Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

Hadd döntsem már el én, hogy a saját e-mail fiókomból mikor törlöm a mail-jeim. :(((

Cégeknél ez meg aztán pláne marha vicces lehet...

(#2) Sirpi válasza D.Orion (#1) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ja, én is így gondolom. Főleg, hogy a gmail-t pl. azzal reklámozzák, hogy soha többet nem kell levelet törölnöd.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#3) Morden24 válasza Sirpi (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tényleg, a Gmail-es leállásról hol az IT Café-s hír? Csak érdekességképpen. Amikor a másik szolgáltatóról volt szó, elég gyorsan reagáltak.

Sectumsempra - For Enemies

(#4) moli.hu válasza D.Orion (#1) üzenetére


moli.hu
őstag

ezek csak az el nem olvasott levelekre vonatkoznak. jelenleg a postanal, ha adott ideig nem veszel at egy levelet, visszakuldik. ugyanaz.

(#5) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Szerintem ez egy rossz ötlet.

Egy régi mail előkotorászása nagyon hasznos és fontos tud lenni!
Itt most nem csak a nosztalgiázásról beszélek, hanem mondjuk ha egy rossz elsült üzlet jogi vagy rendőrségi rendezésére van szükség az írásos bizonyítékra (nekem már pl: legalább 3-4x szükségem volt rájuk), és amikor előkeresem akkor meg koppanok, hogy hoppá, törlődtek, én meg nem mentettem el őket..

Nézzenek már ki annyi önállóságot a userből, hogy ha látja, hogy kevés a hely, akkor törli, de nem magától törlődjenek..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) moonman válasza Morden24 (#3) üzenetére


moonman
titán

még nem kaptak róla hírt, mert Gmailt használnak. :D

(#7) h-yle válasza moli.hu (#4) üzenetére


h-yle
addikt

Egyrészt. Másrészt pedig a user nyilván felülbírálhatná, megtarthatná a lejárt leveleket is, esetleg törlés helyett egy "lejárt" folderbe megy át az adott mail, így könnyítve a postafiókban az eligazodást.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) moonman válasza Sirpi (#2) üzenetére


moonman
titán

azért az sem megoldás, hogy a sok hüje szeméttel teljen meg a szerverek nagy része. egyébként meg egy pipa kell, hogy "don't delete expired emails" és kész is.

(#9) dabadab válasza moonman (#8) üzenetére


dabadab
titán

"azért az sem megoldás, hogy a sok hüje szeméttel teljen meg a szerverek nagy része."

A mai HDD mereteknel azert ez mar nem olyan nagyon sulyos problema.

DRM is theft

(#10) moonman válasza dabadab (#9) üzenetére


moonman
titán

"Gmail offers more than 7 GB of free storage for your messages and attachments, and we're adding more space as fast as we can."

de ugye azt is tudjuk, hogy az a 7 GB csak elméleti korlát, ha most mindenki elkezdené megtömni a postafiókját, igen hamar kifutnának a helyből, talán jó, ha a userek 10%-ának jutna. így gondolom, a Google is jobban örülne annak, ha a postafiókok nem fölösleges szeméttel, hanem értelmes levelekkel lennének tele.

én sem gondolom, hogy a Microsoft ott tartogat nekem 500 GB tárhelyet a Hotmail-emnek, hiába ír ki annyit az Outlook. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) pzstm válasza moonman (#10) üzenetére


pzstm
titán

én sem gondolom, hogy a Microsoft ott tartogat nekem 500 GB tárhelyet a Hotmail-emnek, hiába ír ki annyit az Outlook. :)

Hotmail korlátlannak van hirdetve, csak Outlook kiírja hogy 500GB nemde? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12) joghurt


joghurt
addikt

Előbb a levélküldő hitelesítését kezeljék legalább a nagyobb szolgáltatók, akkor talán visszaesne a spamek száma. Jaaaa, hogy akkor kisebb vasak is ki tudnák szolgálni a levelezést, az meg nem biznisz?

A tej élet, erő, egészség.

(#13) moonman válasza pzstm (#11) üzenetére


moonman
titán

"ever-growing" storage-nak van hirdetve, ami valójában 500 GB, bár ez gondolom lényegében "unlimited"-nek tekinthető. :)

(#14) Morden24 válasza moonman (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazából csak félig kérdeztem poénból... :U:D

Sectumsempra - For Enemies

(#15) Penge_4 válasza moonman (#10) üzenetére


Penge_4
veterán

"de ugye azt is tudjuk, hogy az a 7 GB csak elméleti korlát"

Valójában az indexelésükön alapul. Vagyis a kapott levelek nagy része ugyanaz a levél több postafiókban. Ezeket a leveleket (és az egy postafiókba érkező azonos leveleket) egyetlen példányban tárolják és ha valaki törli, akkor csak az ő postafiókjának indexéből tűnik el, de a levél fizikálisan megmarad, amíg az utolsó is nem törli.

A másik: Értesítőknél, mint például vannak a PH-s értesítők is, csak az egymás közötti eltéréseket tárolja a levél teljes szövege (ami ugyanaz) helyett.

A nagymamának írt üdvözlőlevelekkel pedig nem telik meg a postafiók, ellenben a sokmillió pár kilobájtos értesítőlevelektől és hírlevelektől a fejlett algoritmussal megszabadulnak.

(#16) moonman válasza Penge_4 (#15) üzenetére


moonman
titán

nyilván így működik, nem is ezt vonom kétségbe (2010 kivételével az Exchange is így tárol), de én elsősorban a sok MB-os videókról, képekről, képeslapokról beszélek, azokat kénytelenek mindig lerögzíteni.

(#17) dabadab válasza moonman (#16) üzenetére


dabadab
titán

Es pont ezek azok, amikre amugy se allitana be senki se a lejarati idot.

DRM is theft

(#18) moonman válasza dabadab (#17) üzenetére


moonman
titán

ha jól értem a tervezetet, alapértelmezésként rákerülne a levelekre, kézzel max. levenni lehetne.

szerk: bár lehet, hogy nem, akkor viszont nem sok értelme van az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#19) dabadab válasza moonman (#18) üzenetére


dabadab
titán

Annak semmi ertelme nem lenne.

DRM is theft

(#20) bambano válasza Sirpi (#2) üzenetére


bambano
titán

Ja, letörli helyetted a gmail meg valamelyik rendszergazdája:P

Egyébként a cikk tartalma nem jó ötlet, küldenek valami anyázó levelet, mire lementenéd vagy értesítenéd az illetékeseket, eltűnik a fenébe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) dabadab válasza bambano (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Ja, letörli helyetted a gmail meg valamelyik rendszergazdája :P"

Attol persze nem kell felni, hogy elveszik az info, mert torles elott elolvassak a leveleket. :P

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) joghurt válasza bambano (#20) üzenetére


joghurt
addikt

A pokoli operátor ezt úgy oldja meg, hogy ami nincsen olvasottan szortírozva valamilyen mappába, azt adott idő után automatikusan törli az inboxból. ;]
Egy számottevő méretű levelező szerveren pedig a csatolmányok közös kezelése is nagyságrendi méretkülönbséget jelent: Gizike az összes barátnőjének körbeküldi a cuki .pps file-jait, de ebből a szervernek elég egyetlen példányt tárolnia.

A tej élet, erő, egészség.

(#23) moli.hu válasza h-yle (#7) üzenetére


moli.hu
őstag

hihetetlen, hogy senkinek sem tunik fel, amit irtunk.
nembaj.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.