Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Na igen, ki gondolta volna? Reklámoznak, tehát nő a részesedés. Grat Opera, hogy erre rájöttél.

Csodátt tett a választóképernyő? Hát ja.
Semmi köze hozzá, hogy hónapok óta cikkeznek a hercehurca miatt, ingyenreklámot adva nekik, ami (kivételesen ügyesen) időben közel van egy új verzió kiadásához is, amit ráadásul ezúttal propagáltak is.

Szóval max közvetetten van köze a választóképernyőhöz.

Szerk.: Mellesleg ezt a "hányan töltik le" bohóckodást hagyják meg a Mozillának. Majd a használati statisztikák lesznek érdekesek pár hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2) Penge_4 válasza Morden24 (#1) üzenetére


Penge_4
veterán

„…az emberek most már tudják, hogy van választási lehetőségük. Igen sok letöltés zajlik a böngészőválasztón keresztül.

Nyilván akik csak a cikkek alapján akarják kipróbálni, illetve megtapasztalni a 10.5 sebességét azok galád módon mind felmennek a browserchoice.eu-ra és onnan töltik le, hogy az a cím szerepeljen az Opera webstatjában. ;]

Egyébként mintha te is azt mondogattad volna, hogy "mindenki ugyanazt fogja használni, mint eddig és aki eddig nem tudta, hogy van más, az továbbra is a kék e betűre fog kattintani".

Attól, hogy az emberek nem néznek utána hogy van-e más alternatíva még nem jelenti azt, hogy ha az orruk elé tolják akkor nem kelti fel a kíváncsiságukat. Esetleg nem tetszik meg nekik jobban valamelyik másik alternatíva.

Mikor én először net elé ültem én sem tudtam, hogy van más. Meg nem is foglalkoztam vele. Már az örömmel töltött el, hogy csak beírok egy címet és betölt egy oldalt. Nem tudtam mi az a HTML, nem tudtam mi az, hogy böngésző csak azt, hogy a kék e betűre kell kattintani.

Utána persze mikor már bekötötték a netet Firefox-szal kezdtem aztán még azon is csak csodálkoztam, hogy mennyire jó a tabos böngészés, most meg már ezek a dolgok természetesnek tűnnek, csak a hiánya tűnik fel. Sőt, nemhogy ez, hanem ha például két főverzióval korábbi Operát kéne használnom már akkor hiányérzetem lenne.

Viszont az emberek többsége megreked ott, hogy csodálják a netet és nem ásnak mélyebbre. Ami nem jelenti azt, hogy nekik például nem tetszhet meg a mouse gestures, vagy a gyorshívó, vagy az egyéni keresők vagy akármi más. És utána ha megszokják már a hiánya fog csak feltűnni.

"Majd a használati statisztikák lesznek érdekesek pár hónap múlva."

Azért azt se felejtsd el, hogy (arányaiban) az IE-t használók között használnak a legkevesebben Adblock-ot. Utána jön a Firefox, végül pedig az Opera, aminek a felhasználóinak közel fele használ. Például sem én nem számítok bele a statisztikákba, sem még vagy 50 törzslátogató a Magyar Opera blogról, az a My Opera 3 millió regisztráltjából is kb 800 000-1 000 000 gondolom szintén használ valamit, szóval csalóka egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#3) Morden24 válasza Penge_4 (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Scuzi, de az "igen sok" számomra értéktelen.

Az adblock-ra meg annyit, hogy így jártak.

Sectumsempra - For Enemies

(#4) cucka válasza Penge_4 (#2) üzenetére


cucka
addikt

Viszont az emberek többsége megreked ott, hogy csodálják a netet és nem ásnak mélyebbre.
Ez az, kényszerítsük rá az embereket a választásra, ha akarják, ha nem. De szép lenne, ha ezt kiterjesztenénk már programokra is, nem csak a böngészőkre. Például a windows úgy indulna, hogy feldob 5-10 ablakot, ahol választhatsz, hogy milyen böngészőt, képnézőt, médialejátszót stb. szeretnél feltelepíteni. Sőt, a windows telepítő is indulhatna egy ilyen menüvel, ahol kiválaszthatod, hogy nem-e szeretnél esetleg valamilyen linuxot feltelepíteni. Nevelni kell a népet :D

Na de most komolyan. Ennek kell örülni? Hogy egy marginális részesedésű cég visszaél a jogrendszerrel és elhelyezteti a saját ingyenreklámját a Windows-ban? Mert itt szó nincs arról, hogy oktassuk a felhasználókat, meg adjuk meg nekik a választás lehetőségét, itt kizárólag az Opera böngészőt gyártó cég üzleti érdekeiről van szó. Mivel te vallásos áhitattal véded ennek a cégnek a termékét, ezért számodra örömteli dolog. Számomra meg nem több, mint visszaélés a joggal.

Azért azt se felejtsd el, hogy (arányaiban) az IE-t használók között használnak a legkevesebben Adblock-ot. Utána jön a Firefox, végül pedig az Opera, aminek a felhasználóinak közel fele használ.
Ez örömteli? Minél többen használnak Adblock-ot, annál kevesebbet érnek majd a hirdetések, tehát annál kevesebb pénz lesz a webes üzletben. Namost én közvetve ugyan, de ebből élek. Mondj egy okot, ami miatt örülnöm kéne ennek. Amúgy áruld már el, mi köze az adblocknak a piaci részesedéshez?

[ Szerkesztve ]

(#5) Narxis válasza cucka (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Teljesen egyetértek. Vérlázító amit az Opera művel, kb. mintha óvodában lennének, nem sikerül egyedül elérni amit akar akkor "szól a nagyoknak".

Tervezzenek maguknak egy op. rendszert.

Thanos was right.

(#6) attila9988 válasza Narxis (#5) üzenetére


attila9988
őstag

Inkább az a felháborító amit a microsoft művelt évekig. Ti meg itt lobbiztok neki, hogy szegénynek be kellett iktatni egy választóképernyőt.... nehogy megsajnáljuk már.... Hihetetlenek vagytok.. :(
Aki IE -t, használt eddig, ezután is teheti. Hol itt a gond?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#7) freelancer


freelancer
tag

Szanalmas a zopera, nem kicsit ... nagyon. Ingyenreklamot kisirni tudnak maguknak, oszinten gratulalok nekik, az lenne az igazsagos ha az MS szepen odatartana a markat, hogy itt a bongeszovalaszto tessek a reklamert fizetni. Elvbol utalatos, hogy belepofatlankodnak mas termekebe a nyomorultak.

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#8) #13260800 válasza Narxis (#5) üzenetére


#13260800
törölt tag

hááát akkor először tisztázni kellene mi is az Operációs Rendszer. Mert az én felfogásomban annak nem része a böngésző.

idézek a wikipédiáról

"Operációs rendszernek (rövidítése gyakran OS az angol operating system forma alapján) nevezzük a számítástechnikában a számítógépeknek azt az alapprogramját, mely közvetlenül kezeli a hardvert, és egy egységes környezetet biztosít a számítógépen futtatandó alkalmazásoknak (például szövegszerkesztők, játékok stb.)."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Operációs_rendszer

Nem mellesleg az Opera is össze tudna rakni egy Opera Linuxot :) Csak hát az nem uralná a Piac 90% -t

Emiatt jó dolog ez a választási lehetőség. Szerintem a te logikád mellet akár az MS kizárhatná az összes többi böngészőt a Windows rendszerekről.

(#9) freelancer válasza #13260800 (#8) üzenetére


freelancer
tag

Csakhogy a Windows (mar) nem szimpla OS.

Mi lesz a kovetkezo? Itt gusztustalanul ugyan de kisirtak egy kis reklamot maguknak, csinalnak alma kompatibilis cuccot es oda is belesirjak? Merthat az-is +100/200 felhasznalo lehet, aztan mindenki verszemet kap es ha beteszel egy Windows telepito lemezt akkor a pofadba nyomja, hogy ne azt itt az zubuntu meg a tobbi 8 nagyonelterjedt linsux disztro eztet telepiccsed. pffffffffffffffffffffffffffffffff

[ Szerkesztve ]

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#10) FixY67 válasza attila9988 (#6) üzenetére


FixY67
senior tag

Úgy őszintén: eddig ki akadályozta meg, hogy más böngészőt használjon a kedves felhasználó? Én pl. következetesen ragaszkodom a netscape/mozilla utódokhoz, ahol csak lehet. Ahol meg nem, ott nem biztos, hogy a M$ mancsa van a dologban. (pl. FF 3.6 és Chrome alatt nem működik a vmware konzol plugin)
Ez az egész nevetséges, úgy ahogy van. :(

...

(#11) Penge_4 válasza cucka (#4) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ez az, kényszerítsük rá az embereket a választásra, ha akarják, ha nem."

Eddig úgy látszik, hogy akarják, különben a kék e betűre kattintanak. ;]

"Például a windows úgy indulna, hogy feldob 5-10 ablakot, ahol választhatsz, hogy milyen böngészőt, képnézőt, médialejátszót stb. szeretnél feltelepíteni."

Én például örülnék neki. Régebben imádtam a WPI-t, csak Windows alatt ez nem olyan egyszerű, mint Linux alatt, mert míg utóbbi alatt van csomagkezelő Windows-ban figyelheted a verziókat, meg mindent.

"Sőt, a windows telepítő is indulhatna egy ilyen menüvel, ahol kiválaszthatod, hogy nem-e szeretnél esetleg valamilyen linuxot feltelepíteni."

Azért túlzásokba ne essünk a hasonlatokkal. Bár szvsz megérdemelnék.

"Hogy egy marginális részesedésű cég visszaél a jogrendszerrel és elhelyezteti a saját ingyenreklámját a Windows-ban?"

Nem. A jogrendszer eleve tele van hibákkal, a multiknak kedvez. A "marginális részesedésű böngésző" pedig elsősorban azért marginális részesedésű, mert - számotokra bármennyire is elképzelhetetlen az ilyesmi, avagy mindenki magából indul ki esete, - a saját zsebük helyett elsősorban a web jövőjét és a felhasználóik igényeit tartják szem előtt. Az, hogy mellékesen örülnek a piaci részesedésnek és a pénznek azért már nem hibáztathatod őket, kapitalizmusban élünk sajnos.

Mikor ilyeneket állítotok két dolgot nem értek. Most azt gondoljátok, hogy az Opera dolgozói/vezetői annyira hülyék, hogy ha annyira mindenek felett a piaci részesedést és a pénzt tartották volna akkor már tehették volna meg 15 éve?
Vagy azt, hogy nem létezik olyan, aki nem adná el az anyját is két forintért?

Vagy az csípi a szemeteket, hogy egy "idealista böngészőgyártó" megfingatott egy multit? ;]

"Mivel te vallásos áhitattal véded ennek a cégnek a termékét, ezért számodra örömteli dolog."

Nem. Számomra az örömteli, hogy
- Végre visszavett az arcból egy multi.
- Végre megvan az esélye, hogy ne kelljen a IE6 nevű förmedvény utóhatásaitól szenvednem, mert esély van rá, hogy esetleg többen írnak valid kódot, illetve legalább az összehányt kódot megnézik Opera alatt is, hogy megy-e.

Ettől függetlenül a rendszerről alkotott véleményem ugyanúgy nem változott.. :((

"Namost én közvetve ugyan, de ebből élek. Mondj egy okot, ami miatt örülnöm kéne ennek."

Ha tudnék, akkor nem az lenne a rendszerről a véleményem, ami. Ez van. Itt bármit teszel ami neked jó, azzal a másik oldalon valakinek biztos kárt okozol. Vagy kicsit vagy nagyot. Vagy közvetve, vagy közvetlenül.

freelancer: Már akkor csináltak "alma-kompatibilis cuccot", mikor te még (a hozzászólásaid alapján) meg sem születtél. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) attila9988 válasza FixY67 (#10) üzenetére


attila9988
őstag

Ez az egész nevetséges, úgy ahogy van.

Mert nem érted a lényeget. Létezik böngészőpiac, és létezik az operációs rendszerek piaca. (és ne gyertek a paint -el, meg a notepaddal, mert az egészen más kaliberű program) A microsoft utóbbit használta fel arra, hogy előbbin elsőbbséget szerezzen, ezt hívják piaci erőfölénnyel való visszaélésnek. Most, arra tettek kísérletet, hogy ne tolja az ember orrába az explorer -t, ezzel gerjesztve a böngészőpiacot. Ez egy nagyon jó dolog, és akár hiszed akár nem, még az IE fejlesztésének is jót fog tenni, mert az utóbbi időkig a microsoft nem igazán igyekezett böngészőt fejleszteni. Úgyis a képébe tolhatta mindenkinek a szabványtalan vackát, és röhögött a markába, mert ilyen körülmények között nehéz labdába rúgni, egy ilyen roppant fontos kategóriában, mint a webböngésző.
Ha te tudsz jobb megoldást a választóképernyőnél, akkor álj elő vele. Kíváncsi vagyok.
Azt is elárulhatnád, miért tartod problémásnak hogy az emberek tájékoztatást kapnak arról, hogy az explorer nem az egyetlen módja a webezésnek... Tudod ha ekkorára nő egy cég, annak a felelőssége is arányosan magas, és jobban oda is figyelnek rá. Hidd el nekem, nem kell annyira sajnálnod sem őket, talán nem rokkantak bele ebbe a roppant komoly fejlesztésbe, ami végre helyreállítani látszik a rendet... Hidd el, a web sokkal fontosabb annál, hogy egy vállalat döntse el merre haladjon.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#13) freelancer válasza Penge_4 (#11) üzenetére


freelancer
tag

Nem hasznalok Apple cuccot, es a zoperakat is annyi idore tettem fel kiserleti celbol, amig kiprobaltam, hogy ... hmmm meg mindig nem tud oldalakat megnyitni .... uninstall. Mar elkeszult a vadirat az alma ellen? :W

[ Szerkesztve ]

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#14) freelancer válasza attila9988 (#12) üzenetére


freelancer
tag

MS nem fejleszt? :Y Itt arrol van szo, hogy ugyvedekkel akarnak piacot szerezni, + nevetseges, undorito, hogy mas termekeben reklamoztatjak magukatingyen, mert reklamra pezt nem adnak, inkabb hirdesse oket a Microsoft mer azokugyisgazdagok.

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#15) dabadab válasza Morden24 (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Na igen, ki gondolta volna?"

Eleg sokan velekedtek ugy, itt az itcafe forumaiban is, hogy a valasztokepernyo elkesett, olyan problemat old meg, ami mar nem letezik - ok a jelek szerint nem gondoltak volna.

DRM is theft

(#16) dabadab válasza FixY67 (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Úgy őszintén: eddig ki akadályozta meg, hogy más böngészőt használjon a kedves felhasználó?"

A Microsoft.
Amugy meg szerintem a kapcsolodo hir onmagaban eleg illusztracio ahhoz, hogy mi volt a baj a Windowsba hegesztett IE-vel es azzal(szabalyellenesen) milyen irdatlan elonyhoz jutott a MS.

DRM is theft

(#17) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

A magam részéről üdvözlöm a versenyt! Jót fog tenni a piacnak... :C

Alléz Olympique de Marseille!

(#18) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Vajon Magyarországon mikor jelenik meg a képernyő?

(#19) FixY67 válasza attila9988 (#12) üzenetére


FixY67
senior tag

Az IE-vel egyetlen komoly gond van: szarik a szabványokra, a windows elterjedtsége miatt a fejlesztők meg inkább igazodnak az IE hülyeségeihez, mint a szabványokhoz.
Ezt leszámítva az egész közröhej, mert akkor kötelezzék az Apple-t is, hogy ők is tegyék választhatóvá a default böngészőt, meg a KDE fejlesztőket is, hogy ne erőszakolják az emberekre a konquerort stb.
De ahogy valaki más is írta: a media playert is tegyék választhatóvá, meg a file kezelőjüket is, meg a....

Egyébként meg ne magyarázz olyasmit a szavaimba, amit nem mondtam! Felőlem azt és ott tájékoztatnak, akit és ahol akarnak. Nem problémásnak érzem, hanem nevetséges erőlködésnek.
Nem sajnálom őket. Én örülnék, ha nem kellene lépten-nyomon windows-ba botlanom.
De ezt a "ha nem megy szépen, akkor majd megoldjuk erőszakkal" stílust... hát ezt baromira rühellem.

...

(#20) virkir válasza dabadab (#16) üzenetére


virkir
veterán

"Úgy őszintén: eddig ki akadályozta meg, hogy más böngészőt használjon a kedves felhasználó?"
A Microsoft.

Erre azért kíváncsi vagyok hogy miből szűrted le.
Emlékeim szerint eddig egyetlen win sem akadályozta meg ha te telepíteni akartál bármi más böngészőt.

A hír meg arra illusztráció, hogy mekkora ászok a parasztvakításban a mostani marketingesek.
Megháromszorozódott a letöltések száma.
De mihez képest? Az egy darabhoz képest a három stimmel de százalékosa?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21) FixY67 válasza dabadab (#16) üzenetére


FixY67
senior tag

Fura. Engem nem a MS akadályozott. Amikor tehetem, mást használok.
Két napja a vmware fejlesztői akadályoztak, mert böngészőspecifikus klienst gyártottak a programjukhoz.
Ráadásul az a szép az egészben, hogy ha jól sejtem, az IE így is benne marad az összes windows-ban, mivel - ha jól tudom - a GUI gyakorlatilag arra épül. (csak ha fájlkezelőként indítják, akkor explorer névre hallgat)

...

(#22) Dany007 válasza dabadab (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nemtudom... De én ezt azóta se értem. Pedig már sokszor lerágott csont.
Ki a fene Ms terméket kell venni? Ha nem tetszik az IE, akkor nem kell megvenni.
Mert előnyhöz jutott az MS IE-je a többihez képest? És? Nem ez a lényege a cégeknek / gazdasági társulásoknak?
Arról nem is beszélve, hogy az elmúlt 10-en akárhány évben ez senkit nem zavart ilyen szinten...
Szóval nem értem ezt az előnyhöz jutást... Elvégre senkinek nem kötelező windowst venni. De ha már megvette se kötelező IE-t használni.
Persze, ma 2010-ben már előnynek tűnik mindez, mert a felhasználók nagy többsége wint használ, amiben eleve benn van a böngésző, így a hozzá nemértő júzer nem is fog nekiállni másik browsert keresgélni, ez okés.
De érdekes, anno Netscape idejében ezért nem volt ekkora felhördülés...

Amúgy verseny szinten szerintem is jó ötlet. Meg egyenlő esélyt ad, tény.
De az igazán egyenlő esély (ha már ezt firtatjuk annyira) az lenne, ha a Firefox, az Opera, az Avant, meg a többiek is szépen csinálnak egy oprendszert, egy sajátot, amibe integrálják a saját böngészőjüket, majd elterjesztik a világon, és felveszik a versenyt a Windows-zal!
Ja, hogy ez szinte képtelenség lenne? Vagy nagyon sok munkával járna? Jaaa, hogy akkor így egyszerűbb, nem?

[ Szerkesztve ]

(#23) Penge_4 válasza FixY67 (#19) üzenetére


Penge_4
veterán

"De ezt a "ha nem megy szépen, akkor majd megoldjuk erőszakkal" stílust... hát ezt baromira rühellem."

Ha úgy tettek volna, akkor most "turbános" norvég emberkék robbantgatnák magukat Redmondban, miután kilőtték az utolsó föld-levegő rakétát is a székházukra. :DDD
Fogalmad sincs mi a különbség az erőszak és a kulturált jogorvoslat között. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) FixY67


FixY67
senior tag

Egyébként azügyben mikor fog lépni valaki, hogy a kedves hardverkészítők (mp3 lejátszó, mobiltelefon, digi fényképezőgép, video stb. gyártói) szíveskedjenek legalább linuxos (olyanról, hogy freebsd, netbsd álmodni sem merek) drivereket és szoftvereket is adjanak a termékeikhez?

...

(#25) FixY67 válasza Penge_4 (#23) üzenetére


FixY67
senior tag

Igazad van: valóban nem látom a különbséget a jelenlegi erőszak és a turbánosaid között. :U

...

(#26) dajkopali válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

nekem ma jött meg az update-tel (de ha nem az ie az alapértelmezett, akkor nem történik semmi)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) virkir válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


virkir
veterán

Segítsek megtalálni a többit? :D

FF
Opera
Chrome

A teljesség igénye nélkül.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28) FixY67 válasza Dany007 (#22) üzenetére


FixY67
senior tag

Chrome ismerős? Gúúgli? Op.rendszer? Három együtt? :DD
(lesz itt még verseny, csak az a baj, hogy utólag mi fogjuk megszopni, de alaposan :( )

...

(#29) Penge_4 válasza virkir (#20) üzenetére


Penge_4
veterán

"Megháromszorozódott a letöltések száma.
De mihez képest? Az egy darabhoz képest a három stimmel de százalékosa?"

[link] :U A matek remélem még megy...

[ Szerkesztve ]

(#30) Penge_4 válasza FixY67 (#24) üzenetére


Penge_4
veterán

"Egyébként azügyben mikor fog lépni valaki, hogy a kedves hardverkészítők (mp3 lejátszó, mobiltelefon, digi fényképezőgép, video stb. gyártói) szíveskedjenek legalább linuxos (olyanról, hogy freebsd, netbsd álmodni sem merek) drivereket és szoftvereket is adjanak a termékeikhez?"

Idővel remélhetőleg. Majd ha végre elkezd kihalni az mp3 és lesz helyette valami nyílt, nem licenszelt formátum, amit nem Restricted Repositories-ból kell letöltögetned. Addig csak körberöhögnék őket sajnos.

(#31) Dany007 válasza FixY67 (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Pont ez jutott eszembe.
Vajon mikor lesz már 'végre' a telepítés elején oprendszer választó menü?
Mért nincs a windows-os DvD-ken egy link mondjuk valamilyen linux distro letöltésére? Vagy Safarira? Vagy ugye talán a majdani google OS-re?

De mért mi fogjuk megszívni ha verseny lesz? A verseny általában csak jót tesz...

(#32) FixY67


FixY67
senior tag

Próbált már valaki Windows7 trialt letölteni mondjuk linux alól?
Ez pl. sokkal bosszantóbb: velem közölte, hogy nincs ActiveX a böngészőmben (linuxos FF), menjek a fenébe...
Na én az ilyeneken tudok kiakadni, nem a reklámok hiányán.

...

(#33) dabadab válasza virkir (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Erre azért kíváncsi vagyok hogy miből szűrted le."

Mondjuk onnan, hogy kovettem is az esemenyeket?...

A Microsofttal kapcsolatos panaszok egyike az volt, hogy nem hagyta, hogy az OEM-ek mas default bongeszot rakjanak fel az IE helyett ill. megprobalta az IE-t annyira belebetonozni a Windowsba, amennyire csak lehet.

DRM is theft

(#34) WonderCSabo válasza virkir (#27) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jajj, köszi, nagyon rendi vagy! Még a vmi Szafari almás böngészőnek megadnád a linkjét, mert sehol sem találom! :U

dajkopali: Jah, akkor átállítom IE-re, kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dany007 válasza dabadab (#33) üzenetére


Dany007
veterán

És... az ő terméke mind a kettő. Érdekes a Netscape korában nem sírt senki se...
Eddig se akadályozott meg semmi abban, hogy más böngészőt használjak.

Az előny, mármint amit annak neveznek, voltaképp csak abból adódik, hogy a Windows elterjedt.
Ennyi erővel lehetne szövegszerkesztőválasztó is. És akkor a júzer választhatna a Win Notepad és az openoffice meg a másik, az open valami között... Nem?

Milyen mocsok a MS, amiért még böngészőt is tesz az oprendszerébe, nembeszélve a notepadról! :)

(#36) virkir válasza dabadab (#33) üzenetére


virkir
veterán

Ha ez akkora problémát jelentett volna az OEM-ek számára már rég telesírták volna a világ zsebkendőjét de ők pont leszarták, hogy mit raktak a rendszerre, sőt megkockáztatom, hogy még örültek is neki mert nem kellett foglalkozni mindenféle sziszar garázsszoftverrel.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#37) virkir válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


virkir
veterán

Csak ma csak neked. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#38) dabadab válasza virkir (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Ha ez akkora problémát jelentett volna az OEM-ek számára"

Ez elsosorban nem az OEM-ek, hanem a tobbi bongeszo gyartoja szamara jelentett problemat, ok meg tele is sirtak a vilag zsebkendojet, annyira, hogy emiatt kb az egesz fejlett vilagban csesztettek a MS-t (USA, EU, D-Korea, meg remlik, hogy Japanban is volt valami).

"még örültek is neki mert nem kellett foglalkozni mindenféle sziszar garázsszoftverrel."

Lattal mar gyari Windowst? :D

DRM is theft

(#39) floatr válasza virkir (#36) üzenetére


floatr
veterán

A netscape telesírta még régebben. Ezek szerint télleg nem követted az eseményeket. Bár azóta eltelt pár év, és a ms-t a kedvenc republikánus ámerikai kormányzata nem szankcionálta. Aztán jött a firefox a maga "ie-bashing" kampányával, amivel népszerűségre tett szert, de sokaknál érdekes módon ez jobban kiverte a biztosítékot, mint a ms tevékenysége.

Aztán mielőtt az opera lépett, az exploder nehogy telibesz.ta a w3c-t, de ott tett keresztbe (máshol is), ahol tudott. Hosszú, szép történet ez, és a sajtóban mostanában elég kivonatosan jelennek meg a dolgok, amiből sokan megpróbálnak itélkezni -- sokszor tévesen.

(#40) Dany007


Dany007
veterán

Szóval akkor ha én elkezdek gyártani mondjuk egy "Béla" márkájú LCD tévét, akkor kötelezhetem a Saturnt a Média Markt-ot meg mondjuk a Euronics-ot, forgalmazzák a termékemet!?? Még akkor is ha ők le se szarják a Béla LCD tévéket?

(#41) Gorneck válasza dabadab (#38) üzenetére


Gorneck
titán

Hááááát ha gyári alatt pl egy Aceres gép OSre gondolsz...akkor a nérótól, adobetól, google és társait toolbaroktól kezdve minden fossal tele van baszkodva az image...
Nyitok egy IE-t/Startmenüt és hánynom kell a sok mocsoktól amit képesek felrakni...

Persze vannak specifikus programok is...amikért nem kár és jó, hogy fent vannak a gépen.

Gorneck#1239

(#42) dabadab válasza Gorneck (#41) üzenetére


dabadab
titán

Erre probaltam celozni, kb az osszes ilyen.

DRM is theft

(#43) Gorneck válasza dabadab (#42) üzenetére


Gorneck
titán

Az más kérdés, hogy én ezt baromira nem engedném...vannak alap szoftverek amik kellenek ezekhez a gépekhez...megrendelő által legtöbb esetben szabályozva van mi is legyen rajta...de ami nem kell azt minek rakják fel? Persze van akit nem zavar, de engem felbasz mikor nyitok teszt miatt egy ie-t és a google pofámba vág egy 3*3as kockát...ezt csináld azt csináld jelentkezz be ide oda...
Szal vannak dolgok amiket én nagyon nem engednék meg OS szinten...pl sok kis szar progi előtelepítése ami a gép funkciónalitásához nem kell. Ahogy bohóckodásnak tartom ezt a választóképernyős szarakodást is...dehát mostanában léptem nyomon az ilyen "erőszakos" "gusztustalan" marketingbe/önreklámokba botlik az ember...

120 kattintás mire fel tudok rakni egy ingyenes szoftot, hogy ne települjön vele egy csomó moslék a gépemre...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#44) lgb válasza Penge_4 (#2) üzenetére


lgb
tag

Na jah. Sok embert ismerek en is, akik az interentet "Internet Explorer"-nek hivjak, es teljesen meg vannak elpodve, amikor kozlom, hogy van mas bongeszo is am, mar azt se irtik mi az a "bongeszo", hiszen az IE az Internet, nem? :) A userek tobbsege azert imho ilyen, akik nem feltetlen rendelkeznek melyebb ismeretekkel, csak egy atlagos windows-t tudnak kezelni ugy-ahogy, es annyi. Nyilvan, aki kicsitt jobban kepben van, eddig is tudott mas megoldasokrol, es hasznalta is, ha akarta. Viszont imho ok vannak kevesebben, es ha maga a "gep" (=windows) kerdezi, hogy mit akar hasznalni, azert lehet, hogy a kevesbe advanced user is elgondolkozik, hogy lehet mast is, foleg, ha maga az OS dob fel egy ablakot erre vonatkozoan mint kerdes.

(#45) dabadab válasza Gorneck (#43) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem nem a valasztokepernyo az eroszakos es gusztostalan onreklam, hanem a Windowsba betonozott IE.

DRM is theft

(#46) Gorneck válasza dabadab (#45) üzenetére


Gorneck
titán

Kinek mi...nézőpont kérdése...nekem ez, neked az...

Gorneck#1239

(#47) dabadab válasza Gorneck (#46) üzenetére


dabadab
titán

Ize, ennel a posztmodern relativizmusnal azert vannak stabilabb alapok is, pl. a versenyjog, ami rengeteg tapasztalatra es tudasra epul.

DRM is theft

(#48) cucka válasza Penge_4 (#11) üzenetére


cucka
addikt

Eddig úgy látszik, hogy akarják, különben a kék e betűre kattintanak.
Nem a választási lehetőségről beszélek, hanem a választási kényszerhelyzetről. Ezt pedig a többség nem akarja, nem érti, nem érdekli.

Windows alatt ez nem olyan egyszerű, mint Linux alatt, mert míg utóbbi alatt van csomagkezelő Windows-ban figyelheted a verziókat, meg mindent.
Ha ez fontos számodra, akkor miért nem használsz linuxot? Miért várod el a Microsoft-tól, hogy a te személyes igényeidet és hóbortjaidat kielégítse?

A "marginális részesedésű böngésző" pedig elsősorban azért marginális részesedésű, mert - számotokra bármennyire is elképzelhetetlen az ilyesmi, avagy mindenki magából indul ki esete, - a saját zsebük helyett elsősorban a web jövőjét és a felhasználóik igényeit tartják szem előtt.
Annyira megható, mindjárt elsírom magam :D

Most azt gondoljátok, hogy az Opera dolgozói/vezetői annyira hülyék, hogy ha annyira mindenek felett a piaci részesedést és a pénzt tartották volna akkor már tehették volna meg 15 éve?
Nem tudom, honnan ez az idióta elképzelésed, hogy az Operát a népmesei pozitív hős, legkisebb királyfi, Ludas Matyi, a Microsoft meg a népmesei gonosz. A világ nem pont olyan, mint ahogy te elképzeled, ez nem egy Robin Hood történet, ahol a csavaros eszű pozitív hős megcibálja a gonosz negatív hős bajuszát. Ha ilyen színvonalon áll össze a fejedben a kép, akkor tényleg kár beléd a szó.

- Végre visszavett az arcból egy multi.
Nagy öröm, eddig gondolom azért lehettek álmatlan éjszakáid, mert túl nagy volt az MS arca.

- Végre megvan az esélye, hogy ne kelljen a IE6 nevű förmedvény utóhatásaitól szenvednem
Figy, te sem eddig, sem pedig ezután nem szenvedtél az utóhatásaitól, ok? Te vagy a végfelhasználó, ennélfogva nem a te problémád, nincs elég rálátásod, nincsenek gyakorlati tapasztalataid, szóval akkor miről beszélünk? Én is szoktam néha cipőt venni, mégsem osztom az észt a cipőiparról.

(#49) dabadab válasza cucka (#48) üzenetére


dabadab
titán

"Figy, te sem eddig, sem pedig ezután nem szenvedtél az utóhatásaitól, ok?"

Az IE6 volt a felelos azert, hogy a neten olyan gany weboldalak voltak, amilyenek (es amik sokszor csak es kizarolag IE6-tal mukodtek normalisan), ha webfejlesztokent mukodott, akkor baromi sokat kellett tokolnie az IE6 bugjainak a megkerulesevel, etcetera, szoval az IE6 annak is szivas volt, aki nem azt hasznalta bongeszonek.

DRM is theft

(#50) virkir válasza dabadab (#42) üzenetére


virkir
veterán

Na vajon miért?
Talán mert a legtöbb hülyejúzer így igényli?
Jópár egyszerű felhasználó gépét láttam ami tele volt ilyen szarokkal és érdekes módon a nagy többsége még örült is neki.
A kockák meg úgy is elsőre legyalulnak minden felesleges szart.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.