby11h válasza Synthwave (#3) üzenetére


koby11h
aktív tag

Keresnem kellett egy robbantott ábrát, hogy lássam, és tényleg! :R
Ez van, ha valaki asztali gépekhez szokik...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5) Synthwave válasza koby11h (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A bloweres VGA-n sem kilenc van. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) koby11h válasza Synthwave (#5) üzenetére


koby11h
aktív tag

Olyat ritkán látok... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#7) Armagedown


Armagedown
őstag

" A 239 990 forintos, tetszés szerint bővíthető PC-hez hat hónapos Evo Upgrade szolgáltatás is jár, mellyel a vásárlás utáni fél évben nagyon kedvező feltételekkel javítható fel a konfiguráció, az árkülönbözet megfizetésével kicserélhető például a videokártya egy gyorsabbra vagy a háttértár egy nagyobbra."
Én elsőnek a memóriát bővíteném, mert sok mai játéknak a 8 GB memória már kevés.
Nem is tudom, hogy miért ezen spóroltak.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#8) p a s s e r válasza Synthwave (#3) üzenetére


p a s s e r
őstag

háde olyan kicsi résbe be se fér a levegő... :(

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#9) Synthwave válasza p a s s e r (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Wat? :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Szeleya válasza tibaimp (#2) üzenetére


Szeleya
tag

Teljesen korrektek mindennapi használatra. Céges gépnek kaptunk anno párat. Januárban gondolkodtam rajta hogy otthonra is veszek, de végül Matebook 13lett. Nyílván nem gamer gép, de a legtöbb notihoz kèpest kellemes a vivobook. (Bár lehet inkább a zenbook-ux435ea felé tendálnèk a tapipadba èpített kijelző miatt)

(#11) Aprósólyom válasza p a s s e r (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hidd el ki van találva. Vékony gépház -> lapos venti. Valahogy pedig el kell érni, hogy a lehetőség szerint tisztességes méretű legyen a lapátok összfelülete, különben mi forgatja a levegőt és állít elő légnyomást?

Jevons paradox

(#12) Aprósólyom válasza Armagedown (#7) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jogos, mert kb. 10k HUF-ról beszélünk, de ha pl. egy tinédzser így is alig várja, hogy a spórolt pénzéből vegyen már végre egy jó gépet, lehet minden forintot kiszámol.
Amúgy pedig szerintem nem ennyire egyértelmű a RAM kérdés, mint amit influenszerek és teszterek nyomnak ezerrel. Nem mindenki játszik AAA single player gamekkel, miközben sokszor oda is elég. Számtalan játékhoz, még igencsak populáris multihoz is elég 8GB, ha okosan használod, és nincs megnyitva minden is a háttérben.
Mára már a régen sokat fikázott optimalizálatlan PUBG is el van 8GB RAM-mal és 3GB VRAM-mal, ha csak magát a játékot nézzük. De CS:GO, Valcsi, Overwatch, MOBA-k, és lehetne sorolni... elvannak 8GB RAM-mal.

Jevons paradox

(#13) icp1970 válasza Szeleya (#10) üzenetére


icp1970
senior tag

Teljesen egyetértek.8GB ram Gamer gépbe ma már kevés alap szinten is.

(#14) BiP válasza Aprósólyom (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

tinédzser ... vegyen már végre egy jó gépet, vs
elég 8GB, ha okosan használod, és nincs megnyitva minden is a háttérben.
Érzek némi ellentmondást. Tinédzser okosan fogja használni a gépet? Ja.

[ Szerkesztve ]

(#15) Szeleya válasza BiP (#14) üzenetére


Szeleya
tag

Meglepődnèl. A legtöbb tini veleszületett ebbe, teljesen jól tudja kezelni ezeket a gépeket, ismerve a korlátokat. (Most igazán öreg boomernem èrzem.magam a 26èvemmel)

(#16) Aprósólyom válasza BiP (#14) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Vagy keresd az összefüggést...

Jevons paradox

(#17) Chaser válasza Szeleya (#15) üzenetére


Chaser
titán

pár éve a forza -gyel játszottam, sokan számoltak be különböző anomáliákról
egy részük warezolt játékot tolt, az volt az ok
másoknál meg a 8gb ram, és nagyon nem mai játék a forza 4, és ez csak egy játék a sokból
2022 van, gamer gépbe 8gb ram az vicces, még akkor is ha csak egy 1650 van a gépben
a 16 vs 32-n már lehet vitatkozni, de a 32 is szüntethet meg microlagokat pl, ha látszólag a játék és rendszer 16gb alatt is elvan
a hitvány ft ellenére is jó áron van 2x8gb ram, azon spórolni pfffffff
én böngészővel és kisebb progikkal fel tudok menni 8gb fölé

szerk:
a hyper 212 evo ára igen izgi'
1-2 éve a ninja 5-öt lehetett venni 1-2 ezerrel drágábban, de legalább a ramok ára maradt emberi

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.