Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó az irány, de még lesz dolguk vele. Főleg, ha egy család akarja egyszerre nézni, ami nagy eséllyel előfordul...

(#2) Youri


Youri
veterán

Ez a 3D mánia remélem lecseng lassan.... Ennél ócskább dolgot :(((

RTX ON

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Nem akarok trollkodni, főleg, hogy legtöbb esetben én vagyok a TN párti, de ennyi pénzért nem lehetett volna valami komolyabb panelt bele?
Vagy esetleg a szemüveg nélküli 3D egyik feltétele a TN panel? :s

Vagy majd itt is jön a plusz bőrlehúzás, hogy a sima TN-es 1900 dollár, az IPS panellel szerelt meg 2400? Vagy mi?

(#4) SkodaDuda válasza Apika (#1) üzenetére


SkodaDuda
tag

Hagyjuk már ezt a "közhelyes" @#&@\-t...
Monitorról van szó.. könyörgöm... nem MonitorTV-ről / TV-ről.
Egy szerencsétlen monitort az esetek 90%-ban egy időben csak egy user használ.
Mé' lenne már baj, hogy nem arra a 10%-ra fejlesztik első körben a terméket???
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :W

(#5) Apika válasza SkodaDuda (#4) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Teljesen igazad van. Olvastam a cikket, de nem tudom miért, TV-nek értelmeztem... :K A második mondat felesleges... Azért nyugodj meg... ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Jó, hogy szélesedik a paletta ilyen téren és evvel a monitorral már nem kell szemüveg a 3Dhez.
Nem mintha potenciális vevő lennék rá.

[ Szerkesztve ]

(#7) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

kiró

(#8) Kriza


Kriza
őstag

Pár hónapja láttam egy szemüveg nélküli Sony 3D tévét az Árkádban (Örsön). Olyan hihetetlenül okádék képe volt, hogy ingyen sem kellett volna. Ráadásul gondolom méregdrága is volt. Ha ez kicsit is hasonló minőséget produkál, akkor szerintem még 2D-re sem igazán alkalmas hosszú távú használat mellett. Vagy tuti a látáskárosodás.

Szóval amíg nem olyan lesz a 3D, mint a Star Warsban, addig én maradok a 2D-nél. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) Dany007 válasza Kriza (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Ha tényleg annyira gáz, akkor már inkább a szemüveges 3D. Engem speciel annyira nem zavar a dolog. 1-1 filmet meglehet nézni szemüvegben is.

(#10) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Inkább jöjjenek az olcsó OLED TV-k, Monitorok, aztán majd ráérünk a 3D-t csesztetni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) Tidus


Tidus
addikt

Szerintem ezt nevezhetjük az első úttörő bevezető teméknek, ez is fejlőni fog.
Amúgy meg tényleg egy monitorról van szó, legyen elég egy ember aki nézi.

(#12) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

1900 dínárért TN+film? WTF? :Y :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"de az LG beépített a termékbe egy kamerát, mely a szem elmozdulását elemzi, és ennek megfelelően változtatja a 3D-s információ megjelenését."

itt melyeket fogja figyelembe venni?

(forrás...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És most a 100$-os kérdés. Mi köze a cikknek, vagy a tartalmának az X faktorhoz?ű

Mert bár én nem vagyok se kancsal se kisiskolás, de nem jöttem rá az összefüggésre...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem éretem... :( :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) Duree


Duree
veterán

Na most akármilyen 3D akkor is egy szutyok TN monitorért kiadni majd fél milliót,hát nem tudom kinek éri meg.Ez az egész 3S mizéria még annyira gyerekcipöben jár annyira kezdetleges,szerintem kár vele foglalkozni.

duree54

(#17) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A kérdést?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jézusom és TN+film. Nevetséges. :( :W

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

sem a kérdést, sem a választ. sem azt, hogy ez most az én félig poénos, félig komoly felvetésemre valami reakció, vagy csak ettől független gondolat.... :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Linkeltél egy cikket: Nem nyerő az X faktor a kancsal gyerekeknél

Elolvastam a cikket és nem értem, hogy mi köze az egésznek az X faktorhoz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Márton


Márton
nagyúr

"végre le lehet számolni a zavaró pápaszemekkel"

hát én inkább pápaszemmel nézem a fullhd felbontást,
mint szemcsi nélkül a töredék felbontást..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22) Apika válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Itt a kép volt a fontos, a forrást csak megjelölte...
Az LG beépített a termékbe egy kamerát, mely a szem elmozdulását elemzi. De itt melyik szemet vegye figyelembe?

(#23) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jaaaaa... :C

a képnek a forrását jelöltem csak meg. csak nehogy kis pista jóska perelje a prohardvet, hogy a fogyatékos gyermekéről készült képet önkényesen közröhely tárgyáva teszem, személyiségi jogok figyelmen kívül hagyásával. tecckiérteni? :U :D

szerk:
(#22) Apika :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) TESCO-Zsömle válasza Apika (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Értem mire gondoltok, de ez nem probléma, ha végiggondoljátok az egészet.

A szemgolyók mindig szinkronban mozognak egymással, az egymáshoz viszonyított helyzetüktől függetlenül. Tehát az elmozdulás iránya és mértéke azonos.

Hiába mozdulhatna az egyik szemgolyó adott irányba 3cm-t, ha a másik szemgolyó csak 1cm-t tud mozdulni, akkor mindkettő csak annyit tud.

Legalábbis én így tudom, de nem vagyok orvos, a tévedés jogát fenntartom.

Az más kérdés, hogy a szemek pozíciójából adódóan nem lesz képes látni a 3D-t...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#24) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a probléma felvetésem ennél sokkal mélyebb.
a szemtengely ferdüléssel az ember nem tud mindkét szemmel egy adott pontra nézni. ez a legtöbbször azzal társul, (nálam is), hogy egyidőben csak az egyik szemmel tudok fókuszálni, (ez lehet pillanatonként váltakozó is), a másik pedig kicsi téletlenül a perifériális látásban segít.
a 2 aktívan éles szem között tudok tudatosan is váltani, vagy vált magtól akor is, ha a "másik" oldalon van a történés, amire oda kell figyelni.

az agy persze tapasztalati útonmegtanulja a mélységeket, tehát ez a hétköznapi életben fel sem tűnik.
viszont az ilyen szem a 3d tv-re sajnos(?) alkalmatlan, mert hogy az virtuális, és nem valós, tehéát tapasztalati úton nem megtanulható. erre próbáltam keser-édes gúnnyal rávilágítani.

sokan ezt nem is tudják magukról, csak csodálkoznak, miért látnak szellemképet, és nem egy 3d-set a mm-ban állva...

szerk: elvileg a szemüveg segíthatne, mert a "distanc", (nem szakszerűen, de egyszerűen a lencse középpontja), helyes bemérésével a szemet széthúzzák, mert azon keresztül nézve kap éles fókuszt, de nálam ez sem igazán segít valamiért...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) banhammer


banhammer
veterán

Milyen távolról kell nézni, hogy működjön a dolog?
Szemüveggel működik aminek nincs csillogásmentesítő bevonata?
Mi van akkor ha valaki fél szemére látás sérült?
Mi van a színtévesztőkkel?
Mi van azokkal az emberekkel akiknek szemtengelyferdülésük van?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#27) Locutus válasza banhammer (#26) üzenetére


Locutus
veterán

Inkább arra lennék kiváncsi, hogy mi van az 1mm kávás ips LG-vel? Azt mikor lehet már kapni?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#28) Cyberpunk válasza banhammer (#26) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A látássérült értelem szerűen nem fog 3D-s képet látni. Én sem én tompa látó vagyok a bal szememre sajnos. Ezen már nem lehet segíteni semmilyen szemüveggel. Szóval nálam kimarad a 3D az életemből.
A színtévesztőknél meg nem tudom szerintem ott nincs gond.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) siriq válasza Locutus (#27) üzenetére


siriq
őstag

Inkabb az az LG, mint ez a szenvedes.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.