Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

amely megakadályozná az Egyesült Államok kormányát bármiféle szerződés kötésére olyan szolgáltatókkal és harmadik felekkel, amelyek a ZTE és a Huawei hálózati eszközeit használják. Hoztak egyébként már korábban egy olyan határozatot, ami kijelentette: ezek az eszközök biztonsági kockázatot jelentenek az USA számára

Szerencse, hogy a meltdow botrányban érintett processzorok nem jelentenek a világ többi táján kockázatot....
Féltik a kis piacuk a huawei-től. Szánalmas.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) Hg3X válasza aelod (#1) üzenetére


Hg3X
tag

És egyébként tényleg... :c

Jeff who??

(#3) macskea


macskea
őstag

"... a Huawei, illetve ZTE telefonok állami használatát is megtiltották... ... épp ezekben a hetekben hiúsult meg az utóbbi betörése a domináns szolgáltatói piacra... ...Gyakorlatilag az utolsó pillanatban buktatták meg a nagyszabású Huawei - AT&T megegyezést..."

Itt kicsit félrement a matek, előbbi az az utóbbi.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#4) Bossyy


Bossyy
tag

Éppenséggel nem erőltették meg magukat formatervezés szempontjából, csak elővettek a zsebből egy 5 évvel ezelőtti HTC-t az M7- et, amire rátettek egy újjlenyomat olvasót.

[ Szerkesztve ]

(#5) judas13 válasza macskea (#3) üzenetére


judas13
addikt

Visszaolvastam, hogy jól láttam -e?
Akkor tényleg gond van az előbbi- utóbbi fogalmával.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#6) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

"Az igazán különleges, dupla kijelzős Axon M kínai bemutatóján árulta el a vezérigazgató, Cheng Lixin, hogy készülőfélben lévő csúcskészülékük Axon 9 névre fog hallgatni, és mivel a széria kihagyta a 2017-es évet, a várhatóan több taggal érkező frissítés kihagyja a 8-as számozást."

What? A mondatot értem, csak az indoklás elég bullshit. Szerintem pont annak lenne értelme, hogy 2018-ban 8-as számmal érkezzen a széria.

Ami meg az USA piac felé való nyitás kínai sikertelenségét illeti, ez valóban komoly érvágás lehet a Huawei-nek és a ZTE-nek.

[ Szerkesztve ]

(#7) Salo


Salo
tag

Érthető, hogy félnek a kémkedéstől...

(#8) macskea válasza judas13 (#5) üzenetére


macskea
őstag

Nyilván érthető, de én is nekifutottam párszor, mert éreztem, hogy valami nem stimmel. :) Jelentősége amúgy nem sok van, de jól esik a tudat, hogy valaki elolvasta a cikket még az előtt, hogy kikerül.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#9) monti0222w válasza Bossyy (#4) üzenetére


monti0222w
addikt

Az a helyzett, hogy BMW desing csapata alkotta ezt a külsőt, szóval ez nem a ZTE sara, pláne ha még igazad is lenne!
Van egy lővésem, nem láttál még élőben M7-t, se Axon 7-t!

(#10) Csapo83


Csapo83
aktív tag

Kínában malyd elkezdik cseszegetni az Apple-t az avultatás miatt és pár hónapon belül ott lesz a Huawei és a ZTE az Amerikai szolgáltatók polcain....

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#11) saintex72 válasza monti0222w (#9) üzenetére


saintex72
aktív tag

Sok álmatlanul forgolódós éjszakájuk lehetett, mire ezt a semmire nem hasonlítható design megszületett. Ami egyébként nekem nagyon bejön, igaz évekig használtam m7- et. De mentségükre legyen mondva, hogy hosszú ideig ez a formavilág uralta a mobil piacot a htc után. Főleg a kínait. Xiaomi, letv ........
Tudom ne is írd, hülyeség, mind más volt, egyedi

(#12) BSN.User válasza Bossyy (#4) üzenetére


BSN.User
kezdő

;]

(#13) mjani1172 válasza aelod (#1) üzenetére


mjani1172
addikt

Miért szánalmas? :F

(#14) aelod válasza mjani1172 (#13) üzenetére


aelod
veterán

Mert nem akarják, hogy a méltán népszerű HUAWEI betörjön szolgáltatókon keresztül a Samsung és az Apple által uralt amerikai piacra...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15) Bossyy válasza monti0222w (#9) üzenetére


Bossyy
tag

Lövésed sem lehet arról, hogy én az életben milyen telefont láttam, használtam és milyet nem :-)
Szerinted a két készülék nem hasonlít (ezt vettem ki szavaidból), szerintem meg ez egy ordas nagy koppintás. Mindkettőnknek meg lehet a saját véleménye, ezzel nincs semmi baj.

(#16) mjani1172 válasza aelod (#14) üzenetére


mjani1172
addikt

Ok. És ez miért szánalmas?
Nem az a normális ha valaki védi a sajátját ?

(#17) aelod válasza mjani1172 (#16) üzenetére


aelod
veterán

A kapitalizmusban ahol szabad verseny (de jure) van? Nem.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18) mjani1172 válasza aelod (#17) üzenetére


mjani1172
addikt

Látom nem érted,nem erőltetem.

(#19) aelod válasza mjani1172 (#18) üzenetére


aelod
veterán

Sztem se ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20) BSN.User válasza Bossyy (#15) üzenetére


BSN.User
kezdő

A hTC is koppintas, mint lathatod :P

(#21) Bossyy válasza BSN.User (#20) üzenetére


Bossyy
tag

Betettél egy képet...és? Semmit sem írtál róla. Megnéztem, az egy JIAYU G3S és a legelső említése 2013-ből van, és akkor jelent meg az M7-is. Akkor?
Persze értem, hogy nincs új a nap alatt, mindent vissza lehet vezetni valahová, plusz tévedhetek is, de én a fentiek miatt nem lennék meggyőződve a JIAYU G3S elsőségéről. (arról nem is beszélve, hogy sztereo előlapi hangszórórácsok nincsenek a kínai modellen (vagy talán unibody fém ház antennacsíkokkal), ami elég markáns eleme a külsőnek).

[ Szerkesztve ]

(#22) monti0222w válasza Bossyy (#15) üzenetére


monti0222w
addikt

Tény és való, hogy nem tudom milyen telefonjaid voltak, de hogy ez a két telefon hasonlít egymásra, szerintem mint minden telo! Úgy rémlik, hogy azzal a forma tervel amivel megjelent a M7, mint feljebb is lett képpel mutatva, a Jiayu valamelyik modellje (talán a G3) jelent meg előbb, akkor ki koppint kiről? S ha jól rémlik az a forma világ akkoriban jópár telefonnál vissza köszönt! A soron következő iphone-nál is! Mivel mindkét telefon volt a kezemben, van is, ezért merem azt mondani hogy nem ugyanaz a két telefon forma világa, elég sok kis részletben különböznek egymástól, az ívek a széleken a sarkoknál sem ugyanaz. :N Hát még a többi!
Nem vitaként írom, csak arra reagálva hogy másolat, hasonló, (mint minden telefon) pedig az apró kis részletek amikben különböznek egymástól és ezek a részletek amik megkülönböztetik egymástól. :K

(#23) aelod válasza Csapo83 (#10) üzenetére


aelod
veterán

Hát nem így néz ki a helyzet. Épp most kaszálták el a HUAWEI-t. :(((

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) BSN.User válasza monti0222w (#22) üzenetére


BSN.User
kezdő

Igen, ezert is raktam be, mert a Jiayu elobb jott ki, aztan a hTC, de a BB volt talan az elso "ilyesmi" design...

[ Szerkesztve ]

(#25) Csapo83 válasza aelod (#23) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Pont emiatt írtam hogy az önérzetes Kínai népköztársaság sem fog kérni az Apple ternékeiből mert avultatnak meg egyébként is aztán a zárt ajtók mögött megegyeznek és az Apple marad kínában a Huawei pedig az amerikai piacon. Szerintem a Huawei nem veszít akkora piacot amerikában mint pl az Apple kínában.

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#26) BSN.User válasza Csapo83 (#25) üzenetére


BSN.User
kezdő

Annyi a kulonbseg, hogy a kinaiak eleg nagy resze meg van veszve az apple cuccaert, visszafele ez nem mondhato el, hogy az amcsik hatalmas tomegekben vagynanak a huawei telefonjai irant...

(#27) Csapo83 válasza BSN.User (#26) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Ezért írtam hogy egy ilyen adok kapok az Apple-nek fájna jobban. A kínai kormányt meg szerinted mennyire érdekli pár hisztiző tini? Kína egyre öbérzetesebb ilyen téren is...

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#28) aelod válasza Csapo83 (#25) üzenetére


aelod
veterán

A Huawei a második negyedévben Kínában 21 százalékos, az Apple 7,1 százalékos részesedéssel rendelkezett az okostelefon piacon. Ez 2017 augusztusi adat.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) BSN.User válasza Csapo83 (#27) üzenetére


BSN.User
kezdő

Tudjafene, kinai joleti politikaban nem vagyok otthon, de valahogy azt erzem, akarmennyire is kommunista diktatura, annak az orszagnak a vezeteset jobban erdekli, hogy az ott elo "biorobotok" boldogan dolgozzanak es termeljek a GDP-t, mint pl ennek itt a "hanyatlo nyugat" mellett.. :U :(

(#30) monti0222w válasza BSN.User (#24) üzenetére


monti0222w
addikt

Persze igazad van, akkoriban ez a desing nagyon hódított, nagyon ellett találva a forma. :K Plusz a HTC a sztereó hangszórókkal megspékelte, na meg a BoomSound is jó volt.
Itt a felvetés is sántít, mivel az ívek sem ugyanazok a sarkoknál, meg általában semmi se, meg az oldal széleknél szögletesebb volt az M7, a hangszóró rács sem hasonló meg nagy vonalakban se. S folytathatnám a sort, de nem téged kell meggyőzni, hiszen nem véletlen raktad be a Jiayu képet. :K

(#31) judas13 válasza BSN.User (#24) üzenetére


judas13
addikt


:)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#32) gusthy válasza aelod (#14) üzenetére


gusthy
veterán

Ebből a Samsungot bátran kihagyhatod, eléggé többször kiderült már, hogy meglehetősen protekcionista módszerekkel védik a nyomorult almájukat. Volt már ott elnöki vétó is, amikor a Samunak kellett volna fizetnie bírósági ítélet alapján milliárdokat.

(#33) gusthy válasza BSN.User (#26) üzenetére


gusthy
veterán

Hát de. Csak nem nagyon tudnak hozzájutni.

(#34) gusthy válasza mjani1172 (#16) üzenetére


gusthy
veterán

Azért szánalmas, mert az USA fő marketingje ugyebár az, hogy ők a világ legszabadabb országa, és erre való hivatkozással meglehetősen fel tudnak háborodni, ha valahol az amerikai termékeket nem látják szívesen, lásd pl GMO.
Az úgy nem oké, hogy addig hiszünk a szabad piacban, amíg a mi termékünkről van szó, és hirtelen ez elmúlik, ha a mindenki máséról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.