Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

csak idő kérdése, hogy lenyomják ebben is a világot.
amúgy tényleg b@szott nagy lesz a fotó alapján...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) eziskamu válasza Integra (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

A méretéről jutott eszembe, lehet jobban járnánk, ha valamelyik plázát lefoglalnák és megtöltenék gépekkel :DDD Akkor talán mi is ringebe szálhatnánk. Szerintem a Budapesten tanuló infós hallgatók pár kreditért ingyen bedolgozhatnának :DDD Már csak azt nem tudom, honnan kéne a berendezéseket lenyúlni :)

(#3) olbaidhun válasza eziskamu (#2) üzenetére


olbaidhun
őstag

Hamarosan pedig üdvözölhetjük új barátunkat is: mr. Skynet-et.. :Y

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#4) Geller72


Geller72
veterán

Érdekes egy kissé az "ájbijem" pattogása, miközben...aszongya...olvasom itten a Q45-ös M58-as Thinkcentre alaplapján, hogy..Made In China....Talán nem kellene lapátolni nekik befele a pénzt...hanem munkát adni a hazai munkavállalóknak, ezzel támogatva a hazai ipart, a kici kínai meg árulhatná tovább a fecskefészeklevesét...max...nem pedig a blade 4 procis cuccokat rámolná befele...szerintem..Mert ez így nem néz ki másnak, csak mintha ez az emberke felköpött volna a levegőbe és aláállna...(Az ájbijemes csávókám).

(#5) WonderCSabo válasza Geller72 (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De akkor az amcsi kispolgár sem vehetne bagoért IBM laptopot.

[ Szerkesztve ]

(#6) Geller72


Geller72
veterán

..most kapok észbe, hogy ezt pont egy alelnök mondta?.:DDD...

..to Wonder:
Talán Ő sem csak annyit keresne, amennyit most és megvehetné akármennyibe is kerüljön..

[ Szerkesztve ]

(#7) Archer válasza Geller72 (#4) üzenetére


Archer
őstag

Óóó, de a kicsi kínai ócsóé" dolgozik, szerintem egy jueszéj dolgozó fizetéséből 4-5 kínai fizetése biztosan kijön. Különben tényleg eléggé ellentmondásos, hogy bár egyre többen félnek Kínától, az említett cégek ugyanúgy ott gyártatják termékeik nagy részét, esetleg csak az igazán prémium kategóriás cuccok készülnek az anyaországban.

#5: emlékeim szerint régebben nem volt egy terméktípuson és márkán belül ennyi féle változat, volt mondjuk a Philips-nek 3 féle videója, de még a legolcsóbb ára is egy akkori 15,-2 hónapos átlagkeresettel volt egyenértékű. Ennyit jelentett, hogy azt a videót Japánban gyártották és nem a garancia időtartamáig lett tervezve ez életciklusa.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#8) WonderCSabo válasza Geller72 (#6) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hülyeség. A kulimankáért nem kapna többet, mint amennyit most egy amcsi átlagban keres, az tuti. Szted, ha otthon megelégedtek volna a bérekkel és a szar melóval, átvitték volna a gyártást a világ másik oldalára?

(#9) Tim82 válasza WonderCSabo (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

bagoért IBM laptopot.

2005-ben az IBM eladta a PC és notebookgyártó ágazatát a kínai Lenovónak, így azóta nincsen IBM laptop...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10) marcias válasza Tim82 (#9) üzenetére


marcias
őstag

Na igen, aki eladja a fél céget a kínaiaknak (akik mellesleg hasonló színvonalon vitték tovább a brandet), annak a helyében én nem pattognék.

Steam: marcias88

(#11) WonderCSabo válasza Tim82 (#9) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem tökmindegy, akkor legyen Dell. Vagy bmilyen laptop ami már hétköznai bmilyen felhasználásra simán elegendő. De nem ez volt a posztom lényege egyáltalán-

(#12) Tim82 válasza WonderCSabo (#11) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mint ahogy marcias is írta, a cikk szempontjából pont lényeges. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13) #40553216 válasza WonderCSabo (#8) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Szted, ha otthon megelégedtek volna a bérekkel és a szar melóval, átvitték volna a gyártást a világ másik oldalára?">inkább a profit és a mérhetetlen túltermelés miatti óriási verseny (és ezen belül az árverseny) a hajtóerő. és nem az otthoni rossz munkamorál vagy drága munkaerő miatt vitték Ázsiába, hanem kb. Japán miatt. utóbbiak kezdtek a '60-as években sokkal jobb minőséget sokkal olcsóbban gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#14) eziskamu válasza olbaidhun (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

A lóf@szt!
Egy csomó sebességugrásnál mondtak hasonlóakat, de semmi sem történt.
Ahoz nem csak nyers erő kell. Nem jók a modellek, vagy nem is abba az irányba kutattak. Amúgy én célfeladatokra kiképzett inteligenciákat tudnék elképzelni, és annak volna is értelme. Pl hatékonyabb gyógyszerkutatásokhoz, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#15) WonderCSabo válasza Tim82 (#12) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De én most pont off topikolok. Egyébként igaz, de ezek szerint sikerült megfogni a hszem lényegét. :)

tomtyi: Magyarul : a hapámok kurva olcsón dolgoztak, az amcsik nem, ezért átvitték a gyártást Kínába. ;) Kb. ezt mondtam én is.

(#16) Angel1981


Angel1981
veterán

Hajrá IBM!
Hajrá USA!
Addig jó a Nyugatnak (és többek között nekünk), amíg Ők az urak!
Egy kínai hatalomátvétellel csak rosszat jelentene mindannyiunknak!

(#17) Jim Tonic válasza Angel1981 (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:F amíg Ők az urak! :F
Egy kínai hatalomátvétellel :F

Ember, Te melyik bolygón élsz?

#3: még lesz pár ilyen cikk idén, jövőre is. Mindbe beírhatod ezt az okos meglátást, ahogyan a többiek is szokták.

Kínát a nyugat tette erőssé, nem tudom, most miről beszélnek. Kíváncsi lennék, az IBM-nek mennyi érdekeltsége van Kínában.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) #16820480 válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt se felejtsük el, hogy alapvetően Kínát a nyugat tette tönkre annó, és sodorta a gazdasági és szociális csőd szélére. csak képesek voltak felállni belőle, és most fordul a kocka.

(#19) WonderCSabo válasza #16820480 (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Komolyan mondon mindjárt sírnom kell.

Jim Tonic: Sztem ironikus volt az a hsz.

(#20) qwertly válasza #16820480 (#18) üzenetére


qwertly
addikt

És ebben neked mi a jó :W

(#21) bteebi


bteebi
veterán

Ez a Turek egyrészt nem normális, másrészt meg nagyon átlátszóan nyomatja a marketing sz@rságot... :P :W
Kb. annyira egyértelmű, amit mondott, mint amikor a South Park-ban le akarták bombázni a mennyországot, mondván, hogy ott Szaddam tömegpusztító fegyvereket készítő gyárat épített (mondjuk abban végülis nem tévedtek :DDD...).

"melyek a jelenlegei csúcsokat, a petaflopsos sebességű rendszereket egy nagyságrenddel meghaladják, azoknál ezerszer gyorsabbak lesznek"

Ezerszeres változás még a tízes számrendszerben is 3 nagyságrend, binárisan pedig 10.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) WonderCSabo válasza bteebi (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, ez ettől függ mire vonatkozik az az egy nagyságrend. :)

(#23) Tim82 válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy akaratlanul rátapintottál a lényegre. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24) #16820480 válasza qwertly (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

mármint miben?

(#25) dajkopali válasza bteebi (#21) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos a kifogás, kösz! :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#26) qwertly válasza #16820480 (#24) üzenetére


qwertly
addikt

Ebben:és most fordul a kocka.

(#27) #16820480 válasza qwertly (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem mondtam, hogy jó vagy rossz, ez csak egy megállapítás volt.
mondjuk nekem személy szerint nem rossz dolog, mert a munkaköröm oda köt.
az egyébként nem olyan baj, ha van ellenpólusa az amerikai dominanciának, és erre nem igazán esélyes senki az öreg kontinensen.

(#28) eziskamu


eziskamu
addikt

Amíg nem kell kínaiul tanulnom, nem tör ki semmilyen háború miattuk és nem akarják ránkeröltetni a saját "kommunizmusukat" nekem mindegy.
Nem félni kell tőlük, hanem üzletelni és versenyezni velük. Ők is csak jobban szeretnének élni. Azért még jódarabig nem érdekük semmi komoly balhé. Kell a felvevő piac, és a gazdasági válság egy picit nekik is rosz :)

Amikor 10 éve egy tanáromnak meséltem, hogy egy rádióriport szerint 30 éven belül átveheti a gazdasági vezetőszerepet Kína az amcsiktól, csak röhögött.

[ Szerkesztve ]

(#29) Geller72 válasza WonderCSabo (#8) üzenetére


Geller72
veterán

Mindenki tudja, hogy miért vitték át a gyártást. Csak annyit mondtam, hogy majd ne jajgasson senki, ha a hazai munkanélküliségi adatok a csillagokban lesznek az extra profitok mellett. Azért levezethetnéd, hogy az amik miért dolgoznának szarabbul, mint a kínaiak. Aztán meghallgatjuk sheratan-t is, mert ő is és én is olyan munkahelyen melózom, ahol alkalmaznak kínaiakat. Nem véletlenül nem tudnak mindent ott előállítani, összeszerelni, javítani.

(#30) Alvin66


Alvin66
csendes tag

A kinaiak nem nyomtak le az USA-t. Es amig az USA dollar a fizetoeszkoz a vilagpiacon, addig nem is fogjak. Egeszen mas tortent: Kinanak most van egy jo nagy valag US Dollar feliratu szines papirja. Es addig jo neki, amig nem "nyomja" le az USA-t, mert addig er valamit ez a nagy adag papirfecni. Igy nem is torekszik erre Kina, mert konkreten anyagi ongyilkossagot kovetne el, hanem inkabb probal megvenni mindent, amit csak a szines papirokert meg meg lehet venni a vilagban.
Gyanitom, hogy a Hummer es a Volvo nem lesz egyedi pelda, a most elado Ferrarit is Kina fogja megvenni, erre a nagyesekut leteszem. Mar persze ha hagyjak neki.
Ugyhogy Kina, USA jobarat, nem artanak egymasnak, nem is fognak soha, amig az egyiknek piaca van es atado dollarja, a masiknak meg gyartasa van es egy valag dollarja.
Ezert nez el minden emberi jogi bakit az USA Kinanak.

(#31) WonderCSabo válasza Geller72 (#29) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ember, hol állítottam én ilyet?

(#32) #40553216 válasza WonderCSabo (#15) üzenetére


#40553216
törölt tag

végül is, igen :)

(#28) eziskamu
"Amíg nem kell kínaiul tanulnom, nem tör ki semmilyen háború miattuk és nem akarják ránkeröltetni a saját "kommunizmusukat" nekem mindegy.">emiatt ne aggódj, messze racionálisabban állnak a dolgokhoz, mint ahogy azt nálunk lefestik. a mi módszerváltásunk idején már kisebbségebn volt az állami tulajdon. más is van a hatalomhoz való ragaszkaodás mögött, történelmi (kb. 4000 év :) ) okok.

háború legfeljebb az '50es években törhetett volna ki, akár atomháború is, de ott meg az oroszok voltak észnél. egy csúcstalálkozón ugyanis Mao a cipőjével verte az asztalt, hogy neki igeni kell az atombomba, hogy hásorút indítson, amibe lehet, belehal a fél emberiség, de a másik fele kommunista lesz. ez egy kicsit merész lépésnek tűnt az oroszok szemáben. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) #40553216 válasza Alvin66 (#30) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Ezert nez el minden emberi jogi bakit az USA Kinanak.">a felvetés is, hogy elnézi, már vicces. pont lesz.rják, csak vetítenek valamit mások (mondjuk a saját választóik) felé.

(#34) Geller72 válasza WonderCSabo (#31) üzenetére


Geller72
veterán

A 8-as hsz-edben ezt olvastam, de úgy látszik, tévesen.

(#35) WonderCSabo válasza Geller72 (#34) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, egyáltalán nem erre gondoltam. Csak arra gondoltam, h. az a fizetés amit akkor kapott az amcsi a gyártósoros melóért, ma már tuti nem lenne neki elég. És a gyártónak is sok ma már amit kérne érte. Ez van. És ez nincs jól, nagyon nincs. :(

(#36) gaborbol válasza WonderCSabo (#35) üzenetére


gaborbol
őstag

Egy dologrol ne feledkezz meg, ha Amerkiarol van szo.
A szakszervezetrol.
Most itt nem a szoci "alszervezetre" gondolok hanem a UNION-ra.
Egy betanitott autogyari munkas a GM-nel 60-80 dollaros oraberbe dolgozott a szalagon, a szakszervezetnek koszomhetoen...
Nem csoda, hogy itt mar nem gyartanak semmit.

(#37) WonderCSabo válasza gaborbol (#36) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, nálunk ezerszer szarabbak a bérek, és innen is elvittek már szinte mindent. Persze szerencsére vannak kívételek, de azok inkább a szaktudás fontossága miatt maradtak meg. Hidd el, amíg lesz olyan aki normálisan olcsóbban tudja gyártani, akkor oda fogják vinni.

Pl. ha mondjuk Afrikában hirtelen normalizálódna a helyzet, és az afrikai emberkék feleannyit kérnének mint a kínaiak, már vinnék is oda a gyártást...

(#38) ollie válasza WonderCSabo (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Meg mi se. De amúgy ez igaz minden hardverre, talán a többszörösébe kerülnének, ha nem Kínában gyártanák azokat.

***

(#39) WonderCSabo válasza ollie (#38) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.