Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jerry311 válasza 7time (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vagy csak IE es Bing lenne alapbol es fizetned kell, ha mast akarsz telepiteni. :DDD
A megoldas meg nem is olyan bonyolult...

(#52) King Unique válasza tatararpad (#47) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként Windows szolgáltatások be és kikapcsolása résznél bizonyos IE verziókat el lehet távolítani, de minek, Windows userek 0.x %-ának talán fontos, de a többségnek nem... XP-re meg csak IE8 van hivatalosan tudtommal, de nem hiszem, h bárkit is zavart az újabbak hiánya, mikor rá lett nevelve a nép FF és társaira. + azoknak is megszűnik majd XP-s támogatása. No meg, még ha XP-n régi IE is van, MS támogatásig folyamatosan adogatta ki arra is a biztonsági javításokat, tehát azért nem volt annyira védtelen.
De egyébként is zavaros ez a nagy testreszabási, gyári programeltávolítási gondolatmenet Windowson úgy, ahogy van...aki ezt akarja, annak ott az L betűvel kezdődő alternatíva játszadozni.

[ Szerkesztve ]

(#53) Cathulhu válasza JasL (#13) üzenetére


Cathulhu
addikt

A bing egy remek kereso, telepites utan megnyitom az IE-t, beirom a bingbe, hogy chrome, es rogton megtalalja :)
Aztan egyiket se latom tobbet...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#54) szabonagyur válasza Cathulhu (#53) üzenetére


szabonagyur
félisten

Próbáltad amúgy a binget amúgy használni mint kereső? Vagy csak google4ever és ennyi? De akár az IE verzióit is próbáltad vagy csak google kell mert az automatikusan lefordítja a honlapot így bárki tud netezni...?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55) shiftac válasza kekegsm (#15) üzenetére


shiftac
aktív tag

A win8-nál is ott a PUA.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#56) Cathulhu válasza szabonagyur (#54) üzenetére


Cathulhu
addikt

igen probaltam, tovabbra is hasznalhatatlan. forditot meg nem hasznalok, angolul hasznalok mindent. egyeb kerdes?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#57) szabonagyur válasza Cathulhu (#56) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor a probléma nálad van ha nem tudtál valamit megtalálni a bing-gel. De amúgy kifejtenéd, hogy mit nem tud vagy mivel rosszabb szerinted a bing?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#58) Cathulhu válasza szabonagyur (#57) üzenetére


Cathulhu
addikt

ha google-el ugyanarra a kereso szavakra relevansabb talalatokat kapok mint binggel, akkor erosen ketlem, hogy a problema velem lenne. Hatekonysag orientalt vagyok, kb leszarom, melyiket ki gyartja.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#59) szabonagyur válasza Cathulhu (#58) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem vagyunk egyformák, de nálam bing és google is nagyjából ugyanazt dobja, de persze googlenál ott a sok sponzorált ajánlat meg ugyebár ott a korábban látogatott oldalak alapján történő keresési ajánlatok, mivel ezek a promók sosem érdekeltek így nálam ugyanolyan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60) Strezi


Strezi
őstag

Nekem siman bejonne egy ilyen modell, mivel jellemzoen munkara hasznalom a windowst.

Meg, szeretem is. Semmi bajom nem lenne egy havi MS adoval, megerdemlik! Elvegre en is szoftverbol elek, be is baszna ha senki sem akarna erte fizetni. Az mar csak hab a tortan, hogy szivesebben fizetek ki havi ezrest evekig, mint egyszerre 40 ezret.

A Win10 egyebkent nagyon franko, mar honapok ota hasznalom es nagyon elegedett vagyok vele!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#61) szabonagyur válasza Strezi (#60) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főleg ha mondjuk megállna a dolog 1-2$-ban még korrektebb lenne, nekem sem kéne 3-4 gépemen egyszerre kidobni annyi pénzt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62) xmaas válasza Strezi (#60) üzenetére


xmaas
őstag

Havi ezrest szivesen bevalalna az ember csak sajnos valoszinuleg tobb lesz es akkor kerdeses mennyire eri meg , legalabbis otthoni mezei usernek

(#63) leviske válasza pzstm (#22) üzenetére


leviske
veterán

Ebben az esetben viszont az aktuális vásárlóik zöme sem látná értelmét megvenni a rendszert.

Ha már ingyenesség, akkor inkább a W8/8.1 tulajoknak adják ingyen, ha már gyakorlatilag tesztelői pozíciót töltöttek be. :DDD

(#64) King Unique válasza xmaas (#62) üzenetére


King Unique
titán

Ja, vsz, ha lesz éves, v havi bérlési lehetőség, akkor havonta is x ezer biztos lesz, egy Office 365 is belekerül ~ 2100/3000 HUF-ba. És ugye 2-3 év múlva jön az új OS, v 10 esetében ki tudja, de addigra a normál árának többszörösét kifizeti ez ember... És, ha éppen szünetel az előfizetés, akkor felrak virágboltit, v használ a delikvens Linuxot átmenetileg...??

(#61) szabonagyur: adj hozzá egy nullát, szerintem havidíj az alatt biztos nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#65) Ghoosty válasza King Unique (#64) üzenetére


Ghoosty
őstag

10 dollár (2500 HUF) nagyon sok havidíjnak. Jelenleg a Win 8.1 oem, az 25k HUF. Ez azt jelentené, hogy 10 hónap alatt kifzetnéd a windows árát. Szerintem nem lenne olyan hülye, aki előfizetne.

Office 365 se kerül 10 dollárba havonta, pedig az office bolti ára mindig sokkal magasabb volt a windowsénál. Az 5 fős családi verzió kerül 10 dollárba.

A fentiekből következően az 1-2 dollár/hónap teljesen reális. 4 dollár/hónap fölött szerintem nem lesz alternatíva.

(#66) pzstm válasza Ghoosty (#65) üzenetére


pzstm
titán

vagy 10 dollár és ugyanúgy 5 gépre mehet ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#67) Ghoosty válasza pzstm (#66) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ez az ár elfogadható lenne, de nem érezném fairnek 2 dolog miatt:
-dobozos office drágább (volt), mint a dobozos windows
-office használat rugalmasabb, így nagyobb eséllyel ki tudod használni mind az 5 licencet, hogy megérje, míg windows esetében, csak PC/laptop marad és bizonyos laptopokat csak előre telepített windows-zal lehet venni

Mi hárman vagyunk testvérek (már bőven felnőttek) és a teljes családban csak 3 licence-t tudnék felhasználni, pedig minden "alcsaládnak" van gépe és van akiknél 2 is.

(#68) pzstm válasza Ghoosty (#67) üzenetére


pzstm
titán

csak egy tipp volt, semmi infóm nincs.
majd meglátjuk mi lesz. Január 21-e után lehet okosabbak leszünk már ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#69) Firehand


Firehand
tag

Én viszont remélem, hogy lesz olyan akció, amiben a win7-ről --》 win8-ra való átállás, ha jól emlékszem 8.000 Ft(javítsatok ki ha rosszúl emlékszem) körül volt 1 db licence win 8 Pro-ra. ( azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy ez sikerült olyan win7-el amivel volt "baj"... :-)
Szóval szerintem ha okosak lesz, 2 verió
--vagy megveszed,
--vagy előfizetsz rá, normális áron....
A harmadik opció, hogy a win 8-as felhasználók ingyen áttérhetnek. ;-)

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#70) szabonagyur válasza Firehand (#69) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak zarojelben...attol, hogy sikerult ugyanugy nem vagy jogtiszta csak van egy eredeti kulcso ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#71) azopi74 válasza szabonagyur (#59) üzenetére


azopi74
addikt

Tagadhatlan tény, hogy USA-n kívül a Google Search fényévekkel jobb találatokat ad a keresésekre, mint a Bing. Ez sokszorosan igaz a "nem angol anyanyelvű" országokra, a kis penetrációjú rétegnyelvekre, mint a magyar pedig hatányozottan igaz.... Idehaza sajnos nem csak a Cortana használhatatlan jelenleg, de a Google Now és a Siri is.
Bing majd akkor rúghat labdába a Google mellett, ha képes lesz ezeket az alapvető problémákat legyűrni, és képes lesz releváns és értékelhető találatot adni angoltól különböző nyelvű keresésekre is. Cortana-ra ez hatványozottan vonatkozik.

(#73) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hopsz rossz téma...

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#74) Ghoosty válasza #32839680 (#72) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ok, de ha másfél év alatt kifizetek egy dobozos árát, akkor inkább mindig megveszem dobozosan. Úgy is mindig a legfrissebb lesz, csak olcsóbban. A PUL licencnek köszönhetöen bármikor el is adhatom az elözöt.

(#75) leviske válasza #32839680 (#72) üzenetére


leviske
veterán

Otthoni felhasználók viszonylatában az előfizetéses rendszernek nehezen elképzelhető, hogy lehet létjogosultsága, ezt lássuk be, mert ott a folytonos friss verzió havidíjat nem ér.

(#76) King Unique válasza leviske (#75) üzenetére


King Unique
titán

+1 jobb inkább otthonra megvenni és 2-3 év múlva az új OS-t, illetve annál csak egy kedvezményes frissítés árat megfizetni, mint folyamatosan fizetgetni a havidíjat, aminél vsz a 2.3 év alatt a többszörösét fizeti ki a user... oprendszerre meg mindig szükség van, folyamatosan használom, nem csak x időre, mint egy esetleg egy adott programot.

(#77) Cathulhu válasza King Unique (#76) üzenetére


Cathulhu
addikt

eddig minden uj windowsnal volt akcios idoszak, win7 23e-ert, win8 8e-ert, szerintem egy oprendszer amit tenyleg evekig nap mint nap hasznal az ember, az meger ennyit. (bar ugye van ingyen linux, de jatszani sajnos kell valamin)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#78) szabonagyur válasza King Unique (#76) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt egyedül a kérdés, hogy mennyi a havidíj és milyen a következő évek frissítési modellje. Tehát ha már nem nagyon lesznek új nagy verziók, hanem csak mindig frissülnek a korábbi akkor megérheti a dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79) King Unique válasza Cathulhu (#77) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pont ez az, egy OS, az mindig kell, nem csak időszakosan és előzetes hírek alapján Win10-nél is lesznek kedvezmények, akár 8/8.1 usereknek ingyenes is lehet az upgrade.
Linux...max alap dolgokra jó, hiába nem rossz maga a rendszer, játékra és sok területen a szoftveres nemtámogatottsága miatt, eleve kilőve...

(#78) szabonagyur: ha az nézem, h Office 365-ből az 1 gépes licensz 2100 HUF, 5 gépre 3000 HUF, akkor szerintem Win10 havidíja is kb. 1000-1500 HUF lesz majd. Nem hiszem, h 500 Ft-ért fogják dobálni. Na mármost így user 1-2 év alatt kifizeti a teljes OS árát és új verzió általában 3 évente jön. Nem mondom, h nem lenne jó ez a megoldás, de mégse mindenkinek. Aztán még az se biztos, h havidíjas lesz.
Mindig naprakész verzió nyilván előnyös, de Win10 már önmagában is elég modern lesz, illetve hiába jelenik meg minden extrával, lesz sok cég, home user, aki nyúzni fogja még pár évig a 7-est, mert nekik épp megfelel annak a tudása is.

(#80) szabonagyur válasza King Unique (#79) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én ezt értem, de azért az Office365 azért egészen más kategória, mivel ha már csak azt nézed az Office365 a legfullosabb Office 2013 Pro Plusnak felel meg hiszen tartalmazza asszem az összes Office alkalmazást, aminek a rendes díja is úgy 130e Ft körül van, tehát 4-5-ször több is mint mondjuk a Win8.1.

Tudom nem lesznek az arányok ekkorák, de azért ez lenne a logikus.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#81) King Unique válasza szabonagyur (#80) üzenetére


King Unique
titán

Ezt vágom, de ha lesz havi előfizetési díjas Windows 10, azért gondolom hogy nem 200-500 Ft-ért fogja adni az MS...szerintem egy ezres legalább lesz és úgy már nem biztos, h mkinek, főleg home felhasználónak megéri majd hosszútávon.

(#82) szabonagyur válasza King Unique (#81) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majd kiderül még a dolog, én azért bízok bennük, megtették azt is, hogy olcsóbb lett maga a rendszer is, vannak nagyon jó opciók upgradera is, ha meg tényleg tarolni akarnak akkor simán járható út még nekik is az 1-2 dolláros havidíj is. És ha mondjuk még jár ehhez a havidíjhoz mondjuk egy 100Gb OneDrive is nekem teljesen megérné a dolog, nagyjából annyi felhő most is elég éves díjban meg ott lennék kb. ha csak a felhőt bérlem akkor is.
JA és a home usernek persze, hogy nem éri meg egészen addig amíg ilyen könnyen ki lehet játszani az aktiválást... de ha ez egyszer eltűnik onnantól szerintem főleg eljöhet a havidíjas időszak kora.

BTW: 9901-et nem raktad fel? Felraktam végül élesbe mivel VmWare nem engedte, és azt kell mondjam van változás rendesen, és kezd igazán bejönni a dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#83) pzstm válasza szabonagyur (#82) üzenetére


pzstm
titán

majd a CP-ben lesz még több, további csiszolásokkal :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#84) szabonagyur válasza pzstm (#83) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem ez is bejön most igazán már, bár hozzá kell szoknom dolgokhoz, de pl a gépház újratervezése nagyon adja, illetve ez az új tálca is meg az aktív ikon jelzés stb :D
Ha lesz időm hozzá vagy ma vagy du. megnézem akksi terén hoz e többletet, mint a 8.1, még plusz 1 órát el tudnék viselni netezés közben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85) King Unique válasza szabonagyur (#82) üzenetére


King Unique
titán

Beszélnek itt sok minden félét, havidíj, ingyenes fapados alapverzió stb., de mind csak pletyka szintjén van jelen, ahogy sok Win10 hír is...majd jövő év jan 21-én, illetve az aszem április 15-ei build konferencián majd végre kiderülnek konkrétumok is. Kicsit unom is, h 1-2 hetente jönnek a "nagy hírek", aztán végül ki tudja mi lesz belőle...
nem :N , lehet megvárom a hivatalosat.

(#83) pzstm: másik topikban is írtátok, h ha vki felrakja ezt a 9901-et, akkor azt majd nem lehet gépházból upgrade-elni, csak ISO-ból tisztán felrakni az új verziót. Bár ezt a bő 1 hónapot nem biztos, h kibírom. :D

(#86) szabonagyur válasza King Unique (#85) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én felraktam inkább, egyszerűen a verziók közötti frissítés addig tart, mint 6 telepítés minimum... és a 9901 meg tuti nem rövid lesz szerintem.. jó ez most karácsonyra majd szórakozni.. D:

Amúgy igen igazad van, majd kiderül, hogy mi lesz ezzel :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#87) pzstm válasza King Unique (#85) üzenetére


pzstm
titán

és most ez hogy jön ide nekem? vagy mivan? miért vagyok ennyire fáradt? :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#88) King Unique válasza szabonagyur (#86) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja, mondjuk azon én is többször lehidaltam, milyen lassú és körülményes az upgrade....8-ről 8.1-re váltásnál még 1x elviseltem, de tesztelésnél folyamatosan kicsit fárasztó.
esetleg nincs vmi letöltési linked, amit privátba átdobnál, mert lehet nem bírom ki és rápróbálok? :)

(#87) pzstm: mert te írtad másik topikba, h nem lehet erről a kiszivárgott verzióról gépházból az újabbakra upgrade-elni. WU gondolom csak működik rajta.

(#89) pzstm válasza King Unique (#88) üzenetére


pzstm
titán

jaaaa..

igen, működik. De új build után elképzelhető, hogy WU-n keresztül az a build nem fog kapni frissítéseket CP megjelenése után

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#90) Polllen


Polllen
nagyúr

Amint ilyen csacskaságra kényszerülök itthon, be is rekesztem a mókát és marad a régi windows, amíg csak használható.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#91) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Új IE lesz?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#92) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#91) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lesz bizony, TP-ben már van valami előzetes szerűség.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#93) pzstm válasza szabonagyur (#92) üzenetére


pzstm
titán

az még csak IE11 post-RTM kb, majd az IE12 lesz az újabb. A végleges a Win10 RTM-el érkezik

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.