Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Srodney


Srodney
senior tag

hála annak hogy nem csak asztalipc-n hanem mobilon is netezünk,hurrá... :U

(#2) Depression


Depression
veterán

Nem is csoda. Csak a csomagok tudják majd ezt a mennyiséget utolérni, és legyen megfelelő lefedettség is hozzá. Már most is érezni a csúcsidőt, a mostani technikával ezt a mennyiséget nem fogják tudni kiszolgálni.
Vidéken és vanathálózatok mentén meg nagyobb baj lesz, mint valaha.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Remélem erre a nehezen kiszámolható tanulmányra összeültek a világ fejesei és csak számoltak,számoltak,számoltak.....
Mindeközben elfogyott 89 darab 32-es pizza,119 láda pilseni,48 üveg vörösbor,27 iskolásegyenruhás 18+(Vagy nem),387 giga 3g adatforgalom,48 paplan,95 karton cigi és megfogant 11 ugyanilyen okostojás akiket szintén mi fogunk eltartani . :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem lenne ilyen drága a mobil net, akkor már jóval hamarabb jönne ez a szám.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Depression válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Depression
veterán

Amikor 500 Forintot fizettem 1 mega mobil net-ért, akkor sem volt drága.
Most is aprópénzért kapható a mobilnet, csak arra kell használni, amire való. Nem a mobilon kell torrentezni, meg nem kell ragaszkodni a hd youtube-hoz 3''-os kijelzőn.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Vajon még akkor is 1000forintot fog megérni a telenornak 100mb? :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Cyberpunk válasza Zirowe (#6) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ha rajtuk múlik. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) #19617792 válasza Zirowe (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

Tmobnak úgy szintén 1000 Ft 100 MB...

(#9) Zirowe válasza #19617792 (#8) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Vodánál vannak egész korrekt árak most, gondolkodom is a váltáson.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) Cyberpunk válasza Zirowe (#9) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mifelénk a Vodának nincs 3G ezért az kiesik a körből nálam.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) =Mentor= válasza Depression (#5) üzenetére


=Mentor=
őstag

Aprópénzért? Több ezer forintot kifizetni egy pár száz megás mobilnetért? Amúgy mobiltelefonra elég, de ha laptophoz használod akkor már semmire nem elég.

(#12) Brutális eb válasza Cyberpunk (#10) üzenetére


Brutális eb
addikt

Igen ez a baj a vodával.Sok helyen még GSM térerő sincs....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#13) Depression válasza =Mentor= (#11) üzenetére


Depression
veterán

Vicces a hsz-ed. A mondadód 3 különböző féligazságból lett összeollózva, és ez alapján nyílvánítod ki, hogy nincs igazam?
1: Többezer forintos mobilnet előfizetés nem kapható mobil előfizuhoz, a legmagasabb összeg ebben az esetben 2000Ft.
2:Párszáz megás előfizu csak mobilcsomaghoz kapható, a legkisebb számítógépes csomag 2-4 GB.
3: A mobilnet csak abban az egy esetben hivatott kiváltani jelenleg az összes internetezését egy személynek/családnak, ha a puszta/erdő közepén semmilyen más internethozzáférés nem elérhető.

Persze, neked az volt a fontos, hogy hőbörögjél egy kicsit, mert neked nem adnak semmit srm ingyen, vagy legalábbis nem szárnyalják túl a digi csomagjait, sokkal olcsóbban.
2002 óta csatlakozom az internetes hálózathoz mobilomon keresztül, minden csomaggal elégedett voltam, mindig arra használtam, amire lehetett, és mindig örültem, amikor felemelték a csomagban szereplő adatmennyiséget. Márpedig ez elég gyakran fordul elő.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) Dany007 válasza =Mentor= (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Csatlakozom #5-ös hozzászóláshoz.
A legfontosabb, hogy az ember tudja mire is való a mobilinternet. Márpedig nem a rendes, vezetékes kapcsolat kiváltására.
Egyszerűen nem arra lett kitalálva (erre majd biztos sokan ugranak, de ez akkoris így van), hogy a jelenleg megszokott internethasználatot kiváltsa. Sem technológiailag, sem lefedettségben nem képes erre. Még. Egész egyszerűen ezt el kell fogadni.

De továbbra is alkalmas munkára. Megnézni / megírni 1-1 e-mailt. Letölteni 1-2 pdf-et. Elolvasni a híreket, a tőzsde alakulását nyomon követni... stb. Nem pedig youtube-ozni egész nap, jóhogy nem torrentezni használják a mobilnetet :)

Nekem spec az 5ks előfizuhoz jár 500MB mobilnet. Nálam ez bőven elég, hiszen itthon van net, a cégnél is van wifi, megpersze jóformán akárkihez akármikor is megyek, biztos hogy van net ha annyira szükséges. Út közbenire meg bőven elég az 500MB. De természetesen az ennél komolyabb csomagokban már jóval magasabb a limit ha arra van mégiscsak szükség.

Szóval szerintem mindent a funkciójának megfelelően kell kezelni. Én sem szállok át az Atlanti Óceánon egy ladikkal, mert nyilván nem arra való és van más jobb alternatíva is.

[ Szerkesztve ]

(#15) Zirowe válasza Dany007 (#14) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Érdekes, civilizált helyeken (pl: Olaszország) a mobilnet képes bárhol kiváltani a vezetékest fő előfizetésként.
Olyannyira, hogy kb a háztartások 75%-a azt használja, és potom pénzbe kerül.

Nem kéne minden hülyeséget elhinni, amit az itthoni 3kartellező lenyom a torkunkon, mert ezzel is bizonyítjuk birkaságunkat. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16) Tigerclaw válasza Zirowe (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, már most is rengeteg dolog mutat abba az irányba, hogy a mobilnet ne arról szóljon, hogy csak kétszer meggondolva kattintson az ember, vagy képeket, javát, stb. letíltva netezzenenek. Az egész okostelefon szegmens, a tabletek, az iTunes, Amazon, vagy a horror méretű weboldalak abba az irányba terelik az embereket, hogy minél nagyobb méretű netcsomagot vegyenek, amiknek horror ára van, de egy alap 2-3 gigás netcsomag is annyiba kerül, mint egy korlátlan vezetékes.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Depression válasza Zirowe (#15) üzenetére


Depression
veterán

:F

[link] Mielőtt baromságokat írnál.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) Zirowe válasza Depression (#17) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Még mielőtt te mondanál baromságokat.

Vodafone: 29€/hó
Tim: 24€/hó
Wind: 15€/hó
3: 9€/hó

Ja, hogy mindegyik korlátlan, jár hozzá mini wifi router, és nem baszogatnak a használattal?
Hogy a 42.2Mbps-es sebességről ne is beszéljek.
Hát igen, így is lehet.

De persze lehet támaszkodni vmi elavult magyar forrásra is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19) Zirowe válasza Depression (#17) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, és akkor egy gyakorlati példa itthonról, hogy hogyan is működik a lehúzás:
Voda, publikus net mobil mellé:
100mb 1000ft
500mb 2000ft
1gb 3000ft
5gb 5500ft

Nem vmi barátságos.
Viszont, nézzük meg ezen árakat egy bki számára elérhető, most általam meg nem nevezett, flottában (az első szám egy év hűséggel, a második két évvel):
200mb 864vagy768ft/hó
500mb 1440vagy1280ft/hó
1gb 1800vagy1600ft/hó
2gb 2160vagy1920ft/hó
4gb 3240vagy2880ft/hó
5gb 3600vagy3200ft/hó
8gb 4320vagy3840ft/hó

Máris barátságosabb, és ennyiért már igazán jó ajánlatnak számítana, ha a publikus csomagok is ennyiért lenne kínálva.

De amíg a paraszt kifizeti az 1000ft-t 100megáért, addig miért csökkentenék az árakat?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20) Depression válasza Zirowe (#18) üzenetére


Depression
veterán

Vodafone: 8700Ft/hó 7GB korláttal
Tim: 7200Ft/hó 10GB korláttal
Wind: 2 év hűséggel havi 4500Ft, 10 GB korláttal, telefonálásra nem alkalmas
3: persze 2700Ft/ hó, az első 6 hónapban 2 éves előfizuval. A korlátot nem találtam meg, viszont van túlforgalmi díj is (nem csak roaming díj), így valszeg nem nagyon lesz korlátlan. Javarészt úgy jött le, hogy nincs teljes országos lefedettség, így ahol nincs 3-nak 3g használata, ott a mobilnet használatot külön kell fizetni.

Márpedig ezek között sehol sem látok otthoni netet kiváltani alkalmas csomagot.

Ugye a reklám maszlagot te is megtaláltad, de ilyeneket a magyar szolgáltatóknál is megtalálni. A magyar oldal forrásait is megnéztem, helyesek az adatok. Van, aki nem csak a levegőbe durrogtat.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) Dany007 válasza Zirowe (#19) üzenetére


Dany007
veterán

De az a gond, hogy ez így is horror áron van a hagyományos modellhez képest.
Én otthon UPT-n 20/10-es netet kapok havi 2700 forintért, korlátlant. Ennyi pénzért a flottás árad ad kemény 4GB-ot havonta.

Szóval ez még így is piszok drága egy nem mobil netelőfizetéshez képest. Innentől meg már majdnem mindegy, hogy milyen arányokat nézünk, hiszen akinek nagyon kell, az úgyis megfizeti az árát.
Hiszen akinek annyira kell, annyira nélkülözhetetlen, hogy úton - útszélen is net előtt tudjon lenni, akkor annak nyilván munkára kell, nyilván megéri.
Arról nem is beszélve, hogy - a T-mobilos térkép alapján - a lefedettség a röhejes és nevetséges szinteket sem éri el! Gyakorlatilag csak a városokon belül és azok vonzáskörzetében van 3G. Ergo, nem tudom azt megcsinálni, hogy elmegyek Veszprémből Győrbe úgy, hogy végig online vagyok 3G-n. Mivel Vp határában még van, aztán legközelebb már csak Zircen, majd után már csak Győr külterületén van lefedettség. Közte meg semmi, nulla.
Ezért én egy fillért nem adnék ki ma itthon a 3G mobilnetre, hacsak nem lenne létszükséglet a munkámhoz és ezt megfizetné nekem a cég vagy én kitermelném magamnak vele.

Az meg, hogy az egyetemista utazik haza busszal és szegény nem tud közben netezni, hát nagy kaland.
Másik topicban erre is megkaptam a frankót. Amikor a smartphone-ok alacsony üzemidejéről beszéltem, azt vágták a fejemhez, hogy minek akarok én utazás közben telefonozni (netezni, filmezni stb), inkább nézzem a tájat, élvezzem az utazást és akkor nem merül le idő előtt :D

szerk.:

Ja és még valami. Egyáltalán nem látom semmi értelmét annak, amit az előző hsz-ben írtál, miszerint Olasz o-ban a háztartások túlnyomó része már mobilnetet használ elsődleges netforrásként.
Szerintem inkább ez a birkaszellem... Amikor már van egy kiépített rendszer (UTP, Koax, ADSL), akkor minek kellene mobilnetet használni, amikor van rá olcsóbb és jobb alternatíva. Főleg egy háztartásban, ahol semmi szükség sincs a mobilitásra. Amire mégis van, azt pedig megadja egy olcsó wifis router is.

[ Szerkesztve ]

(#22) sagit


sagit
addikt

A telenor okostarifáji már most is nagyon jók. Korlátlan net (böngészés,google maps, szinkronizáció ) és havi 200mb multimédia keret amit app letöltésre és videó nézésre használhat az ember.

Még laptopra megosztva is hibátlan netezésre. Egyedül a videókról kell lemondami és mindezt 4790 ft-ért. Még 180 perc beszélgetést is kap az ember.

De van ugyan ilyen már 2790 ért is csak ott feleződik a perc és a multimédia keret. De ezzel is annyit netezel amennyi jól esik.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#23) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Ha ilyen ütemben fejlődnek az okostelefonok, akkor nem is csodálkozom, ha majd ezek a számok egyszer valósággá is válnak.

[ Szerkesztve ]

essexboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.