Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

a fő problémát szerintem az jelenti, hogy akik benne dolgoznak, azokat vagy meg sem kérdezik, vagy ha igen, akkor jó eséllyel a fiók mélyén lapul a véleményük arról, hogy hogyan lehetne a hatékonyságot javítani. tapasztalataim szerint egy 60 perces meetingen kb 3-5 perc maximum az érdemi információ, a többi zabhegyezés...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) the_blu36 válasza anulu (#1) üzenetére


the_blu36
tag

Arról nem beszélve, hogy akik bent vannak, azok közül az egyik beszél, kettő a tollával játszik, kettő az ablakot bámulja, nem szól, de néha bólogat. Aztán mikor döntésre kerülne a sor, akkor jön a hümmögés (sajnos tapasztalat). Ezek után aki felhozta a témát és végigpampog egy órát, hogy miért is lenne jó amit javasol, hümmögést kap cserébe, aztán máskor persze, hogy nem hozza fel újra a témát. Egy héttel később meg jönnek az e-mailezések a tárggyal kapcsolatban.

A másik amit imádok, hogy ahelyett, hogy kibogarászná a munkatárs a hálózaton - az egyébként logikusan, dátumozva, verziókezelve stb. - tárolt állományt, jön egy mail, hogy ugyan küldjem már el neki e-mailben. Amíg ez nem változik meg, addig egy helyben toporgás van.

[ Szerkesztve ]

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#3) Romvr válasza anulu (#1) üzenetére


Romvr
őstag

Igen a főnökök nem szoktak a szakemberekre hallgatni. Csak azt látják hogy X millió forint beruházás és hogy hú az milyen drága (rá két nappal bejelentik hogy a lassan 1 éves gépkocsipark elavultnak számít és újat vesznek, meg Dr. Gipsz Géza CFO-nak gratulának és 10 milliós jutalmat kap + egy új kocsit korlátlan használattal), ezért majd következő gazdasági évben rátérünk. Aztán eltelik az év és ismét csak drágának van titulálva. De persze ha baj lesz, mert már 2-3 éve halogatták a beruházást és meghalnak az ősöreg szerverek, elfüstöl a switch, vagy eldurran az UPS akkor habzó szájjal keresik a felelősöket. Ilyenkor én csak körbemutatok a meetingen és elmondom hogy ha 2 éve megvettük volna 5 misiért amit mondtam akkor most nem kerülne az adatvesztés és leállás miatti bevételkiesés 30 misibe a cégnek + javítási költségek. Ekkor csak megy a hümmögés és biztosítanak hogy legközelebb hallgatnak rám. Persze aztán nem, mert hú az milyen drága... valakik sose tanulnak.

True story bro ;)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#4) Kbali válasza the_blu36 (#2) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mindehhez tegyük hozzá, hogy ki is rendelte meg a kutatást? Ja, hogy "véletlenül" egy csoportmunka szoftveres cég...

(#5) Polllen válasza the_blu36 (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

A meetingnek azért van egy "vezetője", az pedig, ki hogyan viselkedik az ő "felelőssége" is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) bambano válasza Kbali (#4) üzenetére


bambano
titán

jól kellett kiválasztani a 350 menedzserből a 35 mélyinterjúzót :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) the_blu36 válasza Polllen (#5) üzenetére


the_blu36
tag

Van vezetője, aki kb. elalszik a székében - egyébként ügyvezető. Természetesen úgy kell berángatni a megbeszre, amire amúgy is késve érkezik be. Mondjuk ennek egy előnye van, hogy egymással kb. meg tudjuk addig dumálni, mit-hogy-merre.

Azzal maximálisan egyetértek, hogy a jelen lévő felelőssége, hogyan viselkedik, ugyanakkor ha a vezetőség így áll hozzá a dolgokhoz, nem fogja motiválni a munkatársakat a jövőbeli lehetőségek mérlegelésére, kutatására.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#8) Kbali válasza the_blu36 (#7) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jó helyen dolgozol???

(#9) the_blu36 válasza Kbali (#8) üzenetére


the_blu36
tag

Az előbb leírtaktól eltekintve igen :K

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#10) Polllen válasza the_blu36 (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálatok semmilyen csodaszoftver nem segítene ezen, már csak azért se, mert a munkát senki sem csinálja meg az ember helyett. :))

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) sh4d0w válasza the_blu36 (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor minek hívjátok egyáltalán be?

https://www.coreinfinity.tech

(#12) the_blu36 válasza sh4d0w (#11) üzenetére


the_blu36
tag

A válasz egyszerű: hiába visszük előre - eredményesen - a céget, ő a döntéshozó, ha x összeg fölötti beszerzés/szerződés/egyébről van szó. Általában nem visszatartó erő, de hadd ne részletezzem már a jó magyar mentalitást.

@Polllen: ide nem is csodaszoftver kell, de most már nagyon offtopik vagyunk.

[ Szerkesztve ]

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#13) Kbali válasza the_blu36 (#12) üzenetére


Kbali
nagyúr

Annyiban nem offtopik, hogy semmilyen rendszer nem képes jól helyettesíteni a rossz működési mechanizmusból fakadó hátrányokat, hanem legfeljebb rá tud mutatni, hol a szűk keresztmetszet.
Általában egy ilyen jellegű rendszer bevezetését alapos elemzésnek, felmérésnek kell megelőznie, ill. megfelelően adaptálni és használni is kell mindenkinek.
Sajnos megintcsak gyakorlati tapasztalat, hogyha drasztikusan nem vágod el az új rendszerrel a régi vonalakat, akkor meg is fogják kerülni, továbbra is csak az informális kapcsolatok működnek. Persze mindehhez kell a vezetői elkötelezettség és nyitottság.

(#14) sh4d0w válasza the_blu36 (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az eddig általad leírtak fényében semmi szükség nincs a jelenlétére, elég lenne meeting után elküldeni neki a megbeszélés kivonatát.

https://www.coreinfinity.tech

(#15) the_blu36 válasza sh4d0w (#14) üzenetére


the_blu36
tag

...amiből aztán a cikkben említett "[...]65 üzenetet generált a döntés meghozataláig." problémához jutunk vissza :(

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#16) sonar


sonar
addikt

Nos én is mint multinál dolgozó (kis csoport)vezető elmondhatom, hogy tényleg sok fasság van.
Sajnos meetinget sem könnyű tartani, sok ember szeret általánosságokat puffogtatni és ha részletet kellene kidolgozni akkor csöndben marad. Vagy ha épp számokkal alátámasztani az állitást akkor jön a "sok", több, mint ami szokott lenni....
Illetve attól, hogy még valaki hangos nem biztos, hogy igaza van és rá kell hallgatni.
Másik leggyakoribb hiba mikor a meetingre olyan embereket hivnak meg akiknek nem a területe a megbeszélés tárgya.
Illetve vannak megbeszélések amiknek tényleg semmi értelme csak maszatoljuk el a felelőséget...

De vigasztaljon mindenkit a tudat, ez igy van máshol is.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#17) tope


tope
addikt

Addig amíg úgy adják ki a munkát a dolgozóknak, hogy itt van csináld, de semmit nem tud róla, hogy most az mi, minek kell, meg egyébként is (hátha lenne észrevétele, amivel jobbá tehetné a munka eredményességét), meg ha meg is csinálja, akkor jön hogy hát ez nem így kéne, meg már bocs de más kell, meg ...
A magyar mentalitáson kellene változtatni, nem a leszarom, és a nekem legyen jó, a többi nem érdekel elvet működtetni. Amíg ezen nem változtatnak az emberek, addig tök mindegy milyen, hány e-mail\meeting lesz az ügyben, mert azzal önmagában nem segítik az ügy/probléma megoldását. Először is meg kellene tanulni, hogy ne a saját érdekünket helyezzük előtérbe, hanem a csoport érdekét, ha a többinek jó lesz, akkor nekem is jó lesz (valamilyen formában).

(#18) Polllen


Polllen
nagyúr

Másodjára kerül elő már ez a "magyar" mentalitás. Ez így ebben a formában bullshit.

Vannak a lusta és/vagy nem törődöm emberek, meg vannak azok, akik komolyan veszik a munkájukat. Tökmindegy a náció.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) buherton válasza Polllen (#18) üzenetére


buherton
őstag

Engem is iszonyatosan idegesítenek ezek a beszólások. Pont úgy mondják, mint akik tudják, hogy megy a Nyugaton. Mindenhol ugyanakkora eséllyel vannak jó és rossz főnökök. Nincs kolbászból a kerítés Nyugaton. Ezt kellene már felfogni...

MOD: off

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#20) tope válasza Polllen (#18) üzenetére


tope
addikt

Úgy értettem azt a "magyar" mentalitást, hogy sajnos sokan vannak akik tehetnének az ügyben, de nem tesznek semmit / illetve tesznek, de az ellentmond a józan észnek. Visszavonom a dolgot, mert nem tudok külföldi példákkal dobálózni, de az elfogadható tény, hogy nem itt kellene az országnak tartania, ahol tart és ez a felfogásbeli mentalisból adódik.

(#21) orbano válasza buherton (#19) üzenetére


orbano
félisten

Egy hete sétálgattam Leuvenben a (Magyarországon nem létező) középosztály által lakott kertvárosban. Meglehetősen kolbászból vannak ott a kerítések. Sokkal több kolbászból, mint nálunk. És akkor Belgium még csak nem is egy hűde erős példa. Nyilván hasonló problémák mindenhol felütik a fejüket, csak épp más mértékben, és más életszínvonallal körítve. [demagógia on] Egy A5-ös Audiban másképp reagálsz rá, ha munkaidő után b*sztat a főnök, mint a banknak csak félig kifizetett 15 éves Suzukiból. [demagógia off]
Ezek a különbségek pedig egyszerűen az emberek felfogásában keresendők, megspékelve az ebből eredő történelmi alapú gazdasági előnyökkel... tiszta matek az egész.

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) Romvr válasza Polllen (#18) üzenetére


Romvr
őstag

Én is azt tapasztalom itt a multi-kulti környezetben hogy a magyarok csak ujjal mutogatnak meg prezentációkat szerkesztenek és excel dokumentumokat, míg a külföldi főnökök megoldani a gondot. Volt hogy a német mondta a magyar főnökömnek hogy ő nem színes cellákat akar látni, meg grafikonokat, hanem azt hogy nincs probléma, a többi az őt nem érdekli.
Magyar főnököm mindig csak forwardingolja a problémákat másra, meg ujjal mutogat, az Indiai meg megy és csinálja ha van valami az embereivel együtt. Magyar főnök a telefonját se veszi fel munka előtt-után, de az angol volt hogy hajnalban felkelt és bejött mert hívták hogy baj van...
Én ezeket tapasztalom. Itt nálunk.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#23) orbano válasza Romvr (#22) üzenetére


orbano
félisten

Elmentünk "nyugatra" egy multihoz tárgyalni a felsővezetéssel. Tárgyalás után, este 9-re mentek vacsorázni. Vacsora után az egyik vezető saját maga készítette el a kivonatot az aznapi megbeszélésről egy színes szagos prezentáció formájában és küldte el. A cégek méreteiről: a mienk 10 fős nagyságrend, a külhoni 10 000 -es. A tárgyalás emellett egy tartalmas, érdekes témákat feszegető brainstormingba csapott át. Ugyanez nálunk egy cégnél úgy néz ki, hogy kérdez három totális baromságot valamelyik vezető, esetleg szimplán azért mert nem ért a témához, vagy azért, mert nem tetszik neki az egész és kötözködik. Ráadásul itthon leginkább az érdekli őket, hogy ők személy szerint az egész üzleten mennyit keresnek... És ez nagy általánosságban eddig a tapasztalat. Persze azért kint is vannak negatív példák, de arányaiban sokkal kevesebb.

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) Polllen válasza Romvr (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ellenpélda... én dán multinál dolgozom. A kintiek mindig hangzatos dolgokat ígérnek, amiből nem lesz semmi. Megy a szekér, ennyi a lényeg. Az itteniek pedig próbálkoznak mindig mindent jobban csinálni.

Vállalati kultúra és a vezetés elsődleges felelőssége, ki hogyan dolgozik és kommunikál egy multinál. Nálunk itt a részlegeken belül is megvan a megoszlás a szorgos és nem túl szorgos leosztás.

Ha már magyarkodunk, van az a szép mondás, hogy "Fejétől bűzlik a hal."

Soha sem láttam még olyan sikeres céget, ahol nem volt erős és okos vezetés. Mindegy melyik országban volt.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) azbest


azbest
félisten

Hát, azt hiszem nem ez a topic fog komment szám rekordot dönteni, mert sok helyen titoktartás okán nem lehet ilyesmiről mesélni... vagy szimplán rosszul vennék ki magát a szennyes kiteregetése.

Régebben volt, hogy több projektben is részt vettem, plusz vannak opcionális belső képzések is... na amikor kiszámoltam, hogy ezek együtt már 3 munkanapnyi időmet elveszik, akkor lemondtam a helyemet a képzésen, mert nem marad idő a munkám elvégzésére. Nagyon jónak tartom egyébként, ha van lehetőség céges tanfolyamszerűségre járni, csak akkoriban túl sok minden összejött és a határidők nem mentek messzebb :)

(#21) orbano: az biztos, hogy eléggé megváltoztatja a gondolkodásmódot, ha van kellő anyagi biztonság és nem kell idegelnie magát az embernek pitiáner problémákon és kiadásokon. Ez a munkahelyi légkörre is hatással lehet, hiszen sokkal jobban piszkálja egy fillérekből gazdálkodó csőrét, ha hülyeséget és pénzkidobást lát, mint azt akinek nincsenek filléres gondjai.

(#26) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem ennek az is az egyik oka, hogy a legtöbb vezető csak nagy vonalakban ismeri, hogy mivel foglalkoznak is azok aki alá tartoznak, illetve fogalma sincs arról hogy miben jó és miben elavult az amit és ahogy csinálnak, illetve ezért azt sem tudja, hogy milyen hatása lenne valami új dolognak a folyamatokra. Mondhatjuk úgy is hogy nem szakemberek és a többségük nem is hallgat azokra, vagy olyanokkal veszi körül magát, akik kerülik a konfliktust, mindenre bólogatnak, és szerintük minden teljesen rendben van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) anulu válasza azbest (#25) üzenetére


anulu
félisten

hát jah, tudnék mesélni, csak ugye nem lehet...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) Pttypang válasza azbest (#25) üzenetére


Pttypang
veterán

Azert amikor valaki egy adott feladattal egy muszak alatt ~80k-t sporol a cegnek az alkatreszeken, de a vezeto kozli, hogy erre nincs keret, hogy felvegyenek egy embert kulon, az azert nem apropenz... :)

Everybody lies.

(#29) petipetya válasza azbest (#25) üzenetére


petipetya
nagyúr

A titoktartásról annyit, hogy egyszerűen csak nem sz.runk arra az asztalra, ahonnan eszünk. :) Én is megjártam már pár multit, ráadásul nem egy helyen többször is dolgoztam. Ez is megérne egy kitérőt, hogy multin belül nincs átjárás, ám egy kilépés után később lehet felvételizni egy másik osztályra. Persze ez függ attól is, hogy munkaerő közvetítő céggel kerül oda valaki vagy sem, mert azoknak a rotáció az érdeke (?).

Mindenesetre az email mindenhol egy spam generátor. Nem is tudom, hogy mit lehetne ezzel kezdeni, mert szerintem nem tölti be a neki szánt szerepet. Talán egy online csetes rendszer hatékonyabb lenne, mert eleve csak a releváns infókat osztanák meg az emberek egymással. Persze aki éppen nem online (szabin van, másik műszakban dolgozik stb.) az lemaradna róla. De lehet, hogy másnap vagy pár órával később nem is érintené ez a dolog őt. Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#30) azbest válasza petipetya (#29) üzenetére


azbest
félisten

Nyílt forrású projekteken bevett gyakorlat, hogy irc-n keresztül kommunikálnak egymással a világ minden részén lévő fejlesztők. A beszélgetések mentése is megoldható, így később visszanézhető, ha lemarad valaki. :K
Persze emellett van levelezési lista is, de annak így kisebb a terhelése.

[ Szerkesztve ]

(#31) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ez mindenhol így van, én is napok óta levelezgetek egy kérdésről, már akkorára duzzadt az előzmény, hogy lassan kiadót kereshetnénk neki keménykötésben, trilógiaként, de a probléma egy jottányit sem haladt előre. (szerintem el sem kellett volna kezdeni, mert a bevontak fele elég kívülálló, de őket is "muszáj" belevonni)
Szerencsére meeting eddig nem volt.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#32) buherton válasza orbano (#21) üzenetére


buherton
őstag

Létezik Magyarországon középosztály. Az más kérdés, hogy lecsúszó félben van :( .

Mondjuk annyi bizonyos, hogy én fejlesztőként dolgozok, ami nem egyenlő a gyárimunkással és én a saját helyzetemből indultam ki.

Viszont a főnökökre visszatérve. Volt szerencsém angol és német főnökhöz. Ugyanakkora eséllyel lehetnek rossz és jó főnökök. Az egyik angol főnök nem tudta követni, hogy mi történik körülötte és teljesen analfabéta volt projekthez. Viszont a másik angol főnök értette a dolgát, és tudta mi a dörgés. Németeknél ugyanez volt.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33) buherton válasza Romvr (#22) üzenetére


buherton
őstag

Az indiaiak megérnek egy külön misét. Az igaz, hogy lelkesédesben nincs hiány, szóval megcsinálják a feladatokat, csak aztán ne lepődjön meg a megrendelő, hogy más kapott, mint kért. :D

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#34) Hintalow válasza buherton (#33) üzenetére


Hintalow
senior tag

Bár kevés tapasztalatom van velük, de az indiaiaknál főleg az a gond szerintem, hogy az oktatásuk/mentalitásuk miatt droidok, olyan értelemben, hogy képtelenek a szabélyoktól, előírásoktól kicsit is elvonatkoztatni, csak a szabályzatot mantrázzák, és aszerint dogoznak minden betűt betartva.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#35) Romvr válasza buherton (#33) üzenetére


Romvr
őstag

Igen nagyon tudnak lelkesedni meg buzdítani másokat. Akikkel én kapcsolatban vagyok az egyik felük nem tudja mennyi 1+1 vagy miként kellene A-ból B-be eljuttatni valamit. A másik fele viszont penge és pik-pak megoldja a gondokat. Az indiai főnökök meg meghallgatják az érveket és észrevételekett, kompromisszum-készek és csak akkor b*sszák le az embert ha valamit úgy elrontott hogy körülményes megcsinálni. Nálunk a magyar főnök meg eleve leb*szással indítja a beszélgetést a project elején (van rajtad sapka/nincs rajtad sapka), első nap, csak hogy meghozza a kedved a további munkára.

Olaszok is egy külön állatfaj. Náluk lustább és hely-ráérünk-arra-még mentalitásúbb embert sose láttam. De viszont mindig vidámak, kedvesek. :D

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#36) leeate


leeate
senior tag

Talán szélsőségesnek fog tűnni a véleményem, de szerintem gyilkolják csak. Erre jó igazából a kapitalizmus: aki képes racionálisan működni, az fennmarad, aki meg "sz*rni bele" mentalitással él, előbb-utóbb elbukik. Úgyhogy én nem sajnálnám ezeket a magyar vállalkozásokat. Ha elbuknak, az egy vagy több másik, hatékonyabb cég miatt lesz, ami végső soron jó mind a dolgozónak, mind az ügyfeleknek, mind a gazdaságnak.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#37) orbano válasza Romvr (#35) üzenetére


orbano
félisten

ehh franciák is ilyenek voltak. az egyik fejes bejött délelőtt, hogy akkor másnapra kéne egy éles próba a piloton, mert hát merjünk nagyot álmodni, ha már mindenki ámduldozik hogy milyen jól megy a bevezetés. ettől függetlenül kimentünk egy majdnem két órás 4 fogásos ebédre, aminek köszönhetően megcsúsztunk és egy napot kellett tolni a dolgon...

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) orbano válasza leeate (#36) üzenetére


orbano
félisten

persze, de amennyiben magyar vagy, ez totál szívás, mert helyetted majd az angold/német/belga/holland polgár fog jól élni. ez van most is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sokan leírták, szóval +1 : amíg úgy vezetnek be valamit, hogy marha sok felesleges adminisztrációval jár, addig nem lesz jó a hatékonyság. Minél egyszerűbben kell csinálni a dolgokat, annál jobb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) orbano válasza hcl (#39) üzenetére


orbano
félisten

ha pedig túl keveset addminisztrálsz, az üzemeltetés válik nehézkes és költséges folyamattá.

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) hcl válasza orbano (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A hangsúly a feleslegességen volt.
Nekem vagy 5 helyen kell vezetnem a cuccainkat. 2-3 helyen a beérkezett kéréseket. A felét a kutya nem nézi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) orbano válasza hcl (#41) üzenetére


orbano
félisten

már csak azt kellene valakinek mindig mindenhol pontosan megmondania, hogy mi a felesleges. szerintem aháyn ember, annyi válasz. ha ilyen egyértelmű lenne, ahogyan beállítod, mindenki úgy csinálná...

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) hcl válasza orbano (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ez mindig helyzettől függ, de ésszerű kompromisszumokat nem árt kötni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) bambano válasza orbano (#42) üzenetére


bambano
titán

a válasz triviális: 1-nél több adatbevitel felesleges. a helyzet függvényében lehet, hogy 1 adatbevitel is felesleges.

szerk: 1-nél több adatbevitel ugyanarra az adatra megalapozza a gyanút, hogy több adatbázisban ugyanazt tárolják. a redundancia pedig az álmoskönyvek szerint a káosz első lépése.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) hcl válasza bambano (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+1

Másrészt, az több mint gyanús, ha a kollegák fuldokolnak az adminisztrációban, és nem tudnak tőle érdemben dolgozni. Akkor ott valami tuti nem jó. És ez túl gyakori különféle helyeken.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) Centre válasza hcl (#41) üzenetére


Centre
aktív tag

Az én tapasztalatom, hogy az ilyesmit mindenhol tűzzel-vassal írtják s ami a papírmunka legnagyobb részét kiteszi az nem ez, hanem a huszonhatezer compliance eredetű kötelezettség, amit nem nagyon lehet megkerülni.

(#47) hcl válasza Centre (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó helyeken dolgozhatsz, én pont azokat nem látom, csak amit írtam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) hcl válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Engem mindig lehülyéznek, amikor azt mondom, hogy egy jó vezető szakmailag is jó, ha ért ahhoz, amit vezet, amivel foglalkozik a cég... És annyiszor látom, hogy így kéne lennie...

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) petipetya válasza hcl (#48) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én még nem találkoztam olyan vezetővel, akinek lett volna fogalma az alatta dolgozó emberek munkájáról.

"nincs rá lezsóidő"

(#50) sonar válasza petipetya (#49) üzenetére


sonar
addikt

Jó neked.
Meg tudom erősíteni, hogy létezik a jelenség.

Sőt én egyre inkább elhiszem, hogy MIB-ek léteznek és a környezetemben egyre több ember neutralizálnak...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.