Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ironizer válasza Bundás22 (#200) üzenetére


Ironizer
tag

(#202) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Istenem köszönöm, h megmenekültem ettől.... Az én Baráti köröm ugyanis nagyon sok figyelmet, szeretetet és törődést szentel nekem. Nekem is volt egy ilyen időszakom (kamaszkor, öngyilkosság stb...) de szerencsére ezek a Barátok észrevették és volt olyan amikor akaratom ellenére ráncigáltak ki a házból mondván: -márpedig most velünk jössz!!!

Most így belegondolva, h mi lehetett volna abból, ha én is így elfordulok a világtól... Van néhány 5letem: 1. vagy sitten ülnék hekkerkedésért, 2. ugyanez csak lopásért sötöbö.

Nagyon nagy kár, hogy nem ismerjük egymást, külömben ugyanezt játszanám el veled, mint amit velem tettek az én Barátaim. Mivel csak így tudok tanácsokat adni (legjobb lenne szemtől szemben élő szóban) így egyáltalán nem garantált az, h ismét a régi önmagad legyél, hisz az ember társas lény révén, mindig keresi a társaságot, Te is csak épp nem a való világban, hanem online, az elektronikus hálózat részeként, egy picin adatmennyiség, pár kilobit személyében.

"Olyan világ ez hinnénk, ahol a tettnek nincsenek következményei, ahol a bűn névtelenség mögé bújik, ahol nincsenek ujjlenyomatok, láthatatlan univerzum tele idegenekkel akiket összeköt a háló és szétválaszt az élet. Ellopja a titkaidat, elcsúfítja az álmaidat és meghamisítja a lényedet. Mert ebben a világban ahol akárki lehetsz, akármi lehetsz könnyű elfelejteni hogy ki is vagy!"

(#203) Porcupain válasza Sh4rKy (#197) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Az már jó ha meg van a jelölt. A felvi.hu megnézheted könnyedén ,hogy van e elég pontod. A középsulit meg vedd ugródeszkának. A középiskolai tanárok nagy része pedig kb még a előző rendszerben tanulta a pedagógiát és kb leszarja,hogy mire visszik a diákok. Amint bekerültél valamelyik fősulira, már nyert ügyed van.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#204) DarkByte válasza villamos (#166) üzenetére


DarkByte
addikt

Uhh, ez a telefonos meg boltos story ismerős. Mostanság már kevésbé, de még előfordul néha olyan hogy mondjuk ismeretlen személlyel beszélek telefonon (pl. visszahívtak legutóbb Libri-ből mert késett a rendelt könyvem) és annyira el voltam foglalva azzal hogy illendően beszéljek hogy elfelejtettem pontosan mikor fognak visszahívni megint :B Ha valaki angolul szólalna meg a mobilban biztosra veszem hogy patakokban folyna rólam a víz pillanatok alatt. Pedig simán lehet hogy megértetném magamat vele, mert külföldiekkel chatelek néha-néha.

Ez a szülői hátteres dolog nem jó. :( Én nem tudom hogy mit tennék egy ilyen helyzetben, de kívülállóként nekem is a "költözz el otthonról és próbálj meg új életet kezdeni" lenne a legelképzelhetőbb. Biztosra veszem hogy ez nagyon nehéz döntés számodra, én is emlékszem nem egy dologra amit nagyon nehezen akartam elkezdeni, de aztán többnyire jól döntöttem hogy arra indultam el.

#175: képzeld, nekem mikor meglett a net és életem első fórum hozzászólásait írtam ide.. nekem akkor is volt kis lámpalázam.. pedig senki nem ismer, ha leveszik az ember fejét mert hülyeséget csinált vagy már megint egy noob aki átvágta az egyik szabályt, akkor sincs igazi következménye. Sőt még itt javíthatom is amit beírtam, élőszóban pedig még terheli a dolgot az hogy ha hülyeséget mondtál, az hülyeség is marad, max utólag javíthatod. Ez egy beidegződött dolog, de nem reménytelen tenni ellene. A hasonszőrű antiszociális embereknek egyébként szerintem egy fórum nagyon jó kezdőlöket, és a PH pedig amúgy is szerintem az elitek elitje igényesség szempontjából. A minap keresett meg Skype-on egy illető, mert vettem itt a fórumon egy minigépet, hogy hogyan szuperál.. és összekevertem a nevét egy másik contact-al aki ugyancsak nem régi és ugyancsak a gépről kérdezősködött (ja és a családi név is ugyanaz).. és hihetetlen jót elbeszélgettünk, több mint 2 órán keresztül (nem csak a kisgépről, hanem úgy általánosságban, mit dolgozik, stb.). Mostanság egy Skype vagy MSN contact-ommal nem beszéltem ennyit, mondjuk ennek is megvan az oka: vizsgaidőszak :)

#191: így van, erre én is fokozatosan rájöttem. Csak lazán. Alapból is van elég stressz, ha lehet, nem kell még ilyen öngerjesztő dolgokkal fokozni.

#199: thx :R Át fogok futni rajta. Sosem árt rendesen megismerni az ellenséget. :)

Egyébként épp egyik srác akivel egy gyakorlatra jártam előző félévebn, most írkált MSNen hogy mért nem megyek el velük kicsit bulizni. Mi sem mutatja jobban a dolgot mint hogy azzal kezdtem mennyi a belépő, meg az ital :B Én viszont legalább felvállalom hogy néha hülye vagyok. :D Mondtam neki hogy most nem, de még csináljon ilyet párszor és majd ráveszem magam.. az a baj hogy részegedni nincs kedvem, és alapból azzal kezdte a dolgot hogy diszkóba menni egyébként nincs értelme.. hát nem tudom. Lehet valami békésebb nyitás után kellene nézni. Azt hiszem újból fel kell fedeznem Szegedet ilyen szempontból. :)

(#205) DarkByte válasza Bundás22 (#163) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez hihetetlen.. a Spenót 2 szerintem a legjobb eddig. Már már horrorisztikus; rosszat fogok álmodni :DDD De egyébként fantasztikus ötlet, emlékszem mennyit terrorizáltak engem is spenóttal, és mennyire utálom is én azt :D

[ Szerkesztve ]

(#206) SLYM válasza DarkByte (#204) üzenetére


SLYM
veterán

ja értem. én is nagyon figyeltem az 1. hozzászólásoknál, hogy milyen. de ez tök természetes szerintem. mindig amikor új dolgot csinálsz az kicsit izgalmas. de ettől félni, meg rettegni? meghát a postokat én is gyakran szerkesztem. helyesírási hibák, stb. ez természetes, hogy figylesz rá mit írsz. de a rettegés és a kis lámpaláz között azért különbség van, nem is kicsi :U

[ Szerkesztve ]

(#207) Bundás22 válasza DarkByte (#205) üzenetére


Bundás22
őstag

nekem a locsolós tetszik
[link]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#208) lúzer válasza villamos (#166) üzenetére


lúzer
veterán

ez nagyon kemény!
főleg ez:
egy boltba nem tudok bemenni anélkül hogy gombóc ne lenne a torkomban.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#209) villamos válasza lúzer (#208) üzenetére


villamos
őstag

Az az érdekes, hogy egy ilyen személytelen önkiszolgálóban, pl. teszkó, semmilyen problémám nincs. Viszont ha egy kis bolt, ahol van egy eladó, és azzal beszélni kell, akkor vagyok gondban.

Olvasgattam a txt -t, és háát pár leírásban magamra ismerek, de egyik sem 100% -ban, csak néhány elemet ismerek fel. Leginkább a skizoid személyiségzavar egyes elemeit vélem felfedezni, de az elkerülő részben írtak is jellemzőek rám. De fatert is fel vélem itt fedezni, őrá leginkább az antiszociális rész érvényes talán, az ő esetében is találhatóak átfedések...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#210) Ironizer válasza villamos (#209) üzenetére


Ironizer
tag

Az teljesen természetes, hogy nem 100%-ban igazak az ott leírtak, ahogy a txt írja is:

"Az említett személyiségzavarok az esetek jó részében nem teljesen tiszta
formában jelentkeznek, hanem a különböző típusok,
viselkedési minták keverednek."

Személyiségzavarok gyakran keverednek a szoc.fób. mellé, pont ezért ne csak ezt olvasd el, tényleg keress rá a szociális fóbiára, ha nagyon akarod keresek neked vmi konkrét leírást, de tényleg kidob a gugli egy csomót, na meg ott az az index.hu-s fórum, ott érdemes olvasgatni visszább, mindig vannak újonnan jövők, akik amikor először írnak oda, általában leírják, hogy konkrétan milyen tüneteik vannak. Ha egy felhasználó nevére kattintasz, meg lehet nézni csak az adott topikban elkövetett hozzászólásait is.

Ezek a tünetek egyébként, amiket írtál, a boltba való bemenetel előtti szorongás, illetve a telefonálás közben, ezek nekem is megvannak, és az is természetes, hogy teszkóban nincs gond, hiszen te magad is leírtad a lényeget: személytelen. A szociális fóbiás a társasági helyzetek miatt szorong.

Ha a munkahelyen megcsörren a telefon, azonnal görcsberándul a gyomrom, egyrészt mert ideges vagyok tőle ugyebár, másrészt meg ha hívnak, akkor vmi probléma miatt hívnak, amit tekintettel a még "betanulós" létemre, nem feltétlenül tudok jól kezelni. Ezt tetézte, hogy elég sokszor volt úgy, hogy bizony csak én voltam ott a 7 fős műszakból, tehát nem volt senki tapasztalt kolléga mellettem (azért volt mentőöv).

Emlékszem első állásinterjúmra, egy magánvállalkozásos netkávézó volt, szóval még csak nem is valami komoly "hivatalos" cucc, de kb háromszor sétáltam el az üzlet előtt, mire bemertem menni. Aztán persze nagyrészt csak a hebegés-habogás ment, mert olyan ideges voltam, pulzus az egekben, gyomor gombócnyi méretű.

Sztem olvasgass a indexes fórumon, aztán meglátod hogy mások is küzdenek ilyen problémákkal, azok nagy része, akik először írnak oda (ahogy anno én is) leírja, hogy nem is gondolta volna, hogy másoknak is vannak ilyen problémáik.

(#211) TotO' válasza villamos (#172) üzenetére


TotO'
aktív tag

Bocsi, hogy ennyi HSZ utén írok.... csak visszaolvasgattam..

Áááh Portal :R , legjobb játék...... legeslegjobb...... Viszont... mikor játszottam vele, akkor olyan fura érzésem volt..... egyedül vagy.... teljesen..... Belemész egy játékba...csak egy sütiért (najó, torta...) (aki ismeri a story-t az érti..) ....
Milyen kiszolgáltatott helyzet..... nyomasztó az egész.... emlékszem akkoriban (mikor játszottam....KIjátszottam) olyan magambafordulós voltam......
Pedig könnyen barátkozok az emberekkel... és vidám vagyok általában....

Egyébként nagyon szeretem azt a játkot.... de nem tenném fel újra..... a nyomasztó érzés miatt (így vagyok a horrór filmekkel..... ha látom akkor kíváncsi vagyok rá nagyon, de utánna sz*r érzésem van néha :D (élénk a fantáziám és könnyen átültetem az életbe..... és akkor nagyon rossz érzésem van.)

Egyébként..... nagyon jó érzés volt kijátszani.... nem használtam semmilyen segítséget.. :)

Tudtam hogy legyőztem az akadályokat, és szabad vagyok...... felszabadult voltam....

Kicsit kockán hangzik, de így volt...... nagyon nagy hangulata van a játéknak... :C

4a || Neuzer Courier DT

(#212) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A blogbejegyzés írójától kérdezem, hogy remélem minden jól alakul...

(#213) vosimo


vosimo
aktív tag

Vaze :Y , ezt nem rólam írtad?? :U :F :Y :W :O

(#214) vosimo válasza lugosi (#212) üzenetére


vosimo
aktív tag

Már rég nem lépett be, sajna. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.