Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leviske


leviske
veterán

"...aminek a vezetője az a Roy Taylor lett..."

Vohohohoooo! Akkor várható még pár vicces nyilatkozat a jövőben. :DDD Várom a Roy Taylor vs. Steve Jobs nyilatkozatháborúkat. ;]

(#2) fatal`


fatal`
titán

x86 liszensz hiányában én is ezt mondanám :D

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A pc gyorsan elavul...

Wáo, mos újat mondtak. :U

(#4) zazahoho


zazahoho
őstag

mert régen nem avult el gyorsan? :DDD :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5) Sub-ZeRo válasza zazahoho (#4) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Régen lassan avult el... 1 hónappal később.. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én értem, hogy védeni kell a mundér becsületét, de nem visszás a tekintélyére nézve, hogy nyilvánvalóan orbitális baromságokat mond? Bár SJ antennás beszéde után már ez sem lep meg. Ha még azt mondta volna, hogy a PC-k némileg teret vesztenek a mobileszközökkel szemben, oké.
Kíváncsi vagyok, min fognak akkor szoftvereket fejleszteni a Tegrara.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) LordX válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


LordX
veterán

"Kíváncsi vagyok, min fognak akkor szoftvereket fejleszteni a Tegrara."

Hm? Mivel egy ARM a proci bennük ezért kb. az összes mobil OS fut rajta...

(#8) rii


rii
nagyúr

épp ellenkezőleg .... a pc most már egyre kevésbé avul el

régebben akármire vettél PC-t, mihelyst meghallaottad, hogy új alaplap jön, új CPU, máris kacsingattál felé. amint elkezdted használni, már lassú, már nehézkes, és már kicsi, sovány volt.

jóideje már minden otthoni feladatot eltud látni egy 5-6-7 éves gép is.
Film, Net,szövegszerk, táblázatkezelés, zene, képpekkel, háűzi fotókkal való bohóckodás

és most meg már oda is eljutottunk hogy ha veszel egy PC-t DTP-re, graf.ra, filmszekresztésre, elegendő, nem kell sóvárogva várni az új CPU-kat, mert épp kihullik a hajad 1-2 effektől

egyetlen egy terület van, ahol tényéeg gyorsan elavul a PC: a gamer esetében.

----------------

más éretlemezésben, mint konstrukció avul el a PC? Egy univerzális, mindenre alkalmas konstrukció soha nem fog elavulni

--------------
az nvidia hasonló az apple-hez? hova? amikor az apple le tudja fedni a mobil-notebook-asztali gép - worksation- - server területet is?

jó lenne, ha tudná ezt az NV is, de hát álmában legfeljebb

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9) sagesz93


sagesz93
addikt

húha, ezt jótudni...
:(((

(#10) Jim Tonic válasza LordX (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valamit félreértettél. Én tudom, hogy mit lehet Tegran futtatni. Én azt kérdeztem, min fogják ezeket a programokat megírni. Valószínűleg a gyorsan elavuló PC-ken,

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) szuper-t válasza rii (#8) üzenetére


szuper-t
senior tag

+1 én játszok nekem elavul
Anyám: szöveget szerkeszt netezik p3,1400mhz Tualatin még sok is neki :)

(#12) DrGonzo22 válasza rii (#8) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Sőt a játékoknál tapasztalható pangás miatt már ott sem olyan gyors az elavulás. Sok ember játszik régebbi, kevesebb erőforrást igénylő játékokat, például ott van a WoW, a legsikeresebb PC játék, és gyakorlatilag 5 éves gépeken is tökéletesen elfut. Az én négy éves gépemen maximum beállításokkal 1920x1200-es felbontáson tökéletesen megy (igaz ehhez kellett egy vga csere tavaly). De sokan játszanak régebbi fps-ekkel, vagy rts-ekkel is, nekik is jók az "elavult" PC-k.

(#13) DriderG


DriderG
tag

Az NV már 6 éve van a mobilpiacon, mégis ezen piac 0,01%-át, ha kiteszik a Tegra/GoForce procik. Nem értem, miért kell akkor ilyen megváltó szövegekkel jönni, ha a 2 éves Tegrát is csak egy mobil eszköz használja, az amerikai Zune HD. Utóbbi kicsit nevetséges is, mivel egy zenelejátszó, ami nem nagyon használ kézikonzol szintű grafikát, csupán a HD videólejátszásra szolgál.

(#14) danih


danih
addikt

nVidia szarjon sünt, már megint nem ott van ahol kéne.
Halló nVidia, nem akartatok kivonulni a gamer desktop kártyák piacáról, mert az - idézem - "haldoklik"?
Ja, hogy most már a PC maga haldoklik?
LOL, nVidiáéknál úgy látszik az haldoklik, ami nem megy jól.
Kérdem tisztelettel: az utóbbi 10 évben hányszor temették már a PC-t ezért meg azért? Egy kezemen nem tudnám megszámolni.
De a PC él és élni fog.
Még akkor is, ha az nVidia beszopta az x86 licensszel.

(#15) lapa válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


lapa
veterán

nem feltétlen, mert ha jól tudom van rajta hdmi meg bluetooth. akkor minek pc?

(#16) lapa válasza rii (#8) üzenetére


lapa
veterán

ezzel egyetértek. ...egészen az "univerzális" jelzőig. ebben a tekintetben legfeljebb a tápok húzzák 4-5 évig, minden más kuka a foglalatok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#17) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nézzétek az NV szemszögéből a dolgot. A kérdés egyértelmű: Nyitnak egy felfutó, és baromira pénzes piac felé, vagy nyalogatják majd a PC-s csontot, miután az AMD és az Intel leette róla a húst?
Szerintem az NV tökös annyira, hogy nem az utóbbit választja prioritásnak. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Jim Tonic válasza Abu85 (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem a döntéssel van baj, hanem az idióta nyilatkozatokkal.
Miért nem lehet azt mondani, hogy a PC nem a mi szegmensünk a jövőben? Ennyi. Azt komolyabban lehet venni, mint az ilyen zöldségeket. Azon legalább nem röhögne a fél világ.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) Abu85 válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez olyan, mint az Intel és a GPU computing. Ami potenciális veszélyforrás, azt gyalázni kell, és nem legyinteni rá. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Jim Tonic válasza lapa (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mi van ma, Gyerekek? Nagy a hőség? Bluetoothon és HDMI-n mióta lehet szoftvereket fejleszteni?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) keIdor válasza danih (#14) üzenetére


keIdor
titán

Inkább az x86-tól kéne megszabadulni végre.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) Krisinto


Krisinto
őstag

"Az NVIDIA szerint a PC gyorsan elavul"

Igen...és erre pont akkor jöttek rá,amikor kidobták az új,de rossz teljesítményű kártyáikat?!

Attól az embertől,meg majdnem megijedtem... :DDD

(#23) tcp


tcp
tag

szövegértés emberek, szövegértés!!!

ha figyelmesebben olvastok, akkor látszik, hogy nem 1db PC avul el gyorsan (tehát nem a tegnap megvett Core iX az amit ki kell dobnod fél év múlbs), hanem maga a PC, mint platform avul el gyorsan -gyk a közeljövőben- mert a helyét a mobil eszközök (okos telefonok, tabletek, ultra hordozható eszközök) fogják átvenni... (legalábbis az NV szerint)

Ez egyébként ma is az iparág nagy kérdése, hogy a PC marad e, ha nem, akkor mennyire szorul vissza, és mi lesz ami átveszi a helyét, mert egyelőre erre is inkább csak ötletek vannak, senki nem tudja, hogy a piac végül mit fog akarni. Én minden esetre nem féltem a PC-t, már több mint egy évtizede kongatják felette a vészharangot, mégis köszöni szépen jól van, a legtöbb felhasználónak egyelőre az okos telefonja, mid-je, tabletje mellett még akad egy desktop/notebook is, és egyelőre inkább ez utóbbi tulajdonosok vesznek valami kicsit, valami "könnyűt", nem pedig kiváltják teljesen a PC-jüket.

[ Szerkesztve ]

(#24) veector válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


veector
senior tag

:DD
azt imádom amikor xboxos gémerek (oszttárs) mondják hogy a pc-nek semmi értelme. aha majd képzeletben megkapod a játékokat ha a pc kihal

(#25) Jim Tonic válasza tcp (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Idézhetlek téged neked? szövegértés emberek, szövegértés!!! ;]
Mert szerintem a legtöbb hozzászólás arról szól, amit magyarázol...

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) lapa válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


lapa
veterán

gondoltam lehet rá kötni monitort meg billentyűzetet. vagy mire van még szükséged?

(#27) danih


danih
addikt

Szerintem itt alapvető fogalmi problémák vannak, úgy látszik mindenkinek mást jelent a PC
Az egyiknek maga a számítógép, a másiknak a jelenlegi számítógépe, a harmadiknak az x86 architektúra... Nézzetek má' utána.

(#28) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

hülyék ezek, csak nem forognak!
most éppen ezt kívánja az érdek, kb ennyi a történet

(#29) tcp válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


tcp
tag

egy csomó hozzászólás szól az elején arról, hogy a PC egyre kevésbé avul el, meg régebben is így volt stb... ;)

(#30) DriderG válasza danih (#27) üzenetére


DriderG
tag

"Az egyiknek maga a számítógép, a másiknak a jelenlegi számítógépe, a harmadiknak az x86 architektúra... Nézzetek má' utána."

Pontosan. Ez mind, de főleg az x86-os architektúra és a bővíthetőség a szabványnak megfelelően.

(#31) szuper-t válasza tcp (#29) üzenetére


szuper-t
senior tag

1 normál pc kevésbé avul el mint 1 noti, telefon, pda, konzol...
csak mert bővíthető bizonyos keretek között
cpu, vga, ram alaplap, ...

akkor elavulna ha olcsóbban meglehetne venni az időtállóbb bővíthetőbb mobil rendszereket és szélesebb felhasználhatósági köre lenne.
Sztem.

(#32) danih


danih
addikt

A probléma gyökere ott van, hogy úgy látszik a hülyeség viszont sosem avul el.

(#33) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Aki másnak vermet ás végül maga esik bele! Szerintem az nv nem képes lépést tartani! :P

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#34) DemonDani


DemonDani
addikt

Az Apple és az Nv nem zárja ki egymást, sőt!

Az Apple nem gyárt alkatrészeket, míg az Nvidia nem gyárt végterméket. Továbbá az Nv igen jó viszonyt ápol az almás céggel, az értékesített Apple termékek 90%ban Nv gpura épülnek. (laptop, pc)

1 gond van, valszeg nem menne bele az nv az apple jelen PRjába, szóval nem engedné, hogy A4 néven maguknak mondják más szellemi termékét... De ha valami privátot össze hoznának mégis az Applenek, könnyen el tudnám képzelni, hogy a 2011 után megjelenő almás cumókban nvidia sziv verne.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#35) danih válasza DemonDani (#34) üzenetére


danih
addikt

"az Nvidia nem gyárt végterméket."
Én érzek itt egy ironikus poént....

(#36) x6radio


x6radio
tag

NVIDIA megint olyant mond amit nem kéne. Hülyeséget..
Méghogy elavul? Nem hinném hogy elavulna. Inkább nem is írok mert hosszú mocskolódás lenne a vége. Vérlázító cikk

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#37) veector válasza lapa (#26) üzenetére


veector
senior tag

Ennyire meleg van?
Fejlesztői környezet kell, nem hdmi, hogy fejleszteni tudj

(#36) x6radio
nem lenne belőle mocskolódás, mert mindenki egyetért

amúgymeg a PC hányszor halt már meg? hogy avul el meghalás után? ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) lapa válasza veector (#37) üzenetére


lapa
veterán

és az nem futik el a tegrán?

(#39) atti_2010 válasza DemonDani (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Akkor ez a viszony nem felhőtlen:[link]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) #71321344


#71321344
törölt tag

lehet kicsit túloznak, de alapvetően igazat mondanak. amióta a notebookok nem csak a tehetős üzletemberek játékszere, egyre többen veszik asztali gép helyett. játékra is egy-két erősen bill/egér kombóhoz kötött stílust kivéve a konzol praktikusabb (most nem kell, felhozni ellenérveket, a fejlesztők miatt alakult így, de így van.pont.). a hordozható tabletek, midek, pdak egyre nagyobb teljesítménnyel bírnak és egy átlag user igényeit már most ki tudják elégíteni (net, film, zene, képnézegetés, szövegszerkesztés).

az apple-ös hasonlaton meg lehet pörögni, de tény, hogy professzionális piacon a terméktámogatással arat az Nvidia és ez a régi -akkor még hülyeségnek tűnő- nyilatkozatukkal is egybevág, hogy ők egy software fejlesztő cég. iPhone is azért ennyire sikeres (hype-ot, marketinget kivonva a képletből), mert van egy elég durva appstore-uk.

Jim Tonic: ahoz nem kell otthoni desktop PC-knek létezniük, hogy számítógépen fejlesszenek mobil appokat, szóval akár tényleg ki is halhat a most ismert desktop szegmens. persze az is tény, hogy nem először temetik a PC-t, de talán most értelme is van ezeknek a mondatoknak.

szerintem, ha nem is hal ki a PC, jelenlegi formájában vissza fog szorulni.

(#41) .mf válasza rii (#8) üzenetére


.mf
veterán

"egyetlen egy terület van, ahol tényéeg gyorsan elavul a PC: a gamer esetében."

Bár egy jó ideje egyre kevesebbet játszok, most meg szinte semmennyit, mégis úgy vettem észre, hogy az utóbbi évekre ez egyre kevésbé igaz. Jött az Oblivion kb 2006-ban, mint gépgyilkos, aztán a Crysis 2007-ben, mint még nagyobb gépgyilkos; azóta viszont többnyire konzol-portok jönnek, amik a konzolok R600-előd ill. G70-utód (ismertebb neveiken: 2900XT és 7800GTX) grafikájával rendelkeznek. Aztán ha mégis jön valami grafikailag gépigényesebb játék, akkor azt akár csak néhány szinte észrevehetetlen fícsör kikapcsolásával újra játszhatóvá lehet tenni.
Gyakorlatban: szerintem elég sokan vannak még 8800GT-vel illetve reinkarnációival vagy 4850GT-vel (mint én is, és 31k-ért hihetetlen jó vétel volt) olyan jól el, hogy nem érzik szükségét egy erősebb kártyára váltani. 4850-esem már két éve megvan, miközben ezelőtt kártyáim átlagban csak alig több, mint egy évet maradtak (7900GS @ GTX, 6800GS @ U, 6600GT, 9600, mx440, tehát 5 kártya kb 6 év alatt); sőt, mi több, ebben a kártyában még mindig érzek tartalékot...

Cikkre visszatérve:
1.) elég erőltetett, izzadtságszagú, no meg baromság
2.) ilyen hülyeségeket nyilatkozik, és még (jó) fizetést is kap érte? Hol lehet jelentkezni? ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) Jim Tonic válasza lapa (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, a Compilerhez nem pont a tegra lesz a legjobb erőforrás, ill. nem az alacsony fogyasztású, kisteljesítményű cuccok.
#40: teret veszíthet. De ebben is kételkedem.
ahoz nem kell otthoni desktop PC-knek létezniük, hogy számítógépen fejlesszenek mobil appokat, szóval akár tényleg ki is halhat a most ismert desktop szegmens. persze az is tény, hogy nem először temetik a PC-t, de talán most értelme is van ezeknek a mondatoknak.
Nos, az X86 már szerver szinten is elszaladt, ami az Intel erejét mutatja. Kétlem, hogy ez a jövőben változna.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) veector válasza lapa (#38) üzenetére


veector
senior tag

Nem tudok mobil OS-en fejlesztőkörnyezetről
Meglehet hogy van, de az biztos hogy kényelmetlen

szerk: mondjuk a (#26) hsz-edet figyelembe véve ez meg van oldva, de tényleg nem lesz vmi gyors a compiler

[ Szerkesztve ]

(#44) Chosen


Chosen
addikt

Jen-Hsun Huang - ez már nem hangzik egy Steve Jobs-nak tehát itt vége is a dolognak.

Tegra jó lehet mobil eszközökbe, csak aksi kéne már hozzá, ami 2 percnél tovább elviszi. Milyen jó lenne, GF100 mobilokban, el lehetne játszogatni :DDD

mod: .mf: "4850GT"- ez mi akart lenni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#45) JColee válasza Chosen (#44) üzenetére


JColee
őstag

Egy kis olvasnivaló: Tegra

(#46) lapa válasza veector (#43) üzenetére


lapa
veterán

mivel nem vagyok szakmabeli nem tudom megmondani, hogy az ilyesmit lehet-e cudarul felgyorsítani a gpu segítségével. gondolom pár év távlatában ez nem téma.

aki meg ezt nyomja egész nap, az meg úgyis távoli nagyvason számol, megint hdmi, bluetooth és internet kérdése.

most akkor ha jól értem valahol csak igazam van, nektek meg melegetek? mi értelme volt a burkolt hülyézésnek?

[ Szerkesztve ]

(#47) ProEvoFan válasza .mf (#41) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

nekem is 2éves lesz a Gianward 4850 GS-em, és semmi gond vele, ami kifogott rajta az a Metro és a GTA4, ezek "csak" mediumon mennek

(#48) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nálam mostanában pedig egyre lassabban avul el a pc....
Régebben évente vettem uj gépet mostmár csak kétévente. :)

(#49) Lenry


Lenry
félisten

a PC hamar elavul a mobil piac előretörése mellett, hiszen a mobilitás és a web szoros kapcsolatban áll egymással.

azzal úgy látom nincs tisztában, hogy eme két tagmondat viszont semmilyen kapcsolatban nem áll egymással

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#50) Chosen válasza JColee (#45) üzenetére


Chosen
addikt

Ezt eddig is tudtam.Ugye nem hitted, hogy komolyan gondolom, hogy az asztali vonalat ültetik át mobil eszközökbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.