Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

hol van a "nap vicce" felirat? :) weltneuheit... átkeresztelt 9600gso 1.5giga rammal :S délután megyek fogorvoshoz, nem hittem, hogy bármi is így fel tudja dobni a napomat, mint ez a 3 kép :)

egyébként mi a szisztéma? 9400gt->g100, 9500gt->gt120, 9600gso->gt130... egyedül szerintem a gt jelző csak a 9500-nál állja meg a helyét... a ténylegesen eredeti 9400gt->g lett... a butított, körbefaragott 9600gt-ből lett 9600gso pedig valami okból gt130 lett... érdekes... talán, hogy el tudják adni tényleg? nevetséges, hogy így akarják megtéveszteni az embereket...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

9400 GT-t G100 512MB memória
9500 GT-t GT120 1024MB memória
9600 GSO-t GT130 1536MB memória

:C

Lassan lehet megint egy rakat kártya nevét megtanulni. :C

(#3) Tom5 válasza juliabrilke (#2) üzenetére


Tom5
addikt

Annak csak gratulálni tudok aki ilyen kártyákat vesz (sajnos vannak ilyenek és engem is próbáltak már meggyőzni :( ) és gratula az nVidiának, kezdenek átmenni szánalmasba...

(#4) .tnm


.tnm
addikt

az átnevezést még mondjuk megértem, mert kezdeni kellett valamit, hogy elérték a 10et,
de ez a másfél giga ram... ennyi erővel rakjanak rá 4-et, 8-at, ezeret :) be se kell kötni, csak legyen ráragasztva a nyákra, soha semmilyen játék, vagy program nem fogja kihasználni, ilyen teljesítményű gpu mellett (esetleg akad valami nagyon egyedi célprogram, de ahhoz eddig is volt célhardver). egyszeri vásárlóknak tuti fölösleges, persze egy fél fokkal jobb, mintha azt tüntetnék fel, hány megapixeles :DD (a cél ugyanaz)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#5) erdoke


erdoke
titán

Mit xaroznak, nem kéne lespórolni azt a jó DDR2 memóriát a kisebbekről. Mehetne mindegyik 2 gigával, osztjóvan. Kell az a népnek, mint 22-szeresen írt DVD-nek a polírozás. :K

A legjobb aláírás a héten

(#6) Myers


Myers
senior tag

A Matroxnak voltak ilyen G100-as kártyái. :)

http://www.muszaj.hu/

(#7) Eagl3 válasza .tnm (#4) üzenetére


Eagl3
veterán

Kiszórják a régi ramokat... Sok ember nem ért hozzá, eleve azt kérdezi szerencsétlen, hogy "hány megás?"

Az átnevezés valóban érthető és nem túl bonyolult.

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

én csak amiatt sírok, hogy q8300-at megszégyenítenek egy átnevezett, 1giga rammal megspékelt 9500gt-vel... és még mellette a fizikával villognak... hát az a kártya egymagában szerintem olyan gyorsan számol fizikát, mint magyar kártyában a tök filkó :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) rup1u5


rup1u5
nagyúr

szánalmas, hogy így vágják át az embereket a nagyobb profitért
kiváncsi vagyok mi lesz a 9800 gtx új neve.
nem is volt még az nv-nek olyan chipje ami ennyi nevet kapott volna.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#10) mephi666 válasza Myers (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

sőőt... kb 10éve már g400-a is volt :) nvidiánál lemaradak kicsit... egyébként az a kártya abban az időben elég jónak számított... régi compfairen láttam, amikor a képminőségével villogtak... ott is hagytam az államat valamelyik csarnokban :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) shteer válasza mephi666 (#8) üzenetére


shteer
titán

de a vevő megelégszik azzal h az övé tudja számolni - igaz soha az életben nem fogja kipróbálni :))

..szerintem jónak tűnik

(#12) Eagl3 válasza rup1u5 (#9) üzenetére


Eagl3
veterán

GT180 -ra saccolom :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Chaser válasza Myers (#6) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is ez jutott eszembe..van is itthon még valahol egy ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) joi29


joi29
őstag

-Utoljára Nvida-éknál a Gf2,3-asszériában voltak ijen alacsony számozások:
MX200,400,420,460...

(#15) shteer válasza joi29 (#14) üzenetére


shteer
titán

az jó kis 64 bites MX440...

..szerintem jónak tűnik

(#16) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Van eszük! :DD
Ezzel a sok hozzánemértőt átvágják!
Mondjuk engem nemizgat mert úgyis ATI-t veszek...

(#17) joi29 válasza shteer (#15) üzenetére


joi29
őstag

-Ja volt neki 128bit-es verziója is de nem sokat segített rajta,hiába írták rá
hogy Geforce4... :W...az attól még csak egy oc-s Gf 2-volt.
-Ez a jelenlegi helyzet is valami hasonló akar lenni. :U

(#18) orbano


orbano
félisten

ez mennyire szánalmas.... de biztos tényleg sokan azt hiszik ezek valami nagy újdonságok. de a hülyéket meggyőzik, akik a vram mennyiségére buknak...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) ollie válasza .tnm (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hehe, erről ez jutott eszembe:

"Csúcsteljesítményű, GT140-es videokártyájához 2 marék memóriamodult adunk ajándékba, melyet az ön által választott sormintában ragaszthat fel a vga hátuljára. Így akár 16GB-ra is bővítheti a kártyán található memóriamennyiséget."

:DDD

***

(#20) whiz


whiz
aktív tag

Ha eddig nem, hát most már tényleg kezd kicsikét szánalmasba átmenni az nv... Vajon két év múlva is ugyanazt kapjuk majd, csak épp a 18. néven? :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#21) Chaser válasza orbano (#18) üzenetére


Chaser
titán

A nem hozzáértő emberkéket, akik ettől még nem hülyék...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok, parasztvakítás. Vajon háányan fogják azt hinni hogy új fejlesztésű a kártyája?

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) shteer


shteer
titán

sztem nincs ezzel semmi baj, csak előbb kellett volna meglépni és nem milliószor nevezgetni

..szerintem jónak tűnik

(#24) mephi666


mephi666
nagyúr

de ez most akkor hányadik átkeresztelés is nvidiáéknál? anno gef1-nél talán geforce256 névvel indultak el... aztán a gef2-nél gyártónként más-más típusjelzések jöttek... pl asus v7100, stb... nekem manli gef2 mx200-am volt... de jött itt talán mx 100 és 400 is... aztán a gef3nál mindenféle "ti" előtaggal jelezték őket... ti600 volt akkor a sorozat legjobbja talán... 4es sorozatnál jött az mx440, ami tényleg egy tuning gef2 lett... semmi extra támogatás (szörnyű módon)... egy gef3 "többet tudott" nála... gef5nél jött be az fx sorozat... de itt legalább az fx5xxx megnevezésből lehetett sejteni, hogy mi akar ez lenni... aztán a 6. sorozattól szerintem elég egyértelmű és jó számozást tudtak kitalálni... 9-es sorozat végével meg átálltak a gtx előtagra... most csak ilyen üzleti okok miatt nevezgetik át a 9es sorozat tagjait, mert azok annyira azért nem sikerültek ütőképesre 1-2 típust leszámítva, szerintem...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) juliabrilke válasza whiz (#20) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem ugyanazt kapod. Sokkal több memória van rajta. :DD

(#26) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Érdekes hogy az nvidia ezt csinálja. :U
ATi-éknak nem kellet ilyen megoldásokhoz folyamodnia. :DDD
(se ati se nvidia fan nem vok, s3trio the best :R )

(#27) Bici


Bici
félisten

Engem nem érdekel sem az átnevezés, sem az nV szarakodása, de az már bosszant, hogy ezzel hátráltatják a PC-s játékfejlesztést, ezáltal az AMD karik használtai értékét is csökkentik.
Ha az nV normális kártyákat készítene, fejlődhetnének a PC-s játékok, nagyobb számban fogyna PC-s hardver.

Összeesküvés elmélet:
a.) Az nV belátta, hogy nincs jövője a PC-k terén, ezért lepaktált a konzol(játék) gyártókkal, hogy amíg csak lehet hátráltatja a PC fejlődését, hogy több konzol fogyjon. Az nV már nem is gyúr komolyabb PC-s kártyára, hanem konzolba fejleszt GPU-t.
b.) Az nV belátta, hogy akkor marad talpon, ha lehúzza a mások kártyájának értékét, ameddig ők ki nem hoznak valami értelmeset.
c.) Az nV kártyák valójában teljesen jók, és nincs is szükség fejlődésre, mert már mindent feltaláltak, amit fel lehet találni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) whiz válasza juliabrilke (#25) üzenetére


whiz
aktív tag

Ja tényleg. Wow, yeah! :DDD

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#29) Mazsika


Mazsika
őstag

megy a parasztvakitás... :DDD

Dáccsika

(#30) shteer válasza Bici (#27) üzenetére


shteer
titán

c ;]

..szerintem jónak tűnik

(#31) juliabrilke válasza Bici (#27) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egy szavazat a c-re. :C

(#32) mephi666 válasza Bici (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

d.) berendeltek még régen véletlenül 100tonna ddr2-es modult és most kiadták az enyhén betépett tervező csapatnak, hogy csináljanak pár PV-szériát (PV-parasztvakító), amíg el nem fogy ez a készlet... ők meg megvilágosodtak és folyamatosan alkotnak azóta is... tehát rendeljen mindenki hegesztőszemüveget, nehogy szemkárosodás érje :)

már remegve várom a 9800gtx-eket, amiket 128bites mem. interfésszel szerelnek és 4giga ddr2-t tolnak rá... ezek után pedig a szintén 128bites membusszal és 8giga ddr2-vel szerelt gtx-ekre leszek kíváncsi... ott fogy majd igazán a modul :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) radírfej válasza Bici (#27) üzenetére


radírfej
senior tag

egyértelműen a C pont tűnik igaznak, a grafikus processzorok már tökéletesek, kis memória viszont még hiányzik mind mellől...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#34) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Persze. Haldokoltatok, hogy a GTA4-be nem tudtátok a felbontást és a grafikus részletességet nagyobbra állítani, mert kevés memóriával rendelkezett a videókártyátok.

Ennek most vége. :DDD :DD

(#35) laci666 válasza rup1u5 (#9) üzenetére


laci666
senior tag

---???---->GTS 250-ről tudok--->9800GTX+------->8800GTS 512
---???----->GTS 240----> 9800GT----->8800GT

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#36) Dolby


Dolby
senior tag

Végre megérkezett az Nv várvavárt válasza a béna amd-s vérpistikéknekvaló fejlesztéseivel szemben. Ez most aztán tarolni fog. Elbújhat az amd míg ki nem talál valamit, és akárcsak a procik terén, itt is alázva lesz...

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#37) Eagl3 válasza Dolby (#36) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezt nem értem.

(#38) ]Phobos[ válasza Eagl3 (#37) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Sztem viccel. Gondolom. Ezt ő sem gondolhatja komolyan ... :F

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#39) Dassler


Dassler
őstag

Hm...hát sokan megveszik a gigaramok miatt, de ha így lehet eladni, akkor ezt csinálják ők is pénzből élnek...nem szép dolog így eladni, de nem is törvénytelen :) és még hányszor el lehet majd játszani a következő években :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#40) Eagl3 válasza Dassler (#39) üzenetére


Eagl3
veterán

Csak azt furcsállom, hogy az AMD nem csinál ilyen dolgokat, pedig pénzügyileg rosszabbul áll mint az nVidia.

(#41) .tnm válasza Eagl3 (#40) üzenetére


.tnm
addikt

mert nem futja neki a drága ramra, és a raktárakban sem áll hegyekben neki:)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#42) Dassler válasza ]Phobos[ (#38) üzenetére


Dassler
őstag

Hát vagy az első fele a vicces, vagy a második, mert jelenlegi reál alapján VGA-ban AMD jobb, prociban meg Intel... vagy AMD fun és akkor az egész vicces, vagy tud már valamit, amit még senki más ;]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#43) Rolly válasza Dassler (#42) üzenetére


Rolly
veterán

ezzen inkább sírni kéne mint nevetni... :) mi lett volna a reakciója a srácnak, ha NVidia új kártyákkal áll elő? akkor arra mit írhatott volna ...

(#44) ]Phobos[ válasza Dassler (#42) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Nah, ez így kb. fedheti a valóságot :D

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#45) sNORh


sNORh
addikt

Legfelülre kelett volna médiájék Szlogenje.. nem ecsetelném..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#46) mephi666 válasza sNORh (#45) üzenetére


mephi666
nagyúr

ott a pont :) hehe... németül hogy is van a szlogen?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47) fecg21 válasza Dolby (#36) üzenetére


fecg21
aktív tag

Ekkora hülyeséget már rég nem olvastam. A szövegedből látszik hogy nvidia imádó vagy.
Nem tudom hogy mit értesz azon hogy," az Nv várvavárt válasza a béna amd-s vérpistikéknekvaló fejlesztéseivel szemben". Ezt komolyan gondolod? Elég ha például megnézed a HD 3870 vagy a 4670-es kártyát, mindkét kártya elérhető áron kapható , és nagyon jó teljesítménnyel rendelkezik. Az NV kártyaátnevezgetése és a plusz memória pedig nevetséges.

(#48) dqdb válasza mephi666 (#46) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ich bin doch nicht blöd.

Kb ugyanaz mint magyarul.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon tudják a sz.rt pofozgatni az nVidia-fiúk, az biztos. Sok memória, új név = sok Vérpistike örül, hogy neki GT 120-a van 1536Mb memóriával!

(#50) Valty


Valty
aktív tag

Ha már ezeken kártyákon alapból is 1 giga memo van, akkor kíváncsi vagyok, mit fog ezekből kihozni a Sparkle... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.