Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

ASUS Z97-WS Workstation @ tweaktown

ASUS Z97-Pro Wi-Fi AC @ legitreviews

ASUS Z97-DELUXE @ benchmarkreviews

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

MAXIMUS VII GENE ez hola túróban 8 csatornás, 3DB Jack dugóval? :F Jó ha van rajta egy Line-IN, Mic-IN, meg egy Front 2.0, ebből hogy csinál 8-at nem tudom.

(#3) zetor2000 válasza Goblin12 (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valszeg olyan csatik vannak neki, mint a mobilokban,hogy nem sztereó, hanem "trió".
Azaz 3 hangfalat lát el 1 csatlakozó. A régebbi lapokon is van ilyen 7.1 cucc...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4) Goblin12 válasza zetor2000 (#3) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

ja hogy úgy, akkor olyasmi mint az MSI-nek a gamer notijain lévő jack dugaszok. :R

__

Még két lap hiányzik:

Asus ROG Z97 Maximus VII Formula
Asus ROG Z97 Maximus VII Extreme

bár ők még nem láttak napvilágot.

[ Szerkesztve ]

(#5) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Penge holmi az összes lap. Egy ASUS Z97-DELUXE (NFC & WLC) igazán örömet tudna okozni a rengeteg csatlakozójával.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6) bteebi


bteebi
veterán

A Z97-DELUXE-ot nagyon szívesen elfogadnám :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

A H97 miben jobb/újabb, mint a 'régi' H87? Csak abban, hogy támogatja az idei és a későbbi intel procikat, vagy van valami más is?

H97-PLUS tetszik, csak a hangkodek nem valami nagy szám benne...

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#8) adamssss


adamssss
veterán

Ezek nem kis pályázták el. Ennyi lapot ritkán nyomnak ki egyszerre egy chipsetre

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9) #72042496 válasza Goblin12 (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

A codec nyolc csatornás, de ki kell vezetni, például az előlapra hogy ki lehessen használni:
"8-channel audio output is supported by jack-retasking using a chassis with HD audio module in the front panel."

[link]

Mi az isten az a "trió" csati? A telefonokban általában a mikrofon miatt van TRRS csatlakozó, de szóljatok, ha lemaradtam valamiről.

[ Szerkesztve ]

(#10) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Nem derül ki számomra a táblázatból, hogy a Hero és a Ranger között mi is a különbség?

(#11) MrPetya19


MrPetya19
addikt

A Z97M-Plus nem microATX véletlenül?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12) ucli


ucli
senior tag

mennyibe fáj egyik a három közül?

(#13) XuChi


XuChi
addikt

Ezek viszik a régebbi i7 4770k procikat ? Tehát visszafelé kompatibilis ?

(#14) MrPetya19 válasza Sz.Miki (#10) üzenetére


MrPetya19
addikt

Jó kérdés, még képen is ugyanúgy néznek ki.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15) JohnnyX válasza XuChi (#13) üzenetére


JohnnyX
senior tag

"Az LGA1150-es foglalattal rendelkező újdonságok a korábban megjelent Haswell, és az érkező újabb generációs Intel processzorokat támogatják, de ezzel kapcsolatban bővebb információ még nincs."

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#16) #72042496 válasza MrPetya19 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

De igen. :)

(#13) XuChi: Persze, egy darabig még úgysem jön a Haswell-utód. A chipkészlet új, de állítólag ez is csak elenyésző újdonságot jelent a 8-as sorozathoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#17) hallador


hallador
addikt

Nagyon jó látni, hogy az ASUS még ma is toppon van desktop-ban. Remélem az ASUS megmarad annak, amihez a legjobban ért.... !

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) big-J


big-J
őstag

Nagyon késői most már ddr3mas lapot venni...

(#19) JohnnyX válasza big-J (#18) üzenetére


JohnnyX
senior tag

ddr3 szerintem még sokáig lesz. Mint az Xp. ;)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#20) zz top válasza big-J (#18) üzenetére


zz top
tag

Ja, épp csak annyira késő mint jelenleg nem elektromos autót vásárolni.
De elektromos autó legalább már kapható, ellentétben a DDR4-et támogató deszkákkal.

A DDR4 eleinte kb. akkora durranás lesz mint a Sandy vagy Ivy Bridge után a Haswell. Azaz semekkora. Ennek ellenére én is várnék rá. De mondjuk én már az AMD Socket A óta várok.
Bár hozzáteszem, az égvilágon semmi szükségem egy új gépre azóta se. Ja, és okostelefonom, tabletem sincs. Sőt, TV-m se.

[ Szerkesztve ]

(#21) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

S mi lesz a következő processzor család? A Haswellhez jön még frissítés vagy már a Broadwell? '97-es chipset csak a Broadwellhez kellene - legalábbis eddig úgy volt.

(#22) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Az a kör alakú heatsink a deluxe lapokon elég gagyira sikeredett, retro :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#23) Mokó


Mokó
aktív tag

Azért a mini-itx deszkák odavágnak' :K

Hm..kevés dolgok egyike az életben ez a pár deszka aminek jól áll a piros beütés.

(#24) BenHans


BenHans
addikt

Itt is a Saber :C Nekem annyira tetszik ez a lap, hogy nem is vennék mást. Mellette minden egyéb olyan csupasz... :D

Pedig szívesen látnék ilyen megoldást msi-től is, a saját dizájnjukkal kiegészítve, de hát ameddig nincs addig nálam az Asus az etalon.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#25) csucsbicep válasza Feketelaszlo (#21) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Haswell frissítés aztán a Broadwell. Z87 Hasi refreshhez jó lesz bios frissítés után.

BenHans: Armor kittel valóban csupasz a többi ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#26) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Jó kis deszkák ezek :)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#27) johnywalker


johnywalker
őstag

Hivatalosan május 11-én jelennek meg a "Haswell Refresh" processzorok és a hozzátartozó Z97, H97-es alaplapok.A frissitett processzorok nem sok extrát mutatnak fel az elődeikhez.Talán csak a 100Mhz-el emelt alapórajelek és ha igaz, kicsit módosítanak procin a jobb hőátadás miatt.
A legtöbb gyártó x87-es sorozatú alaplapjai egy bios frissitésel fogadják majd az új procikat.
A Broadwell-K sorozatú procikhoz kell majd mindenképp x97 chipsetes alaplap, ezek 2014 őszén,telén jelennek meg.

[ Szerkesztve ]

(#28) Feketelaszlo válasza csucsbicep (#25) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

B85 is? Arról mit lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#29) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha van most 4 GB memóriám van két modulban, és tervezek 8 GB venni két modulban (helyette), akkor a 4 slotban mikor nem tudnám az összeset használni ezekkel a lapokkal?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30) csucsbicep válasza Feketelaszlo (#28) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

(#31) johnywalker válasza ledgeri (#29) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem jó topicban tetted fel a kérdést:[link]
Egyébként miért ne működhetenének a ramok a négy slotban?A memória kezelésben nem sok változás lesz az új lapoknál.

[ Szerkesztve ]

(#32) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Továbbra sem értem mi a létjogosultsága a Ranger alaplapnak a Hero mellett. Asus oldalán sem nagyon látok eltérést, mi értelme két majdnem tök egyforma lapot kiadni.. ezt nem igazán értem.

(#33) SkyS1gn válasza Sz.Miki (#32) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Olcsóbb

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34) #72042496 válasza johnywalker (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még szerencse, hiszen a processzorban van a memóriavezérlő. :)

(#35) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Hol a maximus Formula es az Extreme ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#36) proci985 válasza MiklosSaS (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, nekem is azok hianyoznak. Hero talan egy fokkal jobb, mint a z87 volt, de meg mindig nem az igazi.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) MiklosSaS válasza proci985 (#36) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem bizony...eleg sovanyak a ROG-ok a Z87/77/68-al szemben

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38) proci985 válasza MiklosSaS (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, Z87en elegge magasra raktak a lecet.

viszont arak szempontjabol lesz meg erdekes, giganal lesz par nagyon jol felszerelt lap 150-200 usd kozott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) MiklosSaS válasza proci985 (#38) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kivancsi vagyok a gigara is, nekem volt Z87-UD4H-om...nagyon jo lap. De van egy olyan erzesem hogy a formula es az Extreme uton van csak meg nincs bemutatva...de az is lehet hogy csak majd Z107-es lesz...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#40) proci985 válasza MiklosSaS (#39) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

valszeg, azert a gigatol sniper GT / G1 elegge a formula / extreme baberjaira tor.

bonusz: vegre lehagytak a diszitoelem ventiket a bordakrol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) csucsbicep válasza MiklosSaS (#39) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pontosan, még nincsenek bemutatva.

(#42) MiklosSaS válasza csucsbicep (#41) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De miert?

(#40) proci985: igen, jo iranyba halad a giga szerintem.

"bonusz: vegre lehagytak a diszitoelem ventiket a bordakrol." :C

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Mennyire nevetségesek ezek a hűtő "téglák" ezeken az alaplapokon...

(#44) Sinesol válasza proci985 (#40) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nem tudom ,de inkább az MSI az ami kb az ASUS szintjén tud lenni. Giga kicsit lecsuszott az utobbi években.

[ Szerkesztve ]

(#45) MiklosSaS válasza Sinesol (#44) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Probaltal giga Z77/Z87-est az utobbi evekben ? En igen...is igazan jo kis lapokat csinal !

(es nemcsak simogattam hanem nyomtam benne a 4.6 - 4.9 GHz-eket)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46) Sinesol válasza MiklosSaS (#45) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát ujabban lemondtam a tuningrol és inkább a zajmentesség irányába tervezek menni.
Viszont Asus és Msi termékem még sosem romlott el, ellenben Gigabyte-bol volt 2 rossz tapasztalatom.

Gigárol ujabban azt is hallottam hogy tuningnál 2-szer is felpörgeti a merevlemezeket...
Hmm..boot-nál biztosan jot tesz nekik :) bár nem tudom minden tipusnál előfordul e.
De mind1 általában ugy vagyok vele hogy ha egynél többször van bajom egy gyartoval akkor soha többet nem vasarolom a termékeit. Régebben még 1 utan is hanyagoltam, de kicsit igazságtalan mert azert becsuszhat egy véletlen mindig.

Erről jut eszembe hogy Amd-s masodik gépemben is egy nagyon alap deszka van, amiben unlockolva 3.4 en ment régebben a Phenom 720 vagy 1-1.5 évig és soha semmi gond nem volt,azt hiszem ez böven kimeriti a megbizhatosag fogalmát.
Na persze alapbol nem ugy terveztem, de amugyis uj gépen gondolkodtam akkor már és gondoltam mindegy ha a regi megfő, viszont a 95 wattra tervezett deszka még ma is megy.

[ Szerkesztve ]

(#47) XuChi


XuChi
addikt

Most akartam venni z87 lapot, de így várok a z97-re. Jó lenne ha jövő héten már lehetne kapni őket ;)

(#48) csucsbicep válasza MiklosSaS (#42) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Gondolom meg reszelnek rajtuk.

(#49) TomiLi


TomiLi
addikt

Első fecske: [link]

Bogyóka

(#50) Janus27


Janus27
tag

Én még mindig nem látom, hogy a ROG széria mitől jobb mint a többi gyártó csúcs-játékos lapjai? Mivel az árak alapján jobbnak kellene lennie. Rárakhatnának végre a ROG szériára Killer Ethernet vezérlőt, plusz ott van az Asusnak a saját hangkártya sorozata a Xonar is, abból kellene ráintegrálni egyet ehelyett a SupremeFX marhaság helyett és akkor tényleg csúcs lehetne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.