Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

"Intel évek óta ismeri a titkaikat. "
Ez eddig is nyilvánvaló volt, ezért van előnye itt-ott a játékokban gyengébb hardverrel is. Érdekes, hogy versenyhivatalokat ez nem érdekli.
Egyébként egy nyomon járnak, teljesítmény növelés=fogyasztás növelés. Fejlődés nulla.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) Jungle Man


Jungle Man
junior tag

Kecskére káposztát?

(#3) ttwepinefrin


ttwepinefrin
tag

Ezért haldoklik ez az oldal a pozitív komment nagyon ritka, át kellene nevezni az oldalt amd fanclub.hu ra, az jobban passzolna.

(#4) Egon válasza ttwepinefrin (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja. Ez van, ha vér-AMD-sek írhatnak cikkeket házigazdaként.
Legalább Oliverdának idővel felnyílt a szeme, ez is valami... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) gliskard


gliskard
senior tag

mellesleg... az a ruházat és a háttér megér egy misét 🤣
(igen látom, hogy CG, de akkor is)

[ Szerkesztve ]

(#6) b.


b.
félisten

Szerintem nincs problema a cikkel,valoban ezek hangzottak el az eredeti riportban.
Amugy abban AMD is emlitve volt,hogy tudnak egymasrol,ami eleg egyertelmu a hajszalra egymasra tervezett GPU teljesitmenyekbol.
Jensen papa szerint valtozasnak kell tortennue a nagy cegek kozotti kapcsolatokban es meg kell tanulniuk uj uzleti kulturat kialakitaniuk.
Ami amugy pozitiv kijelentes az Nvidia altalanos megitelesevel,hogy valtoztatnak.De mar egy masik topikban kifejtettem,hogy a ket ceg eleg nagy adok kapokban volt evekig most tobb ponton is egymasra talalt ami valiszinuleg egyeb hatso erdekeket is rejt a gyartas es gyartatason kivul....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Segal válasza b. (#6) üzenetére


Segal
veterán

Erre millió példát lehetne felhozni MS kontra Apple vagy LG kontra Samsung stb eseteket ahol látszólag vérre menő rivalizálás van a felek közt, a gyakorlatban meg teljesen más a helyzet.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) #52931072 válasza ttwepinefrin (#3) üzenetére


#52931072
törölt tag

Milyen pozitív kommentet szeretnél? Hajrá intel/nvidia? A cikk egy szóval sem említi az ájemdét, hol itt a fanság? A probléma az, hogy itt mindjárt volt két komment ( az enyémmel együtt három) ami nem szól hozzá a cikk tartalmához. Le kéne venni a vörös szemüveget, mindjárt színesebb lesz a világ. Intelkék az ég, nvzöld a fű. :DDD

Segal;

Ja, csak a rajongók ölik egymást a komment szekciókban. :C

[ Szerkesztve ]

(#9) koko52 válasza #52931072 (#8) üzenetére


koko52
veterán

Ha már vörös szemüveg, NV kártyám van. Attól még igazam van. Fejlődés nulla intel és nv esetén is. AMD esetén VGA szintén nulla fejlődés. A procikban viszont egész tűrhetőek.
Játékok optimalizálatlanok, néha úgy érzem direkt, hogy kelljen a nagy vas. Ki tudja miket üzletelnek ezek.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10) Dragon3000 válasza Segal (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy lehetne említeni még az apple samsung kapcsolatot, sok mindent a samsung gyártott nekik, miközben össze vissza pereskedtek.

(#11) Dragon3000 válasza koko52 (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért szerintem a 6xxx elég szépen felzárkózott, persze vannak olyan megoldások, amiket kár volt kiadni, mint pl rx6500. Én arra lennék kíváncsi, hogy mennyire lenne jó választás az nvidiának az intel, miközben a tsmc jóval előrébb jár.

(#12) koko52 válasza Dragon3000 (#11) üzenetére


koko52
veterán

Nem írtam, hogy szar a 6xxx, sőt! A 3080-at le is fogom cserélni egy 6900XT-re.
Amúgy az volt a lényege a kommentemnek, hogy TSMC után visszalépés lesz az intel, hiszen nem tudnak méretet, fogyasztást csökkenteni úgy, hogy ne menjen a teljesítmény rovására.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13) Dragon3000 válasza koko52 (#12) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel így írtad: "AMD esetén VGA szintén nulla fejlődés" miközben az 5xxx-hez képest a 6xxx esetében szépen feljöttek a felső kategóriába is, így van alternatíva, szerintem eléggé volt fejlődés, na meg ez mellett az nvidia is szépen jött a teljesítménnyel, igaz a fogyasztás a 3080 és 3090 esetében eléggé elszállt.

(#14) ttwepinefrin válasza #52931072 (#8) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Nincs bajom a cikkel se, és Intel Nvidia hájpra se vagyok kíváncsi.
A fanság az nem csak ennél cikknél van jelen,de mindegy is, elég is ennyi tényleg nem erről szól az iromány.
Hátha valaki mást is ki tud nyögni nem csak azt hogy miért "szar"

(#15) UMbikes válasza Dragon3000 (#13) üzenetére


UMbikes
csendes tag

Maradjunk az almát almával esetnél. 5700 xt vs 6700 xt
40CU-s mindkettő. 1440p +28% fejlődés DE +20% árkülönbség is (msrp, valosat inkább hagyjuk is ). Innen nézve tényleg nem agyeldobás kategória a fejlődés. Az hogy az RDNA(1) meg csak középkategóriáig ment teljesen szándékos volt az AMD részéről, szerintem nem okozott volna gondot egy 80CU-s SKU megtervezése. De célzottan a tömegtermékek voltak a célkeresztben saját bevallásuk szerint, ezért ért véget 5700 XTnél a paletta

Az emberi hülyeség határtalan... De ha megfigyelő vagy egész szórakoztató.

(#16) Dragon3000 válasza UMbikes (#15) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kifogást mindig lehet találni és mindig a saját szájízük szerint. A valóság meg, az 5700xt a 2070-nel vette fel a versenyt, miközben többet fogyasztott, mint egy 2080. Szerinted 80CU-val milyen fogyasztása lett volna, ha értelmes teljesítményt is akartak volna? Árak az 5700xt-k drágábbak az aprón, mint a 6700xt-k, így sokra megy az ember azzal, hogy 3 éve mennyibe került egy 5700xt.

(#17) himpike


himpike
aktív tag

Hát a kártyák árát elég sok dolog befolyásolja de vérpistike továbbra is Intelt és nVidiát fog venni, történjék bármi... Mindig ez volt mindig ez lesz.
Engem a gsynces monitor tart az nvidia mellett egyelőre, de ha nem lesz érdemi árváltozás akkor átmegyek konzolra és geforce now-ra.
Fura hogy az nvidia már most egy nem létező gyárnál gyártatna, mire volt jó ez a bejelentés? Árcsökkenést remélnek a mostani gyártótól ettől vagy mi?

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Huang szerint az iparági partnerekbe vetett bizalom és a közös munka kulcsfontosságú"

Kínának is azóta van mindene, hogy a Nyugat ott gyártat mindent.

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Hülyék lennének nem lekötni innen kapacitást, de mivel intelnek ~0 tapasztalata van a bérgyártásban, és ez még egy nem létező gyártósor, valószínű hogy évekig tart mire sok munkát belefektetve magas elvárást teljesítő termékeket ki is tudnak hozni a gyárkapun. Ha ez nem jönne össze, még mindig tehermentesítheti a low-mid performance termékektől a TSMC-nél lekötött kapacitást. Szerintem Inkább ez lehet a reális célja ennek a lépésnek, az hogy teljesen átvigye ide a gyártást azt maximum csak belengedték, hogy jobb árajánlatot kapjanak.

(#20) Dragon3000 válasza #16939776 (#19) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés mit érnek vele, amikor a teljes gyártást vissza szeretnék vinni a tsmc-hez. Ha meg kimaradna az nv, akkor bőven van más, akinek jó lenne a szabad kapacitás, így nem hiszem, hogy a tsmc-vel való tárgyalásnál ez sokat érne.

[ Szerkesztve ]

(#21) #16939776 válasza Dragon3000 (#20) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyértelműen a többlábon állás. Jelenleg ott sincs szabadítható kapacitás, nagy az érdeklődés, így ugyan tárgyalhatnak róla, biztos nem piaci áron (számára kedvező feltételekkel) kapná a bővítést, ha egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#22) Dragon3000 válasza #16939776 (#21) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha az nv helyett másik 10 piaci szereplő kéri a szabad kapacitást, az édes mindegy a tsmc-nek.

(#23) koko52


koko52
veterán

Orosz piac kiesett, lehet lesz kapacitás.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#24) b. válasza Dragon3000 (#20) üzenetére


b.
félisten

Az amcsik szeretnének jobban függetlenedni az ázsiai régiótó,l illetve önállóak lenni ezen a területen, ha nagyon kellene.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) Dragon3000 válasza b. (#24) üzenetére


Dragon3000
veterán

Addig még sok idő fog eltelni, hogy az intel legyen a jó választás, elvégre a mostani nv felsőház is elvan szállva fogyasztásilag.

(#26) b. válasza Dragon3000 (#25) üzenetére


b.
félisten

Szerintem nem biztos, hogy olyan sok idő az. feltéve ha egyáltalán lesz ebből valami, mert az "érdeklődés" sok mindent jelenthet.
A 3 nm és az alatti gyártósorokat direkt erre tervezik már. Intelnek nagyon nagy tapasztalata van gyártásban, hisz évekig ők voltak ebbe a piacvezetők és a bérgyártás olyan plusz tapasztalatokat fog nekik adni amikkel a TSMC már rendelkezik.
Én nem írnám le őket.
A gyártás egyre kevesebb előrelépést ad fogyasztás terén.
Nvidia azt gondolom reálisan döntött most is, a 3090 és a Ti van / lesz elszállva úgy ahogy, de az az alatti kártyák már kompetensek egy 3. generációs 7 nm AMD / TSMC gyártással egy első generációs, eleve gyengébb képességű gyártó 8nm halfnode gyártást használva. Azt gondolom Intel össze fogja kapni magát minden téren hamarosan.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) Dragon3000 válasza b. (#26) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem a 3080 fogyasztása is elvan szállva, enyémnek is az alap biossal 320W (játék alatt ennyit fogyaszt is), ha a kapcsolót átkapcsolom, akkor már 370W tdp-vel gazdálkodhat.... Az intel se várja a saját 5nm-es megoldását 2024 előtt, miközben a tsmc már jelenleg is használja a sajátját. Így ez a hamarosan eléggé kétséges, a 10nm bevezetésével sok-sok évet vesztegettek el, nem lehet egyik pillanatról a másikra ezt behozni.

[ Szerkesztve ]

(#28) b. válasza Dragon3000 (#27) üzenetére


b.
félisten

ha a konkurenciához nézed és a gyártástechnológiát veszed alapul, ahonnan kiindultunk:
Nvidia Samsung 1 gen 8 nm vs AMD TSMC 7 nm 3. gen ..ehhez képest nincs elszállva
. ha úgy nézed hogy mindkettőnek magas a kategóriájához képest, az úgy már számomra is igaz. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) Dragon3000 válasza b. (#28) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem azt írtam, hogy az nvidia sokat fogyaszt az amd meg nem, így kár volt idekeverni. Amúgy mindkettő terméke sokat fogyaszt ebben a kategóriában és a következő szériát az nvidia is a tsmc-nél szeretné gyártatni 5 vagy 6nm-en, akkor szerinted mikor is lehetne jobb választás számukra az intel? Főleg, hogy egyre tolják feljebb a csúcs kártyák fogyasztását, amit az alattuk lévők is követnek.

[ Szerkesztve ]

(#30) b. válasza Dragon3000 (#29) üzenetére


b.
félisten

Én tudom, hogy nem azt írtad, de nem nehéz meglátni az összefüggést:

"Addig még sok idő fog eltelni, hogy az intel legyen a jó választás, elvégre a mostani nv felsőház is elvan szállva fogyasztásilag."

Egyetértek azzal hogy nem most lesz, de nem is olyan távoli jövő ez. Szerintem kb 2026..

Épp ezért írtam ezt hogy a gyártástechnológia nem minden, sőt. Erre példa a mostani két konkurens gerenárció... Az most mindegy ,hogy AMD vagy Nv , csak a gyártást néztem. Most is egy rosszabb node, rosszabb gyártónál , tapasztalat nélkül nagy GPU gyártásban,ugyan az a teljesítmény, még sincs lényegesen rosszabb fogyasztás .
Cserébe van kapacitás és nincs Samsungnál akkora verseny a gyártósorért. Épp ezért Intel nagyon is számottevő tényező lesz és jó választás lehet, ha csak annyira meg tudja közelíteni a TSMC-t a kisebb csíkszélen mint most Samsung .Persze ott a "ha" .

A TSMC most azért szükségszerű választás Nvidiának, mert erős lesz nagyon AMD az MCM RDNA 3 mal.Nem engedheti meg magának a kihozatali arány leesését és az alacsonyabb órajelet, mert valószínűleg az Ada a magas órajelek ellenére is gyengébb lesz mint a konkurencia, legalább is legfelül.
Közben te is olvashattad , hogy AMD meg most a Samsung felé érdeklődik gyártásban, nem véletlenül. Hiába a Technológiai előnyTSMC nél.
Intel kisebb csíkszéleken szintén MCM és moduláris felépítést , egyedi tokozást tervez, azaz erre optimalizálják a gyártásukat ami megegyezik Nvidia jövőbeli terveivel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Dragon3000 válasza b. (#30) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha minden annyira rendben lenne a samsungnál, akkor az nvidia nem akarna visszamenni a tsmc-hez. Ha az intel olyan jó választás lenne, akkor az intel se a tsmc-nél gyártatná a vga-it. Szerintem több év mire az intel utoléri a konkurenciát. Ha nem lesz több ilyen baklövésük, mint a 10nm esetében, akkor idővel van esélyük újra az élre jutni, de ez évekbe telik.

(#32) b. válasza Dragon3000 (#31) üzenetére


b.
félisten

ezzel egyetértek, le is írtam közben szerkesztve, hogy én sem 1-2 éven belül gondolom ezt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) Dragon3000 válasza b. (#32) üzenetére


Dragon3000
veterán

Még a szerkesztésed előtt kezdtem el írni, így csak később láttam, hogy írtál még hozzá.

(#34) b. válasza Dragon3000 (#33) üzenetére


b.
félisten

:R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) Callisto válasza ttwepinefrin (#14) üzenetére


Callisto
őstag

A fanság pont nálad van jelen a leginkább.. :D Egészséges önkritika sosem árt... :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.