Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Ha gyártó lennék, készítenék valamiféle konzol lightot is, egy Rockchip RK3288 belsővel, alaposan optimalizálva, és mehet a tömegtermelés...

(#2) rudi


rudi
nagyúr

Vagy az NV a tablethez hasonlóan a Shield konzolt is elkezdi OEM-ben gyártani és a partnereivel árultatni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) tjb007 válasza GIJoe (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kínaik eddig is készítettek ilyen kézi konzolokat meg TV boxokat, amikből nagyon könnyen konzolt lehet varázsolni, és ezután is fognak.
Az alapos optimalizálás már egy másik történet.

(#2) rudi

Vagy csak valaki szimplán átírt két sort a build.prop-ban :)

(#4) z0d1AK válasza GIJoe (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

RK3288-ra egyelőre nem lehet építeni, lévén még nincs, bár bejelentésre került, még a Rockchip is csak tervezi, nincs végleges verzió, így ősznél hamarabb nem biztos, hogy kézzel fogható termékek lesznek, elvileg márciusra készülhet el a végleges SoC.

RK3188-ra épül számos gamer tablet, például az Archos Gamepad 2, de van más kínai gyártó is, amely hasonlót készít, így mondhatni a kívánságod teljesül.

A nagy gyártók azért nem nagyon építenek a Rockchip SoC-re, mert a kínaiak nem adják ki a forráskódot senkinek, így jóval nehezebb a fejlesztés is rá. Talán az egyetlen kivétel erre az ASUS MeMO Pad 8 (illetve "notebook" fronton a Lenovo IdeaPad A10).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) GIJoe válasza z0d1AK (#4) üzenetére


GIJoe
addikt

nem kötekedni akarok de mintha kiadták volna a forrást...

(#6) z0d1AK válasza GIJoe (#5) üzenetére


z0d1AK
veterán

Itt egy fokkal bonyolultabb a helyzet. Nem tudom, hogy a Linux és más OS-ek portolásához mi kell, de azt tudom, hogy a KitKat pont azért nem terjek az RK3188-as modelleken, mert nem adta még ki a Rockchip a hozzá való forráskódot.
Pontosabban elvileg december végén ez kiadásra került, amely alapján portolható a KitKat a készülékekre, mégis csak 1-2 HDMI stickre érhető még el a rendszer. Érdekesség, hogy az egyik ilyen stick rendszerét sikerült portolni az xTAB-79qci-re két magyar fejlesztőnek (apeelme, hjanos1), így ez az egyetlen RK3188 rendszerű tablet itthon, amelyen KitKat fut, bár még külföldön sem nagyon találni hasonlót.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) Móci


Móci
addikt

Majd kiderül, hogy mi lesz belőle. Sok jövőt nem jósolok neki, aztán lehet, hogy tévedek...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Benzoldog


Benzoldog
tag

Kíváncsian várom a folytatást, hátha lesz belőle valami...

(#9) solaris17


solaris17
aktív tag

Sose fogok megbarátkzni az androiddal.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.