Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nothin


nothin
tag

várom az véleményeket :)

(#2) Samus


Samus
addikt

Szomorú. Hatalmas áldozatot hozott pár percnyi boldogságért...

A tengerimalac (vagy hörcsög?) túlélte. Ott volt a jövőben is, a ketrecben, és David kezében is, a múltból. A fiú akkor csak abban az időnben halt meg? Vagy a jövőből is eltűnt? Ez nem teljersen tiszta számomra. Egyébként lenyűgöző írás volt :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) nothin válasza Samus (#2) üzenetére


nothin
tag

Mikor a kezében van akkor még nem utazott David a multba csak a tengerimalac.
20 percig mindkettő létezik egyszerre egy időben de utánna mind kettőnek mennie kell :)
A logikai magyarázat az hogy ha visszamész a múltba és ilyen nagy dolgot megváltoztatsz az igen erősen kihat a jövőre is.

[ Szerkesztve ]

(#4) tibz03


tibz03
őstag

Nekem is tetszett. Csak két észrevétel: egy ilyen nagyobb terjedelmű szöveget jobb úgy olvasni, ha a vesszők is a megfelelő helyen vannak, azaz a helyesírásra kicsit jobban figyelj (amúgy nem volt probléma, csak a vesszőkkel, pontosabban azok hiányával).

Másik egy logikai észrevétel: ha még be sem indította az időgépet, hogy került oda a tengerimalac? "Hatalmas örömkiáltással nyugtázta a férfi a kísérlet sikerét, a gépet még ugyan csak be sem kapcsolta de minden bizonnyal 15 perc múlva be fogja melynek eredményét már is a kezében tartotta." Minden bizonnyal? Én mi van, ha nem? Mivel látta, hogy megtörtént a dolog (a jövőbeli énje már bekapcsolta a gépet), ez kihatással lehetett (volna) rá olyan módon, hogy most nem kapcsolja be. Akkor mi történik, ha így tesz? :) Nekem ez kissé zavaros. Bár nincs szabály rá, hogy egy időutazásnak hogyan kell történnie, egy vagy több síkban zajlik-e, de - ha lehet ilyet mondani - nekem ez logikátlannak tűnik.

Ettől függetlenül szerintem jó kis írás, gratulálok! ;)

(#5) nothin válasza tibz03 (#4) üzenetére


nothin
tag

Pont ez a lényeg! :) A malacot visszaküldi a multba de ezzel megváltoztatja a jövőt ahogy írtad és pl nem kapcsolja be a gépet nem küldi vissza és máris eltünik mind a két malac de igazából az időutazásnak nincsennek szabályai vagy legalábbis még senki sem ismeri :).

[ Szerkesztve ]

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Hát bizony az időutazás kényes téma.
De azért vannak logikai szabályai és vannak bizonyos paradoxonok is, amiket állítólag már áttörtek, de persze bizonyítva még egyik sincsen.

Szerintem ebben itt az a hiba, hogyha visszaküldöd a malacot, akkor ugye már 2 malacod lesz egy időben. De ha utánna nem küldöd vissza megint, akkor eltűnik az egyik malac mivel mégsem küldted vissza. Ha viszont megint visszaküldöd, akkor már elvileg 3 malacod van stb...

De szerintem ez inkább úgy történik, hogyha létezne ilyen és visszaküldenéd a malacot az időben, akkor az ő idővonala vagy idősíkja megszűnik létezni, illetve visszakanyarodik a 15perccel korábbi idővonalhoz és onnan folytatódik tovább. Ezzel ki lehet kerülni 1-2 paradoxont.

(#7) nothin


nothin
tag

Ez így van sokan sokféleképp elképzelték már az időutazást könyvben és filmben és mindbe bele lehet kötni pl Vissza a jövőbe, Terminátor, stb.

(#8) domi007


domi007
őstag

Jó kis történet, igen a vesszők kellenének egy-két helyre.

A Visza a jövőbe trilógia jutott nekem is eszembe róla.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9) remington2


remington2
senior tag

Tetszetős írás, de nekem elsőre kelletlenül szomorúnak tűnik, mintha hiányozna belőle az igazi dráma. Mindkét férfi meghal, a nő ott marad "a semmi közepén" tudván, hogy majd egyszer ő is meghal.

Apró ötlet, lehet, hogy pofátlan: amikor "kiveti" az idő, véletlenül (még mindig ölelve például) meghalhatna vele a lány is. Ez gyakorolhatna olyan hatást a másik (múltbeli) énjére (aki nem hal meg itt, és aki sosem tudja meg, hogyan halt meg a lány) hogy kifejleszti az időgépet, hogy visszajöjjön még egy kicsit látni a lányt, és közölni vele, hogy meg fog halni. Lényegében - tudtán kívül - ő maga ölné meg. Ez aztán bezárná, és egyben el is indítaná a kört.

szerk: a "kelletlenül szomorúnak tűnik" visszavonva, mert most öltem meg mindhárom főszereplőt :DDD

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#10) Xmodule


Xmodule
őstag

Tetszett. Köszi. Amúgy én azt hittem, hogy mikor a lány elkezd futni, akkor balesetben meghal a fiú szeme láttára. Mivel már amúgy is dologozott egy időgépen, ezért mégelszántabb lesz és a sikeres megépítés után visszamegy az időbe, hogy megtudja miért futott a lány, vagy hogy újra láthassa. Akár ez is lehetett volna. De jó, hogy nem ez volt mert így meglepődtem:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11) dy_nmq válasza remington2 (#9) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

Én is valami ilyesmire gondoltam! hogy mondjuk mikor eltunik a jovobol jott enje, aztán a lány utánafut az "eredetinek"(aki ne haljon meg) akkor mondjuk elgázolja egy auto vagy hasonlo.... és igy indul be az egész kör. a végét leszámítva nagyon megindito írás, oda is mentem a kedvesemhez, gyorsan átöleltem :)

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#12) Lenry


Lenry
félisten

nem ér! miért halt meg a fiatalabb is? :O

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) nothin válasza Lenry (#12) üzenetére


nothin
tag

Köszönöm a hozzászólásokat. Ezek szerint a történet elérte a célját elkondolkoztok rajta. :) A történet ezzel a befejezéssel azt sugalja hogy lehet hogy rossznak érzed az élted de lehet még annál sokkal rosszabb is.

(#14) Dany007 válasza nothin (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Tényleg jó volt a történet. Az írásmód is tetszett!

"azt sugalja hogy lehet hogy rossznak érzed az élted de lehet még annál sokkal rosszabb is."
Ehhez elég az is ha megnézed az aktuális hiradót xD

De én szivesen olvasnék még hasonló jellegű és témájú írást, amiben kap egy kis szerepet a tudomány :)

(#15) 3psilon


3psilon
aktív tag

Jó novella.
Szerintem pont az a jó benne, hogy nem a tudományról szól, és a befejezése... hát, egyedi. ;]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#16) Dany007 válasza 3psilon (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Ja hát az időutazás szerintem is inkább a kertészkedés egyik mellékága... :P
Márpedig az egész történet alapját ez adja :)

(#17) baliii


baliii
senior tag

Jó Írás :)
Nagyon szeretem az időutazás témát, csak hihetetlenül bonyolult...
Sok érdekes tudományos cikk van erről a témáról, csak vagy 4szer el kell olvasni minden szavát hogy teljesen értse az ember. :D
Tegnap előtt volt egy műsor a National Geographic channelen erről, az is nagyon érdekes volt, de a legjobbat az IPM valamelyik számában olvastam, bárcsak tudnám melyik volt az rögtön beszerezném újra :(
A NGC-t érdemes nézni a héten, 1 hét a világűrben műsorsorozat van, nagyon érdekes :)
üdv

(#18) Alpi válasza Xmodule (#10) üzenetére


Alpi
tag

Teljesen igaza van Xmodule-nak! Én is pont erre a befejezésre vártam. Engem is meglepett, hogy mégsem ilyen véget ért. Az amit Xmodule is mond, az lenne logikus! Hiszen, akkor úgy halna meg a lány, hogy a férfi azt látja, és ezért megépíti az időgépet, hiszen a férfi azt nem látthatta, hogy pont azért futott utána a nő, hogy megölelhesse, mert az idősebb férfi meghalt a kezei között... Elgondolkodtató sztori! Ettől függetlenül nekem így is nagyon tetszett. Gratulálok hozzá. Amúgy javaslom, hogy amennyiben ennél is jobban érdekel az "időutazásos" téma, akkor merülj el benne kicsit jobban. Már csak amiatt is, mert a szerelmi szál nagyon ütős, de érdemes mellette a leírásban, jobban is kitérni a technikai lehetőségekre. Gondolok itt arra, hogy két azonos anyag nem találkozhat (ill egészen pontosan) nem érintkezhet egymással, hiszen egyszerre ugyanott, ugyanabban az időben nem létezhetnek... Anyag, anti-anyag, párhuzamos dimenziók, stb. Ellenben ha a két ugyanolyan anyag találkozik, akkor az hatalmas pusztítást okoz...

[ Szerkesztve ]

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#19) nothin válasza Alpi (#18) üzenetére


nothin
tag

Tetszik a Ti befejezésetek is csak azzal az a gondom hogy elég lett volna visszamenni a multba és annyit mondani a lánynak: Bármi történjen ne fuss át az úton! :DD Probléma megoldva.

(#20) Alpi válasza nothin (#19) üzenetére


Alpi
tag

Ezt megértem, ellenben ha azt mondaná a lánynak a pasi, amit Te írsz, akkor a lány nem hal meg. Tehát nem kell visszamennie az időben, hogy figyelmeztesse, hogy ne fusson át az úton... Ellenben ha egyébként is az időgépek fejlesztésével foglalkozik a srác, akkor lehetne valami olyan ok, amit nem ő idéz elő, hanem épp a lány... De nem szeretnék ötleteket adni, hiszen ez a Te sztorid. Régen volt egy ilyen film, de már nem tudom melyik és mi volt a címe, hogy mindenkiért eljön a halál, ellenben mindenkinek csak egyszer. Ez ugyen evidens, de ha azt ki tudja védeni, akkor nem hal meg az adott ember, csak mikor már nagyon öreg lesz és legyengül. Amúgy tetszik nagyon, hogy ilyenekről gondolkodsz és írsz. Remélem nemsokára kiterjeszted a sztorit, hogy még nagyobbat szóljon. Mert őszintén azt kell mondjam, hogy bejövős a cucc, vagy akár, ahogy mások is mondani szokták. Megvettél kilóra! :) Ja igen, és az egyáltalán nem baj, ha a végén tragédia van, mert azon jobban elgondolkodnak az emberek.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#21) Zolaash válasza Alpi (#20) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Végső állomás?

Rip and tear

(#22) remington2 válasza nothin (#19) üzenetére


remington2
senior tag

Nem feltétlen, ugyanis ő (a jövőbeli) nem ismeri az ok-okozat összefüggésből az elsőt, így figyelmeztetni sem tudja. Megmondhatja neki, hogy meg fog halni, akár 5 perc múlva, de ez nem biztos, hogy hatást gyakorol-e bármire is, vagy éppen emiatt fog a lány meghalni . . .
Pl: ma váratlanul, derült égből meghal a macskád. Nem tudod miért, reggel még semmi baja nem volt, estére meg elpusztult, pedig a ketrecbe raktad és adtál neki enni is, este meg nincs sehol, nyomtalanul eltűnt (elpusztult). Szomorú leszel, összetöri az életed, és ez "dob" arra az útra, amely egy időgép kifejlesztéséhez vezet. Tudod, hogy 1. még egy ideig együtt lehetnél a macskával, 2. biztonságba helyezhetnéd. Megépíted, visszautazol a múltba, megpróbálod a macskát kivenni ketrecből, de nem tudod, hogy mindezzel - az idő babrálásával - mindent elpusztítol, amit manipulálsz. A macska a ketrecben elpusztul a szemed láttára, utána meg te magad is meghalsz, mindketten elporladtok. A múltbeli éned hazaérkezik, látja az üres ketrecet, nem tudja, mit történt, szóval összetöri az életét . . . .

Most az más kérdés, hogy a lány miért halna meg, az "öleléstől", vagy a rohanástól . . .

remélem, nem úgy fogjuk megtudni az időutazás létezését, hogy a bolygónkat ellepik a hörcsögök :DDD

szerk: tudom, hogy macskát nem ketrecben tartanak.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#23) nothin válasza remington2 (#22) üzenetére


nothin
tag

"remélem, nem úgy fogjuk megtudni az időutazás létezését, hogy a bolygónkat ellepik a hörcsögök"

Ez lenne még egy jó íás :)) :D

(#24) Cyberpunk válasza Alpi (#18) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen két ugyan olyan anyag nem töltheti ki egyszerre ugyan azt a teret.
A lényeg hogy szerintem is lehetséges az időutazás elméletben. Az un féreglyukak segítségével lehetne is utazni a térben meg az időben.
Az már más kérdés hogy milyen következményekkel járna, egyesek szerint még ha agyon csapsz a múltban egy legyet akkor az is teljesen megváltoztathatja a jövőt. Arról ne is beszéljünk hogy mi lenne ha nagyobb hord erejű dolgot követnénk el például vissza mész a múltba és meg ölöd Hitlert mi előtt még hatalomra juthatna. Egyesek szerint nem törne ki a második világháború, de lehet hogy Sztálinék gerjesztenének helyette egy másikat lásd pl. Red Alert:) Vagy még rosszabb akár a világunk is elpusztulhatna.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) Lenry válasza Cyberpunk (#24) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem pedig az időutazás lehetetlen, mert az idő csak mint fogalom létezik. maga az idő nem létezik, nincs. nem egy folyó, amiben ha elég erősen kapálózol, akkor előrébb vagy hátrébb jutsz a normálisnál. az idő fogalmát az ember alkotta, hogy viszonyítani tudja valamihez az egymás után történő dolgokat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) NoX


NoX
senior tag

Hú! Ez nagyon tetszett!
Én nem kötök bele semmibe, nem kérdőjelezek semmit, így volt jó.
Érdekes a végkifejlett, számomra új.

Köszi a kellemes kikapcsolódást! :R

(#27) nothin válasza NoX (#26) üzenetére


nothin
tag

Én meg köszönöm a dícséretet :DDD

(#28) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Grat, hogy mennyi hozzászólást begyűjtöttél. Én összeküszködöm magam itt mindenféle mély mondanivalókkal, és lásd, alig néhány ember szól hozzá a cuccaimhoz :D (Mondjuk azt nem tudom, vajon ennél többen elolvassák-e.)

Mondd csak, részletes kritikát írhatok, helyesírásostul, fogalmazásostul? :) Ha igen, akkor nem megsértődni!

(#29) Lenry válasza Crystalheart (#28) üzenetére


Lenry
félisten

mert pl a legutóbbi írásodhoz egyszerűen nem lehet mit hozzáfűzni, úgy teljes, ahogy megírtad
itt viszont lehet időutazásról beszélgetni :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) nothin válasza Crystalheart (#28) üzenetére


nothin
tag

Igen többen írták, hogy hiányzik pár vessző :) De írd csak le a kritikád, hisz abból tanul az ember.

(#31) Crystalheart válasza nothin (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A helyesírás meg a központozás az csak hagyján. :) No, akkor majd ha lesz időm - most előbb még írok egy pályázatra...

(#32) nothin válasza Crystalheart (#31) üzenetére


nothin
tag

Ajaj :D ha nagyon alázni akarsz inkább privátba küld :DDD

(#33) Crystalheart válasza nothin (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ugyan. :) Én kaptam már három A4-es oldalas durva kritikát is, amiben 2% dicséret sem volt. Nem kell az ilyeneket mellre szívni - amúgy nem szándékozom porba alázni, nem szokásom. :)

(#34) Orsyka


Orsyka
tag

A végét elbőgtem... jajj... beleéltem magam az egészbe, és amilyen hihetetlen az egész, olyan valóságos volt, ahogy olvastam... és nincs pzs a szombámba :O

Én nem próbálok úgy tenni, mintha az emberiség barátja volnék.

(#35) nothin válasza Orsyka (#34) üzenetére


nothin
tag

Örülök hogy tetszett :) Pár új történet már körvonalazódik a fejemben csak sajna nincs elég időm leírni őket, de ami késik ..

(#36) lúzer válasza nothin (#35) üzenetére


lúzer
veterán

tényleg jó :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Üdv! Végülis eszembe jutott, amit korábban ígértem, és rászántam magam a hibalistára. Előre szólok, hogy ezen nem megsértősni, hanem feldolgozni kell, és alkalomadtán javítani. Továbbá javaslom ezt töviről hegyire elolvasni. Hasznos.

A logikai részbe csak fogalmazás-ügyileg megyek bele, mindenesetre annyit mondok, hogy az alapkoncepció számomra nem volt túl érdekes.

____________________________

"„Éld úgy a jelened hogy a jövőd egyszer büszke múltad legyen.”" - Ez így tök értelmetlen, valami ragot sztem elfelejtettél. Meg egy vesszőt a "hogy" előtt. Vagy mittomén, de így nem jó.

"13 perce" - Irodalmi alkotásban illő kiírni betűvel a számot. Ez a későbbiekre is érvényes.

Az elején szóismétlés: "perc". Túl gyakran használod. A két "érkezés" is túl közel van szerintem.

"olyannyira nem hogy" - Vessző... Innentől a vesszőhibákat nem írom, mert sok van, szinte minden mondatban, akár több is; nézd át Wordben, elég jól mutatja.

Ha végig Davidről írsz, fölösleges újra és újra leírnod a nevét. Itt az első három bekezdés mind ővele kezdődik, nem szép. Itt jegyezném meg azt is, hogy a második bekezdés kis kiugrása megtöri az amúgy folyamatos linearitást, zavaró. Sőt, összezavaró, ami baj.

"élte mindennapos hörcsög-létét" - Az életet szokták élni, nem a létet. Legalábbis fogalmazás-ügyileg. Ha más nem jut eszünkbe, inkább egy egyszerű szóval helyettesítsünk, minthogy ilyen megkérdőjelezhető szókapcsolatokat alkossunk!

"Scrapy a hörcsög a ketrecben élte mindennapos hörcsög-létét, miközben szintén a kezében tartotta Scrapyt." - Szóismétlés (a hörcsög neve), és nyakatekert fogalmazás.

"múlt század végi épület tekintélyt parancsolóan magasodott az utca fái fölé, és vetett árnyékot az épületek közt futó" - Szóismétlés, "épület".

"Kis forgalmú úttest" - Áh, honnan vetted ezt, rendőrségi jegyzőkönyvből vagy mérnöki tanulmányból? :D Irodalmi műből nem, az hétszentség.

"elindult az utcán, a lány" - Vessző helyett pont illik ide.

"tűnt a látványt" - Akarod mondani "látvány". :)

"szerette volna szerelme gyönyörű nevét: Angela kiáltani hirtelen" - Az írásjelek hiánya miatt háromszor is nekifutottam, hogy "Miva?" Javaslom, az Angelát ne ismételd, nem hülye az olvasó, és tudja, mi a szerelme neve.

"vergődő férfira. Gyorsan odasietett és ülő helyzetbe emelte a férfit." - Szóismétlés: "férfi". Később is túl gyakran használod.

"- Jól van?
kérdezte aggódóan." - Nem új sor, hanem gondolatjel kell.

"Ugyanaz a szem, ugyanaz a férfi, de mégis más! Soványabb és öregebb, nem az a boldog fickó akit ő ismer. Tekintete elmerült a férfi szemében ahogy már többször is korábban de a férfi szeme többé már nem a boldogságot sugározta sokkal inkább aggodalmat és zavartságot tükrözött." - Ha David szemszögéből írod a történetet, nem láthatsz bele Angela fejébe. Ezt jelöletlen/indokolatlan nézőpontváltásnak híjják.

"fogyó idővel, úgy érezte ennél jobban nem is tölthetné el kevéske idejét" - Szóismétlés, "idő". Később is.

"David viszonozta a szorítás" - Akarod mondani, "szorítást". :)

(#38) nothin válasza Crystalheart (#37) üzenetére


nothin
tag

Tökéletesen egyetértek majdnem minden pontal kivéve párat:
(de ne várj "valódi okokat :)")

„Éld úgy a jelened hogy a jövőd egyszer büszke múltad legyen.”

Lehet nincs értelme, de nekem tetszik. Mivel időutazásról van szó olyan mintha egy olyan ember írta volna aki gyakran utazik az időben és egy ember 3 időbeli gondolatait ollozná össze.

"második bekezdés kis kiugrása megtöri az amúgy folyamatos linearitást, zavaró"

ez szándékos! késlelteti az "izgalmas" részt ami tovább fokozza a kíváncsiságot.

Miközben a kritikádat olvastam (amit köszönök, megfogadom a benne foglaltakat) azon gondolkoztam hogy milyen mikor a komolyzenei kritikus elmegy a gyereke iskolai előadására, ahol egy zenés darabot ad elő az osztály. Anyukák apukák sirva nézik eletük talán (számukra) legjobb előadását csodálkozva minden percén hogy hogy tudták ezek a csöp gyerekek így betanulni, míg a szakértő csak annyit mond: Fiam b*meg legalább egy hangot találtál volna el.

Vagy a kritikus is tud "kritizálás" nélkül egyszerűen csak nézni egy előadást?

(#39) Crystalheart válasza nothin (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az idézethez: igaz, én néztem el, a vessző hiánya zavart össze. Másodjára olvasva leesett. Tedd ki a vesszőt! :)

A ilyen kiugrás is hiba. Olvasd el azt a GYÍK-ot, amit linkeltem, és meglátod. Lehet ezt, de akkor még szőjj bele valamit. Jelezd valamivel, és ne hagyd teljesen az olvasóra, hogy észrevegye. Mondjuk akkor sem tartom jó ötletnek. Miért nem kezded eleve a második bekezdéssel? Persze alakítani mindenképp kellene rajta.

Egyébként meg, hogy én tudok szépirodalmat is írni - valamilyen szinten -, egyáltalán nem jelenti, hogy más típusú műveket ne tudnék lektorálni hibalista-szinten. Ha szépirodalmi szempontból ültem volna neki, akkor nem ezeket kritizáltam volna - mert ezek csak alapvető dolgok, az egész prózai irodalomra érvényesek -, hanem elkezdtem volna a mű jelentését, dramaturgiai ívét, társadalomkritikai fokát stb. elemezni.

A dolog nem vethető össze a példáddal. Összevethető lenne, ha te 10 éves fejjel írogatnál. :) A karcolat.hu-n is vann egy ilyen gyerek, hát nincs vele egyszerű dolgunk, de látnia fejlődést. Érett embernek a leghasznosabb kritika a részletes, mert abból tanulhat a legtöbbet. Mint írtam korábban, én kaptam már három oldalas hibalistát ennél jobb írásomra is. :DDD Tanultam belőle, és most már sokkal jobban írok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.