Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pubyy


pubyy
tag

HDMI 1.4 :W

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Bristolt már nem támogatják a 4x0 chipsetes lapok?

#tarcsad

(#3) Taranti


Taranti
senior tag

"Támogatott operációs rendszer: Microsoft Windows 7 64 bit (ehhez AMD Pinnacle Ridge/Summit Ridge CPU kell)"

Ebben biztosak vagytok?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) arn


arn
félisten

egy terheles alatti valosideju orajelosszehasonlitas nem lett volna rossz az xfr miatt. x470es msi lapnal be kell kapcsolni a win10es opciot, csak akkor lesz nagyfelbontasu a logo a biosnal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) tomic válasza pubyy (#1) üzenetére


tomic
addikt

Alap lenne már egy HDMI 2 csati egy ilyen lapon. Így nálam a nem tetszett kategória.

(#6) Bici válasza tomic (#5) üzenetére


Bici
félisten

Furcsak az AM4 lapok hdmi verzio teren.
Van egy csomo lap, amire 1.4 van irva megis tudja a 2.0-t.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) tomic válasza Bici (#6) üzenetére


tomic
addikt

Na jó,de hivatalosan miért nem támogatja?

(#8) Bici válasza tomic (#7) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom, ezert furcsa szamomra is. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

van egy "apro" kulonbseg a ket lap kozott : a B350 -en még létezo sima 32 bites pci foglalat lekopott a B450 -rol. Szoval ilyet nemveszunk, nemtom hovatenni az elpusztithatatlan hangkartyamat :(

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10) Taranti


Taranti
senior tag

Egyébként meg, ha már a VRM-ről volt szó, talán megnézhettétek volna részletesebben is - és nekem úgy tűnik, ez nem csak AMD alaplapoknál lesz téma...

[link]

Persze talán nem volt rá annyi idő, de későbbi, több alaplapos tesztben szívesen olvasnám a Ti véleményeteket is.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#11) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet. Kár, hogy nincs DP rajta. Eléggé visszalépés gyanúsak ezek a mai lapok. Nekem az MSI A88X-en van DP+HDMI és használtam is. Ritka amin most találni.

(#12) DraXoN válasza tomic (#7) üzenetére


DraXoN
addikt

Vicc, hogy az a VRM hűtőborda, inkább csak valami "designer" fémtömb mint valódi "borda".. mennyivel hatékonyabb lehetne egy nem ennyire "eldesignolt" valami (amibe a levegő is rendesen bele tud kapni)?

A másik.
Nem úgy volt, hogy az XFR2 működik a 3x0 alaplapokkal is és "csak" a "Precision Boost Overdrive" nem?

#7:
Nem akarnak fizetni a gyártók "magasabb" licence díjat, így nem reklámozhatják magukat 2.0ként (hiába tudják).
Én ezt hallottam mint "ok".

#11:
abban mindenképp visszalépés, hogy mind a B350->B450, mind az X370->X470 esetén megfigyelhető, (főleg utóbbinál), hogy az azonos szolgáltatás/minőség drágábban indít mint a korábbi szériánál.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#13) #16939776 válasza hokuszpk (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én is a hangkártya csatlakoztatási lehetőség miatt néztem az elődöt, de nem voltak konzisztensek vele kapcsolatban a visszajelzések, inkább nem kockáztattam.

Ránézésre költséghatékonyabbra vették a B450-est, persze "jobb lett".

[ Szerkesztve ]

(#14) tomic


tomic
addikt

Gigabyte-ra leszek kíváncsi azok mit domborítanak mini itx lappal. Persze ha lesz nekik.

(#15) Barton válasza Taranti (#10) üzenetére


Barton
senior tag

:C
Ennyit az Asus és a Gigabyte lapokról.
''Csili-vili' sz@rok.

[ Szerkesztve ]

(#16) F34R válasza DraXoN (#12) üzenetére


F34R
nagyúr

XFR2-re en is kivancsi lennek :U

(#17) DraXoN válasza Barton (#15) üzenetére


DraXoN
addikt

ne a B sorozatos lapoknál várj minőséget, kb. mind a "futottak még" mezőnyben vannak.. persze az a "hűtőborda" alumíniumtömb ami a design áldozatának esett, komikus...
A legtöbb alaplap se "valódi" annyi-amennyi fázisokkal van felszerelve is tipikus (elterjedt a több a jobb, így hát dupláznak a gyártók, alkatrészeket.. és többnek mondják, persze, ezek nem valódi fázisok).
Szerencsére AM4 platform lakói nem olyan kritikusan éhes típusok, így sok esetben elegendő számukra ez a "kamu" megoldás.. aminek igazából értelme sincs (hacsak nem a terhelés eloszlatás, bár ez a megoldás abban se tökéletesen hatékony)... talán az asus még a legőszintébb felépítésben (csak fos a bordája, designer tervezhette, nem mérnök)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) Tidus válasza Barton (#15) üzenetére


Tidus
addikt

Hát nekem meg az Asus Rampage VI Apex alaplapom a fajtájában de amúgy is világrekorder.
Szóval itt most ebben az alsó kategóriás olcsó szinten el lehet vitatkozgatni, hogy melyik a jobb.
Az ösxszes sz@r, ár érték arány sincs.
Amúgy semmi gondom az AMD-vel, de semmilyen szinten nem adnak ki rá valamire való full-full alaplapot.

(#19) tomic válasza Barton (#15) üzenetére


tomic
addikt

És ezt leszűrted egy youtube tesztből, ami bàrkinek lehet akàr az érdeke is. :F
Ugyan nem 450- es hanem 350-es lapoknál a fos Giga lapnál egyáltalán nem forró a borda viszont a tuti Asrocknál a kezem nem bírta el.

(#20) DraXoN válasza tomic (#19) üzenetére


DraXoN
addikt

Nem is a kezednek kell elbírni a hőt, bár ha a borda nem veszi át, és alatta izzad a chip, az se épp jó...

Egyébként sokan paráznak a "magas hőtől PCben" ... anno én is, de CPU esetén a 60-70C teljesen jó, a VRMnél a 80C még jó, a 90C se tragikus (bár utóbbi már közelebb van ahhoz ahol "lekorlátoz").

A "gond" 2 dolog szerintem.. az egy dolog, hogy "hazudnak" a fázisok számáról (ha valaki nagyon akarja utána tud nézni).. de amikor a design oltárán még a hűthetőséget is beáldozzák (bordára rálógó, értelmetlen IO részt takaró világítós műanyag "fedél", ráadásul a borda se kellőképpen funkcionális, inkább reklámfelület)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#21) Qkackca


Qkackca
őstag

Köszi a tesztet, elég friss :)

Amúgy olyan jó ez a fejlődés, egy atx lap már tök üres, alig van rajta alkatrész, vagy csak simán lespórólják róla? Lassan nem sok értelme lesz szerintem egy matx-nál nagyobb lapnak otthoni felhasználásra.
Azok a vrm (hűtő?) bordák meg a benyúlásuk a hátlapi portok felé, annak se sok értelme van. Nemhogy tennének oda egy sima, de működő dolgot.

A teszt során aktív volt az xfr? Nem okozhatta az az eltérést a mérésekben?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#22) #16939776 válasza DraXoN (#20) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem ez egy kényszermegoldás, mert nincs a gyártó és a user között megbeszélve, hogy mekkora légsebességet fog/kell biztosítani az alaplap vrm-je körül. A gyártó worst-case-t figyelembe véve tesz egy nagy hő-tehetetlenségű absztrakciót a vrm-re ami meggátolja a pukkanást, ahelyett hogy tenne egy kisebb tömegű de nagyobb felületű bordát.

Nekem egy itx lapom van, ezekhez képest láthatatlan bordával. Intenzív ház szellőzéssel megbirkózik a 4GHz-re hajtott 1800x-el. Olyan 50C° lehet a borda 70C° körül a VRM. A lap tesztjében ahol AIO-val hűtöttek a CPU-t egy nyitott tesztpadon, bármiféle egyéb ventilátor nélkül, megjegyezték, hogy alap beállítások mellett is nagyon meleg a VRM és ezért OC-ra teljesen alkalmatlan a lap. :DDD

(#23) hokuszpk válasza #16939776 (#13) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem B350 Tomahawk van, marad is, lehet belezuzok egy 2700X -et, de majd kitalalom, ezt a sima 1700-at se hasznalom ki, konstans 0 - 1% kozott letezik a proci az en felhasznalasi modjaimban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#24) hokuszpk válasza DraXoN (#20) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

anno karacsony korul hwinfo szerint 115+ fokba elment a Tomahawk vrmje, amikor kitototztam a proci veget, aztan meg mindig nem tunik ugy, hogy barmi problemaja lenne a cuccnak.

igy hirtelen 105 fokosat talaltam is a regebben feltoltott kepek kozott. A "motherboard" maxot tessek nezni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) DraXoN válasza hokuszpk (#24) üzenetére


DraXoN
addikt

ha sok lesz a VRM-nek, úgy is elkezd a rendszer visszavenni...
a maximum amit elvisel függ az alaplapon alkalmazott vrm-ek minőségétől is (mi a gyártói maximum).. persze a magasabb hőfok csökkenti náluk az élettartamot.

pl. komolyabb alaplapokon a 120C se gond (lehet 125-140C-t is bíró is vrm alkatrész), de olcsóbbak már lehet 85-90C vrm hőmérsékletnél visszavehetnek (bár nem szoktak rövidebb terhelésnél "előbb égetik le magukat" ha túlterhelik az olcsóbbakat)..
a gond itt, hogy sokszor "komolynak látszó körítés" alá, is a gagyikat szereli egy-két gyártó, akár prémiumnak látszódó alaplapjára is (nem véletlen az esetleges árkülönbség a prémiumnak látszódó és ténylegesen prémium alkatrészeket tartalmazó alaplapok között, gyártón belüli termékpalettán is)..

az MSI Tomahawk VRM minőségében azért kételkednék, hogy kedveli a magas hőfokot.. eleve középkategóriás (jóindulattal) lap. De nem találtam hirtelen infókat, hogy milyen chippeket használnak, így nem tudom megmondani mi neki az ami már "sok".

illetve a hőelosztásban az is segíteni tud, ha picit több rezet használnak az alaplap vezetékezéséhez.. egy-két olcsóbb lapban azon is spórolnak.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#26) libit válasza tomic (#14) üzenetére


libit
tag

nem hogy a gigabyte de a tobbiek se torik magukat mITX fronton :(

https://wccftech.com/amd-b450-motherboards-official-launch-msi-asus-asrock-gigabyte-roundup/

https://videocardz.com/76749/asrock-asus-gigabyte-and-msi-b450-motherboards-pictured

azert az beszaras, hogy az MSI meg a 2.0 HDMI-t se lepi meg, Ryzen APU-val a lap (ill. B450) egyetlen elonye a B350-nel szemben a StoreMI, amit esetemben bugjak meg...

(#11) nyakdam - DP+HDMI ha jol emlekszem MSI rak mATX meretu lapra de 1.4 HDMI-vel parban.
ASUS es GIGABYTE csak ATX mereture
(mITX-esekre nem emlekszem)

[ Szerkesztve ]

(#27) Balsac


Balsac
csendes tag

Ezek a VRM hűtők elég érdekesen néznek ki, mennyire szükségesek ezek?

(#28) #16939776 válasza hokuszpk (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt számoltam, hogy ehhez is samsung b-die ramot vennék, biztos-biztos alapon, de többször bebizonyosodott számomra, hogy játékon és renderen kívül mindenre-is-elég 4 mag 1,6GHz-en normális ssd-vel, elegendő rammal. Mindegy hogy mekkora a max. órajel mert soha nem megy a közelébe. Nekem kb. mindegy lenne a CPU hozzá, lényegesebb lenne, hogy ventilátor nélkül meg lehessen úszni.

[ Szerkesztve ]

(#29) DraXoN válasza libit (#26) üzenetére


DraXoN
addikt

kb. 10 centet spórol alaplaponként, hogy nem 2.0 hdmi-t rak rá, hanem csak 1.4-et (legalábbis a hitelesítés szempontjából 1.4.. valójában 2.0 a port).. így alaplaponként 15cent helyett csak 5centet fizet licence díjnak... (miközben kerestem az msi tomahawk vrmről infót, futottam bele ebbe az információba)... nem tudom persze mennyire hiteles, de simán reális szerintem...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#30) ddaydome válasza #16939776 (#13) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

Nekem b350 gaming plus van Msi. A hangkártyánál csak jack van, de ezzel nincs gond. Azonban a hangja fájdalmas.... Amit ír a marketing rész, hogy mennyire jó, ne hidd el. Érdemes beruházni, akár használtan is....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#31) Silεncε


Silεncε
őstag

Mennyire érné meg várni a b450-es lapokra, ha most akarok új konfigot? (csak Ryzen, Intelt nem veszek). Lap+proci+memória csere lesz, a körítés már megvan

(#32) DraXoN válasza ddaydome (#30) üzenetére


DraXoN
addikt

Én azt néztem, hogy a jobb hang chippeket sok gyártónál a X370/X470 ligákba tartogatják (ott is van aki csak a jobbakba, de nem is nagyon láttam nagyon olyan B-s lapot ami ne csak a belépő szintű Realtek ALC8xx hangkeltőt tartalmazná, talán csak a gigabytenak van pár, bár B-s lapon az izoláció minősége a 350nél "kérdéses" volt)... "pechemre" a mostani AM3+ alaplapomon (GA-990X-Gaming SLI), nagyon jó a hangrész.. nem is hittem volna megvétel előtt, hogy középszintű holmikkal is ennyire kijön a különbség. Így cserekor visszább nem adnék belőle.. Ami azt eredményezi, hogy vagy gigabyte lesz megint, vagy a felső szegmensből kell majd "csemegéznem" (drágán), esetleg be kell szereznem valami pcie-s minőségibb hangkártyát..

A legjobb megoldás persze mindenképp a külön kártya, azt lehet "költöztetni" másik alaplap esetén is.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#33) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

immár semmi sem állt az AIDA64 stress test útjába.
Ez hol van? Ki maradt a tuning ábra?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) ddaydome válasza DraXoN (#32) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

Nekem asus xonar dsx van opa2604-el. Ég és föld a kettő között a különbség. Volt asus xonar dx-em is, ahhoz nagyon hasonló a hangja, viszont a mélyek itt sokkal jobbak. Szerintem érdemes külön hangkártyával tolni, mert nem fogod elhinni, hogy a kis átlagember cuccokon is mennyivel élettel telibb a hang.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#35) Barton válasza tomic (#19) üzenetére


Barton
senior tag

Tanultak a hibájukból!

(#36) Barton válasza Tidus (#18) üzenetére


Barton
senior tag

Igen, mindendegyik "mobo" sz@r, de kevésbé sz@rok az MSI és az Asrock sz@rai!
És mindegyik gyártó hazudik!
:C

(#37) #16939776 válasza ddaydome (#30) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sajnos hallom hogy mi a differencia, ezért is kerestem a felújított PCI-os E-mu kártyámnak "új" PCI-os alaplaot.
Másik sajnálatos dolog, hogy maga a jó kártya vagy a jónak kikiáltott alaplapi codec csak lehetőség, a jó hangokra. Átlag kiépítésű pc-ben van másik 20-30 körülmény ami ellenük dolgozik, és emiatt kiépítésről kiépítésre erősen változik az eredmény, hiába ugyan azt a kártyát/codec-et használjuk.

(#38) anaqer


anaqer
veterán

Vatta új full ATX lapon csak két PCIe x16 slot mellé egyetlen M.2 foglalat fért be, tényleg...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39) imibogyo válasza #16939776 (#37) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezért kell venni egy "normális" külső DAC-ot és meg van oldva "egy életre" a jó minőségű hang. ;) Nem azt mondom, hogy mindenkinek egy Mytek, CA, Naim vagy Schiit 2000+ dolláros külső egységre van szüksége, de mondjuk egy durván 100 dolláros Schiit Fulla II-vel, már el lehet lenni.... Bár nekem bkercso cuccai is bejöttek és az alaplapi "csodáktól" mind sokkal jobb volt. :K

(#40) anaqer válasza imibogyo (#39) üzenetére


anaqer
veterán

Naív kérdés - egy Schiit kit importálása kb. mekkora tétel?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41) imibogyo válasza anaqer (#40) üzenetére


imibogyo
veterán

Elvileg a 100 dolláros árral számolva vámmentes, de 27% ÁFA-köteles a termék... Vagyis ez nagyjából: ((100$ + 23$ (alap, biztosítatlan), vagy 50$ (biztosított, elsőbbségi) postaköltség) X 1,27) + 3000 Ft (VÁM eljárás díja) = a végleges fizetendő összeg. Ez 300 Ft-os dollárral számolva nagyjából olyan 48-60.000 Ft körüli végösszeget jelent választott postázási eljárás függvényében, mire képhez kapja az ember. :K

De ez még mindig nem egy rossz ár. Az én HRT MS2 (koporsó) DAC-om itthoni áron ~65.000 Ft volt pár évvel ezelőtt, azóta már kint a "+"-os változata, az is olyan 70k körül van. Sajnos ez van. De nem ezek a termékek a drágák, csak mi keresünk túl keveset.

Az én rendszerem mondjuk a házvásárlás miatt teljesen fel lett számolva. Egy alap fejes-láncot tartottam csak meg (gagyi USB-s DAC + X-Szekeres illesztő + Superlux HD 660 fejes), a többi ment a levesbe. :B

[ Szerkesztve ]

(#42) Cifu


Cifu
nagyúr

Magam is azt mondom, hogy kell egy külső DAC (ha játszol / filmet nézel akkor egy házimozi erősítő, ha csak zenét hallgatsz, akkor stereo DAC), és hozzá a helységnek megfelelő hangfalszett (vagy füles), aztán abba függően a lehetőségektől függően mehet HDMI, optika vagy USB csatlakozás.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) anaqer válasza imibogyo (#41) üzenetére


anaqer
veterán

" De nem ezek a termékek a drágák, csak mi keresünk túl keveset.

Na igen, ebbe sajnos nem lehet belekötni. :(

Egyébként - és ez elég nagy tangens - szerintem a hangláncban még mindig a hangfal/füles a legszűkebb keresztmetszet. Egy gyenge közepes DAC vagy akár házimozi erősítő is "többet tud", mint ami a végén egy 100-150 rugós hangfalból kijön. (És akkor még a szoba akusztikájáról nem is beszéltünk...)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44) TeeJay válasza Barton (#36) üzenetére


TeeJay
félisten

És a 4 gyártó közül melyiknek a legjobb a ventilátor vezérlése? Csak mert nekem Gigabyte B85M-D3H lapom van 1cpu és 3 ház ventilátor pwm kezeléssel és Windows alatt frankó programban 0-100% között tudom állítani bármilyen hőmérséklet/fordulatszám grafikon alapján. Ezt mind tudja legalább ennyire?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45) tomic válasza Barton (#36) üzenetére


tomic
addikt

Asrock jaja.Na az az amit az életbe többet nem veszek.
Akár mennyire is "jó" sz@r. Vegyél belőlük jó sokat.

[ Szerkesztve ]

(#46) Synthwave válasza #16939776 (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Világosan le van írva, hogy az AIO miatt lényegesen magasabb a VRM hőmérséklete, mert a CPU léghűtés hátrafelé haladó légáramlata is hiányzik. Két ventivel közrefogva már teljesen jó volt (63-35 °C, de stock órajelekhez nem kellettek), de nyitott bench + AIO vagy nem, klimatizált és jól szellőző helyiségben szó szerint kb. 1 percen belül a 100-103 °C-os VRM nemgyerebe.

tl;dr: Megfelelő szellőzés mellett alkalmas tuningra, de ha komolyabb procit vesz az ember, akkor ne sajnálja már komolyabb lapra se a pénzt - főleg, ha játszadozni akar az órajelekkel, feszekkel. X370/X470.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) Synthwave válasza 7Heads Drago (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, csak a stress test után lett a CPU-Z kép.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) anaqer válasza TeeJay (#44) üzenetére


anaqer
veterán

Ha csak a lap BIOS-ból állítható venti-szabályzására hagyatkozol, eleve rosszul csinálsz valamit... SpeedFan-nel a legtöbb ilyesmi megkerülhető, testreszabható.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#49) anaqer válasza tomic (#45) üzenetére


anaqer
veterán

Kifejtenéd, hogy milyen problémába ütköztél vele?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50) Cifu válasza tomic (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezzel az erővel ne végy semmit, mert én pl. láttam mindenféle gyártótól döglött deszkát már... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.